مهاجرسرا
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: ویزای نامزدی و ازدواج (https://www.mohajersara.org/forum/forum-32.html)
+---- موضوع: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا (/thread-3233.html)

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - eli elham - 2014-08-19

سلام دوستان.من 1سال و4 ماهه اومدم امربکا با ویزای ازدواج.
تو این مدت 2بار کارم به دادگاه کشیده چون شوهرم منو اذیت کرده وکتک کاری کرده الان هم حاملم دوباره اینکارو تکرار کرده هفته دیگه باید برم دادگاه
هر 2بار قبل کیسو دراپ کردم ولی ایندفعه دیگه نمیکنم
با توجه به اینکه شوهر من 3سال pfaداره که حق ابیوز کردن منو نداره
میخواستم بدونم واسه تمدید گرین کارتم که6ماهه دیگس با مشکل مواجه میشم
از دوستان کسی اگه میدونه لطفا کمکم کنه

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - platypus15 - 2014-08-20

(2014-08-15 ساعت 18:12)platypus15 نوشته:  سلام دوستان، من 2 تا سوال داشتم که هنوز نتونستم براش جواب پیدا کنم، خیلی ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارین بهم بگین. من با ویزای نامزدی دارم میام، می خواستم بدونم:
1- بعد از اقدام برای اجازه کار و خروج (بعد از ازدواج البته)، چقدر این پروسه طول می کشه؟
2- میانگین زمان انتظار برای دریافت گرین کارت بعد از اقدام ما چقدر خواهد بود؟ آیا به شهرمون بستگی داره؟

سوالم رو خلاصه می کنم شاید یه نفر دلش رحم بیاد جواب بده Smile پیشاپیش سپاسگزارم
میانگین زمان انتظار برای دریافت گرین کارت بعد از اقدام ما چقدر خواهد بود؟ این زمان به چه چیزی بستگی داره؟

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نيما ٩٢ - 2014-08-20

(2014-08-20 ساعت 15:41)platypus15 نوشته:  
(2014-08-15 ساعت 18:12)platypus15 نوشته:  سلام دوستان، من 2 تا سوال داشتم که هنوز نتونستم براش جواب پیدا کنم، خیلی ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارین بهم بگین. من با ویزای نامزدی دارم میام، می خواستم بدونم:
1- بعد از اقدام برای اجازه کار و خروج (بعد از ازدواج البته)، چقدر این پروسه طول می کشه؟
2- میانگین زمان انتظار برای دریافت گرین کارت بعد از اقدام ما چقدر خواهد بود؟ آیا به شهرمون بستگی داره؟

میانگین زمان انتظار برای دریافت گرین کارت بعد از اقدام ما چقدر خواهد بود؟ این زمان به چه چیزی بستگی داره؟
سلام دوست عزيز
پس از ورود به خاك امريكا و طي مراحل اداري و دادگاهي ازدواج(كه حدود يك ماه به طول مي انجامد)؛ معمولا بين ٢ تا ٣ ماه طول ميكشه تا ازه كارتون به دستتون برسه و بعد از اون هم گرين كارت كه كاملا مسخص نيست اونم تا ٢ الي ٣ ماه بعد معمولا به دستتون ميرسه...بنابراين ٤=٣+١ (چهار ماه براي اجازه كار) و ....

- درضمن اين پروسه زماني نه تنها به شهري كه در آن هستي بلكه به مركزي كه مداركتون رو به اون ارجاع ميدن نيز بستگي داره؛ به اين معني كه حتما مدارك پست شده در يك شهر به يك مركز فرستاده نميشه؛ بلكه شما مارك مربوط به گرين كارت و غيره رو بايد به اداره مهاجرت اصلي پست كنيد كه از سرتاسر امريكا به يك مركز فرستاده ميشه و آنها خودشون به يك مركز ديگه ارجاع ميدن.

به خاطر داشته باشين كه پس از ازدواج، سند رسميه اون حدود ٣ الي ٤ هفته طول ميكشه كه به دستتون برسه( تا توسط دادگاه-كورت، مهر و امضا بشه) و بتونيد باهاش اپلاي كنيد... چراكه اگر با همون نسخه اوليه اقدام بكنيد احتما نقص مدارك خوردن زياد است.
موفق باشيد.

