مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-05-01

بچه ها من قيمت استوديو رو تو شهركي كه خودم زندگي ميكنم پرسيدم بين ٩٠٠ تا ١٠٥٠ هست
البته اينجا مجتمع زياده و ممكنه قيمتها متفاوت باشه
ديروز رفته بوديم بلويو كه محل ازمون رانندگي رو پيدا كنيم كه تو چند تا خيابون گم شديم Smile اما نميدونين چه جايي بود فقط ميشه تو رويا تصورش كرد چه خونه هاشو چه طبيعتشو واقعا زيبا و رويايي بود البته فكر كنم خيلي محله ثروتمند نشيني بود چون خونه ها بزرگ و اشرافي Smile) بود

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mehD - 2013-05-01

آزمون عملی رانندگی احتمالا همون حوالی محل ثبت نامو اینجور کارهاشه. برای من که اینجوری بود و همه رو همون حوالی، امتحان میگرفتن. اون دوروبر دقت کنید بقیه رو درحال امتحان دادن پیدا میکنید.Big Grin اگه قبلش اون حوالی رانندگی کنید تابلو هارو آشنا شین سرعت مجاز ها و غیره موقع امتحان خیلی راحت ترید.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mirzamemar - 2013-05-01

(2013-05-01 ساعت 05:34)مهتاب - 2251 نوشته:  بچه ها من قيمت استوديو رو تو شهركي كه خودم زندگي ميكنم پرسيدم بين ٩٠٠ تا ١٠٥٠ هست
البته اينجا مجتمع زياده و ممكنه قيمتها متفاوت باشه
ديروز رفته بوديم بلويو كه محل ازمون رانندگي رو پيدا كنيم كه تو چند تا خيابون گم شديم Smile اما نميدونين چه جايي بود فقط ميشه تو رويا تصورش كرد چه خونه هاشو چه طبيعتشو واقعا زيبا و رويايي بود البته فكر كنم خيلي محله ثروتمند نشيني بود چون خونه ها بزرگ و اشرافي Smile) بود

مرسی مهتاب جون...زحمت کشیدی قیمت استودیو رو پرسیدی!Smile
اونجایی هم که با ماشین رفتین احتمالا همون بهشت گمشده بود دیگه!!Tongue ایشالا خدا همچی جایی قسمتمون کنه!! Big Grin

----------------------------------
تو این چند روز که دارم تو این سایت های اجاره خونه میگردم،به طور کلی یه حدودی دستم اومده! بیشتر استودیو ها همونطوری که یکی دیگه از بچه ها گفت از 700 شروع میشه به بالا...البته گاهی قیمت های پایین تر هم پیدا میشه ولی خب اصلا نمیدونم تا چه حد قابل زندگی کردنه!
یه چند تا کیس هم تو محله university district و capital hill داشت که حداقل چیزی که داره به نظرم موقعیت مکانی خوبی دارن.
این هم چند تا از سایت های اجاره خونه که به نظرم خوب میومد اینجا میگذارم: (ولی خب همونجوری که بچه ها گفتن شنیدن کی بود مانند دیدن...Tongue )
http://www.seattlerentals.com/
http://www.apartments.com/
http://www.realtor.com/?source=web
http://www.zillow.com/

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - شهلا 1346 - 2013-05-03

سلام دوستان
سیاتل خیلی قشنگ بود مخصوصا محدوده خونه رئیس میکروسافت

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-05-04

سلام همشهري هاي عزيزSmile
سوال ؛ كساني كه الان تازه تشريف برديد و يا ساكن چند ساله هستين ، با خودتون باراني، ژاكت، پوتين و اين جور چيزا بردين؟؟ اصولا لازمه بياريم؟؟؟الان ت. بهار و تابستون بارون مياد ، مردم باروني ميپوشن؟؟،پاييز از كي لباس گرم پوشيدن شروع ميشه؟؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - elhamin - 2013-05-10

سلام بچه ها من هم حدود یک ماه و نیم دیگه می آم سیاتل می خواستم ببینم اگه کسی دوست داشت بهم پیام بده با هم آشنا شیم تا دوست پیدا کنیم و تنها نباشیم .
و اینکه احتمالأ می رم سمت ماکتیو کسی از اوضاع اونجا اطلاع داره؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - apoornaki - 2013-05-11

