مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - erfanslash - 2013-04-02

[عکس: kq82g4s0jvn303cj8627.jpg]

[عکس: yi65hqjljugnmpggqhp.jpg]

[عکس: i4irp4el9asb5you4dgr.jpg]

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-04-02

(2013-04-02 ساعت 10:12)mrr777 نوشته:  
(2013-04-02 ساعت 08:48)مهتاب - 2251 نوشته:  ما امروز ٢٣ روز از ورودمون ميگذره و صبح امروز گرين كارتها به همراه نامه ولكام برامون رسيد

مبارکه، شما ادرس رو از اول سیاتل داده بودید یا اونجا رسیدید، عوض کردید؟

مرسيSmile
نه ما تو فرودگاه ادرسو عوض كرديم

(2013-04-02 ساعت 16:35)پروا نوشته:  
(2013-04-02 ساعت 08:48)مهتاب - 2251 نوشته:  ما امروز ٢٣ روز از ورودمون ميگذره و صبح امروز گرين كارتها به همراه نامه ولكام برامون رسيد

مبارك باشه مهتاب جون !
به اميد خدا به زودي همسايه ميشيمSmileهمه چيز رو به راهه؟
مرسي پروا جون Smile
چه خوب، شما مياين سياتل؟ كي؟
همه چيز خوبه خدا رو شكر !!

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - peyman1355 - 2013-04-03

درود بر همه دوستان بزرگوار من

بالاخره پس از مدتها و كلي مشغله مربوط به كارهاي مهاجرت، تونستم امروز سري به مهاجرسرا بزنم و يادي از همه بزرگواران و دوستان خوبم در اين سايت بكنم.
ميبينم كه دوستان خوبمون ASALI و مهتاب عزيز هم به جمع سياتل نشينان پيوستندWink
رسيدن شما رو به سياتل شادباش ميگم و اميدوارم زندگي جديد براتون با تندرستي و شادكامي فراوان همراه باشه،ما هم به اميد خدا اگر كارهامون طبق روال پيش بره به اميد پروردگار مهربان تا اواخر ارديبهشت ماه به شما خواهيم پيوستSmile
از دوست خوبمون جناب آقاي امير مهاجر كه زحمت راه اندازي تاپيك مربوط به سياتل رو كشيده اند صميمانه سپاسگزارم و براي ايشون و خانواده بزرگوارشون در سال نو آرزوي بهترين لحظه ها رو دارم.
هميشه شاد و تندرست و پيروز باشيد

شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری ۲۰۱۴ - hadi-sh - 2013-04-04

ایالت واشنگتن - سیاتل

[عکس: u5175_USAWashingtonSeattle.jpg]
[عکس: t2512_USAWashingtonSeattle.jpg]
[عکس: o475_USAWashingtonSeattle.jpg]
[عکس: w641_USAWashingtonSeattle.jpg]
[عکس: 8426_USAWashingtonSeattle.jpg]
[عکس: b448_USAWashingtonSeattle.jpg]
[عکس: y448_USAWashingtonSeattle.jpg]

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ahmad.h - 2013-04-09

سلام دوستان
من 4 می دارم میام Mercer Island، کسی اون نزدیکیا هست؟
می خوام فقط 2 ماه بمونم و همه ی کارامو انجام بدم: گرین کارت، SSN، حساب بانکی، کردیت کارت، گواهینامه و .....خلاصه دارم دیوونه میشم از استرس.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ASALI - 2013-04-09

(2013-04-09 ساعت 15:43)ahmad.h نوشته:  سلام دوستان
می خوام فقط 2 ماه بمونم و همه ی کارامو انجام بدم: گرین کارت، SSN، حساب بانکی، کردیت کارت، گواهینامه و .....خلاصه دارم دیوونه میشم از استرس.

استرس داره ولی ترس نداره ... اطلاعات و نشانی اداره سوشیال و uscis نزدیکتون رو پیدا کن و تا میتونی در مورد اونجا که میری سرچ کن ... مطمئن باش اگر برنامه ریزی داشته باشی و از روز اول ورودت بدونی باید چکار کنی میتونی تو ماه اول کاراتو تموم کنی ...
آه ...سیاتل ...آه...

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - apoornaki - 2013-04-09

سلام
هزينه بليطتون براي فرودگاه SEATAC چقدر شده؟
جزيره اي كه شما ميخواهيد تشريف ببريد، از طريق اتوبان i90 با ماشين فاصله اش تا سياتل كمتر از 10 دقيقه است.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mehD - 2013-04-11

برای گرین کارت کاری نباید بکنید. همه کارا رو توی فرودگاه انجام میدن یه انگشت یه امضا تمام. SSN دفترش نزدیکتون باشه نیم ساعت کار داره نباشه 1 ساعت. حساب بانکی و کردیت هم نیم ساعت. فقط یه شعبه نزدیک و بزرگ پیدا کنید. گواهینامه هم وقت دارید کتابشو بگیرید همین الان بخونید. با گواهینامه ایران 1 هفته برونید همه چی دستتون میاد. 2 ماه زمان خوبیه. حتی اگه GC و SSN دیر بیان. بی خیال استرس.Smile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-04-11

سلام دوستان
منم كمتر از دو ماه ديگه بيكي از اعضاي سياتل و حومه :dميشم، فكر كنم تعداد همشهريهاي مهاجر سراييم پس كم نباشه توياين مناطق
حالا يك سوال در مورد كرك لند؟
دوستاني كه الان ساكن سياتل و اطراف هستيد، همه جاي كرك لند براي زندگي خوبه ؟ و يا اينكه نواحي خاصي رو پيشنهاد ميكنيد؟ ميدونم به صورت تقريبي از بلويو كمي قيمتهاش مناسب تره ، اما اينكه كجاي اون بهتره ميشه كمي توضيح بديد، ممنون،