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - anastazy - 2014-08-20

بچه ها امروز که سایت رو چک کردم دیدم که اجازه کارم دستور صدور کارت داده شده . خیلی خوشحالم . جهت اطلاع من 14 جون برای اجازه کار و گرین کارت و اجازه خروج از کشور اپلای کرده بودم که دقیقا دوماه و یک هفته بعدش اجازه کارم صادرشد. بقیه کماکان در مراحل اداری است .

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نيما ٩٢ - 2014-08-21

(2014-08-20 ساعت 21:43)anastazy نوشته:  بچه ها امروز که سایت رو چک کردم دیدم که اجازه کارم دستور صدور کارت داده شده . خیلی خوشحالم . جهت اطلاع من 14 جون برای اجازه کار و گرین کارت و اجازه خروج از کشور اپلای کرده بودم که دقیقا دوماه و یک هفته بعدش اجازه کارم صادرشد. بقیه کماکان در مراحل اداری است .

بقيه اش هم درست ميشه به اميد خدا...
ممنون كه اطلاع دادي.

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - platypus15 - 2014-08-21

(2014-08-20 ساعت 17:36)نيما ٩٢ نوشته:  

سلام دوست عزيز
پس از ورود به خاك امريكا و طي مراحل اداري و دادگاهي ازدواج(كه حدود يك ماه به طول مي انجامد)؛ معمولا بين ٢ تا ٣ ماه طول ميكشه تا ازه كارتون به دستتون برسه و بعد از اون هم گرين كارت كه كاملا مسخص نيست اونم تا ٢ الي ٣ ماه بعد معمولا به دستتون ميرسه...بنابراين ٤=٣+١ (چهار ماه براي اجازه كار) و ....

- درضمن اين پروسه زماني نه تنها به شهري كه در آن هستي بلكه به مركزي كه مداركتون رو به اون ارجاع ميدن نيز بستگي داره؛ به اين معني كه حتما مدارك پست شده در يك شهر به يك مركز فرستاده نميشه؛ بلكه شما مارك مربوط به گرين كارت و غيره رو بايد به اداره مهاجرت اصلي پست كنيد كه از سرتاسر امريكا به يك مركز فرستاده ميشه و آنها خودشون به يك مركز ديگه ارجاع ميدن.

به خاطر داشته باشين كه پس از ازدواج، سند رسميه اون حدود ٣ الي ٤ هفته طول ميكشه كه به دستتون برسه( تا توسط دادگاه-كورت، مهر و امضا بشه) و بتونيد باهاش اپلاي كنيد... چراكه اگر با همون نسخه اوليه اقدام بكنيد احتما نقص مدارك خوردن زياد است.
موفق باشيد.

بسیار سپاسگذارم از پاسختون

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - anastazy - 2014-08-22

برید تو سایت USCIS و وارد قسمت check your status بشید . یه کادری تو صفحه هست که اگر شماره کیس نامبرتون رو وارد کنید اخرین اطلاعات رو بهتون میده. خوب اونحا چیزی وارد نکنید کمی که پایین تر برید این عبارت رو می بینید Processing Times خوب حالا روی select one کلیک کنید و i485 رو انتخاب کنید این فرم مربوط به گرین کارت است حالا یه کادر دیگه به اسم Select a form sub-type باز میشه اونحا اگر کیس تون نامزدی است ( من در بقیه موارد نمیدونم ) این عبارت رو انتخاب کنید employment based adjustment applications رو انتخاب کنید دوباره یه کادر دیگه باز میشه که میپرسه select an office اینحاست که با توجه به ایالتی که دارید میرید حدودا میتونید حدس بزنید کدوم افیس مدارک شما رو بررسی خواهد کرد یکی رو انتخاب کنید بعد next v رو بزنید و نمودار تقریبی زمان برای دریافت گرین کارت رو به شما نشون میده . امیدوارم که تونسته باشم کمکی کرده باشم .

(2014-08-21 ساعت 04:59)نيما ٩٢ نوشته:  
(2014-08-20 ساعت 21:43)anastazy نوشته:  بچه ها امروز که سایت رو چک کردم دیدم که اجازه کارم دستور صدور کارت داده شده . خیلی خوشحالم . جهت اطلاع من 14 جون برای اجازه کار و گرین کارت و اجازه خروج از کشور اپلای کرده بودم که دقیقا دوماه و یک هفته بعدش اجازه کارم صادرشد. بقیه کماکان در مراحل اداری است .

