مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - mori - 2013-04-16

(2013-04-16 ساعت 07:17)ASALI نوشته:  
(2013-04-16 ساعت 01:45)mori نوشته:  سلام
مشورت... آیفون ایران بخریم یا از اونجا بخریم؟ با توجه به اینکه قیمتش فرقی نداره... یعنی قیمتش پایینتره اونجا ولی تکس که میخوره، قیمتش یکی میشه...
فقط میگم نکنه اینایی که توی ایران هست lock بوده و اینا کرکش کردن و بعدا که رفتیم اونجا، مشکل دار بشه...
؟

اختلاف قیمت که داره ... آمریکا که ارزونتره ...نه؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه lock بخوای بخری، آمریکا ارزونتره... ولی قیمت Unlock وقتی تکس بهش بخوره... هم قیمت میشه... در کل ارزونتره 100 الی 200 هزار تومن ولی تکس که بخوره...
بستگی به salestax اون ایالت داره
مثلا آیفون 16، 32، 64 به ترتیب 649، 749 و 849 د.ل.ا.ره و salestax توی NYC هست 8.38%
خودتون حساب کنید دیگه... الان توی ایران قیمتا به ترتیب 2400، 2800 و 3300 هست

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - lgsony - 2013-04-16

اصلا توی لوس آنجلس برای هیچ رشته ای کار نیست وبر خلاف تصور اینجا مثل همه جا پارتی بازی حرف اول می زنه اگه مجردی بیا ولی اگه متاهلی وپول بالای 300 هزار دلار نداری بمون ایران که ما آمدیم وبا 15 سال سابقه کار IT وهمسرم هم مهندس وبیکار خودم هم میرم کارگری با روزی 30 دلار(استثمار کامل )حتی کرایه خونه 1300 دلاری هم در نمی یاد درست ایران گرانی ولی تورو خدا اگه پول ندارین نیاید باید حمالی کنین اینجا

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - Shezem - 2013-04-16

خب، اینگونه که معلوم هست، گویا همه بچه های لاتاری ۲۰۱۲ به آمریکا آمده و کم کم زندگی را شروع کرده‌اند، از چند تا از دوستان که خبر دارم، خدارا شکر همگی اکنون کار می‌کنند و از مرحله تاتی، تاتی کردن یواش یواش داریم در می‌آییم و باید سرٰعتمان را زیادتر کنیم، اما هنوز مشکل زبان گریبانگیر بیشتر دوستان، به‌ویژه خودم هست.
من خودم تجربیاتم را در مورد زبان یاد گرفتن قبلا هم گفته‌ام، و خود من ، بسته به شرایطم راه های جدیدی را امتحان می‌کنم. همه می‌دانیم که هدف نهایی زبان یاد گرفتن برای ما، این است که اول دیگران را بفهمیم و دوم اینکه به ایشان منظورمان را برسانیم . برای قسمت دوم که فقط باید حرف زد و هیچ تمرین دیگری من به فکرم نمیرسد. اما برای قسمت اول که ، باید گوش آشنا شود و مفهوم جملات فهمیده شود، من خودم تازگی‌ها روشم را عوض کرده‌ام، البته باید بگویم که به کلاس‌زبان رفتن، و تلویزیون تماشا کردن، یک چیز دیگر هم اضافه کرده‌ام، و آن اینکه خیلی اخبار گوش می‌کنم، البته می‌دانم که می‌گویید، این که چیز تازه‌ای نیست، اما روش دارد دوستان!
روش من این است که اخبار را از یک خبرگزاری داونلود می‌کنم . مثلا من خودم هر روز از Voice Of America اخبار چند ساٰعت گوناگون را که به فرمت mp3 است داونلود می‌کنم و زمانی که سرِکار هستم، چندین بار پشت سر هم با هدفون گوش می‌کنم، هرکدامش نیم ساعت است. اینجوری کمی می‌فهمم که جریان چیست و کلمه‌هایی را که نمی‌فهمم همش تکرار می‌کنم، بعدش متنِ انگلیسی همان خبر را از همان خبرگزاری در اینترنت می‌خوانم، اینجوری آن کلمه‌های نا آشنا هم برایم آشنا میشود، زیاد هم لازم نیست که به خودم زحمت بدهم و در دیکشنری بگردم دنبال کلمات! همان خبر را در سایت‌های پارسی زبان هم پیدا می‌کنم. ( خدا پدر اینترنت را بیامرزد!) و همینجوری کلی برایم تمرین میشود ، هم برای آشنا شدنِ گوش به کلمات و هم چگونگی جمله‌بندی و هم درک مطلب. البته همگی این نکته را هم می‌دانید که نگارش و گویش اخبار ، کمی از مکالمات روزمره سخت‌تر است چون رسمی‌تر گفته میشود.
همانطور که می‌بینید، به اندازه انسان‌های روی زمین، راه برای رسیدن به زبان انگلسی هست!! Smile
همگی شاد و پیروز باشید و با اندکی دیرکرد، نوروز همگی هم خجسته باد.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - farokhi21 - 2013-04-17

