مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-04-19

(2013-04-19 ساعت 03:27)Saeedv13 نوشته:  
(2013-04-17 ساعت 00:55)مهتاب - 2251 نوشته:  ... بعضي خونها يه خزه اي داره به اسم مول كه خيلي سميه براي تنفس و هر چي مستاجرها به صاحب خونه گفتن گوش نكرده و خودشون كارشناس اوردن و معلوم شده، چون به چشم نمياد تو درزهاي ديوار رخنه ميكنه و خيلي خطرناكه و معمولا خونه هاي قديمي ساز و بايد مراقب بود...
مهتاب جان
ممنون از اطلاعات مفیدت. به نظرم اینی که به شما گفتن خزه چند گونه قارچ هستند. تو انگلیسی بهشون میگن mold و به فارسی میگیم کپک. یک فیلمی چند روز پیش نشون میداد از یکی از این شبکه ها که در مورد معامله مسکن در آمریکا بود. بعد از توافق اولیه، دو نفر رو قبل از نهایی شدن قرارداد به خونه میاوردن. یکیشون کارشناس ساختمان بود که تمام قسمت ها حتی روی بام رو کنترل می کرد و ایرادات خونه و هزینه برطرف کردن این ایرادات رو برای خریدار گزارش می کرد. یکی دیگه هم بود که با تجهیزات مخصوص از گونه های قارچی موجود در خونه نمونه برداری می کرد و پس از تست های آزمایشگاهی گزارش می داد. ظاهراً در مناطقی که رطوبت نسبی بالا هست این قارچ ها از عوامل تهدید کننده سلامت انسان ها در منازل هستند.
دقيقا درست گفتين عمو سعيد منظورم دقيقا همون مولد بودSmile))

روبينا جون فكر كنم فقط سوشال نامبر باشه كارو ميدن نگران نباش و درايو لايسنس هم اگه نخواي راننده شي Smile))) فكر نكنم براي كار واجب باشه Smile) ( ببخشيد شوخي بودها)

پروا جون براي بيمه پرسيده بودي بگم ما رو قبول نكردن چون گفتن پولتون زياده ولي دخترمو فول بيمه كردن
براي خونه هم EquityApartments.comشركتي كه خونه گرفتيم و شرايطشم خونمون فكركنم ٩٠ متر باشه ولي دقيق نميدونم ٢ خوابه است خيلي نوساز هست و 2 تا هم سرويس دستشويي و حموم داره ، ديگه سالن فيت نس و استخر و سينما و بيليارد و .. داره ماهي ١٢٨٠ براي خونه ميديم و هنوز بوتيليتي مشخص نشده گفتن ٢ ماه بعد ميگن چقدره ولي بين ٨٠ تا ١٠٠ هست معمولا
١١٣ دلار براي تلفن و اينترنت و تي وي ميديم
١٠٠ تا هم برق و گاز ( البته هنوز قبض نيومده دقيق نميدونم)
٥٠ دلار موبايل
٣٠٠ تا هم خورد و خوراك
تنها چيزيم كه اينجا پيدا نكردم ابكش هستSmile))) و كتري و قوري
بقيه چيزا هست نيار
http://maps.gstatic.com/m/streetview/?q=14310+north+creek+drive+-+mill+creek+,+wa+98012&hl=en&ll=47.867308,-122.217729&spn=0.010264,0.026157&sll=47.91266,-122.216034&sspn=0.656287,1.674042&geocode=FYFJ2gIdd0-3-ClBwGN03AWQVDGPdlZZniEBeA%3BFcJp1gIdWVy1-ClVM-iTLBCQVDGa1URpRmUlEA&dirflg=r&ttype=now&noexp=0&noal=0&sort=def&hnear=14310+N+Creek+Dr,+Mill+Creek,+Snohomish,+Washington+98012&t=m&z=16&layer=c&cbll=47.868207,-122.218593&panoid=V2e3HxE-k-i0WCVTteEcYA&cbp=12,262.59,,0,0&start=0
بازم سوالي بود در خدمتم

اهان رو خونه علاوه بر يخچال و گاز و ماشين لباسشويي ، ماشين ظرف شوييي و مايكروفر هم هست ، و چون گاز داره شومينه گازي هم داره كه نخواد چوب بذارين و يه چيزي تو مايه هاي چيلر هم براي سرمايش و گرمايش هست ،
فقط اينجا نور از سقف خيلي كم داره يعني بيشتر بايد اباژور استفاده كرد
و راستي قابلمه هم خيليييييي گرونه

اينم ايميل اون خانوميه كه خونه رو به ما اجاره داد ميتونين بهش ميل بزنين و براي خونه بپرسيد cblair1@ eqr.com
تلفنشم ٤٢٥٣٧٩٧٧٩٩ اسمشم چَندرا هست

