مهاجرسرا
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit) (/thread-3694.html)

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - mehD - 2013-05-12

از متنتون اینجور برداشت کردم که شما کلا متغیرهایی به نام زمان و هزینه ندارینBig Grin امیدوارم اینجوری باشه.
اگه اینجوریه بهتره قبل از 6 ماه یه سفر برید.
اگه اینجوری نیست پاس سفید بهتره. فقط ممکنه سیتیزن شدنتون چند ماه عقب بیفته. کلا به نظرم کسی که می خواد کلا بره اونجا بمونه چند ماه اینور اونور خیلی فرقی نداره براش.

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - naarestan - 2013-05-12

(2013-05-12 ساعت 10:08)Szsanazsz نوشته:  دوستان مطلع من سوالي دارم.ما اگر كلير بشيم ميخوايم جولاي يكماه بريم امريكا و گرين كارت رو بگيريم و تا مي 2014 بيرون بمونيم يعني چيزي كمتر از يكسال.به نظر شما راه منطقي و درست گرفتن پاس سفيد هست يا اينكه در اين بين يك سفر كوتاه دوباره انجام بديم بعد 6 ماه؟ كداميك براي سيتيزنشيپ و به طور كلي مناسبتر است؟

میدونم که مدت پاس سفید نهایتا (و عموماً) دو سال هست. یعنی شما قانوناً میتونید دوسال خارج از خاک‌ امریکا باشید و بعد از دوسال وقتی وارد میشید، مدرک (پاس سفید) باید دستتون باشه و دیگه گیری نمیدن بهتون توی فرودگاه.
حالا،
برخی دوستان میگن (نمیدونم چقدر درسته) که اون مدت دوسالی که خارج از خاک امریکا هستید با پاس سفید، یک سالش برای سیتیزنشیپ حساب میشه. به عبارت دیگه شما مثلا دو سال در ایرانی و بعد که بخوای سیتیزن شی، یک سال از این دو سال رو به عنوان ِ حضور در امریکا حساب میکنند.
بنابراین حرف، من فکر میکنم هم از نظر زمان هم از نظر فکردرگیری و هم از نظر هزینه، بهترین گزینه گرفتن پاس سفید و استفاده‌ی تمام و کمال از اون هست در مورد شما.
فقط حواستون باشه که به موقع بگیرید که زمان کم نیارید برای ایران موندن.

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - mehD - 2013-05-13

مطلبی که شما گفتی برای حالتیه که ایشون بیشتر از یک سال بیرون باشن و گفتن که زیر یک سال برمیگردن.
اگه هم زیر یک سال و بیشتر از 6 ماه بیرون باشن و نتونن ثابت کنن که تو این مدت کار نمی کردن همه چی صفر میشه. اینجا رو ببینید.
من اینجوری فهمیدم. خودتون هم یه تحقیق بکنید.

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - gbtm - 2013-05-13

در صورتی که کلمه EXPEDITE را در فرم بنویسیم چه مدت بعد از ارسال مدارک انگشت نگاری میشیم؟(زمان دقیق برای ارسال مدارک از فینکس)

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - payam62 - 2013-05-13

با سلام خدمت دوستان عزیز . من دیروز یه 4 ساعتی وقت گذاشتم و کل صفحات این تاپیک ( با تنظیمات من 11 صفحه ) را خوندم . تشکر میکنم از عزیزانی که راهنمایی های خوبی داشتن در این تاپیک .
سوالی که من داشتم :
آیا میتونیم این فرم های ذکر شده را توسط نرم افزار پر کنیم ؟ یا حتماً باید دستی پر کنیم ؟ چون فرم های لاتاری را با نرم افزار پر کردم .
واقعیتش میخوام از همین حالا پرشون کنم ( ماشالا به روحیه ) و به محض رسیدن اقدام کنم واسه ارسالشون .
تشکر مجدد از شما

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - gol1 - 2013-05-13

من 9 اپریل انگشت نگاری کردم و تا حالا جوابش نیامده آیا طبیعی است ؟ من برای پیگیری باید جکار کنم من در ایرانم

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - gbtm - 2013-05-15

آیا لازم است کپی بلیت رو هم جزو مدارک بفرستیم؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - gol1 - 2013-05-15

(2013-05-15 ساعت 08:18)gbtm نوشته:  آیا لازم است کپی بلیت رو هم جزو مدارک بفرستیم؟

بلی

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - gbtm - 2013-05-15

(2013-05-15 ساعت 13:12)gol1 نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 08:18)gbtm نوشته:  آیا لازم است کپی بلیت رو هم جزو مدارک بفرستیم؟

بلی

ممنون بابت پاسخ
من تو پاسخ یکی از دوستان به این سوال رسیدم منتها تو قسمت راهنمای پر کردن فرم اشاره ای به این قسمت نکرده میشه لطفا لینک مربوطه رو اینجا بذارید؟

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - gol1 - 2013-05-15

(2013-05-15 ساعت 13:27)gbtm نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 13:12)gol1 نوشته:  

بلی

ممنون بابت پاسخ
من تو پاسخ یکی از دوستان به این سوال رسیدم منتها تو قسمت راهنمای پر کردن فرم اشاره ای به این قسمت نکرده میشه لطفا لینک مربوطه رو اینجا بذارید؟

لینکی ندارد برای نشان دادن زمان برگشت می باشد که لطف کنند زمان انگشت نگاری را بعد از آن نگذارند

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - mehD - 2013-05-15

(2013-05-13 ساعت 10:14)gbtm نوشته:  در صورتی که کلمه EXPEDITE را در فرم بنویسیم چه مدت بعد از ارسال مدارک انگشت نگاری میشیم؟(زمان دقیق برای ارسال مدارک از فینکس)
من توی مهاجرسرا دوستای زیادی از اریزونا ندیدم اما واقعا نمیشه زمان دقیق گفت. منم خیلی برام مهم بود بدونم کی باید برای انگشت نگاری برم هم تلفن زدم هم رفتم اما گفتن زمان دقیق نمیتونیم بگیم. حتی همون دفتری که شما باید برین 6 ماه پیش و الان ممکنه متفاوت باشه.

