مهاجرسرا
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۳ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-73.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۳ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-77.html)
+----- موضوع: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ (/thread-5313.html)

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - hosa - 2013-06-07

دوستان عزیز میشه لطفا راهنمایی بفرمایید : مدارک رو پست کردم آنکارا و چند روز پیش رسید به سفارت . الان میخوام ببینم که بجز وقت پزشک کار دیگه ای هست که باید انجام بشه؟ تاریخ و روز مصاحبه در نامه دوم مشخص شده آیا دوباره باید پرسید یا اینکه همون کافی هست؟ خواهش می کنم که اگر ممکن هست راهنمایی بفر مایید. مرسی از لطفتون.

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - jazirehh - 2013-06-07

(2013-06-07 ساعت 14:11)shani89 نوشته:  بچه ها نگران این شلوغی ها تو آنکارا هستم چیکار کنیم، امیدوارم همه چی بخوبی برای همون حل بشه.

نگران نباشین ...
اتفاقی نمیفته Smile
اگه تغیری داشته باشن، به شما از طریق تلفنی که توی فرمهاتون نوشتین اطلاع میدن ، خوشبختانه ترکیه نیاز به ویزا نداره و سریع می تونین بلیط رو جابجا کنین ! اما همچنین اتفاقی نخواهد افتاد Smile

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - manila - 2013-06-08

(2013-06-07 ساعت 14:11)shani89 نوشته:  بچه ها نگران این شلوغی ها تو آنکارا هستم چیکار کنیم، امیدوارم همه چی بخوبی برای همون حل بشه.
دوست عزیزم هیج مشکلی نیست پست های قبلی منو بخونید می فهمید که اصلا جای نگرانی نیست من دقیقا تو همین شلوغی ها آنکارا مصاحبه داشتم و اصلا با تصور ما از شلوغی ها فرق داره تازه تفریح هم دارهBig Grin
ااااا الان متوجه شدم منم بالاخره ستاره دار شدم آخ جوووون ممنونم هوشمند جون Smile)

(2013-06-07 ساعت 20:36)hosa نوشته:  دوستان عزیز میشه لطفا راهنمایی بفرمایید : مدارک رو پست کردم آنکارا و چند روز پیش رسید به سفارت . الان میخوام ببینم که بجز وقت پزشک کار دیگه ای هست که باید انجام بشه؟ تاریخ و روز مصاحبه در نامه دوم مشخص شده آیا دوباره باید پرسید یا اینکه همون کافی هست؟ خواهش می کنم که اگر ممکن هست راهنمایی بفر مایید. مرسی از لطفتون.
دوست عزیز بقیه مدارکی رو که باید با خودت به سفارت ببری را اماده کن. و حتما برای csc یا همون اداره پست ثبت نام کن و هتل و بلیط هواپیما تو تهیه کن و بعد برو به سلامتی ویزاتو بگیر!

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - hosa - 2013-06-08

(2013-06-08 ساعت 01:04)manila نوشته:  
دوست عزیزم هیج مشکلی نیست پست های قبلی منو بخونید می فهمید که اصلا جای نگرانی نیست من دقیقا تو همین شلوغی ها آنکارا مصاحبه داشتم و اصلا با تصور ما از شلوغی ها فرق داره تازه تفریح هم دارهBig Grin
ااااا الان متوجه شدم منم بالاخره ستاره دار شدم آخ جوووون ممنونم هوشمند جون Smile)

(2013-06-07 ساعت 20:36)hosa نوشته:  دوستان عزیز میشه لطفا راهنمایی بفرمایید : مدارک رو پست کردم آنکارا و چند روز پیش رسید به سفارت . الان میخوام ببینم که بجز وقت پزشک کار دیگه ای هست که باید انجام بشه؟ تاریخ و روز مصاحبه در نامه دوم مشخص شده آیا دوباره باید پرسید یا اینکه همون کافی هست؟ خواهش می کنم که اگر ممکن هست راهنمایی بفر مایید. مرسی از لطفتون.
دوست عزیز بقیه مدارکی رو که باید با خودت به سفارت ببری را اماده کن. و حتما برای csc یا همون اداره پست ثبت نام کن و هتل و بلیط هواپیما تو تهیه کن و بعد برو به سلامتی ویزاتو بگیر!

سلام خیلی ممنون از راهنماییتون . من ثبت نام csc رو هم همراه بقیه مدارک فرستادم سفارت. الان اصل تمام مدارک + ترجمه رسمی و اصل تمام مدارک + آزمایشات پزشکی و واکسیناسیون را باید آماده بکنم درسته؟ البته برای سفارت هم تمام مدارک رو اصل ترجمه فرستادم ( 2 سری از تمام مدارک ترجمه کرده بودم) مرسی که راهنمایی میکنید.

