مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - gbtm - 2013-05-04

دوستان اصلا دقت کردید من چی پرسیدم؟؟؟؟

گفتم آی دی کارت دو ایالت مختلف

بحث ایرانی اصیل و دروغگویی و این جور حرفها نیست.لطفا سوال رو کامل بخونید

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - amir2013 - 2013-05-04

سلام دوستان خوبم ..
یه سوال داشتم : پرواز داخلی هواپیمایی southwest اجازه داریم 2تا چمدون 23 کیلویی بدیم به بار و یک 7 کیلویی ببریم داخل هواپیما؟ من تو سابتش که نگاه کردم 2تا 23 کیلورو گفته میشه ولی در مورد 7 کیلویی داخل هواپیما چیزی نگفته!! کسی تجربه یا اطلاعی داره؟
مشکل اصلی من اینه که 6 ماه پیش بلیط گرفتم برم سن فرانسیسکو ولی الان مجبورم برم لس انجلس... میخوام از همون فرودگاه سن فرانسیسکو که رسیدم مستقیمبا یه پرواز داخلی برم لس انجلس... منتها قانون چمدونها رو نمیدونم..

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-05-04

(2013-05-04 ساعت 13:30)gbtm نوشته:  دوستان اصلا دقت کردید من چی پرسیدم؟؟؟؟

لااقل من یکی گرفتم، شما تو یه ایالت هم، میتونی دو تا که چه عرض کنم چند تا آی‌دی کارت بگیری. اگه منظور به صرف داشتن باشه.
اما در مورد استفاده قانونی، فکر میکنی قانونیه؟ (توی ایران میتونی دو تا شناسنامه که چه عرض کنم، دو تا گواهینامه خودرو پایه دو مثلا داشته باشی؟)

حالا سوال من اینه: شما جواب رو کامل خوندی؟
اونجا گفته شده روی آی‌دی کارت آدرس خونت میخوره و وقتی آدرس خونت عوض میشه باید بری یه آی‌دی دیگه بگیری و معنی و مفهومش اینه که آی‌دی اولی اعتبار قانونی نداره.
اگه در دو ایالت مختلف بخوای زندگی کنی (یعنی یه جا خونواده و یه جا کار) که مورد استثنایی هست، میتونی از دی‌ام‌وی سوال کنی.

اگر هم این سوال به صرف آینده‌نگری! ایرانیه که به نظر من باید از کنار این سوال گذشت Shy

میشه بپرسم کدوم ایالتی؟

(2013-05-04 ساعت 08:44)bayat_r نوشته:  
(2013-05-01 ساعت 18:48)j1970 نوشته:  
(2013-05-01 ساعت 11:02)bayat_r نوشته:  
(2013-05-01 ساعت 10:20)hasti_banoo نوشته:  
(2013-05-01 ساعت 09:17)bayat_r نوشته:  اما من دیدم که زنگ زدند به ایران و سوابق کاری رو چک کرده اند و حتی به دانشگاه ایمیل زده اند
بله دقیقا همینطوره. برای من اطلاعات دقیق کارفرماهای قبلیم در ایران و تمام جزئیات مربوط به دانشگاهم رو درخواست کردند (البته آخرین مدرک فقط براشون مهم بود) . وقتی قرار باشه استخدام بشید، این فقط بخشی کوچک از فرایند background check هست که به شما فرمهای متعدد میدن و بعد از طریق واسطه هایی که دارند استعلام می کنند.

من در یکی از فرمها درخواست کرده بودم که نتیجه background check رو برای من هم بفرستند. دو هفته قبل از اینکه کلیر بشم ( بله ! اینجا هم کلیر شدن و .. دست از سرتون برنخواهد داشت ) نامه ای برام اومد که ریز به ریز جزئیات کار و نتیجه استعلام هر کدوم رو نوشته بود.