سلام دوستان من و خانم و دخترم میخواهیم تا چند وقت دیگه بیاییم اونور.دوست داریم بیاییم شیکاگو فقط دوستانی که شیکاگو اقامت دارند میشه بفرمایید اوضاع کار اونجا چطوره . خیلی خرابه یا میشه امیدوار بود؟

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-04-17

(2013-04-16 ساعت 22:20)lgsony نوشته:  اصلا توی لوس آنجلس برای هیچ رشته ای کار نیست وبر خلاف تصور اینجا مثل همه جا پارتی بازی حرف اول می زنه اگه مجردی بیا ولی اگه متاهلی وپول بالای 300 هزار دلار نداری بمون ایران که ما آمدیم وبا 15 سال سابقه کار IT وهمسرم هم مهندس وبیکار خودم هم میرم کارگری با روزی 30 دلار(استثمار کامل )حتی کرایه خونه 1300 دلاری هم در نمی یاد درست ایران گرانی ولی تورو خدا اگه پول ندارین نیاید باید حمالی کنین اینجا
پارتی بازی؟!!! یا کی پارتی بازی کنه؟ چاه نفت نداره و تو شرکت دولتی هم ننشسته که بخواد پسرخالشو بذاره سرکار. اما گرفتنش سخته و از مهمترین عوامل بازدارنده زبان و تجربه کار آمریکاییه.
منم متاهلم و با یک دهم اون 300 هزارتا اومدم! (یه پسرم دارم).
حداقل حقوق 8 دلاره که روزی 8 ساعت کار کنید میشه 64 دلار که تو w9 همشو نقد میدن.
اینقدر تجربه دارین یه سر اینجا بزنین http://toptal.com امکان اینکه کار از تو خونه گیر بیارین زیاده.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - cmbt - 2013-04-17

دوستان یک سوال خیلی‌ مهم که نمیدونم چرا حالا به فکرش افتادم!!!Sadمن،همسرم و پسرم دو ماه دیگه میریم بوستون که دیگه اگه خدا بخواهد موندگار بشیم.من از اول ژولای میرم سر کار (paid research fellow) و همسرم‌ میره دنبال فرصت مطالعاتی خودش،یک دفعه یادمون افتاد تو این ایام تابستون پسر شش سالمن را چکار کنیم این وسط؟؟؟دوستانی که بچه دارند تجربه‌ی ندارند؟مادرانی که سر کار میروند در ایام تابستان بچه‌ها را چکار میکنند؟اینو میدونم که مراکزی هست که بچه نگاه می‌دارند ولی‌ خیلی گرونند!!

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - radman87 - 2013-04-17

لطفا اگر کسی در مورد خود اشتغالی در امریکا اطلاعاتی داره دریغ نکنه

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - 3rip - 2013-04-18

(2013-04-15 ساعت 07:21)j1970 نوشته:  
(2013-04-15 ساعت 03:24)3rip نوشته:  انقدر توی زبان خودتونو دست کم نگیرید, این آمریکاییا بعضی وقتا خودشونم حرف همدیگرو نمیفهمن. این قضیه برای کسایی که مقیم آتلانتا و فلوریدا یا آلاباما هستن مشهودتره. من بارها دیدم که توی فروشگاهها یا رستورانا که کشیر سیاه پوست بوده, خود سفیدپوستای آمریکایی هم نمیفهمیدن چی میگه. یه بار یه پیرزن آمریکایی تو والمارت در اومد با اخم به کشیر سیاهپوسته گفت پلیز اسپیک انگلیش.
من فکر کنم اگه بتونم به لهجه این آتلانتاییا عادت کنم و بفهممشون دیگه ایالتای دیگه مشکلی نداشته باشم Smile
هاها، مثالی زدیا! خب سیاهپوستا خیلیاشون لهجشون خیلی متفاوته. یعنی بدون اینکه طرف رو ببینی میتونی بفهمی که طرف سیاهپوسته، ازونورم طرف پیرزن بوده! ترکیب این دوتا با درجه احتمال خیلی بالا تو خیلی موارد میشه همونی که گفتی.
اما صحبت دست کم و زیاد نیست، ما باید حالا حالاها کار کنیم تا مثلا بالای 90 درصد بدون مشکل بشیم

