مهاجرسرا
کلیرنس برندگان 2011 - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-48.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-61.html)
+----- موضوع: کلیرنس برندگان 2011 (/thread-2604.html)

RE: کلیرنس برندگان 2011 - rashidi - 2011-09-03

(2011-09-02 ساعت 00:19)Arshia 2011 نوشته:  درود بر دوستان عزیز
من نوامبر 2010 مصاحبه داشتم توی آنکارا.... کیس نامبرم 8000 بوده... اما تا به امروز که حدود 9 ماه میگذره هیچ خبری از کلیرنس م نیومده.... چند بار ایمیل دادم و زنگ زدم به سفارت.... اما فقط یه جواب ثابت دادن و اونم این بود که "صبر کن و سابت رو چک کن... پرونده ات هنوز در دست بررسه"... چون به پایان سپتامبر نزدیک میشیم نگرانم که نکنه هیچ خبری از ویزام نشهSadSadSad....
2 نکته مهم که شاید... شاید تاثیری روی این قضیه داشته باشه: اول اینکه من حدود 2-3 سال استرالیا زندگی کردم (الان ایرانم) 2- سربازیم هم توی سپاه بوده ..... لطفا راهنماییم کنید..... سپاس

عرشیا جان من هم مثل شما از اول دسامبر سال گذشته منتظرم بهتره برویم سفارت آنکارا اونجا پیگیری کنیم هر چه منتظر موندیم جواب نداشت
رشیدی

RE: کلیرنس برندگان 2011 - maryam58 - 2011-09-03

(2011-09-03 ساعت 09:48)آرتين نوشته:  سلام به همه دوستان خوب مهاجرسرا
من یک معذرت خواهی به همه دوستان بدهکار هستم بخاطر اینکه خیلی مطعمن بودم که تو این تعطیلی ها سایت رو آپدیت می کنند چون جمعه روز کاریشون بود ولی بی معرفت ها این کار رو نکردند ولی مراحل اداری خیلی از دوستان انجام شده و انشالله تو این آپدیت که نمیدونم سه شنبه باشه یا چهارشنبه تعداد خیلی زیاد کلیر میشن Smile. دوستان کسی میدونه که اگه کسی تو این مدت مانده کلیر نشه و بخواد بره دم سفارت بس بشینهBig Grin تا ویزاش رو بگیره چه زمانی باید بره ؟؟؟؟؟؟؟
سلام
من و همسرم برای 2 مهر که میشه 24 سپتامبر بلیط گرفتیم واسه دوبی، که برای آخرین یکشنبه که پاسپورت ها رو میگیرن سفارت باشیم. ولی امیدوارم کار به اون موقع نرسه و قبلش وضعیت هممون مشخص بشه.
الان فکر کردم نکنه اون یکشنبه سفارت تعطیل باشه، کسی میدونه هفته آخر چه جوری اوضاع، همون 25 سپتامبر باید سفارت باشیم دیگه؟؟؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - rashidi - 2011-09-03

(2011-09-03 ساعت 11:14)maryam58 نوشته:  
من یک معذرت خواهی به همه دوستان بدهکار هستم بخاطر اینکه خیلی مطعمن بودم که تو این تعطیلی ها سایت رو آپدیت می کنند چون جمعه روز کاریشون بود ولی بی معرفت ها این کار رو نکردند ولی مراحل اداری خیلی از دوستان انجام شده و انشالله تو این آپدیت که نمیدونم سه شنبه باشه یا چهارشنبه تعداد خیلی زیاد کلیر میشن Smile. دوستان کسی میدونه که اگه کسی تو این مدت مانده کلیر نشه و بخواد بره دم سفارت بس بشینهBig Grin تا ویزاش رو بگیره چه زمانی باید بره ؟؟؟؟؟؟؟
سلام
من و همسرم برای 2 مهر که میشه 24 سپتامبر بلیط گرفتیم واسه دوبی، که برای آخرین یکشنبه که پاسپورت ها رو میگیرن سفارت باشیم. ولی امیدوارم کار به اون موقع نرسه و قبلش وضعیت هممون مشخص بشه.
الان فکر کردم نکنه اون یکشنبه سفارت تعطیل باشه، کسی میدونه هفته آخر چه جوری اوضاع، همون 25 سپتامبر باید سفارت باشیم دیگه؟؟؟
با سلام زودتر برین چرا اینهمه دیر؟ به نظرم یک هفته زودتر برین خودم هم از 14 سپتامبر دارم میرم نگذارین دقیقه 90

RE: کلیرنس برندگان 2011 - ali1973 - 2011-09-03

سلام من که واسه 26 سپتامبر رزرو کردم با توجه به اینکه هیچ پروازی جا نمیداد.میرم بست میشینم تا خود سی ام.دیگه هرچه باداباد.
موفق باشی

