مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-03-29

(2014-03-29 ساعت 17:59)عراقی نوشته:  
(2014-03-29 ساعت 17:44)Sam2014 نوشته:  
(2014-03-28 ساعت 20:36)fakhrinejad نوشته:  دوستان کسی تجربه پرواز با گلف ایر داره؟
میشه بگین چطور بود؟
درود بر شما دوست ارجمند
در ارتباط با پرواز گلف ایر:
1- از مشهد پرواز داره.(اگر مشهد ساکن نیستید یک سفر تا مشهد رو باید به برنامتون اضافه کنید )
2- قیمتش کمتر از همه ایرلاین هاست (ولی توقف هاش زیاده !!)
3- تا مقاصد آمریکا (همه شهرها پرواز نداره) دو و بعضاً سه توقف داره یکی در بحرین دومی در یکی از شهرهای اروپایی مثل فرانکفورت ، لندن یا آمستردام و سومی هم در یکی از شهرهای آمریکا. پرواز طولانی و خسته کننده(طاقت فرساست و بدرد افراد مجرد جون سخت می خوره) Big Grin
مثال : تهران به سانفرانسیسکو = مشهد ... منامه (بحرین) ... لندن ... دالاس ... سانفرانسیسکو
4- بقیه شرایطش در ارتباط با تعداد چمدان و اندازه و وزن مثل بقیه ایرلاین هاست.(آمریکا و کانادا 2 تا چمدان 23 کیلویی )
در کل بسته به مقصد و شرایط هرکسی فرق می کنه .بدرد آدم عیالوار نمی خوره
موفق باشید.

ای کاش سایت گلف ایر را هم میگذاشتی من هر چی سرچ کردم همه جور اخبار در مورد گلف ایر بود غیر از نرخ بلیط و برنامه پروازها
خدمت دوست گلم تقدیم . اینهم آدرس وب سایتش:
http://www.gulfair.com/English/Pages/default.aspx
موفق باشید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - basi2014 - 2014-03-29

سلام دوستان
ىه سوال داشتم.الان ىکى از دوستام گفت که بعضى کشورها وىزاى ترانزىت مىخان.اىن درمورد ما که هنوز گرىن کارت نگرفتىم صدق مىکنه.
ممنون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - noobnoobi - 2014-03-30

(2014-03-29 ساعت 22:09)ahmad120 نوشته:  با سلام و ادب
1- میشه یکی از دوستان یک توضیح کاملی درباره ویزای ترانزیتی که بعضی از کشورها نیاز دارد بدهد ما که که هنوز گرین کارت نگرفتیم، نیاز به ویزای ترانزیتی داریم؟ بعد از دریافت گرین کارت چطور؟
2- من در حال حاضر مشمول هستم و سربازی نرفتم. باید برای اولین سفر به آمریکا 15 میلیون وثیقه بگذارم و به فقط حداکثر به مدت 20 روز از کشور خارج شوم. بعد از سفر به آمریکا و دریافت گرین کارت و برگشت به ایران برای سفرهای بعدی باید حتما وثیقه بگذارم یا با داشتن گرین کارت مشکلی برای رفت و آمد ندارم. (فرض بر اینکه سربازی نروم)
3- کسی از دوستان نمونه ی پر شده فرم آبی را که در هواپیما توضیح می کنند را دارد؟
4- به نظر شما چه موبایل و سیم کارتی بگیریم که خدمات خوبی داشته باشد؟
سلام
من جواب سوال 2 شما رو چون درگیرشم میدم بقیه رو اطلاعی ندارم.
شما گرین کارت که هیچ پاسپورت آمریکا رو هم بگیرین چون مشمول هستین اگه هر بار خواستین از ایرن خارج بشین باید وثیقه رو بذارین و تازه این به شرطی هست که غیبت نداشته باشین وگرنه اجازه خروج بهتون نمیدن.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - basi2014 - 2014-03-30

