مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Felix2012 - 2012-11-24

دوستان من می خواستم بدونم برای ویزای توریستی دو نفره چقدر گردش مالی لازمه نشون بدم؟ حسابی دارم که حقوقمو که حدوده 1 تومنه میریزن توش و هی پرو خالی می شه. آیا این گردش کافیه که یه 15-10 تومنیم بزارم پرینت بگیرم یا حتما لازمه از حالا تا شش ماه 15-10 تومن توش بمونه؟
ممنون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2012-11-24

(2012-11-24 ساعت 17:13)Felix2012 نوشته:  دوستان من می خواستم بدونم برای ویزای توریستی دو نفره چقدر گردش مالی لازمه نشون بدم؟ حسابی دارم که حقوقمو که حدوده 1 تومنه میریزن توش و هی پرو خالی می شه. آیا این گردش کافیه که یه 15-10 تومنیم بزارم پرینت بگیرم یا حتما لازمه از حالا تا شش ماه 15-10 تومن توش بمونه؟
ممنون
بهتره که مبلغ قابل توجه ای برای حداقل ۴-۵ ماه توی حسابتون باشه و گردش مالی هم همزمان داشته باشید. در ضمن سعی کنید بالا ۲۰ تومن بزارید توی حسابتون.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Nila raha - 2012-12-08

سلام من تو DS-160 نوشتم ماهي ٣ ميليون تومن درآمد دارم،گردش ماليم تو 6ماهه أخير ١ ميليارد تومن هست و موجودي كه فردا ميخوام برينت بگيرم ٩٨ ميليون تومن. آيا ربط اين اعداد به هم منطقي هست يا ممكنه ازم ببرسه كه با اين گردش حساب موجوديت كمه يا اين كه با ماهي ٣ ميليون گردشت بالاست؟ من هفته بعد وقت سفارت دارم.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2012-12-09

(2012-12-08 ساعت 23:01)Nila raha نوشته:  سلام من تو DS-160 نوشتم ماهي ٣ ميليون تومن درآمد دارم،گردش ماليم تو 6ماهه أخير ١ ميليارد تومن هست و موجودي كه فردا ميخوام برينت بگيرم ٩٨ ميليون تومن. آيا ربط اين اعداد به هم منطقي هست يا ممكنه ازم ببرسه كه با اين گردش حساب موجوديت كمه يا اين كه با ماهي ٣ ميليون گردشت بالاست؟ من هفته بعد وقت سفارت دارم.
ببینید از این نظر که شما می تونید توی آمریکا از لحاظ مالی خودتون رو تامین کنید، درآمد و حساب بانکی خوبی دارید و این برای آفیسر سفارت خیلی مهمه. ولی آفیسرهایی بودند که به مبالغ زیاد شک کردند که متقاضی می خواد اونها رو قانع کنه که درآمد خوبی داره و برمی گرده، و ریجکتش کردند.
و درآخر اینکه شما فقط شرایط مالی خودتون رو توضیح دادید، اگر شرایط دیگرتون هم خوب و مناسب باشه شانس قبولیتون زیاده. باید علاوه بر شرایط مالی وابستگی های بیشتری به ایران داشته باشید.
موفق باشید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2012-12-09

همین چند روز پیش یکی از دوستان با شرایط بسیار مشابه با شما اقدام کردن ولی ریجکت شدن. علت ریجکت شدنشون هم فقط این بود که خانوادگی اقدام کرده بودن. یعنی آفیسر اینجور بهشون گفته بود. شما هم که دارید خانوادگی اقدام میکنید خوب شانستون میاد پایین دیگه. بازم میگم موجوی خیلی بالا اصلا پوئن نیست بلکه باعث میشه آفیسر فکر کنه شما آمریکا موندگار خواهید شد

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Nila raha - 2012-12-09

(2012-12-09 ساعت 02:17)elahenadafy2 نوشته:  همین چند روز پیش یکی از دوستان با شرایط بسیار مشابه با شما اقدام کردن ولی ریجکت شدن. علت ریجکت شدنشون هم فقط این بود که خانوادگی اقدام کرده بودن. یعنی آفیسر اینجور بهشون گفته بود. شما هم که دارید خانوادگی اقدام میکنید خوب شانستون میاد پایین دیگه. بازم میگم موجوی خیلی بالا اصلا پوئن نیست بلکه باعث میشه آفیسر فکر کنه شما آمریکا موندگار خواهید شد