RE: کلیرنس برندگان 2011 - maryam58 - 2011-09-03

(2011-09-03 ساعت 11:23)rashidi نوشته:  
(2011-09-03 ساعت 11:14)maryam58 نوشته:  
من یک معذرت خواهی به همه دوستان بدهکار هستم بخاطر اینکه خیلیکسی تو این مدت مانده کلیر نشه و بخواد بره دم سفارت بس بشینهBig Grin تا ویزاش رو بگیره چه زمانی باید بره ؟؟؟؟؟؟؟
سلام
من و همسرم برای 2 مهر که میشه 24 سپتامبر بلیط گرفتیم واسه دوبی، که یدونه هفته آخر چه جوری اوضاع، همون 25 سپتامبر باید سفارت باشیم دیگه؟؟؟
با سلام زودتر برین چرا اینهمه دیر؟ به نظرم یک هفته زودتر برین خودم هم از 14 سپتامبر دارم میرم نگذارین دقیقه 90
خوب آخه هزینه هامون خیلی میره بالا همینجوریش باید 8 روز بمونیم، فکر کن!!! من همش امیدم به اینه که قبلش کلیر شیم!

RE: کلیرنس برندگان 2011 - آرتين - 2011-09-03

دوستان اگر دقت کرده باشید افرادی که کلیر میشن تا 20 سپتامبر بهشون مهلت میدن تا برای دریافت ویزا مراجعه کنند به نظر من قبل اون تاریخ باید انجا باشیم باز نظر دوستان ببینیم چی هستش ، ولی امیدوارم تکلیفمون مشخص بشه و همومون تو این هفته کلیر بشیم ، این هفته میخوایم سایت رو با هوووررراااااههههههااااااممممووووون بترکونیم .Big GrinCoolWinkTongue

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Ashkan78 - 2011-09-03

چند توضيه مبتني بر تجربه شخصي به دوستان ابوظبي

1- از همين الان براي يه ويزاي عادي امارات اقدام كنيد. طبق روال معمول، اين ويزا حداكثر تا يك هفته ديگه آماده مي شه.

2- اگر Clear شديد، با توجه به وجود ويزا در جيب مبارك، سريعا به ابوظبي بريد و گذرنامه رو تحويل بديد.

3- اگر به هفته آخر كشيده شد، طوي تنظيم كنيد كه از يكشنبه 25 سپتامبر تا 1 اكتبر در دبي باشيد. برنامه تون بايد طوري باشه كه بتونيد بعد از ظهر 25 سپتامبر به ابوظبي بريد و گذرنامه رو تحويل بديد. براي تحويل گذرنامه هم به روتون نياريد كه Clear نشديد. برگه آبي كه دستتون باشه، گذرنامه رو مي گيرند. حالا يا شانس يا اقبال... اميدوارم كه روز 30 سپتامبر پت خط مونده نداشته باشيم.

4- طوري تنظيم كنيد كه ويزاي امارات بعد از 11 سپتامبر صادر بشه. با توجه به اين كه از روز صدور ويزا شما 14 روز وقت داريد كه وارد امارات بشيد، اگر لازم بشه 25 سپتامبر تشريف ببريد، همون ويزا قابل استفاده هست و براي تهيه ويزا متحمل هزينه هاي مجدد نمي شيد.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - pefa - 2011-09-03

یک خبر که میتونه از نگرانی کلیر نشده ها کم کنه
البته قسمتیش برداشت شخصی خودم است
یکی از 2010ی ها که ویزا گرفته بود و به خاطر مسائلی نتونسته بود سر وعده ویزاش بره آمریکا، از آشنایان منه.
من روز مصاحبه از افسر راجع به شانس تمدید و صدور ویزاش سوال کردم که افسر گفت: نه راهی نداره و ..
خودش دوباره پیگیر شده بود و سفارت بهش گفته که میتونه دوباره بیاد مصاحبه، مدارکش رو تحویل بده، هزینه بده، دکتر بره، و ... خلاصه از نو همه ی مراحل رو بره تا براش ویزا صادر کنن.
حالا من این رو تعمیم میدم به اونایی که به هر دلیل جواب کلیرشون نمی آد و میخوان در هر صورت آمریکاهه رو برن، و تصور من اینه که این حق برای همه ی برنده گان محفوظ باشه و نیومدن جواب کلیر فقط این هزینه رو به گردن برنده میزاره که یک بار دیگه مراحل رو بره.
یادمه که 6 نفر از 2010ی ها در آنکارا این ویزا نگرفتن. کاش بهشون خبر میدادید تا اگه هنوز مایل هستن، تحقیق بکنن و این شانس رو از دست ندن.
با آرزوی اینکه آخر همین هفته، شماره کیسمون تو سایت بیاد یا Ready بزنه.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - frozen mind - 2011-09-03

