مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - قصه گو - 2015-05-30

براي اطلاع در مورد كالج ، به عنوان مثال اين رو سرچ كنيد كه كالج كركلنده:
Www.lwtech.edu

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مامان خانم - 2015-05-30

سلام
توضيح دوستان كافي بود اما اگر خواستيد رشته اي را شروع كنيد بازار كارش را حتما بررسي كنيد اگر قصد شروع دوباره داريد از كاميونيتي كالج ها شروع كنيد چون أرز ان تر است بعد ميتوانيد واحدهاي گذرانده را به دانشگاه انتقال دهيد يك جور فوق ديپلم به ليسانس
اگر امتحان زبان يا تأفل و امتحان رياضي كه خيلي هم سخت نيست را بدهيد احتياجي به پيش نياز هاي اجباري نيست
براي كمك فدرال يا فسفا بايد قبلا مدرك دانشگاهي نداشته باشيد
ببينم مي توانم لينك هاي اموزشي گرفتن وأم و گرنت را بگذارم
راستيي در سايت كتابخانه ما قسمتي ازمايشي براي امتحانات كالج و تأفل دارد فكر كنم چنين إمكاناتي بين همه كتابخانه ها مشترك باشد
ديگه اين كه من متوجه شده ام بعضي از رشته ها مثل كامپيوتر تجربه با ارزش تر از مدرك است
فعلا چيزي يادم نمي ايد

اين لينك را ببينيد
https://studentaid.ed.gov/sa/types
اين هم براي كمك فسفا
https://studentaid.ed.gov/sa/fafsa
ان فيلم اموزشي را حتما نگاه كنيد
اين سايت هم با زدن كد پستي كالج هاي أطراف تان و رشته هاي انها را پيدا مي كنيد
https://nces.ed.gov/collegenavigator/
اميدوارم مفيد باشه
موفق باشيد

دوستاني كه قصد تحصيل ندارند و علاقه به باز كردن يك كار مستقل دارند و احتياج به اطلاعات براي وأم دارندهم ميتوانند اينجا را مطالعه كنند
https://www.sba.gov/tools/sba-learning-center/search/video
موفق باشيد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - آلیس-1980 - 2015-05-30

(2015-05-30 ساعت 23:00)مامان خانم نوشته:  سلام
توضيح دوستان كافي بود اما اگر خواستيد رشته اي را شروع كنيد بازار كارش را حتما بررسي كنيد اگر قصد شروع دوباره داريد از كاميونيتي كالج ها شروع كنيد چون أرز ان تر است بعد ميتوانيد واحدهاي گذرانده را به دانشگاه انتقال دهيد يك جور فوق ديپلم به ليسانس
اگر امتحان زبان يا تأفل و امتحان رياضي كه خيلي هم سخت نيست را بدهيد احتياجي به پيش نياز هاي اجباري نيست
راستيي در سايت كتابخانه ما قسمتي ازمايشي براي امتحانات كالج و تأفل دارد فكر كنم چنين إمكاناتي بين همه كتابخانه ها مشترك باشد
ديگه اين كه من متوجه شده ام بعضي از رشته ها مثل كامپيوتر تجربه با ارزش تر از مدرك است
فعلا چيزي يادم نمي ايد
سلام مامان خانم،مرسی از پاسختون.امتحان ریاضی رو می شه قبل از گذروندن کلاسهاش خودمون درخواست کنیم.یعنی مجبور نیستیم کلاسهاش رو بگذرونیم؟و برای وام بدون برگشت-ففسا-اگه رشته ی باشه که اصلا از مدرک دانشگاهیمون استفاده نکنیم . یعنی نخوایم دروسش رو ارزشگذاری،یا ترنسفر یا معادلسازی کنیم،باز هم نمی شه از این کمک استفاده کرد.چون من اینجا چند نفر و دیدم که اینکار و کردن. یه عده هم می گن مشکل ساز می شه.قانونش چیه؟

