مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-06-22

(2014-06-21 ساعت 14:05)masodsh نوشته:  با سپاس از اطلاعات همه دوستان عزیزم بخصوص elima و samaneh عزیز که خیلی بهم کمک کردند که تصمیم بگیرم.من کل تاپیک رو خوندم اما میخوام بپرسم وظایف دقیق یه هاوس کیپر چیه؟منظورم جزییات کارش هستش.ممنون میشم دوستان توضیح بدن
سپاااااس فراااوان
نمونه آگهی درخواست هوس کیپروشرح وظایف مربوط به یکی ازهتلهای لاس وگاس (ونشین)
https://www.hrapply.com/venetian/AppJobView.jsp?link=44987&page=AppJobList.jsp&skimSessionName=com.hrlogix.view.cont.app.JobListTable&skimName=requisition.requisition_id&skimNdx=17&op=reset

RE: زندگی در لاس وگاس - Reb - 2014-06-25

(2014-06-05 ساعت 07:31)Persischer نوشته:  دقت شما درپاسخگویی به سوالاتی که در مورد وگاس میشه رو تحسین میکنم
اما یه سوال برام پیش اومده و ممنون میشم که شما یا دوستان دیگه ای که تجربه لاس وگاس و یا بیزنس درآمریکا رو دارن جواب بدن. سوال من اینه:
آیا با سرمایه - مثلا ۳۰۰ هزار دلاری که دوستمون اشاره کرده بودن - شما فکر میکنید نمیشه توی لاس وگاس یه فرانچایز فست فود ارزون مثل ساب وی یا بستنی فروشی... راه انداخت که با استخدام یکی دونفر ویا کارکردن خود شخص امورات رو بگذرونه؟

http://www.bizbuysell.com/nevada/las-vegas-businesses-for-sale/?q=/wEFA249YQ==

این رفیقمون درست میگه. اینجام مثه هرجای دیگه. نمی‌شه از راه نرسیده سرمایه گذاری کرد. اونم برای فرنچایز. بالاخره باید یه مدت تحقیق کرد و درست تصمیم گرفت. یکی‌ دو سال طول میکشه تا بتونی‌ عاقلانه تصمیم بگیری.

RE: زندگی در لاس وگاس - inforfang - 2014-07-03

دوستانی که می خوان در مورد شغل شریف راننده تاکسی در لاس وگاس اطلاعات پیدا کنن می تونن به سایت http://vegastaxidriver.com سر بزنن. این سایت رو یکی از راننده تاکسی های سابق لاس وگاس می گردونه و کلی اطلاعات در مورد درآمد و نحوه ثبت نام و قانون ها و اداره تاکسی رانی داره.

