مهاجرسرا
ویزای نامزدی آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: ویزای نامزدی و ازدواج (https://www.mohajersara.org/forum/forum-32.html)
+---- موضوع: ویزای نامزدی آمریکا (/thread-1873.html)

RE: ویزای نامزدی آمریکا - oct 31 - 2015-11-06

دوستانی که فرم ds160 را بر کردند ویزای نامزدی مهاجرتی هست یا غیر مهاجرتی ؟
چطور بعد از بر کردن فرم 265 دلار را برداخت کردید ؟ اکانت را در قسمت ویزای مهاجرتی ساختید یا غیر مهاجرتی؟

RE: ویزای نامزدی آمریکا - milad_819 - 2015-11-06

(2015-11-05 ساعت 13:18)کيوان مريم نوشته:  
(2015-11-05 ساعت 00:45)behnamshokri نوشته:  
(2015-11-04 ساعت 16:35)milad_819 نوشته:  
(2015-11-03 ساعت 23:53)behnamshokri نوشته:  سلام به همگی.
من کارای پزشکیم رو یک هفته قبل از مصاحبه تو آنکارا انجام دادم. با اینکه تو ایران کارت واکسن تهیه کرده بودم باز ۲ تا واکسن بهم زدن و کل هزینه پزشکی 300 دلار شد! نتیجه رو هم عصر روز بعد بهم دادن.
ولی نتیجه مصاحبه دلخواه نبود و AP خوردم. فکر می کنم به خاطر سربازیم بود. چون چند بار ازم پرسید که سربازی کجا بودی و چه کاری می کردی و منم بهش جواب دادم. ولی باز می گفت روی کارتت چیزی ننوشته (روی کارتای الکترونیکی جدید هیچ اطلاعاتی به جز اسم و تاریخ تولد و شروع و پایان خدمت نیست).
منتظر کلیر شدن هستم، و خسته.

سلام بهنام جان. خیلی متاسف شدم که نگرفتی اما همونطور که خودت هم میدونی دیر یا زود کلیر میشی و میگیری.
درک میکنم که چقدر ممکنه خسته و ناراحت باشی اما این نیز بگدرد داداش.
به زودی تو رو هم خوشحال میبینیم. به زودی.

ممنون برای دلگرمیتون. امیدوارم همه موفق باشن.

سلام من هم ژانويه ۲۰۱۵ ارسال مدارکم بود,کيس نامزدى,۸ کتبر هم مصحبه, الانم منتظر کليرنس,خواستم خواهش کنم کسى اگر ايميل سفارت ابوظبى رو مى دونه اينجو بذاره لطفا...ممنونم

سلام دوست من. امیدوارم زودتر کلیر بشی.
اینم ایمیل سفارت ابوظبی: AbuDhabiIV@state.gov

RE: ویزای نامزدی آمریکا - milad_819 - 2015-11-06

(2015-11-06 ساعت 08:15)oct 31 نوشته:  دوستانی که فرم ds160 را بر کردند ویزای نامزدی مهاجرتی هست یا غیر مهاجرتی ؟
چطور بعد از بر کردن فرم 265 دلار را برداخت کردید ؟ اکانت را در قسمت ویزای مهاجرتی ساختید یا غیر مهاجرتی؟

فرم DS-160 یک فرم غیر مهاجرتی است.
ویزای نامزدی هم یک ویزای غیر مهاجرتی است, اما چون بعد از ورود به آمریکا تبدیل به مهاجرتی میشود, سفارت با ویزای نامزدی به صورت مهاجرتی برخورد میکند, به همین دلیل برای ویزای نامزدی حتما باید به سفارتی مراجعه کنید که اون سفارت ویزاهای مهاجرتی رو صادر میکند که در امارات ابوظبی, ترکیه آنکارا و ارمنستان ایروان ویزاهای مهاجرتی صادر میکنند.
برای گرفتن وقت سفارت هم باید به قسمت مهاجرتی مراجعه کنید.