(2015-05-30 ساعت 23:23)آلیس-1980 نوشته:  
(2015-05-30 ساعت 23:00)مامان خانم نوشته:  سلام
فعلا چيزي يادم نمي ايد
سلام مامان خانم،مرسی از پاسختون.امتحان ریاضی رو می شه قبل از گذروندن کلاسهاش خودمون درخواست کنیم.یعنی مجبور نیستیم کلاسهاش رو بگذرونیم؟و برای وام بدون برگشت-ففسا-اگه رشته ی باشه که اصلا از مدرک دانشگاهیمون استفاده نکنیم . یعنی نخوایم دروسش رو ارزشگذاری،یا ترنسفر یا معادلسازی کنیم،باز هم نمی شه از این کمک استفاده کرد.چون من اینجا چند نفر و دیدم که اینکار و کردن. یه عده هم می گن مشکل ساز می شه.قانونش چیه؟
سلام
أليس عزيز ان بسته به نظر خودتان داره كه ارزش چنين ريسكي را داره يا نه ممكنه هيچ وقت متوجه نشو ند و شما ان كمك را هم در يافت كنيد همان طور كه خيلي از دوستان اين كار را ميكنند ممكن هم هست حالت عكس اتفاق بيفتد
اما در مورد رياضي در كالجي كه ميرفتم بسياري از بچه ها مشغول مطالعه رياضي به همين منظور بودند
و البته امتحان بسيار راحتي است در حد رياضي دبيرستان اما براي اطمئنان بيشتر از همسرم ميخواهم كه برايتان سؤال كند
موفق باشيد

اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - 2013selectee - 2015-05-31

(2015-05-30 ساعت 17:08)reza.aa نوشته:  خیلی خثشحالم که با همه سختی هایی که پشت سر گذاشتید الان میشه گفت. آرامشتون رو بدست اوردید و دارید برای بهتر شدن زندگیتون برنامه ریزی میکنید . امیدوارم همیشه روزگار به کامتون باشه و. همیشه از راهنمایی هایی که کردید سپاس گذارم .

دوتا سوال دارم

اول در خصوص پروازهای دو استپ هست . پروازی که من انتخاب کردم تهران دوحه میامی سیاتل هست ، اولین مرز ورودیم میامی هست و از لحظه ورود تا پرواز بهعدی که با امریکن ایرلاین هست ۳ ساعت زمان دارم به نظرتون کافیه ؟ ایا ساک ها رو باید میامی بگیرم و تحویل ایرلاین بعدی بدم ؟ فرودگاه میامی خیلی شلوغه ؟ اگه کسی هم تجربه مشابه داره لطفا بگه

دومی واسه ادامه تحصیل هست من فوق دیپلم الکترونیکم و میخام تو همین رشته یا روباتیک ادامه تحصیل بدم ، هزینه کاج و رشته های فنی چطوره ، اولش که زبان میخوان چند ترم باید زبان بخونم و هزینه ترم های زبان چطوره ؟

چمدانها رو در ميامي تحويل ميگيريد و بعد از عبور از گمرك، تحويل كانتر پرواز داخلي ميديد.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - طاها99 - 2015-06-02

(2015-05-30 ساعت 17:08)reza.aa نوشته:  خیلی خثشحالم که با همه سختی هایی که پشت سر گذاشتید الان میشه گفت. آرامشتون رو بدست اوردید و دارید برای بهتر شدن زندگیتون برنامه ریزی میکنید . امیدوارم همیشه روزگار به کامتون باشه و. همیشه از راهنمایی هایی که کردید سپاس گذارم .

دوتا سوال دارم

اول در خصوص پروازهای دو استپ هست . پروازی که من انتخاب کردم تهران دوحه میامی سیاتل هست ، اولین مرز ورودیم میامی هست و از لحظه ورود تا پرواز بهعدی که با امریکن ایرلاین هست ۳ ساعت زمان دارم به نظرتون کافیه ؟ ایا ساک ها رو باید میامی بگیرم و تحویل ایرلاین بعدی بدم ؟ فرودگاه میامی خیلی شلوغه ؟ اگه کسی هم تجربه مشابه داره لطفا بگه

دومی واسه ادامه تحصیل هست من فوق دیپلم الکترونیکم و میخام تو همین رشته یا روباتیک ادامه تحصیل بدم ، هزینه کاج و رشته های فنی چطوره ، اولش که زبان میخوان چند ترم باید زبان بخونم و هزینه ترم های زبان چطوره ؟

کی کلیر شدید؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aghamilad - 2015-06-02