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2014-07-07

(2014-06-21 ساعت 14:05)masodsh نوشته:  با سپاس از اطلاعات همه دوستان عزیزم بخصوص elima و samaneh عزیز که خیلی بهم کمک کردند که تصمیم بگیرم.من کل تاپیک رو خوندم اما میخوام بپرسم وظایف دقیق یه هاوس کیپر چیه؟منظورم جزییات کارش هستش.ممنون میشم دوستان توضیح بدن
سپاااااس فراااوان
خواهش میکنم دوست عزیز وظیفمونه
وظایف اصلی یه هوس کیپر بسته به هتلی که کار میکنه متفاوت در کل یکی هست ولی چند ستاره بودن یه هتل در استاندارد سازی اتاق های اون خیلی مهم .
هتلی که پنج ستاره هست خیلی به کیفیت و تمیز بودن اتاق هاش اهمیت میده و شاید کار رو سخت تر بکنه .
وضایف اساسی شامل عوض کردن رویه تخت و لحاف و بالش به طور روزانه برای حداقل 11 اتاق هست که حتی بعضی اتاق ها بیشتر از 1 تخت دارند و نه اینکه فکر کنید همینطوری روتختی و بندازیم بریم نخیر چند لایه ملافه و روش خاص خودش .
تمیز کردن حموم و دستشویی پر از اینه و شیشه که خودش کلی زمان میبره تا تمام قطره های ریزی که هیچ وقت تمومی ندارن و تمیز کنین از همه اینا گذشته باید کلی حوله رو با ظرافت خاص تا کنید و جای خودش بزارید .
گردگیری کامل
جارو
تی کشیدن
پاک کردن شیشه و گزارش هرچیزی که ممکن توی اتاق ها خراب شده باشه
در کنار همه این ها هر روز باید یه سری چیدمان خاص روزنامه و ها اگهی های هتل رو هم در جایگاه های خاص خودش بچینید . هر چیزی جایگاه مخصوص خودش رو داره که همه این موارد رو بهتون در طی یه هفته اموزش میدن و شما برای مدت 3 ماه باید زیر نظر مدیر مربوط این کار هارو به طور ازمایشی انجام بدین و اگر نمره ای که هر روز منیجر براتون رد میکنه قابل قبول باشه ( معمولا90 به بالا) حالا شما به عنوان یه هوس کیپر میتونید ادامه کار بدید البته لازم به ذکر که از روز اولی که شما برای ازمایش میرید بهتون حقوق میدن و حقوقش با روزهای کاری دیگتون هیچ فرقی نداره .
فقط باید بتونید زمانتون رو تنظیم کنید تا در طی 8 ساعت کاری کارتون رو تموم کنید در غیر این صورت منیجر به شما پوینت میده هر سه پوینت در یه ماه مساوی با اخراج کلا ماهی یه پوینت بیشتر نمیتونید بگیرید
استخدام هوس کیپر در وگاس به دو صورت یا فول تایم هستن یا انکال (پارت تایم9
معمولا بیشتر هتل ها انکال هستن یعنی هر موقع به شما احتیاج داشته باشن بهتون زنگ میزنن که بیاین اگر هم سرشون خلوت باشه ممکن اصلا بهتون زنگ بزنن برای 5 روز نیاین .
اگر فول تایم باشین معمولا هتل ها مجبور هستند شمارو بیمه کنن کلا فول تایم موقعیت خیلی بهتری هست که تنها چند تا هتل در وگاس هستند که از ابتدا فول تایم هستند و بیمه میکنند بقیه همه انکال هستند .
درباره سوالات مصاحبه برای هوس کیپر ها هم بعدا حتما میام مینویسم

RE: زندگی در لاس وگاس - hs6467 - 2014-07-07

سلام به همه عزیزان...
امروز به مورد جالبی بر خوردم و اون این بود که:
وقتی صحبت از شهر هایی مثل لاس وگاس و دالاس و هیستون میشه ،فورا تو ذهن ما تصویری از گرمای بیش از حد شاید بالاتر از 40 درجه شکل میگیره اما
من دقیقا تا همین لحظه 20 روز هست که درحال مطالعه دمای این سه شهر هستم و میبینم که دما حتی به 30 درجه هم نرسیده..! این به نظر من خیلی جالب بود چون خود من لاس وگاس رو دوست دارم اما از گرمای بیش از حدش میترسم...دوستان اگر نظری دارند خوشحال میشم بیشتر من و دیگر عزیزان رو راهنمایی کنند.
نحوه تحقیق من به این طریق بود که اسم این سه شهر رو اول کلمه weather میزاشتم و تو گوگول سرچ میکردم مثلا: Vegas Weather.

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-07-08

(2014-07-07 ساعت 08:32)hs6467 نوشته:  سلام به همه عزیزان...
وقتی صحبت از شهر هایی مثل لاس وگاس و دالاس و هیستون میشه ،فورا تو ذهن ما تصویری از گرمای بیش از حد شاید بالاتر از 40 درجه شکل میگیره اما
من دقیقا تا همین لحظه 20 روز هست که درحال مطالعه دمای این سه شهر هستم و میبینم که دما حتی به 30 درجه هم نرسیده..! این به نظر من خیلی جالب بود چون خود من لاس وگاس رو دوست دارم اما از گرمای بیش از حدش میترسم...دوستان اگر نظری دارند خوشحال میشم بیشتر من و دیگر عزیزان رو راهنمایی کنند.
نحوه تحقیق من به این طریق بود که اسم این سه شهر رو اول کلمه weather میزاشتم و تو گوگول سرچ میکردم مثلا: Vegas Weather.
دوست عزیزخلاصه عرض کنم من هم قبل ازامدن نسبت به هوای اینجا ترس ونگرانی داشتم ومدام گوگل سرچ میکردم وبا افرادمختلف صحبت میکردم اما الان که اینجا میبینم ترس بیهوده بوده اینجا هواایده ال نیست به نسبت کالیفرنیا اما غیرقابل تحمل نیست ازبسیاری ازشهرهای بزرگ ایران هواتمیزترهست وحتی گرمای هوادرتابستان باشهری مثل مشهد شباهت داره الان درایران بسیاری ازشهرهای مثل تهران درتابستان درجه هوا بالاست ضمن اینکه حداکثرگرما درتابستان وفصل جولای وآگوست 100تا110فارانهایت که ازابتداجولای تابه امروزبه زیر100هم رسیده که به دلیل بارش باران درسایرمناطق ولاس وگاس بوده.ضمن اینکه حداکرگرمااینجادرهمین دوماه هست سایرفصلها هوامعتدل هست پارسال هم من زمستان خاصی هم ندیدم به جزبادسردوخنک گاهی باران پراکنده.به هرحال اگربودجه مهاجرتی وجودداشته باشه شهرهای باآب وهوای خوب اگرنه گرما به سرما سخت وطاقت فرسا ارجحیت داره برف ریزان وسرمادراین کشورمثل ایران نیست سخت طولانی طاقت فرسا .