RE: ویزای نامزدی آمریکا - sarahnokhod - 2015-11-06

من 10 روز دیگه مصاحبه دارم
خیلی استرس دارم،
دوستان به نظر شما چند درصد امکان داره ویزا یه ضرب بگیرم؟

RE: ویزای نامزدی آمریکا - oct 31 - 2015-11-07

فرم DS-160 یک فرم غیر مهاجرتی است.
ویزای نامزدی هم یک ویزای غیر مهاجرتی است, اما چون بعد از ورود به آمریکا تبدیل به مهاجرتی میشود, سفارت با ویزای نامزدی به صورت مهاجرتی برخورد میکند, به همین دلیل برای ویزای نامزدی حتما باید به سفارتی مراجعه کنید که اون سفارت ویزاهای مهاجرتی رو صادر میکند که در امارات ابوظبی, ترکیه آنکارا و ارمنستان ایروان ویزاهای مهاجرتی صادر میکنند.
[/quote]
مرسی دوست عزیز
چون موقع ورود به سیستم temporary visa را انتخاب کردم و فرم ds160 را پرکردم روی فرم Online Nonimmigrant Visa Application (DS-160) نوشته شده و یک شماره مشابه این aa006h7hw برای تعیین وقت ملاقات . وقتی برای گرفتن وقت سفارت به قسمت غیر مهاجرتی مراجعه میکنم انتخاب ویزای k1 وجود ندارد پس برای گرفتن وقت سفارت به قسمت مهاجرتی مراجعه کردم و نوع ویزای k1 را انتخاب کردم ولی سیستم اجازه پرداخت را نمیدهد و مینویسید وقتی برای ایروان وجود ندارد . ایا این انتخاب temporary visa اشتباه بوده است ؟ ایا ممکن این باعث شود سیستم اجازه پرداخت ندهد ؟

RE: ویزای نامزدی آمریکا - milad_819 - 2015-11-07

(2015-11-07 ساعت 08:54)oct 31 نوشته:  فرم DS-160 یک فرم غیر مهاجرتی است.
مرسی دوست عزیز
چون موقع ورود به سیستم temporary visa را انتخاب کردم و فرم ds160 را پرکردم روی فرم Online Nonimmigrant Visa Application (DS-160) نوشته شده و یک شماره مشابه این aa006h7hw برای تعیین وقت ملاقات . وقتی برای گرفتن وقت سفارت به قسمت غیر مهاجرتی مراجعه میکنم انتخاب ویزای k1 وجود ندارد پس برای گرفتن وقت سفارت به قسمت مهاجرتی مراجعه کردم و نوع ویزای k1 را انتخاب کردم ولی سیستم اجازه پرداخت را نمیدهد و مینویسید وقتی برای ایروان وجود ندارد . ایا این انتخاب temporary visa اشتباه بوده است ؟ ایا ممکن این باعث شود سیستم اجازه پرداخت ندهد ؟
[/quote]

سلام. نه, سیستم انتخاب وقت هیچ ارتباط مسقیمی با فرم DS-160 نداره.
اولین وقت سفارت که باز بشه شما میتونید $265 پرداخت کنید و وقت بگیرید. فعلا فقط باید منتظر باشید و هر روز چک کنید تا وقت آزاد باز بشه تا بتونید وقت بگیرید.
همین, خیلی ساده. جای نگرانی ندارید اصلا.
Smile

