مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هوستون تگزاس - MPU - 2012-12-02

رزرو Studio 6:

رزرو Studio 6 بدون کردیت کارت یه مشکل عملی داره اونم وقتیه که شما بعد از ساعت 6 عصر برسین. در جواب ایمیل من فرمودند:

I am in receipt of your email, in order to hold a room beyond 6pm we will need a credit card on file to charge. Any reservation that is not held with a credit card get cancelled at 6pm of the arrival date.

با این شرایط ما که حدودا ساعت 7 عصر رسیده بودیم تصمیم گرفتیم یه سر به آنجا بزنیم که با در بسته قسمت اداری مواجه شدیم در حالی که قاعدتا میبایست تا ساعت 8 شب میبودند.

دوستان در این شرایط دچار استرس نشین چو ن دقیقا در کنار Studio 6( البته این در مورد Studio 6 Westchase هست) یه هتل دیگه هست به نام Red Roof Inn که انصافا خیلی تمیز تر و نو تر از Studio 6 هست و قیمتش هم برابر با قیمت Studio 6 هست و لی متاسفانه داخل اتاق امکانات آشپزی رو نداره و فقط یک مایکروویو داره به این خاطر مجبور شدیم برای یه شب اقامت داشته باشیم که شد حدود 85 دلار اگر نه پلان قیمتیش مشابه با Studio 6 بود

دوستان Studio 6 علیرغم همه محاسنش دو تا ایراد هم داره یکی اینکه نظافتچی هاش حتی یک کلمه هم انگلیسی بلد نیستند که البته این خیلی مهم نیست بالاخره خدا به آدم دو دست داده که از طریق بال بال کردن و نهایتا تو سر خودش زدن حرفش رو بفهمونه دوم اینکه Front office نا منظمی داره که این دیگه مهم است بویژه اگر پرواز برگشت شما یکشنبه باشه ممکنه کسی رو پیدا نکنی که دیپازیتی رو که دادی پس بگیری

RE: هوستون تگزاس - lale - 2012-12-05

(2012-12-02 ساعت 11:06)MPU نوشته:  رزرو Studio 6:

رزرو Studio 6 بدون کردیت کارت یه مشکل عملی داره اونم وقتیه که شما بعد از ساعت 6 عصر برسین. در جواب ایمیل من فرمودند:

I am in receipt of your email, in order to hold a room beyond 6pm we will need a credit card on file to charge. Any reservation that is not held with a credit card get cancelled at 6pm of the arrival date.

با این شرایط ما که حدودا ساعت 7 عصر رسیده بودیم تصمیم گرفتیم یه سر به آنجا بزنیم که با در بسته قسمت اداری مواجه شدیم در حالی که قاعدتا میبایست تا ساعت 8 شب میبودند.

دوستان در این شرایط دچار استرس نشین چو ن دقیقا در کنار Studio 6( البته این در مورد Studio 6 Westchase هست) یه هتل دیگه هست به نام Red Roof Inn که انصافا خیلی تمیز تر و نو تر از Studio 6 هست و قیمتش هم برابر با قیمت Studio 6 هست و لی متاسفانه داخل اتاق امکانات آشپزی رو نداره و فقط یک مایکروویو داره به این خاطر مجبور شدیم برای یه شب اقامت داشته باشیم که شد حدود 85 دلار اگر نه پلان قیمتیش مشابه با Studio 6 بود

دوستان Studio 6 علیرغم همه محاسنش دو تا ایراد هم داره یکی اینکه نظافتچی هاش حتی یک کلمه هم انگلیسی بلد نیستند که البته این خیلی مهم نیست بالاخره خدا به آدم دو دست داده که از طریق بال بال کردن و نهایتا تو سر خودش زدن حرفش رو بفهمونه دوم اینکه Front office نا منظمی داره که این دیگه مهم است بویژه اگر پرواز برگشت شما یکشنبه باشه ممکنه کسی رو پیدا نکنی که دیپازیتی رو که دادی پس بگیری

Studio 6 یه تلفن اظطراری کنار در ورودی office داره که بعد از ساعت 6 که تعطیل می شوند، از طریق اون تلفن نفر on call میاد و در رو باز میکنه.

