مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali234 - 2012-05-03

سلام دوستان من از برنده های 2013 هستم . میدونم زوده برای این سوال و هنوز ویزا دستم نیست ولی برام مهمه بدونم ، من و همسرم فامیل درجه یک و دوست توي اروپا و کانادا داریم ولي امريكا خير. حالا سوالي كه خيلي ذهنمون رو مشغول كرده ( خيلي خيلي زياد) اينه كه در بدو ورود با توجه به اينكه حسابهاي ايران بلاكه و نميشه هتل رو از اينجا رزرو كنيم ، چي كار كنيم ؟؟؟؟ چون آدرس هتل رو از قبل میخوام برای گفتن به افسر فرودگاه که گرین کارتم ارسال بشه بهش.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-05-03

(2012-05-03 ساعت 22:48)ali234 نوشته:  سلام دوستان من از برنده های 2013 هستم . میدونم زوده برای این سوال و هنوز ویزا دستم نیست ولی برام مهمه بدونم ، من و همسرم فامیل درجه یک و دوست توي اروپا و کانادا داریم ولي امريكا خير. حالا سوالي كه خيلي ذهنمون رو مشغول كرده ( خيلي خيلي زياد) اينه كه در بدو ورود با توجه به اينكه حسابهاي ايران بلاكه و نميشه هتل رو از اينجا رزرو كنيم ، چي كار كنيم ؟؟؟؟ چون آدرس هتل رو از قبل میخوام برای گفتن به افسر فرودگاه که گرین کارتم ارسال بشه بهش.
با عرض سلام و تبریک فراوان
تا اونجایی که من میدونم آدرس هتل رو قبول نمیکنن و شما حتما باید یه نفر پیدا کنین که آدرس اونو بدین.در ضمن این آدرس رو قبل از فرودگا لازم دارین.یعنی حداکثر در روز مصاحبه باید یه آدرس داشته باشین برای گرین کارت.در فرودگاه میتونین برای آخرین بار آدرس دریافت گرین کارت رو تغییر بدین.اگر کسی رو در آمریکا ندارین میتونین از بچه های مهاجرسرا که اعلام آمادگی برای کمک کردن درخواست کمک کنید و آدرس اونا رو بدین.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - علیرضا م - 2012-05-04

یک سوالی دارم ومیخواستم دوستانی که مطلع هستن راهنمایی کنن
من خواهرم درشهر بروکسل زندگی میکنه ،میخواستم ببینم میتونم یه بلیط بگیرم به کشور بلژیک وبعد از چند روز استراحت وگشت وگذاردر بلژیک از بروکسل بلیط بگیرم به آمریکا،آیا با داشتن ویزای آمریکا کشور بلژیک به من اجازه ورود به اروپا رو میده؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - funnybluesolea - 2012-05-04

(2012-05-04 ساعت 12:04)علیرضا م نوشته:  یک سوالی دارم ومیخواستم دوستانی که مطلع هستن راهنمایی کنن
من خواهرم درشهر بروکسل زندگی میکنه ،میخواستم ببینم میتونم یه بلیط بگیرم به کشور بلژیک وبعد از چند روز استراحت وگشت وگذاردر بلژیک از بروکسل بلیط بگیرم به آمریکا،آیا با داشتن ویزای آمریکا کشور بلژیک به من اجازه ورود به اروپا رو میده؟

خیر دوست عزیز، ویزای آمریکا ربطی به سایر کشورها نداره...

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali234 - 2012-05-04

سلام مرسی . فعلا n/a میزاریم توی فرم تا یک شخص مطمئن رو پیدا کنیم و ادرس بدیم.

دوستان باز هم یه سوال زودتر از موعد دارم ، الان که حسابهای بانکی ایران بلاک شده ، چطوری پول خارج کنیم؟؟؟ مثلا 50 هزار دلار میخوایم خارج کنیم چطوری؟ خواهشمندم راهنمایی کنید تا ما

بتونیم پله های اول رو با آرامش و بدون استرس برداریم . مرسی .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - missi - 2012-05-04

دوستان عزیز یه سوال داشتم. من الان دانشجو هستم و خدا بخواد اگر ویزا گرفتم و اولین ورودم رو انجام دادم آیا راهی هست که بعد از اتمام درسم که حدودا 1سال ازش مونده ورود دوم رو انجام بدم؟ چون نمی خوام قبلش به طور کامل مهاجرت کنم. شنیدم یه استثنایی برای دانشجو ها وجود داره که دیگه لازم نیست 6 ماه یک بار ورود بزنن. آیا درسته؟ لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه. ممنون می شم :)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-05-04

(2012-05-04 ساعت 15:28)ali234 نوشته:  سلام مرسی . فعلا n/a میزاریم توی فرم تا یک شخص مطمئن رو پیدا کنیم و ادرس بدیم.