(2011-09-03 ساعت 14:04)pefa نوشته:  یک خبر که میتونه از نگرانی کلیر نشده ها کم کنه ...

pefa عزیز، شما مورد اون آشنای برنده 2010 رو بیان کردین که «ویزا گرفته بود» اما نتونسته بود تا پایان اعتبار ویزا وارد آمریکا بشه.
اما بعد آرزو کردین که افرادی که از گروه 2010 تا پایان سپتامبر «نتونستن ویزا بگیرن» کاش از مورد ایشون یاد می گرفتن و کارشونو پیگیری می کردن؟!
کار ویزا نگرفته ها چه ربطی به ویزا گرفته ها داره؟! Smile
شاید هم من متوجه صحبت شما نشدم و منظورتون چیز دیگه ایه.

به هر حال، شما خبر مهمی رو اعلام کردین و به تجربه ما افزودین. از شما متشکرم.

(2011-09-03 ساعت 15:55)frozen mind نوشته:  
(2011-09-03 ساعت 14:04)pefa نوشته:  یک خبر که میتونه از نگرانی کلیر نشده ها کم کنه ...
...
کار ویزا نگرفته ها چه ربطی به ویزا گرفته ها داره؟! Smile
شاید هم من متوجه صحبت شما نشدم و منظورتون چیز دیگه ایه.
به نظر من و با توجه به صحبت هایی که این دوستمون با سفارت داشته، شانس برنده محفوظه و مواردی که به دلائل قانع کننده، برنده نتونسته ویزا بگیره، یا اعتبار ویزاش به پایان رسیده، میتونه دوباره برای صدور ویزای لاتاری اقدام کنه.(بدون شرکت مجدد در قرعه کشی)
این رو از این جهت گفتم که ممکنه برخی از ماها تا 8مهر جواب کلیرمون نیاد(نه اینکه جواب کلیر، مبنی بر اجازه ورود نداشتن ما باشه) و من نوعی بخوام یک بار دیگه و با زمان بیشتری برای طی کردن روال گاها طولانی کلر اقدام کنم.
این دوست ما وقتی از سفارت شنیده بود که شما دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید، تصور کرده بود منظور افسر این بوده که دوباره توی قرعه کشی لاتاری شرکت کن، که بعدش معلوم میشه، قضیه چیز دیگه ای است.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم ولی باز هم دوستان بد نیست این قضیه رو جدی پیگیر بشن.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - rayan.s - 2011-09-03

(2011-09-03 ساعت 14:04)pefa نوشته:  یک خبر که میتونه از نگرانی کلیر نشده ها کم کنه
یکی از 2010ی ها که ویزا گرفته بود و به خاطر مسائلی نتونسته بود سر وعده ویزاش بره آمریکا، از آشنایان منه.
من روز مصاحبه از افسر راجع به شانس تمدید و صدور ویزاش سوال کردم که افسر گفت: نه راهی نداره و ..
خودش دوباره پیگیر شده بود و سفارت بهش گفته که میتونه دوباره بیاد مصاحبه، مدارکش رو تحویل بده، هزینه بده، دکتر بره، و ... خلاصه از نو همه ی مراحل رو بره تا براش ویزا صادر کنن.
حالا من این رو تعمیم میدم به اونایی که به هر دلیل جواب کلیرشون نمی آد و میخوان در هر صورت آمریکاهه رو برن، و تصور من اینه که این حق برای همه ی برنده گان محفوظ باشه و نیومدن جواب کلیر فقط این هزینه رو به گردن برنده میزاره که یک بار دیگه مراحل رو بره.
یادمه که 6 نفر از 2010ی ها در آنکارا این ویزا نگرفتن. کاش بهشون خبر میدادید تا اگه هنوز مایل هستن، تحقیق بکنن و این شانس رو از دست ندن.
دوست عزیز! اول صبر میکردی اون دوستتان که تاریخ اعتبار ویزاش تموم شده بود بره و ویزاش را به این روش که گفته بودید بگیره بعد نظرتان را برای کلییر نشده ها تعمیم میدادید.
متاسفانه در ایران افراد از شنیدن حرف حق اینقدر ناراحت می شوند که از شنیدن امیدی واهی خوشحال!
دوستان گرام! نه بحث سنگ دلی نه بحث حسادت! این قانون است که اگر ویزا تا پایان سپتامبر به هر دلیلی صادر نشه دیگه صادر نمیشه. (کافی زحمت بکشید و متن نامه برنده شدن (نامه اول) یا متن نامه اعلام تاریخ مصاحبه (نامه دوم) را بدقت بخوانید)
پس اگر خدایی نکرده ویزا احدی از دوستان صادر نشد بهتر است دل به این امیدهای واهی نبنده! به امید اخذ ویزا عزیزان