سلام دوستان سياتلي
من ديشب براي ١٠ روز اومدم نيويورك
و تو اين مدت ميخوام تفاوتها و شباهتهاي بين سياتل و نيويورك و تهران را بصورت سفرنامه مختصر اينجا بنويسم
من ديشب دير رسيدم و از خدا چه پنهون، شبو تو ترمينال ١ جان اف كندي صبح كردم
حدود ساعت 9am با JFK Air Train رفتم تا ايستگاه جامائيكا، و اونجا يه كارت مترو گرفتم تا برم ساب وي سوار بشم
جايي كه قطارها ميان مسافر سوار ميكنند خيلي قديميه و مثل متروهاي سياتل و تهران خبري از سنگهاي گرانيت و غيره نيست و روشناييش هم خيلي كمه و ايستگاههاي كمي پله برقي و آسانسور داره و بعضي قسمتهايي كه ريلها قرار دارند، آب جمع شده
من چمدونم را مجبور شدم از پله ها بردم پايين (اگه كسي چمدونش زياد و سنگين باشه، نميدونم بايد چيكار كنه) و قطار خط j اومد (شكل ظاهري بيرون قطار شبيه ورقهاي گالوانيزه است و سفيد و رنگي يعني آبي و قرمز و... نيست)
و سوار شدم بعد از يكساعت رسيديم به آخر خط ، من چون ميخواستم دو ايستگاه مونده به آخر پياده بشم، دوباره سوار قطار برگشت شدم و در canal st Station پياده شدم و باز چمدونو از پله ها ايندفعه بردم بالا و خودم را در وسط منهتن قسمت چاينيز تاون ديدم، تابلوي همه فروشگاهها چيني نوشته شده بود ( فكر كردم بجاي نيويورك اومدم پكن) . تو پياده روها سبزي و سيب زميني پخته با تخم مرغ و خلاصه همه چي ميفروختند و شبيه تهران عابرين پياده به چراغها توجهي نميكردند و هر كس هر جور دلش ميخواست ميرفت و وقتي به كسي برخورد ميكردند شبيه سياتل خبري از ساري گفتن نبود...
الان 1:23 شبه، بقيش انشاا.. فردا

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mahdi/sh - 2013-05-11

یه خبر خوب بدم ؟؟؟
نه بگم ؟؟؟
بگم ؟
نمیگم !!
میترسم همه خوشحال بشین !!
منم شدم مسافر سیاتل !!
جا باز کنید منم بشینم ! کسایی هم که میخوان خونه گروهی بگیرن رو منم حساب کنید البته برای دو ماه Smile
از صبح ساعت 8 که امدم دفتر تا الان ساعت 5:30 داشتم این تاپیک رو میخوندم !!
اگه بگم کار کردم دروغ گفتم Smile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - amir82 - 2013-05-11

(2013-05-11 ساعت 21:52)s.pm نوشته:  
(2013-05-11 ساعت 21:25)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2013-05-11 ساعت 12:15)s.pm نوشته:  مهتاب جان من سفرنامه شما رو پیدا نمیکنم میشه لینکشو برام بزاری لطفا

http://mohajersara.com/thread-5642-page-20.html
به جان خودم تو این تایپیک هم نست سفر نامه شما یا من نمیتونم پیداش کنمTongue
با اجازه مهتاب عزیز:
http://mohajersara.com/post-291957.html#pid291957

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - atin90_v2 - 2013-05-12

بچه ها من یک ماهی هست در مورد لاس وگاس دارم تحقیق میکنم و چند تا از بچه های مهاجر سرا که اونجا هستن از شرایطشون خیلی راضی هستند و با چند نفرشون که صحبت کردم اکیدا توصیه میکنن برای رفتن به وگاس ولی از وقتی که چشمم به تایپیک سیاتل افتاده خیلی وسوسه شدم که در مورد سیاتل هم تحقیق کنم ناگفته نماند که 3روزه شدیدا تو تایپیک سیاتل گیر کردم و دارم لذت میبرم
ولی تو مقایسه این دو جا که نسبت به هم ، هم برتری دارن هم ضعف کار منو خیلی سخت کرده تو تصمیم گیری مستاصل شدم حقیقتا نمیدونم چی کار کنم ؟
کسی پیشنهادی داره برای خلاص شدنم از این وضیعت؟Sad

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پدی - 2013-05-12

(2013-05-12 ساعت 18:23)atin90_v2 نوشته:  بچه ها من یک ماهی هست در مورد لاس وگاس دارم تحقیق میکنم و چند تا از بچه های مهاجر سرا که اونجا هستن از شرایطشون خیلی راضی هستند و با چند نفرشون که صحبت کردم اکیدا توصیه میکنن برای رفتن به وگاس ولی از وقتی که چشمم به تایپیک سیاتل افتاده خیلی وسوسه شدم که در مورد سیاتل هم تحقیق کنم ناگفته نماند که 3روزه شدیدا تو تایپیک سیاتل گیر کردم و دارم لذت میبرم
ولی تو مقایسه این دو جا که نسبت به هم ، هم برتری دارن هم ضعف کار منو خیلی سخت کرده تو تصمیم گیری مستاصل شدم حقیقتا نمیدونم چی کار کنم ؟
کسی پیشنهادی داره برای خلاص شدنم از این وضیعت؟Sad

بله .سیاتل را انتخاب کن وخلاصTongue

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mehD - 2013-05-12

به نظر من باید متناسب با هدفتون تصمیم بگیرین. تو نگاه اول آدم یادش به آب و هوا و طبیعت میفته که نوادا اصلا قابل مقایسه نیست با واشنگتن. اگه میشه یه مقایسه کلی از تحقیقاتی که کردین برای ما هم بگذارین.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - apoornaki - 2013-05-12