خب منم حرفی غیر از این نزدم که برادر Big Grin
گفتم خودشونم خیلی از حرفای همو نمیفهمن, اون مثال پیرزن و کشیر سیاهپوست یه نمونه از 1000 نمونه ای بود که دیدم.
من خیلی از ایرانیایی رو که میبینم همش نگران زبانشونن حرفشون اینه که ما چندین سال طول میکشه تا بتونیم مثل خود امریکاییا حرف بزنیم. نخیر دوستان چندین سال که هیچ, ما تا آخر عمر هم نمیتونیم مثل خود امریکاییها حرف بزنیم. شما اینجا استاد زبان انگلیسی هم که بشید باز هم نمیتونید مثل یه امریکایی صحبت کنید, همونطور که یه استاد خارجی که زبان فارسی درس میده و شاید خیلی بیشتر از ما فارسی زبانها لغت فارسی بلد باشه نمیتونه مثل ما ایرانیا صحبت کنه. (این در مورد بچه های کوچیک صدق نمیکنه)
پس باید توقعمون معقول باشه, اگر هدفتون در امریکا درس خوندنه باید برید از طریق اکادمیک زبان انگلیسی رو یاد بگیرید.
اما اگه هدفتون تحصیلی نیست زیاد نگرانش نباشید, اگر میتونید بصورت کلی و نه کلمه به کلمه متوجه منظور یه امریکایی بشید و اگر میتونید دست و پا شکسته منظورتونو به یه امریکایی برسونید شما مشکل زبانتون حاد نیست و نگرانش نباشید. مسلما فهمیدن صد در صد مکالمات انگلیسی زمان میبره.
توی بندرعباس هم فارسی حرف میزدن, ولی من نمیفهمیدم چی میگن. این مشکل از زبان فارسی من نبود.
کمی صبور باشید, همه چیز که قرار نیست چند ماهه یا یکی دوساله درست شه.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - roghiyeh - 2013-04-18

سلام دوستان.
کسی در مورد بیمه ماشین اطلاعی داره؟ ما ماشین خریدیم ولی با گواهینامه بین المللی بیمش نمیکنن. خود دی ام وی هم گفت با این گواهینامه میتونین شش ماه رانندگی کنین و نیاز به هیچ چیز دیگه ای ندارین ولی بیمه شده دردسر برامون. لطفا اگر کسی بیمه ای میشناسه که گواهینامه بین المللی قبول میکنه خبر بده. ضمنا ما در ویرجینیا هستیم.
خیلی ممنون.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - roghiyeh - 2013-04-18

در ضمن
من و همسرم اومدیم ویرجینیا شهر فالس چورچ که ده دقیقه با واشنگتن دی سی فاصله داره. یه آپارتمان دوخوابه اجاره کردیم 1400 دلار. از نظر کار میتونم بگم اینجا وضعش خیلی خوبه و هر کی بخواد میتونه راحت کار پیدا کنه و زندگیشو بگذرونه. البته اگر کار تخصصی بخواین باید زبانتون خیلی خوب باشه و عجله هم نداشته باشین. روی هم رفته بنظر من محشره. ما در عرض ده روز تونستیم کار حونه و ماشین جور کنیم. البته اگر کمک دوستان نبود یکم کارا سخت میشد. خلاصه اینکه چون آپارتمان تک خوابه نتونستیم گیر بیاریم مجبور شدیم دوخوابه اجاره کنیم که یک اتاقش الان خالیه و تصمیم داریم با یک خانوم تنها شیرش کنیم. اگر کسی بود خیلی سریع جواب بده.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ASALI - 2013-04-19