RE: ویزای نامزدی آمریکا - کيوان مريم - 2015-11-08

(2015-11-06 ساعت 13:07)milad_819 نوشته:  
(2015-11-05 ساعت 13:18)کيوان مريم نوشته:  
(2015-11-05 ساعت 00:45)behnamshokri نوشته:  
(2015-11-04 ساعت 16:35)milad_819 نوشته:  
(2015-11-03 ساعت 23:53)behnamshokri نوشته:  سلام به همگی.
من کارای پزشکیم رو یک هفته قبل از مصاحبه تو آنکارا انجام دادم. با اینکه تو ایران کارت واکسن تهیه کرده بودم باز ۲ تا واکسن بهم زدن و کل هزینه پزشکی 300 دلار شد! نتیجه رو هم عصر روز بعد بهم دادن.
ولی نتیجه مصاحبه دلخواه نبود و AP خوردم. فکر می کنم به خاطر سربازیم بود. چون چند بار ازم پرسید که سربازی کجا بودی و چه کاری می کردی و منم بهش جواب دادم. ولی باز می گفت روی کارتت چیزی ننوشته (روی کارتای الکترونیکی جدید هیچ اطلاعاتی به جز اسم و تاریخ تولد و شروع و پایان خدمت نیست).
منتظر کلیر شدن هستم، و خسته.

سلام بهنام جان. خیلی متاسف شدم که نگرفتی اما همونطور که خودت هم میدونی دیر یا زود کلیر میشی و میگیری.
درک میکنم که چقدر ممکنه خسته و ناراحت باشی اما این نیز بگدرد داداش.
به زودی تو رو هم خوشحال میبینیم. به زودی.

ممنون برای دلگرمیتون. امیدوارم همه موفق باشن.

سلام من هم ژانويه ۲۰۱۵ ارسال مدارکم بود,کيس نامزدى,۸ کتبر هم مصحبه, الانم منتظر کليرنس,خواستم خواهش کنم کسى اگر ايميل سفارت ابوظبى رو مى دونه اينجو بذاره لطفا...ممنونم

سلام دوست من. امیدوارم زودتر کلیر بشی.
اینم ایمیل سفارت ابوظبی: AbuDhabiIV@state.gov

خيلى متشکرم

RE: ویزای ازدواج آمریکا - اميرفاتح - 2015-11-08

سلام به همه دوستان
اولا ممنون آقا ميلاد از راهنمايي هاي خيلي مفيدتون، ما در استانبول ازدواج كرديم سه روز پيش. خيلي هم راحت و نود و نه درصد طبق همون روشي كه گفته بودين.
ظاهرا همه با مصاحبه در انكارا مشكل دارن و nvc همه رو مي فرسته اونجا.... نكته خيلي مهم و سوال اصلي من اينه: من در حال حاضر تهران زندگي مي كنم ولي ظرف مدت سه هفته مي تونم برم دبي زندگي كنم و آدرس perminent residence كه بايد توي فورم g325 و i 130 بنويسم رو دبي اعلام كنم....آيا مصاحبه من براي ابوظبي خواهد بود با توجه به اينكه كمتر از يك سال اونجا زندگي خواهم كرد؟
راستش اونجا مقدمات كار و زندگي برام مهيا هست و خيلي از نحوه رسيدگي و زمان بنديه آنكارا مطمئن نيستيم و مي خوايم حتما شب عيد پيش هم باشيم، ممنون ميشم راهنمايي كنين منو. به اميد روزاي شاد براي همه عزيزان

RE: ویزای نامزدی آمریکا - milad_819 - 2015-11-08

(2015-11-08 ساعت 19:25)اميرفاتح نوشته:  سلام به همه دوستان
اولا ممنون آقا ميلاد از راهنمايي هاي خيلي مفيدتون، ما در استانبول ازدواج كرديم سه روز پيش. خيلي هم راحت و نود و نه درصد طبق همون روشي كه گفته بودين.
ظاهرا همه با مصاحبه در انكارا مشكل دارن و nvc همه رو مي فرسته اونجا.... نكته خيلي مهم و سوال اصلي من اينه: من در حال حاضر تهران زندگي مي كنم ولي ظرف مدت سه هفته مي تونم برم دبي زندگي كنم و آدرس perminent residence كه بايد توي فورم g325 و i 130 بنويسم رو دبي اعلام كنم....آيا مصاحبه من براي ابوظبي خواهد بود با توجه به اينكه كمتر از يك سال اونجا زندگي خواهم كرد؟
راستش اونجا مقدمات كار و زندگي برام مهيا هست و خيلي از نحوه رسيدگي و زمان بنديه آنكارا مطمئن نيستيم و مي خوايم حتما شب عيد پيش هم باشيم، ممنون ميشم راهنمايي كنين منو. به اميد روزاي شاد براي همه عزيزان

سلام امیر جان. تبریک میگم بابت ازدواجتون و امیدوارم درهای خوشبختی روی شما و همسرت همیشه باز باشه.