RE: هوستون تگزاس - فرانک 2012 - 2012-12-05

سلام من و همسرم دنبال یه زوج مناسب برا دوستی هستیم متاسفانه کسی را اینجا نداریم اگه مایلید به ما اطلاع بدید. ممنون

RE: هوستون تگزاس - فرانک 2012 - 2012-12-05

(2012-11-28 ساعت 10:47)mohsen-usa نوشته:  
(2012-11-28 ساعت 09:00)samgh نوشته:  بچه های عزیز ساکن در هیوستن سلام
من و شوهرم یکشنبه 2 دسامبر داریم از سان فرانسیسکو میایم به هیوستون اگه میشه شمایی که اینجا بیشتر از ما تجربه دارین یه لطفی به ما بکنید و بگید کجا میتونیم یه homestead یا یه suite خوب و ارزون فرنیشد برای یکی دو ماه توی محله های خوب پیدا کنیم .در ضمن ما هوستون کسی را نمیشناسیم و دوستی نداریم خیلی خیلی خوشحال میشیم که با شما دوستان آشنا بشیم. به امید دیدار شما دوستان و هموطنای گلمون. با تشکر

سلام-جواب سوال شما را اميدوارم دوستان ساكن هيوستن هر چه زودتر بدهند تا به موقع برنامه ريزي كنيد.

اما يك سوال-ميتونم بپرسم شما چرا از سانفرانسيسكو به هيوستن ميرويد؟
سلام- خوشحال میشیم باهاتون آشنا بشیم و کمکی بکنیم .

RE: هوستون تگزاس - mehdiii - 2012-12-05

سلام دوستان
لطفاً به تاپیک مشاوره پزشکی برای مهاجران سر بزنید، البته امیدوارم هرگز نیازی به این تاپیک نداشته باشید.
ممنون

RE: هوستون تگزاس - افشین خان ایران - 2012-12-08

(2012-11-21 ساعت 03:46)Man نوشته:  
(2012-11-19 ساعت 22:22)مانترا نوشته:  
(2012-11-19 ساعت 21:02)Man نوشته:  
(2012-11-17 ساعت 23:21)mahdip نوشته:  
(2012-11-17 ساعت 20:21)aadine نوشته:  جالبه من فکر می کردم ........
--------------------------------------------------------------------------
این اماری هست که تو این سایت زده شده .....

همونطور که بقیه دوستان هم گفتند به نظر من هم مهمترین چیزی که در اینجا باید به اون توجه کرد پیدا کردن کار هست. بقیه این آمار و ارقام در اولویت بعدی هستند. البته دونستن این چیزها خوبه ولی‌ به نظر من دوستانی که در حل انتخاب شهر هستند باید بیشتر به موقعیت کاری اون شهر توجه کنند.

شما هم اگه رشته ت مرتبط با نفت هست شک نکن که بهترین جا برای شما هیوستونِ . من بچه‌های زیادی و میشناسم که تخصصشون در زمینه نفتو گاز بوده و اینجا خیلی‌ زود کار پیدا کردن و زندگی‌ و درامد خوبی‌ دارن. من خودم هم رشته و کارم مرتبط با نفت هست اگه سوالی دارید یا کاری از دست من بر میاد خوشحال میشم بتونم کمک کنم.
دوست عزیز! کسی که رشتش شیمی باشه ولی تجربه کاریش مرتبط با نفت و گاز نباشه - تو زمینه رنگ ماشین باشه - شرایط کارش خوبه اونجا؟

راستش من اطلاعات دقیق و کاملی در این زمینه ندارم. دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن بهتر می‌تونن کمک کنن.

البته تا جایی که من میدونم اگه فقط دنبال همون رنگ ماشین هستید شرکتهای خودروسازی تو هیوستون نیستن. ولی‌ اگه دنبال یه کار شبیه هستید به نظر من شما تمام تخصص‌های که دارید و نرم افزار‌های که بلدید رو لیست کنید بعد شروع به خوندن job description‌های مختلف از سایتهای indeed monster career builder . و ببینید تخصص شما با چه کارهایی میتون match باشه. اون‌موقع دید بهتری برای انتخاب خواهید داشت.