در امریکا گواهینامه بین المللی خود به خود معتبره یا باید ببریم جایی تاییدش کنیم ؟ یعنی میتونیم به محض رسیدن ماشین اجاره کنیم و برونیم Big Grin؟؟؟

و اینکه یک نفر بزرگواری کنه لینک دانلود دفترچه آیین نامه رانندگی تو تگزاس رو بذاره ....خدا خیرتون بده Wink

و آیا میتونیم با ماشین اجاره ای به ایالت های دیگه هم بریم ؟؟؟؟

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - honey62 - 2013-04-19

(2013-04-16 ساعت 11:56)mori نوشته:  
(2013-04-16 ساعت 07:17)ASALI نوشته:  
(2013-04-16 ساعت 01:45)mori نوشته:  سلام
مشورت... آیفون ایران بخریم یا از اونجا بخریم؟ با توجه به اینکه قیمتش فرقی نداره... یعنی قیمتش پایینتره اونجا ولی تکس که میخوره، قیمتش یکی میشه...
فقط میگم نکنه اینایی که توی ایران هست lock بوده و اینا کرکش کردن و بعدا که رفتیم اونجا، مشکل دار بشه...
؟

اختلاف قیمت که داره ... آمریکا که ارزونتره ...نه؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه lock بخوای بخری، آمریکا ارزونتره... ولی قیمت Unlock وقتی تکس بهش بخوره... هم قیمت میشه... در کل ارزونتره 100 الی 200 هزار تومن ولی تکس که بخوره...
بستگی به salestax اون ایالت داره
مثلا آیفون 16، 32، 64 به ترتیب 649، 749 و 849 د.ل.ا.ره و salestax توی NYC هست 8.38%
خودتون حساب کنید دیگه... الان توی ایران قیمتا به ترتیب 2400، 2800 و 3300 هست
سلام، من چند روز پیش از ای‌بی یه آیفون ۴ فکتری آنلاک ۱۶ گیگ نو گرفتم ۳۹۵ تا،۴ روز هم به دستم رسید.خود اپل ۸ گیگشو بدون تکس ۴۵۰ تا میده.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-04-19

(2013-04-18 ساعت 18:43)roghiyeh نوشته:  سلام دوستان.
کسی در مورد بیمه ماشین اطلاعی داره؟ ما ماشین خریدیم ولی با گواهینامه بین المللی بیمش نمیکنن. خود دی ام وی هم گفت با این گواهینامه میتونین شش ماه رانندگی کنین و نیاز به هیچ چیز دیگه ای ندارین ولی بیمه شده دردسر برامون. لطفا اگر کسی بیمه ای میشناسه که گواهینامه بین المللی قبول میکنه خبر بده. ضمنا ما در ویرجینیا هستیم.
خیلی ممنون.
فوری برید یه امتحان علائم بدید و با اون بیمه کنید، پشت بندشم امتحان بدید و گواهینامه اصلی. وقتی ماشین گرفتین واسه چی با گواهینامه بین‌المللی میخواین رانندگی کنین؟!

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - smu - 2013-04-19

(2013-04-19 ساعت 00:27)ASALI نوشته:  در آمریکا گواهینامه بین المللی خود به خود معتبره یا باید ببریم جایی تاییدش کنیم ؟ یعنی میتونیم به محض رسیدن ماشین اجاره کنیم و برونیم Big Grin؟؟؟

و اینکه یک نفر بزرگواری کنه لینک دانلود دفترچه آیین نامه رانندگی تو تگزاس رو بذاره ....خدا خیرتون بده Wink

و آیا میتونیم با ماشین اجاره ای به ایالت های دیگه هم بریم ؟؟؟؟
ایمیلتون رو پیام خصوصی بدین پک کامل رو براتون میل کنم کتابچه و سوال و سایت مرتبط... امروز رفتم امتحان ایین نامه دادم و به راحتی قبول شدم. و هر کس این اطلاعات رو برای ایین نامه تگزاس میخواد پیام خصوصی بده در خدمتیم.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-04-19

(2013-04-18 ساعت 12:18)3rip نوشته:  
(2013-04-15 ساعت 07:21)j1970 نوشته:  هاها، مثالی زدیا! خب سیاهپوستا خیلیاشون لهجشون خیلی متفاوته...
خب منم حرفی غیر از این نزدم که برادر Big Grin...
مثالتو عشق کردم، دقیقا دو طرف انتهایی زبان رو مثال زدی Tongue