دوستان باز هم یه سوال زودتر از موعد دارم ، الان که حسابهای بانکی ایران بلاک شده ، چطوری پول خارج کنیم؟؟؟ مثلا 50 هزار دلار میخوایم خارج کنیم چطوری؟ خواهشمندم راهنمایی کنید تا ما

بتونیم پله های اول رو با آرامش و بدون استرس برداریم . مرسی .
بهترین راه اینه که تبدیل به دلار و طلا بکنی و با خودت ببری

(2012-05-04 ساعت 15:44)missi نوشته:  دوستان عزیز یه سوال داشتم. من الان دانشجو هستم و خدا بخواد اگر ویزا گرفتم و اولین ورودم رو انجام دادم آیا راهی هست که بعد از اتمام درسم که حدودا 1سال ازش مونده ورود دوم رو انجام بدم؟ چون نمی خوام قبلش به طور کامل مهاجرت کنم. شنیدم یه استثنایی برای دانشجو ها وجود داره که دیگه لازم نیست 6 ماه یک بار ورود بزنن. آیا درسته؟ لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه. ممنون می شم Smile
ما هم دقیقا شرایط شما رو داریم.یکسال از درسمون مونده و تابستون میخوایم اولین ورودمون رو انجام بدیم.تابستون سال دیگه هم قبل از اینکه از یکسال بگذره میخوایم برای همیشه بریم.فقط چون بین شش ماه و یکسال خروج داشتیم باید دلیل موجهی به افسر مهاجرت در فرودگاه ارائه بدیم و بهترین دلیل هم همون مدرک فارغ التحصیلی با تاریخ جدیده. و یا برگه اشتغال به تحصیل که نشون بده در خارج از امریکا دانشجو بودی.اگر کارتون بیشتر از یکسال طول میکشه باید پاس سفید بگیرین.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali234 - 2012-05-04

مگه اجازه میدن بیشتر از یه حدی با خودمون دلار یا طلا ببریم؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - missi - 2012-05-04

(2012-05-04 ساعت 18:31)roghiyeh نوشته:  ما هم دقیقا شرایط شما رو داریم.یکسال از درسمون مونده و تابستون میخوایم اولین ورودمون رو انجام بدیم.تابستون سال دیگه هم قبل از اینکه از یکسال بگذره میخوایم برای همیشه بریم.فقط چون بین شش ماه و یکسال خروج داشتیم باید دلیل موجهی به افسر مهاجرت در فرودگاه ارائه بدیم و بهترین دلیل هم همون مدرک فارغ التحصیلی با تاریخ جدیده. و یا برگه اشتغال به تحصیل که نشون بده در خارج از امریکا دانشجو بودی.اگر کارتون بیشتر از یکسال طول میکشه باید پاس سفید بگیرین.
ممنونم از جوابتون. اول از همه یه سوال. 6 ماه بعدی از چه مبنایی حساب می شه؟ از تاریخ ورودم به آمریکا یا خروجم از آمریکا؟ پس اگه کمتر از 1 سال باشه فاصله ش همون مدرک رو نشون بدم کافیه؟ ریسک نداره؟ پاس سفید چیه؟ اشکالی تو روند کار ایجاد نمی کنه؟ ممنون می شم راهنمایی کنید Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - najibi - 2012-05-05

دوستان این مطلب رو از سایت گمرک و حفاظت ام ری کا در آوردم :
What are the regulations for importing gold coins, medals, and bullion into the U.S?.?

Gold coins, medals, and bullion may be brought into the U.S. However, under regulations administered by the Office of Foreign Assets Control, such items originating in or brought from, Cuba, Iran, and Sudan* are prohibited entry
.
این یعنی ورود سکه طلا،مدال طلا و شمش طلا به امریکا به جز ازکوبا،سودان و ایران بلامانع است.
لینک مطلب:

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-05-05

(2012-05-04 ساعت 20:24)missi نوشته:  
(2012-05-04 ساعت 18:31)roghiyeh نوشته:  ما هم دقیقا شرایط شما رو داریم.یکسال از درسمون مونده و تابستون میخوایم اولین ورودمون رو انجام بدیم.تابستون سال دیگه هم قبل از اینکه از یکسال بگذره میخوایم برای همیشه بریم.فقط چون بین شش ماه و یکسال خروج داشتیم باید دلیل موجهی به افسر مهاجرت در فرودگاه ارائه بدیم و بهترین دلیل هم همون مدرک فارغ التحصیلی با تاریخ جدیده. و یا برگه اشتغال به تحصیل که نشون بده در خارج از امریکا دانشجو بودی.اگر کارتون بیشتر از یکسال طول میکشه باید پاس سفید بگیرین.
ممنونم از جوابتون. اول از همه یه سوال. 6 ماه بعدی از چه مبنایی حساب می شه؟ از تاریخ ورودم به آمریکا یا خروجم از آمریکا؟ پس اگه کمتر از 1 سال باشه فاصله ش همون مدرک رو نشون بدم کافیه؟ ریسک نداره؟ پاس سفید چیه؟ اشکالی تو روند کار ایجاد نمی کنه؟ ممنون می شم راهنمایی کنید Smile
سلام
وقتی از آمریکا خارج شدین تایمر شروع بکار میکنه.اگر قبل از شش ماه دوباره برگردین هیچ مشکلی ندارین.ولی اگر شش ماه رو رد کردین روند سیتیزن شدنتون از صفر شروع میشه تا یکسال.در این میان احتمال داره که مورد سوال جواب قرار بگیرین که چرا بیشتر از شش ماه بیرون بودین که آوردن یک دلیل موجه کافیه.در بعضی از موارد هم مشاهده شده که حتی مدرکی هم برای اثبات دلیل خواسته نشده و حرف مهاجر رو قبول کردن.اگر تایمرتون بیشتر از یکسال بشه بی برو برگرد گرین کارتتون باطل میشه و دیپورتتون میکنن.برای اینجور موارد که کارتون خارج از آمریکا قراره بیشتر طول بکشه و یا به هر عنوان نمیخواین ریسک کنین میتونین پاس سفید بگیرین که همون اجازه خر.ج دوساله هستش و میتونین راحت دوسال بیرون از آمریکا باشین.حتی یکسال از این دوسال رو برای سیتیزن شیپی براتون حساب میکنن.مراحل دریافت پاس سفید رو میتونین ازاینجا بخونین.

(2012-05-04 ساعت 18:45)ali234 نوشته:  مگه اجازه میدن بیشتر از یه حدی با خودمون دلار یا طلا ببریم؟
بله.فقط اگر ارزش مجموع دلار و طلا و هر چیز دیگه که قابل تبدیل شدن به پوله بیشتر از ده هزار دلار باشه باید در فرمی که بهتون میدن بنویسید.توجه کنید که این ده هزار دلار برای خانواده هستش.پس چه یکنفر باشین چه ده نفر باید بیشتر از ده هزار تا رو اعلام کنین.در ضمن هیچ مالیات و خطری هم نداره.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - sima s - 2012-05-05

بالاخره گرين ما هم رسيد بعد از 45 روز
هوررررررررررررررررراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - sima s - 2012-05-05

(2012-05-05 ساعت 13:20)mansour*** نوشته:  
(2012-05-05 ساعت 12:25)sima s نوشته:  بالاخره گرين ما هم رسيد بعد از 45 روز
هوررررررررررررررررراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

تبریک میگم،اما چرا اینقدر دیر علت این اختلافات وتاخیرات چه چیزی ممکنه باشه برای بعضی ها 3هفته وبرای بعضی های دیگرحتی چندماه!!!

شما در این 45 روزبدون این کارتها مشکلی نداشتید؟
ما خيلي سر خوش بعد از 15 روز اومديم ايران و قراره انشالا گرين كاردمون رو برامون بفرستن اينجا تا قابش كنيمBig Grin
به ايالت هاي مختلف ربط داره. كاليفرنيا زمان زيادتري ميبره.

[

ما هم دقیقا شرایط شما رو داریم.یکسال از درسمون مونده و تابستون میخوایم اولین ورودمون رو انجام بدیم.تابستون سال دیگه هم قبل از اینکه از یکسال بگذره میخوایم برای همیشه بریم.فقط چون بین شش ماه و یکسال خروج داشتیم باید دلیل موجهی به افسر مهاجرت در فرودگاه ارائه بدیم و بهترین دلیل هم همون مدرک فارغ التحصیلی با تاریخ جدیده. و یا برگه اشتغال به تحصیل که نشون بده در خارج از امریکا دانشجو بودی.اگر کارتون بیشتر از یکسال طول میکشه باید پاس سفید بگیرین.

[/quote]
رقيه جون شما كه با ما ويزا گرفتي مگه ويزات براي تابستون اعتبار داره؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - علیرضا م - 2012-05-05

لطفا وکلای با تجربه وحرفه ای مهاجرسرا نظربدن
توی پرکردن فرمهای ds-230 که فرستادیم kcc تون اونجایی که نوشته بود شخص برنده اول خودش تنها میره یا با خانواده من نوشتم(31a,31b) توی سفر اول همگی به اتفاق خانواده با هم میریم الان نظرم عوض شده ومیخوام اول من برم وبعد ازردیف کردن خونه خانمم وبچه بیان .آیا ممکنه برام مشکلی پیش بیاد؟
البته شاید من درست متوجه منظورشون از این قسمت نشدم