الان اين موجودي بالاست؟ به نظرتون از حساب برداشت كنيم و برينت بانكي با موجودي كمتر داشته باشيم بهتره؟
منظورتون از خانواده اي كه ريجكت شدن همون كه با فرزند ٧ ماهشون اقدام كردن هست؟

آره فکر کنم همون خانواده بودن
به نظر من واسه هر فرد خانواده حدود 15 تا 20 میلیون معقوله. دیگه موجودی 60 میلیون معقوله. ولی یدفعه حدود 200 میلیون نشونه خوبی نیست واسه اونا.
جواز ساخت و ساز رو ببرید و مدارکی که نشون بده در حال ساخت و سازید و حتی چندتا عکس از خودتون در محل پروژه ساختمانی.
سند و جواز کسب نمایشگاه مبل رو هم ببرید و گواهی اشتغال به کارتون در شرکت مهندسی و دانشگاه، همه رو ببرید.
البته ممکنه هیچ کدوم از مدارکو حتی نگاه هم نکنه. ولی همه چیزو کامل ببرید. تمام ویزاهای قبلیتون رو هم ببرید. فرزندتون اگه مدرسه میره یا پیش دبستانی میره هم گواهی اشتغال به تحصیلشو ببرید.
اگه خویشاوندی توی آمریکا دارید بهتره که ایشونو به عنوان اسپانسرتون معرفی نکنید و خودتون مخارجتونو بپذیرید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2012-12-09

نمی شه صددرصد گفت که به خاطر موجودی بالا ریجکت بشید، اگه خانواده درجه یک توی آمریکا ندارید می شه گفت که پوئن مثبته. ولی چون ویزای آمریکا از زمان صدور ۴-۵ ماه اعتبار داره تا وارد خاک آمریکا بشید، این احتمال هست که توی اون مدت تمام دارایی هاتون رو تبدیل به پول کنید و توی آمریکا موندگار بشید. اگه واقعا قصدتون دیدار و بازگشت هست، بهتون پیشنهاد می کنم که با فرزندتون اقدام کنید و بعدا همسرتون.
ولی بازم تائید می کنم که هیچ چیزی رو به طور قطع در مورد ویزای آمریکا نمی شه پیش بینی کرد.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Nila raha - 2012-12-09

(2012-12-09 ساعت 02:33)elahenadafy2 نوشته:  آره فکر کنم همون خانواده بودن
به نظر من واسه هر فرد خانواده حدود 15 تا 20 میلیون معقوله. دیگه موجودی 60 میلیون معقوله. ولی یدفعه حدود 200 میلیون نشونه خوبی نیست واسه اونا.
جواز ساخت و ساز رو ببرید و مدارکی که نشون بده در حال ساخت و سازید و حتی چندتا عکس از خودتون در محل پروژه ساختمانی.
سند و جواز کسب نمایشگاه مبل رو هم ببرید و گواهی اشتغال به کارتون در شرکت مهندسی و دانشگاه، همه رو ببرید.
البته ممکنه هیچ کدوم از مدارکو حتی نگاه هم نکنه. ولی همه چیزو کامل ببرید. تمام ویزاهای قبلیتون رو هم ببرید. فرزندتون اگه مدرسه میره یا پیش دبستانی میره هم گواهی اشتغال به تحصیلشو ببرید.
اگه خویشاوندی توی آمریکا دارید بهتره که ایشونو به عنوان اسپانسرتون معرفی نکنید و خودتون مخارجتونو بپذیرید
مرسي ، يه سؤال ، ما سه تا با هم مصاحبه ميشيم يا جدا . راستي ما تو فرم DS نوشتيم كه منو دخترم 3Feb تا 3Apr ميمونيم و اول به فلوريدا براي ديدار بسرداييم و دوستام ميريم و بعدش به لس آنجلس ميريم و همسرم 15روز آخر يعني 18 Mar تا 3Apr در لس آنجلس به ما ميبيونده تا لأس وكاس و ديزنيلند رو كه قولشو به دخترم داديم ببينيم دليلشم مشغله زياد كاري شب عيد و كاراي ساختمون و كهولت سن بدر شوهرم ميخوايم عنوان كنيم. منطقي هست؟ ما رز رو بليط نداريم ،خوب هر وقت ويزا دادن بليط ميخريم و دعوتنامه هم نداريم.