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - mehdi110 - 2013-06-08

سلام
دوستان واقعا این کارت های ملی که دست ملت هست و خیلی وقته که منقضی شدن رو سفارت می خواد ازمون یا نه؟ دوستان در سفرنامه ها اشاره کردن که دادن ولی من یادم میاد قبلا در یه سری پستا خوندم که شناسنامه کفایت میکنه......من ندادم ترجمه کنن کارت ملی رو، عکس روشم خیلی زشته نمی خوام اصلا بدم بهشون کارتمو......چیکار کنم به نظرتون؟

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - Soap McTavish - 2013-06-08

(2013-06-08 ساعت 14:06)mehdi110 نوشته:  سلام
دوستان واقعا این کارت های ملی که دست ملت هست و خیلی وقته که منقضی شدن رو سفارت می خواد ازمون یا نه؟ دوستان در سفرنامه ها اشاره کردن که دادن ولی من یادم میاد قبلا در یه سری پستا خوندم که شناسنامه کفایت میکنه......من ندادم ترجمه کنن کارت ملی رو، عکس روشم خیلی زشته نمی خوام اصلا بدم بهشون کارتمو......چیکار کنم به نظرتون؟

مهدي جان تاريخش زياد مهم نيست. بايد با خودت ببري ولي اكثرا فقط درخواست ديدن شناسنامه شما را ميكنند. (جز مدارك درخواستي انكارا هست ولي از خود بنده نخواستند)

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - mona_gh - 2013-06-08

سلام دوستان ما هفته آخر جون در ارمنستان مصاحبه داریم اگه کسی واسه رفتن برنامه خاصی داره بفرمائید ، البته هوائی
راستی دوستان من 5شنبه صبح مصاحبه دارم ، بنظر شما بلیط برگشت رو همون 5شنبه عصری بگیرم خوبه؟

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - manila - 2013-06-09

(2013-06-08 ساعت 01:52)hosa نوشته:  

سلام خیلی ممنون از راهنماییتون . من ثبت نام csc رو هم همراه بقیه مدارک فرستادم سفارت. الان اصل تمام مدارک + ترجمه رسمی و اصل تمام مدارک + آزمایشات پزشکی و واکسیناسیون را باید آماده بکنم درسته؟ البته برای سفارت هم تمام مدارک رو اصل ترجمه فرستادم ( 2 سری از تمام مدارک ترجمه کرده بودم) مرسی که راهنمایی میکنید.
خواهش میشهTongue بله کاملا درسته دوست عزیز. طبق لیست مدارکتونو اماده کنید و ترتیب و اینها شم زیاد مهم نیست فقط برای خودتون مهمه جون وقتی مدرکی ازتون خواستن بتونین راحت پیداش کنید . در ضمن حتما از نامه ای که وقت سفارت را تعیین کرده دو تاپرینت داشته باشید یکی واسه سفارت یکی هم دکتر. من خودم یک پوشه برای خودم یکی مدارک همسرم که هر کدوم دست خودمون بود و یه پوشه هم مدارک اضافی ای که مطمین نبودم می خوان یا نه اماده کرده بودم. و اینطوری خیلی مرتب کارهامون پیش رفت.اگر بازهم سوالی بود بفرمایید. موفق باشید.

(2013-06-08 ساعت 14:15)mohammad fazli نوشته:  

مهدي جان تاريخش زياد مهم نيست. بايد با خودت ببري ولي اكثرا فقط درخواست ديدن شناسنامه شما را ميكنند. (جز مدارك درخواستي انكارا هست ولي از خود بنده نخواستند)
دوست عزیز ما ترجمه اش رو فرستاده بودیم ولی اصل خود کارت رو ازمون نخواستن. ولی پیشنهاد می کنم واسه زشتی عکس و این چیزها کار خودنونو کشدار نکنین. کسی کاری به عکسش نداره کهCool

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - hosa - 2013-06-09

(2013-06-09 ساعت 01:10)manila نوشته:  
(2013-06-08 ساعت 01:52)hosa نوشته:  

خواهش میشهTongue بله کاملا درسته دوست عزیز. طبق لیست مدارکتونو اماده کنید و ترتیب و اینها شم زیاد مهم نیست فقط برای خودتون مهمه جون وقتی مدرکی ازتون خواستن بتونین راحت پیداش کنید . در ضمن حتما از نامه ای که وقت سفارت را تعیین کرده دو تاپرینت داشته باشید یکی واسه سفارت یکی هم دکتر. من خودم یک پوشه برای خودم یکی مدارک همسرم که هر کدوم دست خودمون بود و یه پوشه هم مدارک اضافی ای که مطمین نبودم می خوان یا نه اماده کرده بودم. و اینطوری خیلی مرتب کارهامون پیش رفت.اگر بازهم سوالی بود بفرمایید. موفق باشید.