RE: زندگی در لاس وگاس - hs6467 - 2014-07-08

(2014-07-08 ساعت 05:17)elima1980 نوشته:  
(2014-07-07 ساعت 08:32)hs6467 نوشته:  سلام به همه عزیزان...
دوست عزیزخلاصه عرض کنم من هم قبل ازامدن نسبت به هوای اینجا ترس ونگرانی داشتم ومدام گوگل سرچ میکردم وبا افرادمختلف صحبت میکردم اما الان که اینجا میبینم ترس بیهوده بوده اینجا هواایده ال نیست به نسبت کالیفرنیا اما غیرقابل تحمل نیست ازبسیاری ازشهرهای بزرگ ایران هواتمیزترهست وحتی گرمای هوادرتابستان باشهری مثل مشهد شباهت داره الان درایران بسیاری ازشهرهای مثل تهران درتابستان درجه هوا بالاست ضمن اینکه حداکثرگرما درتابستان وفصل جولای وآگوست 100تا110فارانهایت که ازابتداجولای تابه امروزبه زیر100هم رسیده که به دلیل بارش باران درسایرمناطق ولاس وگاس بوده.ضمن اینکه حداکرگرمااینجادرهمین دوماه هست سایرفصلها هوامعتدل هست پارسال هم من زمستان خاصی هم ندیدم به جزبادسردوخنک گاهی باران پراکنده.به هرحال اگربودجه مهاجرتی وجودداشته باشه شهرهای باآب وهوای خوب اگرنه گرما به سرما سخت وطاقت فرسا ارجحیت داره برف ریزان وسرمادراین کشورمثل ایران نیست سخت طولانی طاقت فرسا .

ممنونم الیمای عزیز... تو وگاس میشه مک دونالد کار پیدا کرد؟ به نظر شما هزینه ماهیانه چقدر هست برای یه خونواده 2.5 نفره؟ اگه واقعا ساعتی 10 دلار حداقل دستمزد وگاس هست در ماه و هفته ای 40 ساعت کار چطور میشه محاسبه کرد که چقدر خالص میمونه برامون؟راستی میگن وگاس سیاه زیاد داره درسته؟

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-07-08

همین پیج بادقت ازابتدامطالعه کن بخش زیادی ازپاسخهای سوال شماتوسط من وسایردوستان داده شده اگرکافی نبودمجدداسوال کن پاسخ میدن.درموردسیاه همه جای امریکا رنگین پوستان ومهاجرین آفریقایی تباروجوددارند

RE: زندگی در لاس وگاس - hs6467 - 2014-07-09

(2014-07-08 ساعت 17:31)elima1980 نوشته:  همین پیج بادقت ازابتدامطالعه کن بخش زیادی ازپاسخهای سوال شماتوسط من وسایردوستان داده شده اگرکافی نبودمجدداسوال کن پاسخ میدن.درموردسیاه همه جای آمریکا رنگین پوستان ومهاجرین آفریقایی تباروجوددارند

الیمای عزیز من به دلیل مشکلی که در کانکت شدن اینترنتم وجود داره فرصت جستجوی صفحه به صفحه رو ندارم اگر امکان داره توضیحی همینجا بهم بده ممنون میشم...