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mehD - 2013-04-19

(2013-04-19 ساعت 08:52)مهتاب - 2251 نوشته:  روبينا جون فكر كنم فقط سوشال نامبر باشه كارو ميدن نگران نباش و درايو لايسنس هم اگه نخواي راننده شي Smile))) فكر نكنم براي كار واجب باشه Smile) ( ببخشيد شوخي بودها)
فکر نکنم با SSN بشه کار کرد. حتی یه جا خونده بودم یه سری از خارجیا که با ویزاهای دیگه در امریکا باشن هم میتونن SSN بگیرن. ویزای توی پاسپورت و گرین کارت اجازه کار و زندگی در امریکاس. فکر کنم اینجوری باشه.
green card و id card و گواهینامه اینا هم مدرک شناساییه و فقط با green card میشه کار کرد.
ولی ممکنه یه جا اصلا اینارو نخواد فقط یه مدرک شناسایی بخواد. اما جاهای رسمی چون براشون مسئولیت داره احتمالا چک میکنن.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-04-19

مهتاب جون ، حسابي ازت ممنونم،، اطلاعاتت خيلي كامل بود، حالا كه انقدر واضح جواب ميدين و كامل ، در مورد كلاس زبان كامني كالج هم بگين ، رفتي شما؟ كيفيتش چطوره به نظرتون؟؟دورههاي advance هم داره ؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - خانه - 2013-04-20

بچه ها من تموم این 31 صفحه رو خوندم واقعا دمتون گرم حسابی زحمت کشیدید سنگ تموم گذاشتید اطلاعات مفید و کاملی جمع آوری کردید و سخاوتمندانه در اختیار همه گذاشتید سپاسگذارم
تشکر خیلی خیلی خیلی ویژه از امیر مهاجر و مهتاب خانم و apoornaki که دیگه باید جایزه نوبل مها جر سرا بهشون بدیم

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-04-20

(2013-04-19 ساعت 15:07)پروا نوشته:  مهتاب جون ، حسابي ازت ممنونم،، اطلاعاتت خيلي كامل بود، حالا كه انقدر واضح جواب ميدين و كامل ، در مورد كلاس زبان كامني كالج هم بگين ، رفتي شما؟ كيفيتش چطوره به نظرتون؟؟دورههاي advance هم داره ؟

اينجا همه شهر ها كامني كالج داره براي زبان و همه اتوبوسها هم ايستگاه دارن و خود كالج با ٢٥ دلار بهتون كارت ٣ ماهه اتوبوس براي رفت و امد ميده و ٢٥ دلار براي كلاس و ٣٨ دلار هم كتاب براي ٢ ماه و نيم هفته اي ٤ روز ٢ ساعت

پروا جون من همه اينا رو تو پستي كه صفحه٣٠ گذاشتم توضيح داده ام اگه بخونين الانم از تو همون پست كپي كردم اينجا Smile

كيفتشون خيلي خوبه و از a,b,c داره تا بالا كه بهتون مدركي ميدن براي رفتن به دانشگاه اول ازتون تست تعيين سطح ميگيرن بعد شروع ميكنن

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - apoornaki - 2013-04-22

در شهر فدرال وي (٣٠ كيلومتري جنوب سياتل) بخاطر تيراندازي 5 نفر كشته شدند.
منبع خبر: فرارو

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-04-23

سلام مهتاب عزيز
اگر امكانش هست اسپل صحيح كامني كالج رو برامون اينجا بگذارين
ممنونSmile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mrr777 - 2013-04-23

(2013-04-23 ساعت 00:57)پروا نوشته:  سلام مهتاب عزيز
اگر امكانش هست اسپل صحيح كامني كالج رو برامون اينجا بگذارين
ممنونSmile

community college

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mirzamemar - 2013-04-26

ســــــــــلام دوستان گل سیاتلی،من هم به جمع شما اضافه شدم! Coolاین تاپیک رو از خیلی وقت پیش دنبال میکردم ولی حالا که قضیه جدی شده،یه عالمه سوال دارم که مهم ترین هاش رو این زیر نوشتم:
سه تا سوال مهم دارم،لطفا دوستانی که تجربه دارند راهنمایی کنن...
1-برای رفتن به سیاتل کدوم ایرلاین بهتره؟ و کوتاهترین مسیر کدومه؟
2-میشه چند تا از محله های خوب سیاتل و اطراف رو بهم معرفی کنید که قیمت اجاره ها معقول باشه؟!
(من دنبال یک استودیو با قیمت مناسبم و مهم ترین چیز برای من امنیت محله و قیمت مناسب اون هست)
3-حداقل قیمتی که واسه اجاره باید درنظر بگیرم با این شرایطی که در بالا گفتم میشه بگید چقدره؟
تو سایت های مختلف(مثل forrent.com) اجاره خونه گشتم و تونستم چند جا با قیمت مناسب پیدا کنم ولی نمیدونم آیا این محله ها مناسب هستن یا نه؟این جا سه تا از این آدرس ها رو میگذارم ممنون میشم نظرتون رو در موردشون بدید؟