(2013-06-08 ساعت 14:15)mohammad fazli نوشته:  

دوست عزیز ما ترجمه اش رو فرستاده بودیم ولی اصل خود کارت رو ازمون نخواستن. ولی پیشنهاد می کنم واسه زشتی عکس و این چیزها کار خودنونو کشدار نکنین. کسی کاری به عکسش نداره کهCool

خیلی ممنون از راهنماییتون. سوال اخر اینکه وقت پزشک رو چند روز قبل باید بگیرم؟ و آیا تاریخ و ساعت مصاحبه که در نامه دوم مشخص شده کافی هست؟ دیگه دوباره پیگیری نیاز نیست؟

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - DIVE - 2013-06-09

خوب دیگه ، تاپیک بولتن بسته شد اومدیم اینجا . سلام

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری 2013 - Nimiano - 2013-06-09

(2012-06-23 ساعت 16:59)ehsan99 نوشته:  دوستان من تجربه زندگی امريکا رو ندارم اما فکر نميکنم تفاوتی بين زندگی آمريکا و انگليس از اين نظر وجود داشته باشه . CV و داشتن يک رزومه خوب از نون شب واجب تره.اصلا فرقی نميکنه شما دنبال کار آکادميک هستين، کار تو کارخونه هستين , ميخواين پيتزايی کار کنين يا ميخواين دانشگاه برين اولين چيزی که از شما ميخوان رزومست
و نکته مهم اينجاست که شما بايد بيشتر از يک رزومه داشته باشين...دانشگاه روزمه مخصوص خودش رو ميخواد ،رزومه دانشگاه به درد کار نميخوره..هر کاری رزومه مخصوص خودش رو ميخواد و در هر رزومه اون شغل ، يا موقعيتی که براش اقدام ميکنيد بايد پررنگ شده باشه
بجز رزومه ،covering letter هم بسيار مهمه چون در کنار رزومه معمولا از شما ميخوانش و شما به صورت اختصاصی چند خطی در مورد اون شغل، دليل اينکه براش اقدام کرديد و ... مينويسيد

در کل درسته که هر شغل رزومه و کاورينگ لتر خودش رو ميخواد اما شايد تمرين خوبی باشه که حداقل يه فرمت مشخص رو برای خودتون انتخاب کنيد..اينجوری در آينده فقط کافيه جزئيات رو در روزمه و کاورينگ تغيير بديد

بنظرم اين چند ماه فرصت خوبيه برای آماده کردن اين چيز ها...يه سرچ ساده تو گوگل هزار و يک رزومه آماده رو به شما نشون ميده...اينترويو هم که دنياييت واسه خودشBig Grin..اما نگرانی نداره برای همه اين چيزا تو اينترنت اطلاعات کافی ميشه پيدا کرد
من سابقه 6 سال کار در ایران رو دارم در رشته مهندسی مکانیک ولی الان دارم دو ماهه که به جاهای مختلف رزومه میفرستم ولی به نظرم سابقه کار خارج از آمریکا با سابقه نداشتن یکی هست!

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - Nimiano - 2013-06-09

با سلام
نیازی به پرسش دوباره نیست فقط از نامه ای که در آن تاریخ و ساعت مصاحبه نوشته شده یک پرینت بگیرید چون موقع انجام ازمایشات مدیکال ممکنه از شما خواسته بشه. در ضمن حتما هنگام درحواست وقت مدیکال زمان مصاحبه رو قید کنید.

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - mona_gh - 2013-06-09

(2013-06-08 ساعت 18:25)so_ar نوشته:  
(2013-06-08 ساعت 14:31)mona_gh نوشته:  سلام دوستان ما هفته آخر جون در ارمنستان مصاحبه داریم اگه کسی واسه رفتن برنامه خاصی داره بفرمائید ، البته هوائی
راستی دوستان من 5شنبه صبح مصاحبه دارم ، بنظر شما بلیط برگشت رو همون 5شنبه عصری بگیرم خوبه؟

اگه قریب به یقین میدونین که کلیرنس میخورین، نه اشکالی نداره . البته باز هم کسانی که این سفر را رفتند نظر شونو بگن بهتره . ما خودمون ابوظبی مصاحبه داریم و چون تقریبا مطمئنیم ، همان شبی که صبحش مصاحبه داریم بلیط برگشت را گرفتیم.فوقش اگه انشاله یه ضرب خواستن بهمون ویزا بدن ، ارزششو داره ، همون روز میریم بلیط را چند روز عقب میندازیم. فقط حواستون باشه پول به اندازه چند روز بیشتر بابت هتل و جریمه بلیط همراهتون باشه. به امید ویزای یک ضرب ، موفق باشید.

ممنون هستم دوست عزیز بابت پاسخ که دادی
شما از کجا مطمئنی که کلیرنس می خوری؟
یعنی من باید از کجا واسه خودمونو مطمئن باشم؟

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - fereshtehind - 2013-06-09

(2013-06-09 ساعت 08:02)DIVE نوشته:  خوب دیگه ، تاپیک بولتن بسته شد اومدیم اینجا . سلام

سلام . Big Grin چه کنیم دیگه باید انتظار کشید... Sad

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - tajhizgaran - 2013-06-09

دوستان عزیز :

من هم بعد از کارنت شدن و قفل شدن تایپک بولتن ویزا وارد این قسمت شدم . امیدوارم که هر چه زودتر نامه دوم من هم بیاد و بتونم از تجربیات دیگر دوستان استفاده کنم .