ممنون بابت توجه و نظر لطفت Smile

جواب سوال شما خیلی ساده هست,شما برای اینکه سفارتت بیافته ابوظبی نیاز نیست امارات زندگی کنی, وقتی فرم I-130 رو همسرت پر میکنه توی بخش C سوال 22 خودت تعیین میکنی کدوم سفارت میخوای مصاحبه بشی.

از اینکه سفارت ابوظبی رو انتخاب کردی خوشحالم چون خیلی خلوت تره که بهت زودتر وقت مصاحبه بدن. سفارت های دیگه خیلی شلوغ شده و دیر وقت سفارت گیر میاد. مثلا همین الان نه ترکیه و نه ارمنستان هیچ وقت آزادی ندارن که باز باشه اما ابوظبی تا آخر دسامبر کلی وقت آزاد داره.

اگر خودت دوست داری امارات کار کنی من هم بودم اگر فرصتش بود حتما میرفتم اونجا تو این مدت اونجا کار میکردم. این یه تصمیم شخصی هست که به صلاحدید خودت برمیگرده اما برای تعیین سفارت دلخواه برای ویزای ازدواج نیازی به حضور در اون کشور نداری.

امیدوارم جوابتو داده باشم و شما هم زودتر به وصال یار برسی.

همیشه موفق باشی Smile

RE: ویزای نامزدی آمریکا - اميرفاتح - 2015-11-08

سلام ميلاد جان، فداي تو برادر عزيزم كه هميشه لطف داشتي و ديدن جوابت باعث خوشحالي و دل گرميمون بوده.
الان فورم ها رو از لابي هتل پرينت گرفتم و تازه شروع كرديم به خوندن راهنماي پر كردنشون، و همين الان ديدم همون قسمت رو....دقيقا همون چيزيه كه ما مد نظرمون بود.
آره والا خودم تصميم گرفتم برم اونجا براي كار كه تو رزومه ام كار تو دبي داشته باشم و اميدوارم بدردم بخوره بعدا.
آقا بازم تشكر فراوون و واقعا خدا بهت سلامتي بده و شمام هميشه شاد و سالم باشي .
چيديم آلتي هم واقعا بينظير بود، مام واسش يه عطر خريديم و با اون انگليسيه كم واقعا محبتش رو تونست برسونه. واقعا زن مهربوني بود

RE: ویزای نامزدی آمریکا - علیرضا علیرضا - 2015-11-08

سلام بر دوستان عزیز،

من در انتظار مصاحبه برای ویزای نامزدی در سفارت ارمنستان هستم. میخواستم اگر ممکنه دوستان راجع به سوالاتی که در مورد سربازی پرسیده می شود، راهنمایی بفرماین. چون من شنیدم در کارت های الکترونیکی جدید که مشخصات ناقصی راجع به سربازی دارد، سوالات بیشتر و پیچیده تری مطرح می شود.

با تشکر

RE: ویزای نامزدی آمریکا - علیرضا علیرضا - 2015-11-08

(2015-11-07 ساعت 08:54)oct 31 نوشته:  فرم DS-160 یک فرم غیر مهاجرتی است.
مرسی دوست عزیز
[/quote]