3602 S. 180th Street, Seatac, WA98188
11620 Rainier Avenue South, Seattle, WA98178-3975
17229 32nd Avenue South, Seatac, WA98188-4472

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - zanganeh - 2013-04-26

سلام.دوستاني كه در مورد Glen Allen و امكانات و شرايطش اطلاعاتي دارند ممنون ميشم من رو هم در جريان بزارند.تشكر

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-04-27

(2013-04-26 ساعت 12:53)mirzamemar نوشته:  ســــــــــلام دوستان گل سیاتلی،من هم به جمع شما اضافه شدم! Coolاین تاپیک رو از خیلی وقت پیش دنبال میکردم ولی حالا که قضیه جدی شده،یه عالمه سوال دارم که مهم ترین هاش رو این زیر نوشتم:
سه تا سوال مهم دارم،لطفا دوستانی که تجربه دارند راهنمایی کنن...
1-برای رفتن به سیاتل کدوم ایرلاین بهتره؟ و کوتاهترین مسیر کدومه؟
2-میشه چند تا از محله های خوب سیاتل و اطراف رو بهم معرفی کنید که قیمت اجاره ها معقول باشه؟!
(من دنبال یک استودیو با قیمت مناسبم و مهم ترین چیز برای من امنیت محله و قیمت مناسب اون هست)
3-حداقل قیمتی که واسه اجاره باید درنظر بگیرم با این شرایطی که در بالا گفتم میشه بگید چقدره؟
تو سایت های مختلف(مثل forrent.com) اجاره خونه گشتم و تونستم چند جا با قیمت مناسب پیدا کنم ولی نمیدونم آیا این محله ها مناسب هستن یا نه؟این جا سه تا از این آدرس ها رو میگذارم ممنون میشم نظرتون رو در موردشون بدید؟

3602 S. 180th Street, Seatac, WA98188
11620 Rainier Avenue South, Seattle, WA98178-3975
17229 32nd Avenue South, Seatac, WA98188-4472

سلام خوش اومدين به سياتل
در مورد ايرلاين ، امارات يك گزينه خوب براي شما ميتونه باشه
در مورد منطقه هاي خوب هم تا جايي كه تحقيق كردم و دوستان تو همين تاپيك نوشتند bellevue,kirkland,mill creek, از مناطق خوب هست كه اگر به صفحههاي گذشته مراجعه كنين ، مطالبي در موردشون ميخونين، اجاره ها هم كه كلا ايالت واشنگتن جاي ارزوني نيست خيلي،بسته به اينكه چقدر ميخواهيد هزينه كنيد ، ولي تا جايي كه من تحقيق كردم حدود ٦٠٠ تا ٧٠٠ دلار حداقل هزينه خونست ، مگر اينكه بخواهيد خونه رو شريك با كس ديگه اي بگيريد كه هزينه تون پايين مياد

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-04-27

همينجور كه پروا جون گفته تنها امارات هست كه پرواز مستقيم و كوتاهتري داره براي سياتل
جاي خوب هم به نظرم همه مناطق سياتل جاي خوب داره تو اون سايتي كه جرم و مشخص ميكنه ميتونين ببينين كدوم مناطق امن تره
به نظرم لين وود هم جاي خيلي خوبيه و مركزيت داره مالهاي بزرگ و اصلي و كالج هم اونجا هست ولي تو سرچي كه ما كرديم ميل كريك كمترين ميزان جرمو داشت
راستي واشنگتن روي مواد خوراكي تكس نداره
من بخوام برم اجاره اين ماهو بددم از دفتر مبپرسم كه اجاره سويت چنده اينجا

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-04-27

مهتاب جون
تو ولايت واشنگتن خوش ميگذره؟Smileما هم كم كم داريم چمدون ميبنديمBig Grin
من در مورد بيمه دارم تحقيقات ميكنم، شما واسه بيمه خودتون چه راهي پيدا كرديد؟
در ضمن
من اون سايت كلاسهاي كاميونيتي كالج رو نگاه ميگردم ، البته كلاسهاي advance،به نظر هزينه هاش كمي بالا بود،شما رفتين كلاس؟ راضي هستين؟كتاب خاصي ميخونين يا از همين كتاب هاي مكالمه معمول كه تو ايران هم چاپ ميشه؟