مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - maziar irani - 2014-03-04

(2014-03-03 ساعت 18:31)nazila5959 نوشته:  با سلام
خدمت همه دوستان
من سوالی داشتم
پرواز من ترکیش است و میدانم که میتونم 2 تا چمدون 25 کیلویی ببرم
سوالیم اینه که من میتونم به جای 2 تا چمدون 25 کیلویی یک چمدان ببرم با وزن 35 کیلو؟
البته با رعایت ابعاد چمدان
ممنون میشم کسانی که تجربه اون رو داشتن به من بگن

سلام
2تا چمدون بودن که حتما باید باشه شک نکنید اما ترکیش قبلا حداکثر 23 کیلو بود برا هر چمدون . دوباره چک کنید که تو دردسر نیوفتید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - nazila5959 - 2014-03-04

(2014-03-04 ساعت 05:27)maziar irani نوشته:  
خدمت همه دوستان
من سوالی داشتم
سوالیم اینه که من میتونم به جای 2 تا چمدون 25 کیلویی یک چمدان ببرم با وزن 35 کیلو؟

سلام
2تا چمدون بودن که حتما باید باشه شک نکنید اما ترکیش قبلا حداکثر 23 کیلو بود برا هر چمدون . دوباره چک کنید که تو دردسر نیوفتید.

بله درست فرمودید 23 کیلوست
مرسی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mitramin - 2014-03-04

همسفران عزیز سلام
ما (من و همسر و دختر ۲ ساله ام) به مدت ۱ ماه از ۰۷ آوریل تا ۰۷ می مسافر لوس انجلس هستیم.
و به دنبال اجاره‌ خونه مبله با امکانات در منطقه خوب به مدت ۱ ماه هستیم.
از دوستان اگر کسی‌ تاریخ سفرش همزمان با ما و یا با چند روز اینور و اونور هست لطفا پیام بعده که شاید بتونیم با هم همخونه شویم و یا با همدیگه به مورد بهتری برسیم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - vistac - 2014-03-05

(2014-03-04 ساعت 15:23)mitramin نوشته:  همسفران عزیز سلام
ما (من و همسر و دختر ۲ ساله ام) به مدت ۱ ماه از ۰۷ آوریل تا ۰۷ می مسافر لوس انجلس هستیم.
و به دنبال اجاره‌ خونه مبله با امکانات در منطقه خوب به مدت ۱ ماه هستیم.
از دوستان اگر کسی‌ تاریخ سفرش همزمان با ما و یا با چند روز اینور و اونور هست لطفا پیام بعده که شاید بتونیم با هم همخونه شویم و یا با همدیگه به مورد بهتری برسیم.

ما 7 می میرسیم لس آنجلس Winkو به مدت یکماه ممنون میشم تجربیاتتون رو به ما انتقال بدید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ostokhan - 2014-03-06

فایل PDF آشنایی با ایالت های مختلف آمریکا که توسط من تهیه شده رو میتونید از این قسمت دانلود کنید. لینک که قبلا وجود داشته حذف شده. این لینک جدید و سالم برای دانلوده Cool

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - samywait - 2014-03-06

با سلام خدمت دوستان عزیز من 1 مارچ اومدم آمریکا و الان واشنگتن هستم دو روز قبل رفتم اداره سوشیال که گفتن باید 10 روز بعد ورودتون مراجعه کنید آیا کسی از دوستان زودتر از ده روز تونسته ssn رو بگیره؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ostokhan - 2014-03-06

(2014-03-06 ساعت 18:05)samywait نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز من 1 مارچ اومدم آمریکا و الان واشنگتن هستم دو روز قبل رفتم اداره سوشیال که گفتن باید 10 روز بعد ورودتون مراجعه کنید آیا کسی از دوستان زودتر از ده روز تونسته ssn رو بگیره؟

بودن دوستانی که بعد از 2 3 روز از ورودشان دنبال سوشال رفتن و کارشون راه افتاده

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - vistac - 2014-03-07

سلام بر دوستان من برادرم کانادا رفته و در اولین ورودش ibcard مثل گرین کارت امریکا گرفته اما یه فرقی که داره این هست که هر چقدر بخواد میتونه بیرون کانادا باشه میخواستم ببینم با گرین کارتم میشه یا اینکه فقط حداکثر 6 ماه میشه بیرون امریکا بود مگر اینکه پاس سفید بگیریم؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - marco250 - 2014-03-07

