مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mcbehnam - 2015-05-27

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
ممنون ميشوم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behjat - 2015-05-27

(2015-05-22 ساعت 07:06)قصه گو نوشته:  دوستان خوبم ، يه وقت همه ي پس اندازتون رو تبديل به دلار نكنيد و با خودتون بياريد اينجا. چون اينجا بايد كار كنيد، دلار در بياريد ، و دلار خرج كنيد. داشتن پس انداز وسوسه ي ناخنك زدن رو افزايش ميده ، ميگيد خونه ي خوب ، ماشين خوب ، ولي تا كار خوب نداشته باشيد خطرناكه!! پولي رو كه توي ايران به زحمت جمع كرديد ، يهو به آخر مي رسه. به نظرم يه مقدار از پولتون رو توي همون حساب بانكي با سود بالا نگه داريد واسه روز مبادا. ديدم كه مي گم!!!!!!!

سلام ،عذر میخوام میخواستم بدونم ما باید حسابی که ایران داریم و سود ماهانه میگیریم را به عنوان درآمد به دولت آمریکا در فرمهای مالیاتی اعلام کنیم و بابتش مالیات بدیم ؟ همچنین خونه ای که در ایران اجاره دادیم؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مامان خانم - 2015-05-27

سلام
داريم كم كم به روزهاي اخر تحصيلي بچه ها ميرسيم يك سال تحصيلي گذشت اما چه كار كرديم اولش خودم يك كار نا مرتبط پيدا كردم كه بعد براي كالج زبان ولش كردم ديروز دوره زبانمان تمام شد الان هم تصميم گرفتم چه رشته اي را شروع كنم ان هم با مشورت با هزار نفر همسرم هم كار مرتبط پيدا كرد خدا را شكر علي رغم اين كه اكثرا ميگفتند خيلي احتمالش كمه خلاصه اين كه رزومه علمي قوي واقعا كمك كننده است چون با اين أوضاع كاري بيشتر از بيست جا براي مصاحبه دعوت شد ديگه اين كه توي كلاس زبان كالج إفرادي را ديدم كه با بيست سال سابقه زندگي توي امريكا به سختي دو تا جمله ميگفتند هر چند تمام مدت هم توي جامعه بودند پس فكر كنم اين كه وقتم را صرف زبان كردم بد نبود الان بايد منتظر اين استيت شدن بمانم تا بتوانم براي مرحله بعدي برم جلو توي اين فاصله دوباره دنبال كار گشتن ولي خدايي زندگي اطرافمان پر از هياهو و شلوغي است يك جوري همه مجبوريم بدويم اين قسمتش عاليه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - barfi1 - 2015-05-27

(2015-05-27 ساعت 20:25)مامان خانم نوشته:  سلام
داريم كم كم به روزهاي اخر تحصيلي بچه ها ميرسيم يك سال تحصيلي گذشت اما چه كار كرديم اولش خودم يك كار نا مرتبط پيدا كردم كه بعد براي كالج زبان ولش كردم ديروز دوره زبانمان تمام شد الان هم تصميم گرفتم چه رشته اي را شروع كنم ان هم با مشورت با هزار نفر همسرم هم كار مرتبط پيدا كرد خدا را شكر علي رغم اين كه اكثرا ميگفتند خيلي احتمالش كمه خلاصه اين كه رزومه علمي قوي واقعا كمك كننده است چون با اين أوضاع كاري بيشتر از بيست جا براي مصاحبه دعوت شد ديگه اين كه توي كلاس زبان كالج إفرادي را ديدم كه با بيست سال سابقه زندگي توي امريكا به سختي دو تا جمله ميگفتند هر چند تمام مدت هم توي جامعه بودند پس فكر كنم اين كه وقتم را صرف زبان كردم بد نبود الان بايد منتظر اين استيت شدن بمانم تا بتوانم براي مرحله بعدي برم جلو توي اين فاصله دوباره دنبال كار گشتن ولي خدايي زندگي اطرافمان پر از هياهو و شلوغي است يك جوري همه مجبوريم بدويم اين قسمتش عاليه
دوست عزیز ضمن تبریک برای اشتغال خوب همسرتان. تصمیم گرفتید چه رشته ای بخونید ؟من از حالا خیلی به این فکر میکنم .انتخاب شما میتونه گزینه خوبی باشه چون با تحقیق و مشورت به این انتخاب رسیدید پیشاپیش تشکر میکنم و ارزوی موفقیت برای شما.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مامان خانم - 2015-05-27