دوتا سوال دارم

سلام رضا جان من الان یه یک ماهی میشه اومدم اوکلاهاما با قطری هم اومدم یه توسیه میکنم که حداقل 3.30 ترانزیت بگیر من اولین ورودم شیکاگو بود 2.35 ولی نیم ساعت دیر رسیدیم و فرودگاه شیکاگو شلوغ بود و از پرواز به اوکلاهاما جا موندیم و امریکن ایرلاین 2 تا بلیط داد واسه 10 همون شب ولی در لیست انتظار بودیم و متاسفانه پرواز پر بود خلاصه رقتیم واسه ساعت 7 صبح و در این حین دوستم پاسپورتشا گم کرد ( هنوزم متاسفانه پیدا نکرده) واسه ساعت 7 هم پرواز جا نداشت رفتیم واسه 10.30 صبح که بالاخره بعد از 14 ساعت معطلی تو فرودگاه شیکاگو تونستیم برسیم به اوکلاهاما حالا تو سفرنامه کامل میگم
خلاصه ریسک نکن

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rainolf - 2015-06-05

آخرین قسمت از اولین فصل داستان مهاجرت ما امروز با رسیدن گرین کاردهامون (6 ماه بعد از ورودمون) به پایان رسید. به خاطر برنامه ریزی فشرده و نگرانیهای این مدت نتونستم ماجراهامون رو بگم ولی با آمادگی کامل و با تحقیق 4 ساله و البته با کمی شانس همه چیز به خوبی و خوشی پیش رفت.
ما با پرواز ایرفرانس اواسط دسامبر و از طریق نیویورک به وگاس اومدیم. از چند ماه قبل برنامه ریزی کرده بودم و هتل رو برای یک هفته رزرو کرده بودم و آدرس محله های مورد نظر برای اجاره خونه و البته بانک، اداره سوشال و DMV رو آماده کرده بودم و البته آئین نامه رو هم کاملا خونده بودم. روز اول بعد از ورود به اداره سوشال رفتیم و درخواست کارد دادیم بعد DMV و امتحان گواهینامه که البته در تلاش دوم و روز بعدش قبول شدم. البته کمک غیر منتظره آقا سعید گل هم مزید بر علت شد که کارها سریع پیش بره....
سرتون رو درد نیارم هفته بعد با ماشین خودمون رفتیم چمدونها رو به خونه ای که اجاره کرده بودیم آوردیم. تقریبا بعد از یک ماه و نیم هم رفتم سر کار و از ترم تابستون هم هر دومون کالج رو شروع کردیم. همونطور که گفتم امروز هم بعد از شش ماه گرین کاردها به دستمون رسید و وارد فصل دوم مهاجرت یعنی ارتقاء توانمندیها، گرفتن مدرک از دانشگاه و البته هضم شدن در جامعه امریکایی شدیم. فعلا برای یک سال آینده برنامه ای برای سفر به ایران هم نداریم.
موفق و پیروز باشید دوستان....

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - طاها99 - 2015-06-06

(2015-06-05 ساعت 10:20)rainolf نوشته:  آخرین قسمت از اولین فصل داستان مهاجرت ما امروز با رسیدن گرین کاردهامون (۶ ماه بعد از ورودمون) به پایان رسید. به خاطر برنامه ریزی فشرده و نگرانیهای این مدت نتونستم ماجراهامون رو بگم ولی با آمادگی کامل و با تحقیق ۴ ساله و البته با کمی شانس همه چیز به خوبی و خوشی پیش رفت.
ما با پرواز ایرفرانس اواسط دسامبر و از طریق نیویورک به وگاس اومدیم. از چند ماه قبل برنامه ریزی کرده بودم و هتل رو برای یک هفته رزرو کرده بودم و آدرس محله های مورد نظر برای اجاره خونه و البته بانک، اداره سوشال و DMV رو آماده کرده بودم و البته آئین نامه رو هم کاملا خونده بودم. روز اول بعد از ورود به اداره سوشال رفتیم و درخواست کارد دادیم بعد DMV و امتحان گواهینامه که البته در تلاش دوم و روز بعدش قبول شدم. البته کمک غیر منتظره آقا سعید گل هم مزید بر علت شد که کارها سریع پیش بره....
سرتون رو درد نیارم هفته بعد با ماشین خودمون رفتیم چمدونها رو به خونه ای که اجاره کرده بودیم آوردیم. تقریبا بعد از یک ماه و نیم هم رفتم سر کار و از ترم تابستون هم هر دومون کالج رو شروع کردیم. همونطور که گفتم امروز هم بعد از شش ماه گرین کاردها به دستمون رسید و وارد فصل دوم مهاجرت یعنی ارتقاء توانمندیها، گرفتن مدرک از دانشگاه و البته هضم شدن در جامعه آمریکایی شدیم. فعلا برای یک سال آینده برنامه ای برای سفر به ایران هم نداریم.
چرا اینقدر دیر گرین کارت امد؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rainolf - 2015-06-06