(2014-03-07 ساعت 17:47)vistac نوشته:  سلام بر دوستان من برادرم کانادا رفته و در اولین ورودش ibcard مثل گرین کارت آمریکا گرفته اما یه فرقی که داره این هست که هر چقدر بخواد میتونه بیرون کانادا باشه میخواستم ببینم با گرین کارتم میشه یا اینکه فقط حداکثر 6 ماه میشه بیرون آمریکا بود مگر اینکه پاس سفید بگیریم؟
کارت اقامت دائم کانادا PR Card هست نه ibcard
دارنده کارت PR کانادا نمی تواند هرچقدر که بخواهد بیرون کانادا رندگی کند بلکه می بایست ۲ سال از ۵ سال رو در کانادا زندگی کند تا کارتش باطل نشه.

منبع

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - اریوبرزن - 2014-03-07

دوستان عزیزی که قراره برای یک ماه یا بیشتر بیاید امریکا به این نکته توجه داشته باشید
اگه قراره یک ماه یابیشتر تو هتل یا سوییت بمونید از همون روز اول هتل را ماهیانه اجاره کنید چون خیلی با صرفه تره
مثلا اگه اجاره یک اتاق شبی 54 دلار باشه هفتگی اگه اجاره کنید میشه شبی 32 دلار حالا اگه ماهیانه اجاره کنید میشه شبی24 دلار پس خیلی به این نکته توجه داشته باشید چون خیلی تو هزینه ها صرفه جویی میشه[/size]

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ehsancapri - 2014-03-08

(2014-03-04 ساعت 11:17)nazila5959 نوشته:  
(2014-03-04 ساعت 05:27)maziar irani نوشته:  
خدمت همه دوستان
من سوالی داشتم

سلام

بله درست فرمودید 23 کیلوست
مرسی

من هفته پیش اومدم دو تا چمدون ۲۳ داشتم.یک کوله یا چمدون تو هواپیما میتونید ببرید که قاعدتا باید ۷ کیلو باشه ولی من ۱۲ کیلو کوله داشتم که اصلا ندادم وزن کنند و بردم تو هواپیما.Big Grin

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - moadel - 2014-03-08

دوستان سلام میشه کل فرایند درخواست گرین کارت و بعد از ورود به آمریکا داد که تکلیف آدرس هم معلوم باشه ؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - abbas41 - 2014-03-08

(2014-03-08 ساعت 21:38)moadel نوشته:  دوستان سلام میشه کل فرایند درخواست گرین کارت و بعد از ورود به آمریکا داد که تکلیف آدرس هم معلوم باشه ؟

سلام دوست عزیز

اگر تایپیک دوستان رو مطالعه کنید کاملا توضیح دادن.

بعداز ورود افسر از شما پاکتها رو میگیره وادرس رو دوباره میپرسه اگر خواستید عوص کنید واگر نه ادرس قبلی رو تایید میکنید . بعد از ورود روند دریافت گرین کارت به جریان می افته وشما باید پیگیری کنید .

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ehsancapri - 2014-03-10

(2014-03-06 ساعت 18:41)ostokhan نوشته:  
(2014-03-06 ساعت 18:05)samywait نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز من 1 مارچ اومدم آمریکا و الان واشنگتن هستم دو روز قبل رفتم اداره سوشیال که گفتن باید 10 روز بعد ورودتون مراجعه کنید آیا کسی از دوستان زودتر از ده روز تونسته ssn رو بگیره؟

بودن دوستانی که بعد از 2 3 روز از ورودشان دنبال سوشال رفتن و کارشون راه افتاده

من هم ت مریلند بعد ار سه روز رفتم کارها انچام شد و 4 روزه هم کارتم اومد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - 3rip - 2014-03-12

سلام دوستان
آیا اطلاع دارید در فرودگاه امام شعبه پست وجود داره یا نه؟ حالا یا پست خودمون یا DHL یا هر پست دیگه ای؟
یکی از دوستانم داره میاد ایران و از فرودگاه امام مستقیم به شهرستان میره. من میخوام یک بسته بهش بدم ببره ایران که باید در تهران تحویل بشه. میخوام بدونم در فرودگاه پست وجود داره که بسته رو بده به پست تا به گیرنده تحویل بده ؟
ممنون