از اونجا که جواب گرفتن از سازمانها و شرکتهای ایران کار آسونی نیست، این بندگان خدا یک بار مستقیما انجام داده بودند ( البته اداره مربوطه ای که کارش این هست) ولی چون کسی بهشون جواب نداده بود، دوباره داده بودن به یک سازمان دیگه و نوشته بوند که در حالت pending هست چون جواب نیومده.

تقریبا بعد از گذشت دو هفته شرکت بهم ایمیل زد که کلیر شدی و بعد هم مراحل استخدام انجام شد.

هستی بانوی عزیز
ضمن تبریک روز مادر به شما
خواستم یه نکته هم به دوستان بگم که جهت استعلام مدرک تحصیلی،حتی برای دانشگاه هم ایمیل میفرستند و خدا نکنه مثل دانشگاه ما کسی که ایمیل info رو چک میکنه سواد جواب دادن نداشته باشه.
پس پیشنهاد میکنم پرس و جو کنید که چه کسی ایمیل ارسالی به دانشگاه رو چک میکنه و با ایشون هماهنگ باشید.
دوست من (که در همسایگی هستی بانو در سن هوزه هستند) وقتی در شرکت فعلی استخدام شده جهت بررسی سوابقشون از طریق یک نفر ایرانی که در شعبه کرواسی شرکتشون بوده به ایران زنگ زده اند و فارسی با مدیرهای ایشون صحبت کرده اند.
شاید شرکتای دولتی اینجورین!
شرکتی که من توش کار میکنم تو شهرای دیگم شعبه داره و دفتر مرکزیش تو تورنتوس و من قبلا با یه شرکت تو تورنتو از راه دور کار میکردم (شغل قبلیم) که درآمدش واسه ایران خوب بود. با اینکه هر دو این شرکتا تو تورنتو هستن، بعید میدونم زنگ زده باشن بهش چون اگه زنگ میزدن اینا بهم میگفتن به احتمال زیاد.

واسه چه کاری اینجوری پیگیرن و سخت‌گیری میکنن؟

Big GrinBig GrinBig Grin
کار تو سیسکو
ممکنه بخاطر اینکه سیسکو تجهیزات حساسی داره، سختگیری و دقت میکنه. شایدم من چون همه چیو آسون میگیرم تا الان هیچکی ازم هیچی نخواسته و فقط یه پاسپورت و ترجمه گواهینامه به دردم خورده تا حالا.

کلا من به دنیا سخت نمیگیرم، اونم به من Wink

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ALI_AGHA - 2013-05-04

(2013-05-04 ساعت 13:30)gbtm نوشته:  دوستان اصلا دقت کردید من چی پرسیدم؟؟؟؟

دوست گرامی
در کتاب آیین نامه مقررات راهنمایی رانندگی کالیفرنیا نوشته است :
در زمان درخواست برای آی دی کارت یا گواهینامه رانندگی کالیفرنیا و در صورت دارا بودن این کارت ها از ایالت دیگر کارت قبلی شما از شما گرفته و باطل می شود.
کلا آی دی کارت و گواهینامه رانندگی مدارک اثبات مقیم بودن در یک ایالت است و از آنجاییکه یک نفر نمی تواند همزمان مقیم دو ایالت مختلف باشد داشتن آی دی کارت همزمان از دو ایالت مختلف قانونی نیست.
موفق باشید

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - کوروش2014 - 2013-05-04

دوستان خوبم سلام
یک سوال داشتم
من شغلم نظامی و حساسه و کیس نامبرم 3 رقمی شده. از طرفی همونطور که میدونین نظامیا ممنوع الخروجن، پس واسه مصاحبه باید از شغلم استعفاء بدم و بعد از 7-8 ماه پاسپورتمو بگیرم.
میخواستم بدونم این موقعیت شغلی من باعث رد شدنم در مصاحبه نمیشه؟ چون تصمیم مهمی رو باید بگیرم و اونم استعفاء از شغلمه.
هرکسی اطاعات دقیقی داره راهنمایی کنه خیلی لطف میکنه
ممنون.