ديروز بعلت تعطيلي آخر هفته توريستهاي زيادي از همه جاي دنيا در نيويورك بودند كه يكدفعه بارون شديدي همراه با تگرگ (شبيهشو در سياتل نديده بودم) همه رو غافلگير كرد، با اينكه من چتر داشتم همه لباسهام خيش شد و ترسيدم سرما بخورم كه خدا رو شكر نخوردم و همچنين تمامي قايقهاي تفريحي و تورهاي هوايي و اتوبوسي داخل شهر براي چند ساعت متوقف شدند
ديروز بعد از گشتن در وال استريت و پل منهتن و پل بروكلين و فريديم تاور و ايمپاير استيت بيلدينگ وارد ميدان تايمز شدم، از بس روشنايي تابلوها و بيلبوردها زياد بود كه متوجه شب نشدم و يهو ديدم ساعت ٢ شبه، نميدونم اين ملتي كه اونجا كار ميكنند كي ميخوابند(حتما روزها ميخوابند). يه چيز ديگه كه جالب توجه بود تعداد پليس در اينجاست.
يك پسري در داخل مك دونالد معركه گرفته بود كه يكدفعه ديديم از همه جا پليس ريخت رو سر پسره و برداشتند و بردند.
شلوغي شهر نيويورك مثل تهرانه ولي ترافيك روان هستش و هر روز چند ساعت از عمرت تو خيابونها از بين نميره، اينجا اگه كسي بخواد بياد زندگي كنه نياز به ماشين نخواهد داشت چون همه جاي شهر با ساب وي به هم گره زده شده، MTA آدرس سايته متروي اينجاست كه تو نقشه اش ميتونيد مسيرهاشو ببينيد.
راستي صبح يك زوج ايراني كه اتاق بغلي من در هتل بودند و ديدم كه داشتند فارسي حرف ميزدند، شايد هم مهاجرسرايي هستند!!!
فعلا

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-05-12

(2013-05-12 ساعت 11:17)ari_kiana نوشته:  
(2013-04-23 ساعت 01:24)mrr777 نوشته:  
(2013-04-23 ساعت 00:57)پروا نوشته:  سلام مهتاب عزيز
اگر امكانش هست اسپل صحيح كامني كالج رو برامون اينجا بگذارين
ممنونSmile

community college

مهتاب جان سلام
جسارتا میشه لینک سایتش رو هم برامون بذاری.
من پیدا نکردم
www.edcc.edu/

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - روبینا - 2013-05-13

(2013-05-12 ساعت 21:07)apoornaki نوشته:  ديروز بعلت تعطيلي آخر هفته توريستهاي زيادي از همه جاي دنيا در نيويورك بودند كه يكدفعه بارون شديدي همراه با تگرگ (شبيهشو در سياتل نديده بودم) همه رو غافلگير كرد، با اينكه من چتر داشتم همه لباسهام خيش شد و ترسيدم سرما بخورم كه خدا رو شكر نخوردم و همچنين تمامي قايقهاي تفريحي و تورهاي هوايي و اتوبوسي داخل شهر براي چند ساعت متوقف شدند
ديروز بعد از گشتن در وال استريت و پل منهتن و پل بروكلين و فريديم تاور و ايمپاير استيت بيلدينگ وارد ميدان تايمز شدم، از بس روشنايي تابلوها و بيلبوردها زياد بود كه متوجه شب نشدم و يهو ديدم ساعت ٢ شبه، نميدونم اين ملتي كه اونجا كار ميكنند كي ميخوابند(حتما روزها ميخوابند). يه چيز ديگه كه جالب توجه بود تعداد پليس در اينجاست.
يك پسري در داخل مك دونالد معركه گرفته بود كه يكدفعه ديديم از همه جا پليس ريخت رو سر پسره و برداشتند و بردند.
شلوغي شهر نيويورك مثل تهرانه ولي ترافيك روان هستش و هر روز چند ساعت از عمرت تو خيابونها از بين نميره، اينجا اگه كسي بخواد بياد زندگي كنه نياز به ماشين نخواهد داشت چون همه جاي شهر با ساب وي به هم گره زده شده، MTA آدرس سايته متروي اينجاست كه تو نقشه اش ميتونيد مسيرهاشو ببينيد.
راستي صبح يك زوج ايراني كه اتاق بغلي من در هتل بودند و ديدم كه داشتند فارسي حرف ميزدند، شايد هم مهاجرسرايي هستند!!!
فعلا

دوست خوبم ممنونم که اینقدر وقت گذاشتی و این مقایسه رو انجام دادی ... من که خیلی برای انتخاب دو به شکم و حرفاااای شما هم خیلی خیلی برام مهمه ... ای کاش بگید در یک نگاه کلی نیویورک بهتره یا سیاتل ؟ در ضمن شما کدوم هتل هستید؟ در چه منطقه ای ؟ و شبی چند دلار؟