مهاجرسرا
حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند (/thread-1605.html)

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - hamed shayan - 2014-08-27

(2014-07-20 ساعت 04:15)majid.kh نوشته:  
(2014-07-10 ساعت 11:35)nimamp3 نوشته:  من شنیدم کرایه آپارتمان تو ساکرومانتو مناسب هست نسبت به لس آنجلس کسی اطلاعاتی درباره این شهر داره

بله ساکرامنتو شهر اروم و پر جمعیتری نسبت به شهرهای کوچیک شمال کالیفرنیاست ولی وسیع و پراکنده ای هست و مرکز اداری کالیفرنیا هست و اجاره آپارتمانهاش که دو طبق هم بیشتر نیست ی خواب حدود ۵۰۰ تا ۶۵۰ و ۷۰۰ هست و دوخواب ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار که ما بخاطر داشتن دو بچه بهمون یک خواب و استودیو طبق ضوابطشون اجاره ندادند و مجبور شدیم دو خواب بگیریم و خوبیش اینه که ۴۰۰ودلار بیعانه بیشتر نگرفت چون سوشیال نامبر نداشتیم و میتونی ماهیانه اجاره کنی و اگر شش ماهه اجاره کنی ی تخفیف ۳۰ دلاری ماهیانه هم داره.البته اپارتمان یکخواب و دوخواب و استودیو با ۵۰ تا ۶۰۰ دلار هم هست که بدون لوازم و غیر مبله هست .این آپارتمانهای مبله دارای امکاناتی مثل برق اب سرد و گرم و پکیج استخر و فضای سبز خوب باربی کیو مشترک و لباسشویی سکه ای هست و فقط پول برق مصرفی لوازم با شماست و تقریبا مبله و دارای یخچال اجاق برقی کاناپه ومبل تخت خواب وتشک میز وصندلی نهار خوری و حمام و دستشویی هست و باقی لوازم زندگی مانن تلوزیون اینترنت و کیبل ی ماهواره و لازم اشپزخونه و پتو و بالش و... بسته به نیازتون بایدخودتون تهیه کنید.
و این مبلغ نسبت لوس انجلس که بودم اگر ۹۰۰ دلار اجاره کردم اونجا کمتر از ۲۰۰۰ دلار گیر نمیومد. و تجربه ای که در لس انجلس داشتم هزینه ۱۰ روز لس انجلس معادل یکماه سکرامنتو شد ضمنن اب و هواش ب لس انجلس نزدیکتره و یکم روزهاش گرمتر اونم بعضی روزها و به نسبت شهرهایی که بین راه از لس انحلس تا ساکرامنتو دیدم مانند فرزنو و بکلفیلد و ... بهشته ایرانی هم زیاد توشه ولی نمیشه روی بیشترشون حساب کرد چون نصفشون ازمرفحین بی درد هستند و اگر اومدی متوجه میشی که بادبعضیاشون فاصله رووحفظ کنی بهتره مخصوص توی معامله.
کمکی خواستید در ساکرامنتو اطلاع بدید خودم تازه واردم اما بتونم تجربیات رو در اختیار شما بزارم خوشحال میشم.

آقا مجید.واقعیتش با تعاریف شما این شهر رو جزو اولین انتخابام قرار دادم.فقط نمیدونم ایا با زبان متوسط میتونم کارایی مثل رانندگی تاکسی یا کشییری ودر این حدود پیدا کنم یا نه.باسن 53 سال ازپس اینجور کارا دراونجا بر میام یا نه؟با تشکر بیکران ازجوابتون

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - ali234 - 2014-08-30

(2014-08-27 ساعت 11:44)MOHAMMADKHANI نوشته:  دوستان من و همسرم تا اواسط اکتبر داریم میام کالیفرنیا لس آنجلس البته شاید هم بدون همسرم دوستان می تونید به ما هم کمک کنید؟کمک هایی از قبیل:
1- کسی باشه که مارو از فرودگاه برداره
2- کسی که بتونه به سوییت تا سقف600( بلکه هم کمترWink ) برامون اجاره کنه که مستقیم بتونیم بریم خونه ی خودمون اصلا هم امکانات خونه مهم نیست نزدیک بودنش یه مترو و وسایل نقلیه عمومی برامون اهمیت بیشتری داره
ممنون می شم اگه به ما کمک کنید که در بدو ورود و با یاری شما رو پا وایسیم مزاحم هیچ دوست و آشنایی نشیم Shy