(2013-05-04 ساعت 12:12)kasrafo نوشته:  دوستان عزیز
ممکنه لطفا در مورد highway tolls یا همون عوارض بزرگراهها یه مختصر توضیحی بدید؟
حدودا چقدر هست؟
طرز پرداخت چطوره؟ بخصوص واسه سفر اول که ممکنه کردیت کارت نداشته باشیم, نقدی هم میشه پرداخت کرد؟
کلا به صرفه هست یک مسیر مشخص رو عوض کرد تا به عوارضی نخورد؟ اینو از این جهت میگم که در google map میشه بطور آپشنال طوری مسیر رو درخواست کرد که به عوارضی نخوره.
سوال شما خیلی کلیه چون بنظر میاد این عوارض منطقه‌ای تعیین میشه و مثلا از یه تاریخی یه نرخ فعال و اعمال میشه.
بطور مثال اینجا http://www.floridasturnpike.com/tools_tollrateslisting.cfm شما میتونی راجع به این نرخ برای فلوریدا اطلاعاتی گیر بیاری.
یا این لینک http://www.dot.ca.gov/hq/traffops/trucks/ops-guide/tolls.htm راجع به این نرخ واسه کالفرنیا توضیحاتی داده.
ممکنه این لینک هم به درد بخوره https://www.thetollroads.com/

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - narcies1366 - 2013-05-05

(2013-05-04 ساعت 22:45)کوروش2014 نوشته:  دوستان خوبم سلام
یک سوال داشتم
من شغلم نظامی و حساسه و کیس نامبرم 3 رقمی شده. از طرفی همونطور که میدونین نظامیا ممنوع الخروجن، پس واسه مصاحبه باید از شغلم استعفاء بدم و بعد از 7-8 ماه پاسپورتمو بگیرم.
میخواستم بدونم این موقعیت شغلی من باعث رد شدنم در مصاحبه نمیشه؟ چون تصمیم مهمی رو باید بگیرم و اونم استعفاء از شغلمه.
ممنون.
به نظر من اگر کوچکترین چیزی از شغل شما بدونن خیلی سخت می گیرن و شانس شما پایین میاد!اینو می گم چون زمانی که ما مصاحبه شدیم یه خانواده با ما بودن که همسرشون تو سوابقشون اسم 2 تا شرکت رو نوشته بودند که تحریم بود با اینکه شاید خیلی شرکت های شناس هم نبود ولی ایشون هنوز که هنوز کلیر نشدن !

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - erfanslash - 2013-05-05

با سلام دوستان یه سر به تاپیک زیر بزنند حتما کمک خواهد کرد
لینک های مکمل در مورد زندگی در آمریکا

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - bayat_r - 2013-05-05

یک سوال داشتم
ممنون.

فقط بهت بگم که در پر کردن فرمهات دقت کن...خیلی مهمه...و اینکه مطمئنی 7-8 ماه بعد از استعفا دادن میتونی پاسپورت بگیری؟ از این هم مطمئن شو

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - کوروش2014 - 2013-05-05

(2013-05-05 ساعت 17:14)bayat_r نوشته:  
یک سوال داشتم
ممنون.

فقط بهت بگم که در پر کردن فرمهات دقت کن...خیلی مهمه...و اینکه مطمئنی 7-8 ماه بعد از استعفا دادن میتونی پاسپورت بگیری؟ از این هم مطمئن شو

سلام مرسی از کامنتتون
از دریافت پاسپورت 7-8 ماه یا نهایتا 1 سال مطمینم
الان بیشتر نگرانی من سابقه شغلیمه، نظامی ( وزارت دفاع ). امکان اینکه منو قبول نکنن هست یا نه ؟

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - smu - 2013-05-06

(2013-05-05 ساعت 22:40)کوروش2014 نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 17:14)bayat_r نوشته:  
یک سوال داشتم
ممنون.