(2014-03-30 ساعت 02:09)noobnoobi نوشته:  
(2014-03-29 ساعت 22:09)ahmad120 نوشته:  با سلام و ادب
1- میشه یکی از دوستان یک توضیح کاملی درباره ویزای ترانزیتی که بعضی از کشورها نیاز دارد بدهد ما که که هنوز گرین کارت نگرفتیم، نیاز به ویزای ترانزیتی داریم؟ بعد از دریافت گرین کارت چطور؟
2- من در حال حاضر مشمول هستم و سربازی نرفتم. باید برای اولین سفر به آمریکا 15 میلیون وثیقه بگذارم و به فقط حداکثر به مدت 20 روز از کشور خارج شوم. بعد از سفر به آمریکا و دریافت گرین کارت و برگشت به ایران برای سفرهای بعدی باید حتما وثیقه بگذارم یا با داشتن گرین کارت مشکلی برای رفت و آمد ندارم. (فرض بر اینکه سربازی نروم)
3- کسی از دوستان نمونه ی پر شده فرم آبی را که در هواپیما توضیح می کنند را دارد؟
4- به نظر شما چه موبایل و سیم کارتی بگیریم که خدمات خوبی داشته باشد؟
سلام
من جواب سوال 2 شما رو چون درگیرشم میدم بقیه رو اطلاعی ندارم.
شما گرین کارت که هیچ پاسپورت آمریکا رو هم بگیرین چون مشمول هستین اگه هر بار خواستین از ایرن خارج بشین باید وثیقه رو بذارین و تازه این به شرطی هست که غیبت نداشته باشین وگرنه اجازه خروج بهتون نمیدن.
جواب سوال اولشم ىه عاقبت بخىرى بده من کمتر از ىه ماه دىگه دارم مىرم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - EKAM - 2014-03-30

(2014-03-30 ساعت 12:00)ahmad120 نوشته:  با سلام و ادب
3- کسی از دوستان نمونه ی پر شده فرم آبی را که در هواپیما توزیع می کنند را دارد؟
4- به نظر شما در آمریکا چه موبایل و سیم کارتی بگیریم که خدمات خوبی داشته باشد؟
در مورد سوال سوم فرم آبي سوالاي ا تا ٩ مربوط اطلاعات شخصي ،آدرس ،شماره پاس و شماره پرواز جواب تمام سوالاي ١٠ تا ١٤ no ميزنيد فقط مهم مبلغيه كه وارد ميكنيد مشكلي كه براي من پيش اومد و كلي وقتمو گرفت هر چي پول ايراني حتي ١٠٠٠ تومن رو بايد به دلار چينج كنيد و به مبلغ دلارتون اضافه كنيد.Sad

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ahmad120 - 2014-03-30

با سلام
از دوستان عزیز کسی درباره انواع حساب بانکی و امتیازات مربوطه در آمریکا اطلاعاتی داره بده؟ مثلا در بدو ورود به امریکا باید چه حساب هایی را باز کنیم خوب است؟ با تشکر

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sce - 2014-03-30

(2014-03-30 ساعت 20:32)ahmad120 نوشته:  با سلام
از دوستان عزیز کسی درباره انواع حساب بانکی و امتیازات مربوطه در آمریکا اطلاعاتی داره بده؟ مثلا در بدو ورود به آمریکا باید چه حساب هایی را باز کنیم خوب است؟ با تشکر

خوندن این تاپیک خوبه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mohsenmb - 2014-03-31

(2014-03-30 ساعت 19:51)EKAM نوشته:  
(2014-03-30 ساعت 12:00)ahmad120 نوشته:  با سلام و ادب
3- کسی از دوستان نمونه ی پر شده فرم آبی را که در هواپیما توزیع می کنند را دارد؟
4- به نظر شما در آمریکا چه موبایل و سیم کارتی بگیریم که خدمات خوبی داشته باشد؟
در مورد سوال سوم فرم آبي سوالاي ا تا ٩ مربوط اطلاعات شخصي ،آدرس ،شماره پاس و شماره پرواز جواب تمام سوالاي ١٠ تا ١٤ no ميزنيد فقط مهم مبلغيه كه وارد ميكنيد مشكلي كه براي من پيش اومد و كلي وقتمو گرفت هر چي پول ايراني حتي ١٠٠٠ تومن رو بايد به دلار چينج كنيد و به مبلغ دلارتون اضافه كنيد.Sad

درخصوص سوال شماره 3 اسم فرم customs declaration هست که میتونید به راحتی دانلود کنید و بعضی از بچه ها هم توی سایت گذاشتند.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - goli2013 - 2014-04-01

سلام به دوستان خوبم وضمن تبریک به دوستانی که ویزا دریافت کردند .من به دنبال یک همسفر هستم در مرداد ماه به مقصد کالیفر نیا از کسانی که مایلند با هم همسفر شویم تقا ضا دارم جهت آشنایی بیشتر پیام خصوصی بزنند ممنون Smile

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-04-01

(2014-04-01 ساعت 14:37)ahmad120 نوشته:  با سلام
کسی از دوستان ترجمه یا لینک دانلود فرم آبی را که در داخل هواپیما توزیع می کنند (فرم customs declaration) را دارد؟

اینجا

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - qazwsxedcrfv - 2014-04-01

(2014-04-01 ساعت 14:46)qazwsxedcrfv نوشته:  
(2014-03-28 ساعت 17:20)qazwsxedcrfv نوشته:  سلام دوستان
آيا آموزش تصويري (مثل تكميل فرم هاي اوليه) براي پر كردن فرم هاي پاس سفيد داريم ؟ من چيزي پيدا نكردم !!