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-07-09

مکدونالدهم میشه کارپیداکرداما40ساعت کارنمیدن 20یا 30 ساعت .اینجازمینه کارهای ساده شامل کاردررستوران .هتل ورانندگی درشرکتهای تاکسیرانی هست.این اگهی ها وسایتها متعلق به استخدامهای شغلی درهتل ومکدونالدوتاکسیرانی
آگهی استخدام راننده تاکسی
http://careers.reviewjournal.com/jobs/cab-drivers-las-vegas-nv-66282480-d?jobId=66282480&utm_source=Indeed&utm_medium=organic&utm_campaign=Indeed&skipDeviceDetection=true
آگهی استخدام هوس کیپردرهتل
https://www.hrapply.com/venetian/AppJobView.jsp?link=45425&page=AppJobList.jsp&skimSessionName=com.hrlogix.view.cont.app.JobListTable&skimName=requisition.requisition_id&skimNdx=17&op=reset
آگهی مکدونالد
http://www.mcstate.com/careers/jobs/11155/31032?source=Indeed.com&sourceType=PREMIUM_POST_SITE
اگرتوانایی جسمانی بالا وخوبی داشته باشی به قول امروزیها ورزشکارباشی واهل کارباشی وتحمل داشته باشی هوس کیپری میتونی بری که بین 12تا17دلاردرساعت حقوق پرداخت میکندوظایف خواسته شده درآگهی موجودهست

RE: زندگی در لاس وگاس - hs6467 - 2014-07-09

ممنونم الیمای عزیز،
خوب این 20 ساعت حداقلی که میگین برای هرساعت حداقل چند دلار پرداخت می کنن؟
مثلا اگر 10 دلار بدن میشه ماهی 800 دلار درسته؟خوب چقدر باید هزینه ماهانه زندگی بدیم؟ما دونفر و نیم هستیم، این ساعت ها مشخص شده است؟یعنی میشه یه کار پارت تایم دیگه هم گیر آورد و مثلا ماهی 800 دلار هم از اونجا بدست آورد تا زندگی بچرخه؟

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-07-09

9یا 10دلارشمااگرفرزندی کوچک داری ماهی 2000دلارهزینه زندگی شماست.ممکن هست بتونی کارپارت تایم هم پیداکنی.دوست عزیز هیچ چیز نمیشه ازپشت اینترنت ووب پیش بینی کردممکن هست شما کارپیداکنی 2000دلاردرآمدداشته باشی ممکن هست این اتفاق نیفته بنابراین درامورمهاجرت وزندگی وکاردراینجا ضمانتی بر مبنا حرف وصحبت وقول وقراروجودنداره.عوامل مختلفی ازجمله فصل وزمان مهاجرت وضعیت وشرایط اقتصادی ومیزان تلاش انگیزه ومهارت کلامی شما همه درکنارهمدیگربه شما کمک خواهدکرد اگرهدف شما داشتن یک شغل است بهترین وراحت ترین گزینه رانندگی تاکسی هست که البته نیازمندحداقل فهم ودرک زبان هست

RE: زندگی در لاس وگاس - hs6467 - 2014-07-10

(2014-07-09 ساعت 20:36)elima1980 نوشته:  9یا 10دلارشمااگرفرزندی کوچک داری ماهی 2000دلارهزینه زندگی شماست.ممکن هست بتونی کارپارت تایم هم پیداکنی.دوست عزیز هیچ چیز نمیشه ازپشت اینترنت ووب پیش بینی کردممکن هست شما کارپیداکنی 2000دلاردرآمدداشته باشی ممکن هست این اتفاق نیفته بنابراین درامورمهاجرت وزندگی وکاردراینجا ضمانتی بر مبنا حرف وصحبت وقول وقراروجودنداره.عوامل مختلفی ازجمله فصل وزمان مهاجرت وضعیت وشرایط اقتصادی ومیزان تلاش انگیزه ومهارت کلامی شما همه درکنارهمدیگربه شما کمک خواهدکرد اگرهدف شما داشتن یک شغل است بهترین وراحت ترین گزینه رانندگی تاکسی هست که البته نیازمندحداقل فهم ودرک زبان هست