دعوتنامه مهم نیست. رزرو بلیط هم که اصلا کاری نداره. توی گوگل سرچ کنید، خیلی از آژانسها مجانی واستون انجام میدن. البته پارسال که من اقدام کردم اینجور بود که آژانسها رایگان و راحت این کارو میکردن، الانو نمیدونم
شما با هم مصاحبه خواهید شد و دلایلتون هم منطقیه ولی به شرطی که اصلا آفیسر بذاره حرف بزنید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2012-12-10

دوست عزیز اینجا تاپیک آمریکاست. سوالتونو توی انجمن اروپا مطرح کنید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - اليس - 2012-12-10

(2012-12-10 ساعت 00:08)elahenadafy2 نوشته:  دوست عزیز اینجا تاپیک آمریکاست. سوالتونو توی انجمن اروپا مطرح کنید

سلام
معذرت ميخوام اشتباهي اينجا نوشتم،

(2012-12-10 ساعت 00:08)elahenadafy2 نوشته:  دوست عزیز اینجا تاپیک آمریکاست. سوالتونو توی انجمن اروپا مطرح کنید

سلام
معذرت ميخوام اشتباهي اينجا نوشتمShy

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Mahsaalz - 2012-12-10

با درود به دوستان
من میخوام برای ویزای B2 اقدام کنم برای شرکت در کنفرانس. چند سوال مهم و فوری داشتم اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم.
من ایران نیستم، سابقه ویزای شینگن رو دارم و PR کانادا و یک بار سفر به کانادا. درسم تموم شده و واسه ۱ سال یک قرارداد با دانشگاه دارم، با این شرایط:
۱: شانسی دارم؟ البته همسرم ماه پیش از همین راه ویزا گرفت ولی اون هم ارائه داشت هم از دانشگاه بورس داشت برای هزینه سفرش و هم ویزای استرالیا و نیوزلند و...هم داشت.
۲: تو فرم بهتره از اقوام و فامیلی که انجا داریم اسمی نبرم؟ چون اینجوری ممکنه فکر کنن قصد موندن دارم.
۳: چون ما تو ایران نیستیم و قصدمون هم برگشت به ایران نیست و مهاجرت به کانادا است چجوری میتونم متقاعدشون کنم؟ چون هم قرارداد من ۱ ساله است هم کار همسرم ۲ ساله. بدش میخوایم بریم کانادا ولی اونو نمیدونم چجوری میشه ثابت کرد.
۴: چجوری بگم واسم این سفر و کنفرانس مهمه در حالیکه کاری که الان تو دانشگاه میکنم ربطی به اون کنفرانس نداره.؟! الان یک جورایی دارم کارآموزی میکنم واسه کار در این کشور ولی در واقع نمیخوام اینجا بمونم و میخوام برم کانادا.ولی خوب بگم کارآموزی میکنم هم ممکنه بگن پس دنباله کاری میری امریکا!از طرفی واسم این ویزا و رفتن مهمه و نباید رجکت بشم. اگه پیشنهادی دارین در مورده اینکه بهتره اسم فامیل یا دوست رو بنویسم تو فرم یا درخواست دعوت نامه بدم یا هر چیزیکه کمک کنه شانسم بیستر بشه، ممنون میشم کمک کنین

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2012-12-10

دوست عزیز شما اشاره نکردید توی چه کشوری هستید در حال حاضر. ممکنه اون کشور جزء کشورهای حساس باشه.
کلا شرایط خوبی دارید برای ویزا فقط یادتون باشه که حقیقت رو همیشه براشون توی فرم بنویسید. چون اگر متوجه بشند می تونند برای همیشه از ورودتون جلوگیری کنند.
اگر واقعا قصدتون برگشت و اقامت در کانادا هست، شک نکنید که خود آفیسر متوجه این موضوع خواهد شد.
موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - jilibo - 2012-12-10

دوستان عزیز یه سوال: تو فرم ds 160 برای خدمت سربازی به جای ارتش چی باید بنویسیم؟ army؟