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-04-12

پروا جان كركلند همه جاش خوب نيست همون طور كه بلويو هم همه جاش خوب نيست! يه سايتي هست كه توش بري اسم ناحيه رو ميدي و برات مشخص ميكنه كدوم نواحي كم خطر تر و كدوم نواحي جرمش بالاتره ، اينجوري بهتر ميتوني دنبال خونه باشي
من به شخصه بعد ديدن شهرهاي اطراف سياتل تنها جايي كه خيلي خوب و تميز و نوساز بود و قيمتش براي من مناسب بود و مهمتر از همه جرمش خيليييييي كمتر از بقيه جا ها بود , mill creek رو توصيه ميكنم , يه شهر نوساز و شيك و تميز با ادمهاي خيلييييي مهربون و امن Smile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-04-13

ممنون مهتاب جون،
در مورد كرك لند و بلويو همچنان دارم تحقيق ميكنم و ممنون ميشم اون سايت رو به من هم معرفي كني ،اما جايي كه شما خونه گرفتين از لحاظ قيمت و دسترسي به حمل و نقل عمومي و يامراكز خريد چطوريه؟ميشه حدود قيمت خونه ها رو بگين ، در ضمن كلاس زبان پيدا كردين؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mehD - 2013-04-14

(2013-04-12 ساعت 09:16)مهتاب - 2251 نوشته:  من به شخصه بعد ديدن شهرهاي اطراف سياتل تنها جايي كه خيلي خوب و تميز و نوساز بود و قيمتش براي من مناسب بود و مهمتر از همه جرمش خيليييييي كمتر از بقيه جا ها بود , mill creek رو توصيه ميكنم , يه شهر نوساز و شيك و تميز با ادمهاي خيلييييي مهربون و امن Smile
منم یه ماه mill creek بودم و جای فوق العاده ایه که شمال downtown میشه. قبلا هم یه مدت جنوب downtown بودم. به نظرم کلا از شمال به سمت downtown مخصوصا ساعت پیک، ترافیک سنگینتره. البته ظاهرا وضع حمل و نقل عمومی بهتری داشت (من استفاده نکردم). به هر حال بحث transportation رو هم مد نظر بگیرید. خیلیارو دیدم که محل زندگیشونو بخاطر دور شدن نه چندان زیاد محل کارشون عوض کردن.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mehD - 2013-04-14

عکسهای تکراری عکاس غیر حرفه ای با دوربین نیمه حرفه ای

مقر اصلی starbucks
[عکس: 4rof56avpm8uewld5odv.jpg]

Pike Place Market یه جاییه که از قدیم ماهیگیرا و مزرعه دارا محصولاتشونو میووردن برای فروش هنوز همون حالت قدیمیشو حفظ کردن.
[عکس: liz8rkf1nryeyjojyypx.jpg]

[عکس: 52ikevox4nofqze9v4oe.jpg]

space needle معروف. نماد شهر سیاتل ( اونا هم برج آزادی دارن )
[عکس: 4ny6ysalpriew475rbi.jpg]

کشتی تفریحی که از downtown میره به victoria, BC
[عکس: lvopg09d2d7he7rvm1.jpg]

downtown از سمت alki beach
[عکس: hv13lmpqruxy2ia62sx.jpg]

اینارم یادم نیس اما فک کنم یا west seattle بود یا des moines اما کلا des moines یه جای بینظیره
[عکس: tk65f76j4tewllq9lvlt.jpg]

[عکس: iwtjhfqwdvsfzpo6hre.jpg]

اینجارم برای دوران بازنشستگی مدنظر داشته باشین
[عکس: 9n4ax8847nc95lbkcjo6.jpg]

peace arch مرز امریکا و کانادا
[عکس: 53p0pk7jdfnrzmhvec3b.jpg]

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-04-15

http://www.seattle.gov/spd/Crime/default.htm
اينجا ميتونين ميزان جرمو ببيني

منم اين پابليك ماركتو رفتم ديدم درست مثل خيابون شهرستاني كه دور ميدون امام حسينه هست.
اينقدر بوي روغن سرخكردني مونده و ماهي و ... اينا ميده كه چون. سربسته است نميشه تحمل كرد

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - arezoo bj - 2013-04-15

سیاتل (به انگلیسی: Seattle)‏ شهری است در ایالت واشینگتن در کشور آمریکا. این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقهٔ شمال غربی اقیانوس آرام در آمریکا است.

تلفظ درست نام شهر سیَتِل است
اقتصاد :

دفتر اصلی شرکت مایکروسافت، اولین کافه و ساختمان مرکزی استارباکس، و یکی از مراکز اصلی شرکت هواپیماسازی بوئینگ در این شهر قرار دارد.

ساوند ترانزیت لینک لایت ریل نام قطار شهری سیتل است.

ورزش :
تیم سیتل سوپرسانیکز، سیتل ساوندرز اف‌سی، و تیم سیتل سیهاوکز از این شهر هستند.

مراکز علمی-فرهنگی :
دانشگاه واشنگتن
کتابخانه مرکزی شهر سیتل

مشاهیر :

از مشاهیر این شهر می‌توان بیل گیتس، کریس کرنل (گروه ساوندگاردن)، دیو گرول (فو فایترز)، جف تیت (کوئینزرایک)، و ادی ودر (پرل جم) را نام برد.
چندین هزار ایرانی در سیاتل و حومه ساکن هستند که از سال ۲۰۰۱ سالانه یک جشنواره فرهنگی در شهر برگزار می‌کنند
Big Grin