مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-04-27

با سلام دوستان شیب کاهش قیمت دلار رو درنظر داشته باشید از مقدار 1815 تومان هفته پیش تا 1750 تومان پنجشنبه یعنی امروز اگه یادتون باشه این رقم دو روز بعد از مذاکرات استانبول بود که بعد خیلی سریع افزایش یافت. ولی اگه این روند تا 1600 ادامه پیدا کنه واقعا عالی خواهد شد و از اتلاف سرمایه ما مهاجران حداقل 15 درصد جلوگیری خواهد شد.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maz1359 - 2012-04-27

(2012-04-27 ساعت 00:21)M.Haghighi نوشته:  با سلام دوستان شیب کاهش قیمت دلار رو درنظر داشته باشید از مقدار 1815 تومان هفته پیش تا 1750 تومان پنجشنبه یعنی امروز اگه یادتون باشه این رقم دو روز بعد از مذاکرات استانبول بود که بعد خیلی سریع افزایش یافت. ولی اگه این روند تا 1600 ادامه پیدا کنه واقعا عالی خواهد شد و از اتلاف سرمایه ما مهاجران حداقل 15 درصد جلوگیری خواهد شد.
خدا کنه دوست عزيز

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - storagemeter - 2012-04-27

سلام بر شما دوست عزیز، سکٌه همیشه 2 رو داره. شاید بهتر باشه اونایی که قصد رفتن دارن درصدی از پولشونو که می خواهند به آمریکا ببرند الان تبدیل کنند. ما کنترلی روی حرف ها و رفتار طرفین مذاکره در خرداد نداریم.

(2012-04-27 ساعت 00:21)M.Haghighi نوشته:  با سلام دوستان شیب کاهش قیمت دلار رو درنظر داشته باشید از مقدار 1815 تومان هفته پیش تا 1750 تومان پنجشنبه یعنی امروز ...

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - s$s - 2012-04-27

سلام دوستان
کسی هست که 1000 تا سهمیه آمریکا رو که جدیدا اعلام کردن گرفته باشه، من گیر کردم بین اینکه سهمیه 400 تا برای ترکیه رو بگیرم یا بزارمش برای آمریکا.لطفا راهنمایی بفرمایید؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gol1 - 2012-04-27

(2012-04-27 ساعت 18:07)s$s نوشته:  سلام دوستان
کسی هست که 1000 تا سهمیه آمریکا رو که جدیدا اعلام کردن گرفته باشه، من گیر کردم بین اینکه سهمیه 400 تا برای ترکیه رو بگیرم یا بزارمش برای آمریکا.لطفا راهنمایی بفرمایید؟

اول تحقیق کنید با ویزای مهاجرت دلار می دهند؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-04-27

(2012-04-27 ساعت 20:50)gol1 نوشته:  

با سلام دوستان وقتی به بانک برای دریافت حواله ارزی میرید لازم نیست که بگید ویزای مهاجرت دارید در این مورد میشه سکوت کرد و پیشنهاد میکنم بلیط آمریکا رو از مسیری بگیرید که حداکثر ارز دولتی به پرواز اول شما میخوره !! در موقع درخواست ارز هم اشاره به همون کشور کنید . .....

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gol1 - 2012-04-28

(2012-04-27 ساعت 21:55)M.Haghighi نوشته:  

با سلام دوستان وقتی به بانک برای دریافت حواله ارزی میرید لازم نیست که بگید ویزای مهاجرت دارید در این مورد میشه سکوت کرد و پیشنهاد میکنم بلیط آمریکا رو از مسیری بگیرید که حداکثر ارز دولتی به پرواز اول شما میخوره !! در موقع درخواست ارز هم اشاره به همون کشور کنید . .....
پرواز اول چون ترانزيت است فاقد ويزاست و ويزاي آمريكا نوع آن روي ويزا قيد شده

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - kopol - 2012-04-28

دلار امروز شنبه ساعت 1 بعدظهر 1690 تومان شد، دوستانی که می خواهند دلار تهیه کنند فکر می کنم زمان خوبی برای تصمیم گیری باشه ولی به نظر من بازم پله ای خرید کنید و همه پولتون رو یکجا خرید نکنید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-04-28

(2012-04-28 ساعت 08:45)gol1 نوشته:  
(2012-04-27 ساعت 21:55)M.Haghighi نوشته:  

پرواز اول چون ترانزيت است فاقد ويزاست و ويزاي آمريكا نوع آن روي ويزا قيد شده
دوستان سلام اگه صحبت من رو خوب مطالعه کرده باشید عرض کردم به کشور اول اشاره کنید وگرنه به مهاجرین ارز تعلق نمی گیره !! بقیه به زرنگی شماست

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - m9780 - 2012-04-28

سلام
دوستان امروز ارز قیمتش خیلی نسبت به قبلا مناسب شده دوستانی که میخوان خرید کنن فکر کنم زمان مناسبی باشه.
[عکس: 92846195098927138343.jpg]
فقط با احتیاط خرید کنید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - kopol - 2012-04-28

و اینک دلار 1655 تومانی ، وای که این قیمت دلار چقدر آدم رو قلقلک می ده
نمی دونم دوستان می دونند که علت ارزون شدن دلار چی هست و این رو برای اونهایی که نمی دونند می گم ، واقعیت اینه که در بازار ارز تهران دولت اقدام به پیش فروش دلار با نرخهای فوق العاده جذاب برای صرافان دست زده تا با کنترل قیمت دلار و پایین آوردن آن قیمت سکه نیز کاهش یافته و در نتیجه مردم از دریافت سکه های پیش فروشی منصرف گردند ، و علت کاهش ارز مسافرتی هم دقیقاً همین است چرا که باید دلار به اندازه کافی به بازار تزریق گردد ، پس نتیجه می گیریم که این افت قیمت دلار در کوتاه مدت بوده و فنر فشرده دوباره به حالت اول بر خواهد گشت و برای همین اگر قصد خرید دارید با تفکر و با احتیاط ارز خود را تهیه کنید .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-04-28