(2013-05-13 ساعت 10:27)payam62 نوشته:  ... آیا میتونیم این فرم های ذکر شده را توسط نرم افزار پر کنیم ؟ یا حتماً باید دستی پر کنیم ؟ چون فرم های لاتاری را با نرم افزار پر کردم .
واقعیتش میخوام از همین حالا پرشون کنم ( ماشالا به روحیه ) و به محض رسیدن اقدام کنم واسه ارسالشون .
تشکر مجدد از شما
میشه. با نرم افزار راحت ترم هست. خواناتر. خودم هم همین کارو کردم. فقط امضا رو با دست بزن و اسکن و اینجور کارا نکن.

(2013-05-13 ساعت 13:47)gol1 نوشته:  من 9 اپریل انگشت نگاری کردم و تا حالا جوابش نیامده آیا طبیعی است ؟ من برای پیگیری باید جکار کنم من در ایرانم
به نظر من صبر کن. هنوز دیر نشده. برای پیگیری میتونی uscis case status چک کنی یا زنگ بزنی. ایمیل رو نمیدونم میشه یا نه.

برای expedite حتما این کارو بکن. اما خشک و خالی نه. یه متن درخواست هم بنویس و شرایطت رو توضیح بده.
توی دستور العمل که نیست. همونجور که دوستمون گفت برای مستند کردن درخواستمونه.

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - Green Sleeves - 2013-05-16

ﭼﺮﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺑﻮﺩﻥ ﺯﯾﺮ ﯾﮏ ﺳﺎﻝ ﻭ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺯ ۶ ﻣﺎﻩ ﺑﺎﯾﺪ ﺭﯼ ﺍﻧﺘﺮﯼ ﺭﻭ ﺍﻣﻀﺎ ﮐﺮﺩ؟
ﺍﯾﻦ ۶ ﻣﺎﻩ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﺍﻭﻣﺪﻩ؟
ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﻣﯿﮕﻦ ۱ ﺳﺎﻝ ﮐﻪ!!! ﺍﯾﻦ ۶ ﻣﺎﻩ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﻧﺎﻧﻮﺷﺘﺴﺖ؟
ﺍﯾﻦ ﻟﯿﻨﮏ ﺭﻭ ﺑﺒﯿﻨﯿﻦ ﺑﻨﺪ ﺩﻭﻡ.
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=3f443a4107083210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=3f443a4107083210VgnVCM100000082ca60aRCRD

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - mehD - 2013-05-17

(2013-05-16 ساعت 08:55)Green Sleeves نوشته:  ﭼﺮﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺑﻮﺩﻥ ﺯﯾﺮ ﯾﮏ ﺳﺎﻝ ﻭ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺯ ۶ ﻣﺎﻩ ﺑﺎﯾﺪ ﺭﯼ ﺍﻧﺘﺮﯼ ﺭﻭ ﺍﻣﻀﺎ ﮐﺮﺩ؟
ﺍﯾﻦ ۶ ﻣﺎﻩ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﺍﻭﻣﺪﻩ؟
ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﻣﯿﮕﻦ ۱ ﺳﺎﻝ ﮐﻪ!!! ﺍﯾﻦ ۶ ﻣﺎﻩ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﻧﺎﻧﻮﺷﺘﺴﺖ؟
ﺍﯾﻦ ﻟﯿﻨﮏ ﺭﻭ ﺑﺒﯿﻨﯿﻦ ﺑﻨﺪ ﺩﻭﻡ.
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=3f443a4107083210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=3f443a4107083210VgnVCM100000082ca60aRCRD
برای نگه داشتن گرین کارت باید ثابت کنید که قصدتون اینه که امریکا زندگی کنین. هر زمان که آفیسر کنترل کننده مدارک احساس کنه که شما دارید قانون رو دور میزنین هی میرین میاین و فقط می خواین وضعیتتونو نگه دارین میتونه شما رو به دادگاه معرفی کنه و اونجا باید بگید چرا میرفتید و میومدید. قانونی هم هست و عرفی نیست و برای آفیسر اختیاراتی رو گذاشتن.
قانونش هم همون یک سال بدون re-entry و 2 سال با re-entry مادامی که بتونید ثابت کنید می خواید امریکا زندگی کنید.

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - وحیدی نیا - 2013-05-17

سلام دوستان.
میشه بگید منظور از A NUMBER در فرم I-131 چی هست؟ و آیا توی فرم باید در همه خونه هایی که خالی میمونه N/A بنویسیم؟؟؟؟؟
SadA NUMBER)
The alien registration number, which the Department of Homeland Security assigns to each alien. It is an "A" followed by eight numbers. For example: A12 345 678

RE: نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit - Nightsky007 - 2013-05-17

دوتا شماره تو پاسپورت هست یکیش همون شماره پاسپورته یک هم یه شماره 8 رقمیه
من فکرکنم اون شماره 8 رقمیه منظورش همونه نه اون شماره پاسپورت
دوستان کسی هست که پرکرده باشه منظورشون کدوم شماره هست دقت کردید!!!