سلام
انتخاب رشته از ان نسخه هايي است كه براي همه يك جواب نميده اما عواملي كه به من كمك كرد را برايتان مينويسم اول كالج زبان ما ما در سايت خود كالج صفحه اي براي بر أورد كاري رشته ها در ده سال اينده ميزان رشد دستمزد ميزان در خواست ايالت براي اين رشته و ،،، دارد خوب اين يكي از كمك هاي من بود
دوم سن من من در أواخر دهه ي سي هستم فرصت كافي نداشتم
سوم شرايط خانوادگي من دو تا دختر كوچك دارم
چهارم من پذيرش دكترا گرفتم اما با توجه به نياز بچه ها نميتوانستم زياد از خانه دور باشم پس مرحله ي پايين تر و در گرايش ديگري را انتخاب كردم در ضمن ميزان در خواست استخدام براي دكترا بسيار كم بود
به هر حال موفق باشيد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - قصه گو - 2015-05-28

بهجت عزيز در مورد حساب بانكي ، شما يكبار ميزان دارايي تون رو به عنوان تمكن مالي به سفارت اعلام كرده بوديد، درسته؟ اين ديگه توي مدارك تون ثبت شده، ولي اگه در مورد خونه چيزي به سفارت اعلام نكرده ايد ، ديگه نيازي نيست بگيد. آمريكا كاري به درامد و ميزان دارايي هاي شما در ايران نداره. ولي اينجا كه رسيدي نفس بكشي يا قدم برداري بايد ماليات بديد و البته فبلا هم گفتم به حق هستش ، چون اينجا درامد نفت رو نداره و سازندگيش با مالياتيه كه از مردم مي گيره. جديداً دم فروشگاه هاي بزرگ افرادي مي ايستند و از مردم امضا جمع مي كنن كه دولت ميزان ماليات رو كاهش بده. خيلي ها قبول نمي كنن و ميگن ما بايد به دولت كمك كنيم. چون واسه ي خود ما هزينه مي كنن!! چقدر شبيه يه جاي ديگه است ! نه؟!!!! البته نا گفته نماند اينجا هم شبيه همون يك جاي ديگه ، سرمايه دارها و كارخونه دارها و خلاصه آدم هايي از اين قبيل ماليات نمي دن، در عوض كارهايي مي كنن كه توي چشم باشه، يادمه شركت كاله يكي از شركت هايي بود كه براي آزاد سازي زندانيان بدهكار هزينه كرده بود. ولي ماليات نميده، ميگن اينجا هم همينجوريه!

مامان خانم يه كلام از طرف خودم و بقيه ي هم دوره اي هات: خيلي بسيار زياد برات خوشحاليم!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - pari pariaaa - 2015-05-28

(2015-05-15 ساعت 11:14)lida55 نوشته:  پری جان خوشحالم ازتون خبر میگیرم اوضاع تو رالی چطوره کار پیدا کردین؟وقتی گرین کاتتون دیر اومد چی کار کردین ما پنج ماهه اکسپتد موندیم و هر چی تلفن یا ایمیل زدم میگن پیگیری میکنیم!؟

ليداى عزيز همه چيز بسيار خوب پيش رفته تا الان شكر خدا،بله من و همسرم حدودا يكماه پس از ورودمون شاغل شديم البته هنوز دنبال كار تخصصى هستيم.از رالى و آرامشش خيلى راضى هستم.
من براى دير اومدن گرين كارتم بعد سه ماه فقط يك بار ايميل زدم از تو سايت Elis كه منو به تگزاس ارجاع دادن خودشون و اونا هم گفتن كه نگران نباشيد و تو پروسه هستيد.اگه شش ماه شد و باز گرين كارتتون نيومد حتما بطور جدي پيگيرى كنيد.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behjat - 2015-05-28