بقيه اش هم درست ميشه به اميد خدا...
ممنون كه اطلاع دادي.
احازه خروجم هم صادر شد فکر کنم هفته اینده کارتم دستم برسه.

ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - paris a - 2014-08-27

Salam dostan man emroz 10 roze madareke green card ro ferestadam vali Hanoz khabari az uscis nayomade ! HattA form g-1145 ro ham Por kardam ,mamolan chand roz tol mikeshe ta recipe madarek biad ,sorry English neveshtam font farsi nadaram ,merci

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - rahbar - 2014-08-28

(2014-08-27 ساعت 23:57)paris a نوشته:  Salam dostan man emroz 10 roze madareke green card ro ferestadam vali Hanoz khabari az uscis nayomade ! HattA form g-1145 ro ham Por kardam ,mamolan chand roz tol mikeshe ta recipe madarek biad ,sorry English neveshtam font farsi nadaram ,merci

سلام. منم 15 آگست فرستادم. g1145 هم سه تا گذاشته بودم یکی برای هرفرم. ایمیل دریافتش یک هقته بعد از ارسال آمد. سه تا نامه کانفرم دریافتش حدودا دو هفته بعد 27 آگست. مسج هم خواسته بودم که دریافت نشد. فعلا نبراسکا ارسال شده تاببینیم چی پیش میاد...

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نيما ٩٢ - 2014-08-29

(2014-08-28 ساعت 18:37)rahbar نوشته:  
(2014-08-27 ساعت 23:57)paris a نوشته:  Salam dostan man emroz 10 roze madareke green card ro ferestadam vali Hanoz khabari az uscis nayomade ! HattA form g-1145 ro ham Por kardam ,mamolan chand roz tol mikeshe ta recipe madarek biad ,sorry English neveshtam font farsi nadaram ,merci

سلام. منم 15 آگست فرستادم. g1145 هم سه تا گذاشته بودم یکی برای هرفرم. ایمیل دریافتش یک هقته بعد از ارسال آمد. سه تا نامه کانفرم دریافتش حدودا دو هفته بعد 27 آگست. مسج هم خواسته بودم که دریافت نشد. فعلا نبراسکا ارسال شده تاببینیم چی پیش میاد...

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - rahbar - 2014-08-29

جهت اطلاع نامه انگشت نگاری هم 28 آگست آمد.(ارسال بسته من 15آگست وقت دادند برای 10سپتامبر. حالا بازم بنظرشما احتمال داره نقص مدرک بزنند؟

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - anastazy - 2014-08-29

(2014-08-29 ساعت 20:55)rahbar نوشته:  جهت اطلاع نامه انگشت نگاری هم 28 آگست آمد.(ارسال بسته من 15آگست وقت دادند برای 10سپتامبر. حالا بازم بنظرشما احتمال داره نقص مدرک بزنند؟

تو این مرحله نقص مدرک نداری فقط میری انگشت نگاری و یه عکس هم ازت اونجا میگیرن که اون عکس رو روی کارت اجازه کارت میذارن.
رهبر جان میتونم بپرسم کدوم ایالتی چون من هم نبرسکا داره گرین کارتم رو بررسی میکنه . الان حدود دو ماه و نیم که مدارکم رو فرستادم اما هنوز خبری نیست

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - arian307 - 2014-08-30

(2014-08-19 ساعت 19:49)eli elham نوشته:  سلام دوستان.من 1سال و4 ماهه اومدم امربکا با ویزای ازدواج.
تو این مدت 2بار کارم به دادگاه کشیده چون شوهرم منو اذیت کرده وکتک کاری کرده الان هم حاملم دوباره اینکارو تکرار کرده هفته دیگه باید برم دادگاه
هر 2بار قبل کیسو دراپ کردم ولی ایندفعه دیگه نمیکنم
با توجه به اینکه شوهر من 3سال pfaداره که حق ابیوز کردن منو نداره
میخواستم بدونم واسه تمدید گرین کارتم که6ماهه دیگس با مشکل مواجه میشم
از دوستان کسی اگه میدونه لطفا کمکم کنه

مسیج هات رو چک کن

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - rahbar - 2014-08-30

سلام آزاد اندیش سابق!
بنده کالیفرنیام
شما هم تماس بگیری باهاشون بهتره

ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - paris a - 2014-08-30

Rahbar jan Mishe address emaili ke uscis barat email ferestade bod ro baram bezari? Mamnoon