دوست خوبم امیدوارم توی راهی که پیش گرفتید موفق باشید. فقط یه نصیحتی خواستم بکنم به عنوان برادر بزرگتر. شما راهی رو پیش گرفتید که توش سختی زیاد داره. ما هم مثل شما کسی رو نداشتیم منتها یه بچه کوچیک هم همراهمون بود از فرودگاه لکس اتوبوس و تاکسی هست به اون منطقه ای که مد نظرتون هست . اول بسم الله هم ما رفتیم هتل یه هتل ارزون پیدا کردیم که من توی تاپیک لس انجلس معرفی کردم شاید بالای ده بار.. پستهای قبل رو بخونید می تونید پیداش کنید. فقط خواستم بگم قبل از پا گذاشتن توی راه مهاجرت بدونید که خیلی خیلی سخته. من هیچوقت شب اول که رسیدیم یادم نمیره هیچکس نبود. خانم و بچه ام رو گذاشتم کنار خیابون که تاکسی بگیرم بعد دونه دونه هشت تا چمدون رو با بچه کوچیک اوردیم تا تاکسی.
اینجا واقعا مسافتها زیاده و با توجه به اینکه اول مهاجرت شاید هفت روز هفته شما مجبور به کار کردن باشید همین درخواست به ظاهر کوچیک شما برای خیلی ها انجامش سخته. اگه کسی انجام بده هم دست مریزاد.
موفق باشید

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - MOHAMMADKHANI - 2014-08-30

(2014-08-30 ساعت 07:06)ali234 نوشته:  
(2014-08-27 ساعت 11:44)MOHAMMADKHANI نوشته:  دوستان من و همسرم تا اواسط اکتبر داریم میام کالیفرنیا لس آنجلس البته شاید هم بدون همسرم دوستان می تونید به ما هم کمک کنید؟کمک هایی از قبیل:
2- کسی که بتونه به سوییت تا سقف600( بلکه هم کمترWink ) برامون اجاره کنه که مستقیم بتونیم بریم خونه ی خودمون اصلا هم امکانات خونه مهم نیست نزدیک بودنش یه مترو و وسایل نقلیه عمومی برامون اهمیت بیشتری داره
ممنون می شم اگه به ما کمک کنید که در بدو ورود و با یاری شما رو پا وایسیم مزاحم هیچ دوست و آشنایی نشیم Shy

دوست خوبم امیدوارم توی راهی که پیش گرفتید موفق باشید. فقط یه نصیحتی خواستم بکنم به عنوان برادر بزرگتر. شما راهی رو پیش گرفتید که توش سختی زیاد داره. ما هم مثل شما کسی رو نداشتیم منتها یه بچه کوچیک هم همراهمون بود از فرودگاه لکس اتوبوس و تاکسی هست به اون منطقه ای که مد نظرتون هست . اول بسم الله هم ما رفتیم هتل یه هتل ارزون پیدا کردیم که من توی تاپیک لس انجلس معرفی کردم شاید بالای ده بار.. پستهای قبل رو بخونید می تونید پیداش کنید. فقط خواستم بگم قبل از پا گذاشتن توی راه مهاجرت بدونید که خیلی خیلی سخته. من هیچوقت شب اول که رسیدیم یادم نمیره هیچکس نبود. خانم و بچه ام رو گذاشتم کنار خیابون که تاکسی بگیرم بعد دونه دونه هشت تا چمدون رو با بچه کوچیک اوردیم تا تاکسی.
اینجا واقعا مسافتها زیاده و با توجه به اینکه اول مهاجرت شاید هفت روز هفته شما مجبور به کار کردن باشید همین درخواست به ظاهر کوچیک شما برای خیلی ها انجامش سخته. اگه کسی انجام بده هم دست مریزاد.
موفق باشید
متشکر از جواب ها تون
در مورد محله های لس آنجلس ،
منطقه ای مثل هالیوود که نزدیک به مترو هم می باشد و شاید دسترسی بهتری به برخی از مکانها رو داشته باشه منطقه ی خوبی ست؟
تو تاپیک های دیگه خوندم که خیلی جای خوبی برای زندگی نیست شما که فکر کنم تجربه زندگی در لس آنجلس رو دارید این منطقه رو چطور می بیند؟

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - ali234 - 2014-09-01

(2014-08-30 ساعت 11:23)MOHAMMADKHANI نوشته:  

موفق باشید
متشکر از جواب ها تون
منطقه ای مثل هالیوود که نزدیک به مترو هم می باشد و شاید دسترسی بهتری به برخی از مکانها رو داشته باشه منطقه ی خوبی ست؟
تو تاپیک های دیگه خوندم که خیلی جای خوبی برای زندگی نیست شما که فکر کنم تجربه زندگی در لس آنجلس رو دارید این منطقه رو چطور می بیند؟