[quote='قصه گو' pid='617202' dateline='1432776337']
بهجت عزيز در مورد حساب بانكي ، شما يكبار ميزان دارايي تون رو به عنوان تمكن مالي به سفارت اعلام كرده بوديد، درسته؟ اين ديگه توي مدارك تون ثبت شده، ولي اگه در مورد خونه چيزي به سفارت اعلام نكرده ايد ، ديگه نيازي نيست بگيد. آمريكا كاري به درامد و ميزان دارايي هاي شما در ايران نداره. ولي اينجا كه رسيدي نفس بكشي يا قدم برداري بايد ماليات بديد و البته فبلا هم گفتم به حق هستش ، چون اينجا درامد نفت رو نداره و سازندگيش با مالياتيه كه از مردم مي گيره. جديداً دم فروشگاه هاي بزرگ افرادي مي ايستند و از مردم امضا جمع مي كنن كه دولت ميزان ماليات رو كاهش بده. خيلي ها قبول نمي كنن و ميگن ما بايد به دولت كمك كنيم. چون واسه ي خود ما هزينه مي كنن!! چقدر شبيه يه جاي ديگه است ! نه؟!!!! البته نا گفته نماند اينجا هم شبيه همون يك جاي ديگه ، سرمايه دارها و كارخونه دارها و خلاصه آدم هايي از اين قبيل ماليات نمي دن، در عوض كارهايي مي كنن كه توي چشم باشه، يادمه شركت كاله يكي از شركت هايي بود كه براي آزاد سازي زندانيان بدهكار هزينه كرده بود. ولي ماليات نميده، ميگن اينجا هم همينجوريه!

مانان خانم يه كلام از طرف خودم و بقيه ي هم دوره اي هات: خيلي بسيار زياد برات خوشحاليم!
[/quote. ممنون قصه گوی عزیز موفق باشید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - cello86 - 2015-05-28

دوستان بعد هفت ماه گرین کارت من اومد. ولی به همون آدرس قبلی با اینکه حتی نوتیس آدرس جدید هم اومده بود برام!. حالا تا برسه دستم بازم طول میکشه. نتیجه اینکه کار خودشونو میکنن در نهایت با آرامش Smile)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2015-05-28

(2015-05-28 ساعت 18:12)cello86 نوشته:  دوستان بعد هفت ماه گرین کارت من اومد. ولی به همون آدرس قبلی با اینکه حتی نوتیس آدرس جدید هم اومده بود برام!. حالا تا برسه دستم بازم طول میکشه. نتیجه اینکه کار خودشونو میکنن در نهایت با آرامش Smile)
واقعا خسته نباشن دوستان امیگریشن

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2015-05-29

دوستان برای اجاره صندوق پستی برای یکسال چه مدارکی لازم هست

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali heydari - 2015-05-29

سلام دوستای عزیز
کسی از دوستان هست که بتونه در رابطه با کالج وانتخاب رشته کمکم بکنه خیلی ممنون میشم اخه خیلی سر در گم هستم اگه کسد هست ممنون میشم پیغام خصوصی بده

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza.aa - 2015-05-30

خیلی خثشحالم که با همه سختی هایی که پشت سر گذاشتید الان میشه گفت. آرامشتون رو بدست اوردید و دارید برای بهتر شدن زندگیتون برنامه ریزی میکنید . امیدوارم همیشه روزگار به کامتون باشه و. همیشه از راهنمایی هایی که کردید سپاس گذارم .

دوتا سوال دارم

اول در خصوص پروازهای دو استپ هست . پروازی که من انتخاب کردم تهران دوحه میامی سیاتل هست ، اولین مرز ورودیم میامی هست و از لحظه ورود تا پرواز بهعدی که با امریکن ایرلاین هست ۳ ساعت زمان دارم به نظرتون کافیه ؟ ایا ساک ها رو باید میامی بگیرم و تحویل ایرلاین بعدی بدم ؟ فرودگاه میامی خیلی شلوغه ؟ اگه کسی هم تجربه مشابه داره لطفا بگه

دومی واسه ادامه تحصیل هست من فوق دیپلم الکترونیکم و میخام تو همین رشته یا روباتیک ادامه تحصیل بدم ، هزینه کاج و رشته های فنی چطوره ، اولش که زبان میخوان چند ترم باید زبان بخونم و هزینه ترم های زبان چطوره ؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behdadK - 2015-05-30

رضا جان از من نپرسیدی اما یه جواب نصف و نیمه میدم که دوست عزیزمون بیاد کاملش کنه

سریال airport 24/7 رو دیدی رضا جان از شبکه نشنال جئوگرافی؟ (البته نه نسخه وطنی است نسخه پولی این کانال میگذاره)
به نظر من که کافیه البته تا جایی که شنیدیم و دیدیم شلوغترین فرودگاه دنیا از نظر تعداد پرواز و دومین از نظر تعداد مسافره و هاب بین کشورهای لاتین و آمریکاست. تازه کلی هم نیرو تعدیل کردن ولی در کل فکر کنم 3 ساعت کاملا کافی باشه Big Grin
حالا چی شد رفیق نیمه راه شدی از هیوستون پیچیدی به سیاتل؟!