موفق باشید.

دوستان عزیز سلام من مهندس عمرانم ومدت زیادیه که درکارساخت پالایشگاه وپلانت های پتروشیمی بودم الان هم توایران شرکتدارم وخداروشکروضع خوبه اما میخوام بدونم تو هیوستن اوضاع چطوره ایا میشه کارمرتبط پیداکرد؟ ایا میه کارپیمانکاری دست دوم بعدازیه مدت انجام داد ایا قابل مقایسه با ایران هست سیستم های کار؟ لسفا دوستانی که درکارنفتی هستن پاخ بدن ممنونم ضمتا اواسط مارس میام دالاس وهیوستن خوشحال میشم کسی ازدوستان راهنمایی بفرمایند

(2012-12-05 ساعت 12:15)فرانک 2012 نوشته:  سلام من و همسرم دنبال یه زوج مناسب برا دوستی هستیم متاسفانه کسی را اینجا نداریم اگه مایلید به ما اطلاع بدید. ممنون

سلام فرانک خانم امیدوارم که خوبو خوش وسلامت باشید ماداریم تصمیم میگیریم کجای امریکا ساکن بشیم اولویت اولمونم کارهTongue ایا اطلاعاتی درمورد کارهای نفتی تو امریکا دارید؟ ممنون میشم کمک بفرمایید
ارادتمند

RE: زندگی و کار در هیوستون - افشین خان ایران - 2012-12-08

(2011-03-01 ساعت 05:02)fairwall نوشته:  سلام من هیوستن هستم-شهر خوبی الان که سرد-کارم خوب هست ووست شهر جای بدی نیست-اگه سوال بود در خدمتیم

سلام شما همچنان تو هیوستن هستید؟

(2011-04-29 ساعت 22:34)Ashkan78 نوشته:  يه شركت دريايي هندي بهم پيشنهاد داده كه اگه بتونم به عنوان نمايندگي اونا توي هند كار كنم. اين نمايندگي در حد يك دفتر يك نفره هست كه هماهنگ كننده كارهاي اون شركت هندي هست.

اون شركت هندي كارش تأمين خدمه كشتي هست كه تا اونجا كه مي دونم توي آمريكا بازار خوبي داره و دنبال اينه كه در هوستون نمايندگي داشته باشه.

اين شركت يك شركت كاملا خوشنام و با سابقه خوب 50 ساله هست كه 10 ساله خودم مي شناسم. حاضرن 50 درصد سرمايه گذاري افتتاح نمايندگي جديد رو خودشون قبول كنن و بقيه به عهده منه...

سؤال من اينه ... آيا در ايالت تگزاس، ثبت يه شركت به عنوان دفتر نمايندگي يه شركت خارجي، براي افراد داراي گرين كارت امكان پذير هست؟ آيا مليت ايراني حساسيت ايجاد نمي كنه؟

اشکان سلام

ایا هنوز شما درهیوستن هستید؟

(2011-08-24 ساعت 04:45)sasan نوشته:  دوستان درود
دوست عزیز خونه من توی وستایمر که تقریبا مرکز شهر هست واقع شده
آره برای تقریبا 1050 اسکورفیت که 300 متر میشه ماهی 700 دلار دارم پرداخت میکنم
در مورد آینده و بچه و 500 متر هم ،فعلا نمیدونم ، ولی چرا که نه، حتی 2000 متر و یا بیشتر
موفق باشی
بدرود

دوست عزیز نسبت اسکورفیت به مترمربع تقریبا 10 است

ما انشالله اول میریم فلوریدا خونه یکی از اقواممون تا سوشیال رو بگیریم و بعدش میایم هیوستون واسه زندگی، یعنی اواخر May انشالله هیوستون هستیم .