خواهش می کنم. این منطقه توریسیته و درسته برای زندگی زیاد جالب نیست. البته اگر بچه نداشته باشید شاید بشه زندگی کرد چون من دانشجو هم زیاد دیدم . بهترین راه اینه که اول یه هتل با قیمت مناسب پیدا کنید معمولا برای یک ماه اقامت قیمتهای اسپشیال دارن و تخفیف خوب میدن . تو اون مدت می تونید چند تا محله که مدنظرتون هست بررسی کنید. در مورد مترو راستش باید بگم که اینجا ماشین از نون شب هم واجبتره و به نظر اولین کاری که هر کس می کنه در ورود گرفتن گواهینامه و خرید ماشین باید باشه چون سیستم حمل نقل عمومی خیلی ضعیفه. ماشین بخرید دستتون برای انتخاب محله زندگی بازتره و راحتتر تصمیم می گیرید.

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - MOHAMMADKHANI - 2014-09-01

(2014-09-01 ساعت 05:06)ali234 نوشته:  
(2014-08-30 ساعت 11:23)MOHAMMADKHANI نوشته:  

موفق باشید
متشکر از جواب ها تون

خواهش می کنم. این منطقه توریسیته و درسته برای زندگی زیاد جالب نیست. البته اگر بچه نداشته باشید شاید بشه زندگی کرد چون من دانشجو هم زیاد دیدم . بهترین راه اینه که اول یه هتل با قیمت مناسب پیدا کنید معمولا برای یک ماه اقامت قیمتهای اسپشیال دارن و تخفیف خوب میدن . تو اون مدت می تونید چند تا محله که مدنظرتون هست بررسی کنید. در مورد مترو راستش باید بگم که اینجا ماشین از نون شب هم واجبتره و به نظر اولین کاری که هر کس می کنه در ورود گرفتن گواهینامه و خرید ماشین باید باشه چون سیستم حمل نقل عمومی خیلی ضعیفه. ماشین بخرید دستتون برای انتخاب محله زندگی بازتره و راحتتر تصمیم می گیرید.
مرسی از پیشنهاد های شما

یه سوال برای یه تازه وارد درسته که در بدو ورود بخواد اتومبیل بخره ؟ به خاطر هزینه های جانبی اش می گم Tongue
یعنی شما می گید که حمل و نقل عمومی همه مناطق مهم لس آنجلس رو پوشش نمیده بهتره که اتومبیل داشته باشیم ؟ولی توی نقشه که اینطور نیست تا حدوی از مرکز شهر به اطراف می تونی سفر کنی البته چه مدت زمان می بره رو تجربه ای ندارم اگر شما تجربه ای دارید بفرمایید
از اطلاعاتی که تا حالا دادید خیلی متشکرم

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - ghazalak11 - 2014-09-03

منو همسرم1دسامبر از ایران به هیوستون میریم هیچ کسو در آمریکا نداریم وهیچ تجربه ایی از خرید ماشین و اجاره کردن خونه از کسایی که در اونجا هستن تقاضای کمک حتی به صورت یه راهنمایی کوچیک دارم...ممنون از اعضای خوب مهاجرسرا

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - MOHAMMADKHANI - 2014-09-03

من نمی دونم با همسر گرام می رم یا تنها و خیلی استرس دارم تو http://www.walkscore.com/apartments/search که می گردم موارد خوبی تو لس آنجلس مناطق Downtown , westlake, chinatown ,koreantown پیدا می کنم ولی از اینجا که نمی تونم این خونه هارو رنت کنم شما کسی رو تو این مناطق می شناسید که بتونه به مهاجران کمک کنه یا تو این مناطق متل مناسب سراغ ندارید که برای چند روز فعلا باشیم تا کارا مون رو بعد از ورود انجام بدیم بچه ها ممنون می شم کمک کنید سرتا پا استرسم و تا اکتبر هم باید تصمیم بگیرم که کجا برم و هنوز هم نمی دونم چه کنم قضیه ی کلرنس همسرجانم هم که درست نشد دعا کنید...

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - shiva.usa - 2014-09-06

دوستان خوب مهاجرم سلام .من مجبورم بدون همسرم تنها مهاجرت کنم اگر کسی شرایطش مثل من هست وخانمه تنهاییه من خوشحال میشم باهم اشنا بشیم وباهم این مرحله رو بگذرونیم .من هفدهم سپتامبر عازم ال ای هستم لطفا برام پیام بزارید اگر پایه هستید بلیط همسرمو کنسل نکنم وبجای همسرم با هم بریم با تشکر

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - E.Mansouri - 2014-09-09

من اوایل نوامبر میرم لس آنجلس و حدود یکماه ام میخوام بمونم که کارام و انجام بدم....همسفر هست آیا؟!؟

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - MOHAMMADKHANI - 2014-09-10