ممنون الیمای عزیز،آخه شغل من بیشتر تو حیطه گرافیک هست و اینکه میگم مکدونالد،این برای اوایل زندگیم در آمریکا هست تا بتونم خودم رو سرپا نگه دارم ، بعد برم دنبال کار تخصصیم،البته یکی از دوستان میگفت کلا برای کارهای مرتبط با کامپیوتر ،سیاتل گزینه مناسب تری هست،الیما جان دوستی در همین تاپیک می گفت میشه با 1500 دلار هزینه دونفر با یه بچه کوچیک رو تامین کرد ،برای همین بهتون گفتم شاید بشه با این مبلغ خودم و زندگیم رو سرپا نگه دارم،اما تاکسی خوب هست ولی چطوری باید اقدام کنیم؟ بازم ممنونم از پاسخ های کامل و پرمحتوایی که ارسال کردی...

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-07-10

1500$درصورت صرفه جویی مناسب هست اما شما یک فرزندکوچک داریدکه طبیعتا هزینه هایی داره من همیشه میگم یک بچه یا نوزادهزینه هاش ازیک انسان بالغ بیشترخواهد بودبه این دلیل گفتم 2000دلارچون پانصددلاربایدبرای اون بچه درنظربگیری.درموردتاکسی میتونیداون آگهی که گذاشتم مطالعه کنید وبامراجعه به همون مرکزشماراهنمایی میکنندکه چطورمیتونیداپلای کنیدودرخواست شغل کنید.انشاا..اگراومدیداینجابصورت حضوری وخیلی ساده میتونیدازشرایطاین کارومراحل ان اطلاع کسب کنید.اول باید مقصدخودتون هدف خودتون وبرنامه خودتون مشخص کنیدبعدبااعتمادبه نفس درمسیرانتخاب شده حرکت کنید.درموردگرافیک وکارهای کامپیوتری اگرسطح زبان قابل قبولی داریدوتوانایی ارتباط برقرارکردن داریدکه چه خوب وبراحتی درهرنقطه آمریکامیتونیددرخواست شغل کنید(البته دراین شهرزمینه کاردراین موردمن اطلاعاتی ندارم )درغیراین صورت امکان پذیرنیست .

RE: زندگی در لاس وگاس - hs6467 - 2014-07-12

(2014-07-10 ساعت 20:11)elima1980 نوشته:  1500$درصورت صرفه جویی مناسب هست اما شما یک فرزندکوچک داریدکه طبیعتا هزینه هایی داره من همیشه میگم یک بچه یا نوزادهزینه هاش ازیک انسان بالغ بیشترخواهد بودبه این دلیل گفتم 2000دلارچون پانصددلاربایدبرای اون بچه درنظربگیری.درموردتاکسی میتونیداون آگهی که گذاشتم مطالعه کنید وبامراجعه به همون مرکزشماراهنمایی میکنندکه چطورمیتونیداپلای کنیدودرخواست شغل کنید.انشاا..اگراومدیداینجابصورت حضوری وخیلی ساده میتونیدازشرایطاین کارومراحل ان اطلاع کسب کنید.اول باید مقصدخودتون هدف خودتون وبرنامه خودتون مشخص کنیدبعدبااعتمادبه نفس درمسیرانتخاب شده حرکت کنید.درموردگرافیک وکارهای کامپیوتری اگرسطح زبان قابل قبولی داریدوتوانایی ارتباط برقرارکردن داریدکه چه خوب وبراحتی درهرنقطه آمریکامیتونیددرخواست شغل کنید(البته دراین شهرزمینه کاردراین موردمن اطلاعاتی ندارم )درغیراین صورت امکان پذیرنیست .

یک دنیا ممنونم الیما جان،کلی اطلاعات از حرفهای قشنگت کسب کردم و اما یک سوالی که هنوز نتونستم کسی رو پیدا کنم که جواب محکم و واقعی بهم بده اون اینکه:
اگر من یا خانومم تو لاتاری برنده بشیم و برای مصاحبه فقط خانومم با بچه کوچیکم بره و من به دلایلی نتونم از ایران خارج بشم (البته فکر بد نکنید ها،مسئله شخصی هست) اونوقت چی میشه؟آیا خانم و فرزندم میتونن ویزا رو بگیرن و برن آمریکا تا بعد من به اونها ملحق بشم؟ بازم ممنونم به خاطر راهنمایی های قشنگت الیما جان...