با سلام به دوستان قیمت دلار امروز واقعا بدور از انتظار بود من امروز ساعت 2:30 دلار رو به قیمت1690 خریدم و 2 ساعت بعد 1670 تومان از همان صرافی خرید کردم خدا رو شکر میکنم و می دونم خیلی از عزیزان با قیمت های خیلی بالاتر مجبور به خرید شده اند از جمله خود من ولی پیشبینی میکنم فردا از این هم پایین تر بیاید این شیب شدید به قول دوست عزیزم KOPOl شاید دائمی هم نباشه. به هر صورت غنیمت است

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ETnakhausetelefonien - 2012-04-28

با سلام.
دوستان عزيز با توجه به اينكه موضوع دلار خيلي باب شده و تاپيكي هم نداره من مساله رو تو همين تاپيك خدمتتون مي‌گم.
من تقريباً دو ساله كه دارم ارز مي‌خرم(من مهاجرت انگلستان دارم و موقع اعلام نتايج لاتاري تقريباً چمدونامو براي انگليس بسته بودم كه خوب نشد).
من مدتها تو مركز بازار ارز ايران(خ منوچهري، پاساژ افشار) كه قيمت ارز ايران هر لحظه وسط حياط اونجا تعيين مي‌شه بودم. يه چيزي رو دوستانه بهتون پيشنهاد مي‌كنم.
مطلقاً، مطلقاً، اگر نياز آني ندارين دلارتون رو رقم درشت خريد نكنين. مرحله به مرحله بخرين. دلال‌هايي كه اونجا دلارو چوب مي‌زنن، خيلي به خريدهاي بالاي 50 هزار دلار حساسن و يه خريد بالاي 100 هزار دلار كه از هر صرافي توي تهران انجام بشه مستقيماً روي قيمت دلار اون روز اثر مي زاره. فكر نكنين چون مثلا از صرافي اسكان خريد مي‌كنين رو قيمت اثري نمي زارين. يا اينكه مگه 100 هزار دلار مي‌تونه قيمت دلار ايران رو تغيير بده يا نه. مطمئن باشيد كه وقتي يه خريد 100 هزار دلاري تو يه صرافي انجام مي‌شه به فاصله 5 دقيقه همه دلالاي پاساژ افشار خبردار مي شن و پشت سرش قيمت رو حداقل 10 تومن بالا مي‌برن.
وضعيت فعلي دلار خيلي حساسه. با خريدهاي اينطوري دامن نزنين به قيمت دلار. صبر كنين اين سه خرداد هم بياد و بره مطمئن باشين وضعيت دلار خيلي بهتر ميشه. گروني دلار به نفع دلال و صرافه، پايين اومدنش هم به ضرر اونهاس. برا همين اونا بهش دامن مي‌زنن. من دقيقاً با گوشاي خودم توي مشورت با يكي از صراف‌هاي گنده پاساژ افشار ازش شنيدم كه گفت : "تا مردم به اين خوشگلي برا دلار 2 تومني صف مي‌كشن وضع دلار همينه."
يه كمي دندون رو جيگر بزارين، به هر كي هم مي‌شناسين توصيه كنيد و بگيد با يه كمي ارزون شدن دلار فوري حمله نكنه و نخره. بلكه اين مردمي كه دلار و بعنوان يه كالاي سرمايه‌اي بردن خونه گذاشتن تو بالش تا به خيال خودشون 2500 تومن بشه، ورش دارن بيارن بيرون بفروشنش. مطمئن باشيد اين روند نزولي دلار يه يه هفته ادامه پيدا كنه، فروشنده‌هاي غير دلال يواش يواش پيدا مي‌شه. اونوقت ما كه خريدارهاي واقعي و مصرف كننده هستيم وقت خريدمونه.
الان ماجراي دلار مثل ماجراي احتكار مايحتاج روزمره مردم تو دهه هفتاده كه بعضي سرمايه دارا و كاسباي بزرگ يهو هر چي برنج، يا كره يا روغن يا امثالهم تو بازار بود رو مي‌خريدن و اونوقت كه گرون مي‌شد مي‌فروختن. فرقش اينه كه اون موقع مردم نمي‌تونستن برنج و روغن رو تحريم كنن و نخرن، اما ما الان مي‌تونيم دلار رو تحريم كنيم تا محتكرها دلاراشون رو بيارن بيرون. اگه ما ازشون نخريم به كي مي‌خوان بفروشن. فكر مي‌كنين مسافراي هوايي عادي حتي با وجود كم شدن سهميه ها چقدر ارز كم دارن.
نخريد آقا، نخريد. خودمون تا دلار يه 50 تومن ميفته دسته جمعي هجوم مي‌بريم صرافي يا منوچهري، بعد مي‌گيم اا ديدي دوباره گرون شد.
ارادتمند

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - حامدحامد - 2012-04-28

1650 خریدم. فردا احتمالا پایینتر میاد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - pouyakafi - 2012-04-28

با سلام
من امروز از بانک ملت حواله ی ارز رو برای سهمیه ی آمریکا گرفتم و ارزو تو فرودگاه با دادن این حواله بهم میدن و ویزام از تاریخی که صادر شده دو ماه و 25 روز اعتبار داشت