اگر کسی هست که می خواد یه اتاق اش رو اجاره بده یا با کسی همخونه بشه پیام بده ترجیحا حوالی لس آنجلس بنده تنها بدون همسرم برای اکتبر دارم میام Sad

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - soniaa - 2014-09-10

سلام بچه ها
من باید تا قبل از اکتبر بیام آمریکا ولی هنوز نه بیلیت دارم نه میدونم گجا میتونم برم
هیچ کس رو ندارم اونجا, به هر کدوم از آشناها هم رو انداحتم که کمکم کنن کسی قبول نکرد Sad
چند جا سرچ کردم و فهمیدم که تگزاس خیلی خوب و ارزون هستش و موقعیت ضغلی هم خوب داره
خواستم بدونم کسی تو هیوستون تگزاس هست که بتونه به من کمک کنه؟
من خونه دیدم تو سایت ولی میدونین که بدونه کردیت نمیتونم خودم اجاره کنم
اگه کسی باشه که بتونه بیاد فرودگاه دنبالم و تو اجاره کردنه خونه کمکم کنه و راه و چاه رو بهم نشون بده, خیلی ممنون میشم
خیلی استرس دارم Sad
ممنون میشم از کمکتون

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - MOHAMMADKHANI - 2014-09-11

(2014-09-10 ساعت 18:57)soniaa نوشته:  سلام بچه ها
من باید تا قبل از اکتبر بیام آمریکا ولی هنوز نه بیلیت دارم نه میدونم گجا میتونم برم
هیچ کس رو ندارم اونجا, به هر کدوم از آشناها هم رو انداحتم که کمکم کنن کسی قبول نکرد Sad
چند جا سرچ کردم و فهمیدم که تگزاس خیلی خوب و ارزون هستش و موقعیت ضغلی هم خوب داره
اگه کسی باشه که بتونه بیاد فرودگاه دنبالم و تو اجاره کردنه خونه کمکم کنه و راه و چاه رو بهم نشون بده, خیلی ممنون میشم
خیلی استرس دارم Sad
ممنون میشم از کمکتون
تو تاپیک مربوط به هیوستون یا تگزاس هم این پست رو بذار شاید اونجا زودتر جواب بگیریWink

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - soniaa - 2014-09-11

(2014-09-11 ساعت 08:43)MOHAMMADKHANI نوشته:  
(2014-09-10 ساعت 18:57)soniaa نوشته:  سلام بچه ها
خیلی استرس دارم Sad
ممنون میشم از کمکتون
تو تاپیک مربوط به هیوستون یا تگزاس هم این پست رو بذار شاید اونجا زودتر جواب بگیریWink

مرسی ی ی ی ی عزیزم
خودت که در جریان متغیر بودنه من هستی, ایشالا ببینیم قسمت چیه و سر از کجا در میاریم Smile

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - 1zendegi - 2014-09-15

houston khube man dar austin hastam, age beri to in website craigslist rahat mitoni hamechizi peyda koni faghat movazeb bash chon be har kasi nemishe etminana kard

RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - ali234 - 2014-09-22

(2014-09-01 ساعت 16:09)MOHAMMADKHANI نوشته:  مرسی از پیشنهاد های شما

یه سوال برای یه تازه وارد درسته که در بدو ورود بخواد اتومبیل بخره ؟ به خاطر هزینه های جانبی اش می گم Tongue
یعنی شما می گید که حمل و نقل عمومی همه مناطق مهم لس آنجلس رو پوشش نمیده بهتره که اتومبیل داشته باشیم ؟ولی توی نقشه که اینطور نیست تا حدوی از مرکز شهر به اطراف می تونی سفر کنی البته چه مدت زمان می بره رو تجربه ای ندارم اگر شما تجربه ای دارید بفرمایید
از اطلاعاتی که تا حالا دادید خیلی متشکرم

دوست عزیز ببخشید دیر جواب میدم . ماشین خیلی ضروریه شما اول ورود باید شدیدا دنبال کار بگردید کارهایی که مناسب باشه و با شما تماس بگیرن برای مصاحبه ممکنه مسافتهای دور باشه به نظرم تو خرید ماشین نمیشه صرفه جویی کرد مقداری با خودتون پول بیارید که حداقل یه ماشین دست دوم ولی تمیز بتونید بخرید اینجا مسافتها زیاده. ضمنا اون مترویی که توی نقشه دیدید خط اتوبوسه لس انجلس تا اونجا که من می دونم مترو یعنی subway نداره . خطوط اتوبوسشون اسمش مترو هست که خیلی دیر به دیر میاد توی ایستگاه و عملا طوریه که کسی نمی تونه ازش استفاده بکنه مگر برای توریستها یا سنیورها و کسانی که وقت ازاد زیادی دارند .