دوست عزیز موفق شدین از سفارت ارمنستان وقت مصاحبه بگیرین؟

RE: ویزای نامزدی آمریکا - milad_819 - 2015-11-09

(2015-11-08 ساعت 23:21)اميرفاتح نوشته:  سلام ميلاد جان، فداي تو برادر عزيزم كه هميشه لطف داشتي و ديدن جوابت باعث خوشحالي و دل گرميمون بوده.
الان فورم ها رو از لابي هتل پرينت گرفتم و تازه شروع كرديم به خوندن راهنماي پر كردنشون، و همين الان ديدم همون قسمت رو....دقيقا همون چيزيه كه ما مد نظرمون بود.
آره والا خودم تصميم گرفتم برم اونجا براي كار كه تو رزومه ام كار تو دبي داشته باشم و اميدوارم بدردم بخوره بعدا.
آقا بازم تشكر فراوون و واقعا خدا بهت سلامتي بده و شمام هميشه شاد و سالم باشي .
چيديم آلتي هم واقعا بينظير بود، مام واسش يه عطر خريديم و با اون انگليسيه كم واقعا محبتش رو تونست برسونه. واقعا زن مهربوني بود

خوشحالم که اطلاعاتم مفید بوده برای شما.

ضمنا برای پر کردن فرم, این فرم جوری طراحی شده که میتونی روی کامپیوتر پرش کنی و بعد پرینت بگیری, حدالامکان با دست پر نکن, هر قسمتی از فرم هم اگه اطلاعاتت جا نشد خالی بذار, بعد از پرینت گرفتن دستی و حتما با خودکار مشکی اونجا رو پر کن. برای امضای آخر فرم سعی کن از خودکار "آبی" استفاده کنی چون بودن کسانی که افسر, امضا با خودکار مشکی رو فکر کرده فتوکپی هست نه امضای اصلی و نقص مدرک(RFE) خوردن.

موفق باشی Smile

RE: ویزای نامزدی آمریکا - milad_819 - 2015-11-09

(2015-11-08 ساعت 23:42)علیرضا علیرضا نوشته:  سلام بر دوستان عزیز،

من در انتظار مصاحبه برای ویزای نامزدی در سفارت ارمنستان هستم. میخواستم اگر ممکنه دوستان راجع به سوالاتی که در مورد سربازی پرسیده می شود، راهنمایی بفرماین. چون من شنیدم در کارت های الکترونیکی جدید که مشخصات ناقصی راجع به سربازی دارد، سوالات بیشتر و پیچیده تری مطرح می شود.

با تشکر

سلام علیرضا جان.

من نمیونم روی کارت خدمت شما چی نوشته اما مال من که کارت معافی هست و الکترونیکی جدید الصدور هم هست, علت معافیت و ماده اش روی کارتم قید شده.

در کل اونا میدونن که کارت های سربازی ایران بعضی اوقات چیزی ننوشته, من اینو توی دستور کار افسران سفارت های آمریکا خوندم که اطلاع دارن.

سوال خاصی نمیپرسن, فقط چند بار شفاهی تاکید میکنن و از شما میپرسن تا شما اطلاعات کارت خدمتتون رو شفاهی تایید کنید.
روی کارت خدمت خیلی حساس هستن, حتما ترجمه اش رو ببرین.
کارت خدمت من رو با دقت نگاه کردن و حتی بردن پشت محل مصاحبه تا فرد دیگه ای هم صحتشو تایید کنه.
در کل سوال خاصی نمیپرسن, سختی خاصی نداره.
اما اگه شما رفتید سربازی انتظار چک خوردن رو داشته باشید.

امیدوارم شما هم زودتر برید سفارت و از این بلاتکلیفی خلاص بشید.

موفق باشید Smile

RE: ویزای نامزدی آمریکا - oct 31 - 2015-11-09

دوست عزیز موفق شدین از سفارت ارمنستان وقت مصاحبه بگیرین؟
[/quote]
نه متاسفانه هنوز سایت اجازه پرداخت هم نمیده
بچند تا آژانس هم برای گرفتن وقت زنگ زدم 200 دلار میگیرن و میگن دایم سایت را چک میکنیم تا یک کنسلی باشه برای شما بگیریم.
خوب اینکار را هم خودم میکنم ولی میگن بعضی آژانسها سهمیه دارن و میتونن سریع وقت بگیرن هنوز که من نتونستم کسی را پیدا کنم .
اگر راهی وجود داره لطفا راهنمایی کنید . ممنون