(2015-06-06 ساعت 00:17)طاها99 نوشته:  
(2015-06-05 ساعت 10:20)rainolf نوشته:  آخرین قسمت از اولین فصل داستان مهاجرت ما امروز با رسیدن گرین کاردهامون (۶ ماه بعد از ورودمون) به پایان رسید. به خاطر برنامه ریزی فشرده و نگرانیهای این مدت نتونستم ماجراهامون رو بگم ولی با آمادگی کامل و با تحقیق ۴ ساله و البته با کمی شانس همه چیز به خوبی و خوشی پیش رفت.
سرتون رو درد نیارم هفته بعد با ماشین خودمون رفتیم چمدونها رو به خونه ای که اجاره کرده بودیم آوردیم. تقریبا بعد از یک ماه و نیم هم رفتم سر کار و از ترم تابستون هم هر دومون کالج رو شروع کردیم. همونطور که گفتم امروز هم بعد از شش ماه گرین کاردها به دستمون رسید و وارد فصل دوم مهاجرت یعنی ارتقاء توانمندیها، گرفتن مدرک از دانشگاه و البته هضم شدن در جامعه آمریکایی شدیم. فعلا برای یک سال آینده برنامه ای برای سفر به ایران هم نداریم.

والا برای تعداد دیگه ای از دوستان همین مشکل پیش اومده. در جواب پیگیری تلفنی من حدود 3 ماه پیش آفیسر محترم فرمودن شما که اومدی اینجا زندگی کنی گرین کارد میخوای چکار تا یکسال ویزات هست و البته اضافه کردن تا 6 ماه طبیعیه اگه بیشتر طول کشید پیگیری کنید. مال ما 6 ماه و یک هفته شد ولی همسایمون حدود 7 ماه شده و هنوز خبری نیست.....

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - lida55 - 2015-06-06

(2015-06-06 ساعت 04:33)rainolf نوشته:  
(2015-06-06 ساعت 00:17)طاها99 نوشته:  

والا برای تعداد دیگه ای از دوستان همین مشکل پیش اومده. در جواب پیگیری تلفنی من حدود ۳ ماه پیش آفیسر محترم فرمودن شما که اومدی اینجا زندگی کنی گرین کارد میخوای چکار تا یکسال ویزات هست و البته اضافه کردن تا ۶ ماه طبیعیه اگه بیشتر طول کشید پیگیری کنید. مال ما ۶ ماه و یک هفته شد ولی همسایمون حدود ۷ ماه شده و هنوز خبری نیست.....
تو این مدت سایت الیس چی نشون میداد یعنی از اکسپتد به اپتیمایزد تبدیل نشدید؟

منم همین مشکل رو دارم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - cello86 - 2015-06-07

دوستان نگران نباشید. گرین کارد من هفته پیش بعد 7 ماه اومد با کلی پیگیری و اعصاب خوردی. تازه اونم به آدرس قبلی.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hoorshid - 2015-06-07

سلام دوستان عزیز،من دیر به دیر از تجربیاتی که به دست میارم اینجا پست میذارم راستش زیاد دل و دماغ نوشتن ندارم،من بالاخره ماشین خریدم البته نمیدونم گفته بودم یا نه ولی اینجا اگر از یه سایتی هست به اسم Craigslist که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد هست توش میشه پیدا کرد،حتما کسانی که از شخص ماشین میخرند دقت کنند که car fax و smog car رو از فروشنده بخوان که اگر ماشین تصادفی یا دزدی باشه مشخص میشه smog car هم 2 مدل هست یه 20$ یه 80$ اگه اشتباه نکنم اون کامل رو بخواین از فروشنده،یه کار پارت تایم پیدا کردم توی یه باشگاه ورزشی front desk وایمیسم کار خوبی هستش،losangeles valley college کلاس ESL ثبت نام کردم مجانیه،دنبال کار میگردم بازم،خیلی حوصله ام سر میره،اگر خواهرام و مادر م پیش من بودن یک لحظه فکر ایران و نمیکردم ولی امان از دلتنگی!