سلام مرسی از کامنتتون
الان بیشتر نگرانی من سابقه شغلیمه، نظامی ( وزارت دفاع ). امکان اینکه منو قبول نکنن هست یا نه ؟
با سلام
من فکر میکنم بیشتر از نگرانی در مورد گرفتن پاس نگرانی در مورد طولانی شدن کلیرنس هست در حدی که نتونید به موقع کلیر بشین و این برمیگرده به میزان حساسیت شغلی و مقام شما در اون کار . بخاطر داشته باشید از بچه های جا مانده 2012 یک اقایی بودند که هوا فضا خوانده بودند و فقط موضوع پایان نامه شان حساس و مرتبط به موارد نظامی بود و استخدام ارگان و... نبودند فقط دانشجو بودند و یکی از علل نگرفتن ویزا را بودن احتمالی نام استادشان در پروژه های حساس میدانستند.و چندین اقدام برای گرفتن ویزا به روشهای مختلف حتی با دارا بودن پذیرش دانشگاهی ایشان به همین دلیل رد شده بود. شغلهای نظامی که جای خود داره. و اینکه به نظر شما ایا با استعفای شما ان هم فقط 7-8 ماه قبل مصاحبه افیسر قانع خواهد شد که شما واقعا ارتباط خود را با شغلتان قطع کرده اید؟ کمی سخت به نظر میرسد. سفرنامه روزهای اخر 2012 دوستانه متاسفانه جا مانده میتونه مفید باشه البته عذر خواهی میکنم اصلا قصد نا امید کردن یا ایجاد نگرانی ندارم ومیدونم حرفهام خیلی مثبت نیست ولی دارید تصمیم سرنوشت سازی میگیرید و میتونه به بهای کل زحمات زندگیتون تمام بشه. البته اساتید صاحب نظر اگر مورد مشابه سراغ دارند مطرح کنند.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ariannbr - 2013-05-06

(2013-05-05 ساعت 22:40)کوروش2014 نوشته:  سلام مرسی از کامنتتون

شاید بهتر باشه یه ایمیل به سفارت بزنید و موقعیت خودتون رو بهشون بگید.
مطمئنا اونا بهتر میتونن راهنماییتون کنن

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - StarIR - 2013-05-06

دوستانی که اوایل تابستون و برای اولین بار به خاک یو اس وارد می شن و قصد زندگی در ایالت کالیفرنیا را دارند میشه بگید کدون منطقه رو برای زندگی انتخاب می کنید؟ و ضمنا برای بدو ورود کدوم هتل ها رو رزرو کردید؟ من اینقدر این روزا مشغول بررسی نواحی مختلف کالیفرنیا برای زندگی بودم و به قدری اطلاعات ضد و نقیض خوندم که به کل گیج شدم. هر کی هر نظری داره که فکر می کنه موثره اینجا مطرح کنه لطفا.
ممنون

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - Saiban - 2013-05-06

(2013-05-06 ساعت 10:54)StarIR نوشته:  دوستانی که اوایل تابستون و برای اولین بار به خاک یو اس وارد می شن و قصد زندگی در ایالت کالیفرنیا را دارند میشه بگید کدون منطقه رو برای زندگی انتخاب می کنید؟ و ضمنا برای بدو ورود کدوم هتل ها رو رزرو کردید؟ من اینقدر این روزا مشغول بررسی نواحی مختلف کالیفرنیا برای زندگی بودم و به قدری اطلاعات ضد و نقیض خوندم که به کل گیج شدم. هر کی هر نظری داره که فکر می کنه موثره اینجا مطرح کنه لطفا.
ممنون

ما هم اول تابستون میریم . بلیط لوس آنجلس داریم اما هنوز نتونستیم تصمیمی برای محل زندگیمون بگیریم !!!