برای درس خوندن به نظرم می بایست یک سال صبر کنی که این استیت بشی که شهریه ات نصف بشه. نصف که شد تازه وام تحصیلی هم میگیری که باهاش زندگی دانشجویی هم میتونی داشته باشی و خیلی راحت تر میگذرونی. الکی پولهای نازنین رو هم خرج نمیکنی. این استیت نشده نه وام کفاف میده نه وقت واسه کار داری نه یه قرون دوزاره که از پولات خرج کنی حلش کنی. مگه اینکه خیلی توپ باشی و 1 سال جلوتر بودن برات خیلی خیلی ارزش داشته باشه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - آلیس-1980 - 2015-05-30

(2015-05-30 ساعت 17:08)reza.aa نوشته:  خیلی خثشحالم که با همه سختی هایی که پشت سر گذاشتید الان میشه گفت. آرامشتون رو بدست اوردید و دارید برای بهتر شدن زندگیتون برنامه ریزی میکنید . امیدوارم همیشه روزگار به کامتون باشه و. همیشه از راهنمایی هایی که کردید سپاس گذارم .
دوتا سوال دارم
اول در خصوص پروازهای دو استپ هست . پروازی که من انتخاب کردم تهران دوحه میامی سیاتل هست ، اولین مرز ورودیم میامی هست و از لحظه ورود تا پرواز بهعدی که با امریکن ایرلاین هست ۳ ساعت زمان دارم به نظرتون کافیه ؟ ایا ساک ها رو باید میامی بگیرم و تحویل ایرلاین بعدی بدم ؟ فرودگاه میامی خیلی شلوغه ؟ اگه کسی هم تجربه مشابه داره لطفا بگه
دومی واسه ادامه تحصیل هست من فوق دیپلم الکترونیکم و میخام تو همین رشته یا روباتیک ادامه تحصیل بدم ، هزینه کاج و رشته های فنی چطوره ، اولش که زبان میخوان چند ترم باید زبان بخونم و هزینه ترم های زبان چطوره ؟
سلام دوست عزیز،تبریک می گم.
برای ادامه ی تحصیل با تمام صحبتهای بهداد موافقم و اینکه برای گذروندن زبان بستگی به این داره که زبان شما در چه حده،برای اینکه این یکسال رو معطل نشین .می تونین درس های زبان رو به صورت non-credit بردارید.که هزینه ای نداره .یعنی در مدارکتون ثبت نمی شه ولی شما می گذرونید.زبانی که اینجا باید بگذرونیم(البته ما کالیفرنیا هستیم) ۸ تا هست که فکر می کنم آخریش پیش نیازه که نباید مثل قبلی ها باشه و باید در کارنامه ثبت بشه،برای شروع رشته اصلی.و یکسری درسهای جنرال ریاضی که اگه بخواین با دیپلم شروع کنید و رشته غیر مرتبط بخونید.یا می تونید امتحان تافل بدید و دیگه مجبور به گذروندن زبان اینجا نشید.برای هزینه ها هم اینجا اگه این استیت بشید هزینه ها ،یک دهم می شه.و می تونید از یکسری تسهیلات دولتی هم بسته به شرایطتون استفاده کنید و فایننشال اید بگیرید،یا وام بگیرید،که هر کدوم شرایط خودش رو داره.معمولا زبان و دروس جنرال یکسال طول می کشه.البته من هنوز اینکارو نکردم و اینا چیزهاییکه شنیدم.و از سایت کالجها تحقیق کردم.به شما هم پیشهاد می کنم،اگر وقت دارید به سایت کالجهای شهری که می خواید برید سر بزنید و ببنید آیا رشته ی شما رو دارند و اگه بله شرایط مالیشون چیه و پیش نیازهاشون چیه.
موفق باشید.