مرسی از لطفتون . در ضمن من هم تخصصم گاز هست و پایپینگ و به کمک همسرتون هم نیاز دارم Wink
[/quote]

اقا سلام ایا شما هیوستن هستید من هم تخصوصم بشما نزدیکه میخواستم ببینم شما شغل چی کارکردین
ارادت

RE: هوستون تگزاس - IMMI - 2012-12-10

اگه اطلاعات کلی درباره هیوستون میخایم، میتونید به سایت زیر مراجعه کنید. اطلاعات خوبی داده.
http://houstonwelcome.org/index.html

RE: هوستون تگزاس - iust_software - 2012-12-12

ﮔﻮﻳﺎ ﺗﺎ ﻣﻦ ﻫﻤﺖ ﻧﻜﻨﻤﺪﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﻼﻗﻪ اﻱ ﺑﻪ ﮔﺮﺩﻫﻤﺎﻳﻲ ﻣﺠﺪﺩ ﻧﺸﻮﻥ ﻧﻤﻴﺪﻥ اﺳﺎﺗﻴﺪ ﮔﺮاﻣﻲ ﺑﺮاﻱ ﺷﺐ ﻳﻠﺪا ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺑﮕﺬاﺭﻳﻢ?

RE: هوستون تگزاس - fm5206 - 2012-12-12

سلام دوستان
ممنون میشم کسی دندانپزشک مناسب میشناسه به ما ادرس بده
و اگه اطلاعاتی درباره هزینه یه دندون پر کردن

RE: هوستون تگزاس - MAHDI123321 - 2012-12-13

(2012-12-08 ساعت 18:40)افشین خان ایران نوشته:  
(2011-08-24 ساعت 04:45)sasan نوشته:  دوستان درود
دوست عزیز خونه من توی وستایمر که تقریبا مرکز شهر هست واقع شده
آره برای تقریبا 1050 اسکورفیت که 300 متر میشه ماهی 700 دلار دارم پرداخت میکنم
در مورد آینده و بچه و 500 متر هم ،فعلا نمیدونم ، ولی چرا که نه، حتی 2000 متر و یا بیشتر
موفق باشی
بدرود

دوست عزیز نسبت اسکورفیت به مترمربع تقریبا 10 است

بطور خلاصه اگه رقم اسکورفیت رو در عدد 0.09 ضرب کنین مقدار اون به متر مربع نشون میده ... که اگه 1050رو در 0.09 ضرب کنیم میشه 94.5 که من فکر میکنم منظور ایشون از 300 متر لات سایز هست نه متراژ ساختمون

RE: هوستون تگزاس - aadine - 2012-12-13

(2012-12-12 ساعت 22:15)iust_software نوشته:  ﮔﻮﻳﺎ ﺗﺎ ﻣﻦ ﻫﻤﺖ ﻧﻜﻨﻤﺪﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﻼﻗﻪ اﻱ ﺑﻪ ﮔﺮﺩﻫﻤﺎﻳﻲ ﻣﺠﺪﺩ ﻧﺸﻮﻥ ﻧﻤﻴﺪﻥ اﺳﺎﺗﻴﺪ ﮔﺮاﻣﻲ ﺑﺮاﻱ ﺷﺐ ﻳﻠﺪا ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺑﮕﺬاﺭﻳﻢ?

حالا شب یلدا کی هست؟

RE: هوستون تگزاس - IMMI - 2012-12-14

(2012-12-12 ساعت 22:15)iust_software نوشته:  ﮔﻮﻳﺎ ﺗﺎ ﻣﻦ ﻫﻤﺖ ﻧﻜﻨﻤﺪﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﻼﻗﻪ اﻱ ﺑﻪ ﮔﺮﺩﻫﻤﺎﻳﻲ ﻣﺠﺪﺩ ﻧﺸﻮﻥ ﻧﻤﻴﺪﻥ اﺳﺎﺗﻴﺪ ﮔﺮاﻣﻲ ﺑﺮاﻱ ﺷﺐ ﻳﻠﺪا ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺑﮕﺬاﺭﻳﻢ?
راستش ما که تازه وارد هستیم. جسارت نمی کنیم بخوایم برنامه بذاریم. فعلا داریم دم پیشکسوتان امر رو می بینیم. با تشکر از همگی