(2011-09-03 ساعت 19:48)rayan.s نوشته:  
(2011-09-03 ساعت 14:04)pefa نوشته:  یک خبر که میتونه از نگرانی کلیر نشده ها کم کنه
دوست عزیز! اول صبر میکردی اون دوستتان که تاریخ اعتبار ویزاش تموم شده بود بره و ویزاش را به این روش که گفته بودید بگیره بعد نظرتان را برای کلییر نشده ها تعمیم میدادید.
متاسفانه در ایران افراد از شنیدن حرف حق اینقدر ناراحت می شوند که از شنیدن امیدی واهی خوشحال!
دوستان گرام! نه بحث سنگ دلی نه بحث حسادت! این قانون است که اگر ویزا تا پایان سپتامبر به هر دلیلی صادر نشه دیگه صادر نمیشه. (کافی زحمت بکشید و متن نامه برنده شدن (نامه اول) را بدقت بخوانید)
پس اگر خدایی نکرده ویزا احدی از دوستان صادر نشد بهتر است دل به این امیدهای واهی نبنده! به امید اخذ ویزا عزیزان
سیاست آقای رایان در برابر هر چیز جدیدی اینه: مخم و مخم، مخالفم
بار اول نیست که این نوع جواب هارو از شما میبینم.
ما با همین امیدهای به نظر شما واهی، داریم ویزا میگیریم.
همه دروغ میگن الا شما
من تجارب خودم رو صادقانه میام ومیگم و فکر کنم سیاست سایت هم همین باشه که دیگران از تجارب هم استفاده کنن و شونونده خودش باید عاقل باشه و با تحقیق درست و غلط حرفا رو از هم تمیز بده.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - rayan.s - 2011-09-03

(2011-09-03 ساعت 20:18)pefa نوشته:  
(2011-09-03 ساعت 19:48)rayan.s نوشته:  
دوستان گرام! نه بحث سنگ دلی نه بحث حسادت! این قانون است که اگر ویزا تا پایان سپتامبر به هر دلیلی صادر نشه دیگه صادر نمیشه. (کافی زحمت بکشید و متن نامه برنده شدن (نامه اول) را بدقت بخوانید)
سیاست آقای رایان در برابر هر چیز جدیدی اینه: مخم و مخم، مخالفم
بار اول نیست که این نوع جواب هارو از شما میبینم.
ما با همین امیدهای به نظر شما واهی، داریم ویزا میگیریم.
همه دروغ میگن الا شما
من تجارب خودم رو صادقانه میام ومیگم و فکر کنم سیاست سایت هم همین باشه که دیگران از تجارب هم استفاده کنن و شونونده خودش باید عاقل باشه و با تحقیق درست و غلط حرفا رو از هم تمیز بده.
دوست محترم! شما رد شده 2010 هستید و الان دارید ویزا می گیرید؟ شما که کیس نامبرتان 2011 است پس با کدوم امید واهی داری ویزا می گیری؟ شما هم مثل بقیه دارید طبق روال ویزا می گیرید. من کجا گفتم گرفتن ویزا قبل پایان سپتامبر امید واهی؟ شما بهتره قبل انتقاد از متنی درست بخونیش.بعدشم اینی که فکرت رو تعمیم بدی که اسمش تجربه نیست.!!!
-بعدشم متن نامه اول و دوم را خواندید؟ آیا به صراحت نگفته اگر تا پایان سپتامبر ویزا صادر نشه پرونده مختومه است؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - najibi - 2011-09-03

دوستان عزیز،یه سوال دارم ممنون میشم نظر دوستانی رو که تجربه بیشتری دارند رو بدونم:
با توجه به اینکه کسی رو داخل سفارت ابوظبی راه نمیدن و فقط پاسپورت رو به همراه برگه ابی ازمون میگیرن رفتن خود شخص چه سودی میتونه باشه داشته باشه وقتی که یک شخص دیگه بتونه این کارو انجام بده.
با توجه به اینکه پاسپورت همسرم دست خانم ... هست و ایشون میتونند که پاس رو تحویل سفارت بدن آیا باز هم دوستان صلاح میدونند که من برم هفته آخرو بست دم سفارت؟!
تاکید میکنم که از فواید شخص مورد اعتماد و غیره مطلع هستم.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Ali Sepehr - 2011-09-03

از کلیه دوستان خواهش می کنم بحث رو با لحن منطقی تری ادامه بدند تا تاپیک از موضوع اصلیش خارج نشه.