سلام دوستان من باید سریع فرم‌ها رو پست کنم اگر ممکن هست راهنمایی‌ کنید
مطالبی که دوستان در مورد پست اکسپرس و نحوه نوشتن آدرس روی پاکتها و تعداد پاکت‌هایی‌ که باید بگیرم رو مطالعه کردم اما بخاطر وقت کم بقیه مطلب رو نتونستم بخونم چون تصمیم به گرفتن پاس سفید نداشتم و کارم یکدفعه‌ای شد

چند تا سوال

من تازه می‌خوام وارد آمریکا بشوم

۱. کلیه مدارکی که واسه پاس سفید باید بفرستم رو می‌شه ۱ بار دیگه بگید ، گیج شدم
چیزهایی که گذشتم کنار...

فرم I-131

کپی‌ از صفحه اول پاسپورت

کپی‌ از ویزا با مهر بعد از ورود

کپی‌ از مدارکی که می‌خوام بخاطر اون پاس سفید بگیرم

کپی‌ بلیط برگشت

اگر چیز دیگی‌ باید آماده کنم لطفا راهنمایی‌ کنید ممنونم

۲. کلا این مدارک رو به چه آدرس یا مرجعی باید پست کنم ؟ به چه اداره‌ای باید پست بشه ؟

۳. در مورد A-NUMBER دقیقا به چه شکل باید نوشته بشه ؟
شماره‌های داخل ویزا یک رقم از تعداد خونه‌های موجود در فرم کمتر هست ، جریان وارد کردن یک صفر در اول اعداد چی‌ هست می‌شه توضیح بدید لطفا ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
توي تاپيك پاس سفيد كسي پاسخگو نيست ، كسي ميتونه كمك كنه ؟
ممنون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-04-01

(2014-04-01 ساعت 19:26)qazwsxedcrfv نوشته:  
آيا آموزش تصويري (مثل تكميل فرم هاي اوليه) براي پر كردن فرم هاي پاس سفيد داريم ؟ من چيزي پيدا نكردم !!

مطالبی که دوستان در مورد پست اکسپرس و نحوه نوشتن آدرس روی پاکتها و تعداد پاکت‌هایی‌ که باید بگیرم رو مطالعه کردم اما بخاطر وقت کم بقیه مطلب رو نتونستم بخونم چون تصمیم به گرفتن پاس سفید نداشتم و کارم یکدفعه‌ای شد

چند تا سوال

چیزهایی که گذشتم کنار...

فرم I-131

کپی‌ از صفحه اول پاسپورت

کپی‌ بلیط برگشت

۲. کلا این مدارک رو به چه آدرس یا مرجعی باید پست کنم ؟ به چه اداره‌ای باید پست بشه ؟

شماره‌های داخل ویزا یک رقم از تعداد خونه‌های موجود در فرم کمتر هست ، جریان وارد کردن یک صفر در اول اعداد چی‌ هست می‌شه توضیح بدید لطفا ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
ممنون
درود برشما دوست عزیز
توصیه میکنم در هیچ موردی عجولانه عمل نکنید و با حوصله باشید. در ارتباط با Re-entry Permit یا اصطلاح فارسیش پاس سفید مطالب مفیدی در تاپیکش موجوده . من یکی از پست های این تاپیک رو برایتان می گذارم انشاله مفید واقع بشه.
http://www.mohajersara.com/thread-3694-post-317348.html#pid317348
دوست گرانقدرمون alireza1777 دراین پست مدارک لازم و نحوه پرکردن فرم را کامل توضیح داده اند.
موفق باشید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - qazwsxedcrfv - 2014-04-02

ببخشید که اینجا مینویسم در تاپیک پاس سفید کسی‌ پاسخگو نیست

(2014-04-01 ساعت 20:01)Sam2014 نوشته:  
(2014-04-01 ساعت 19:26)qazwsxedcrfv نوشته:  

چند تا سوال

چیزهایی که گذشتم کنار...

فرم I-131

کپی‌ از صفحه اول پاسپورت

کپی‌ بلیط برگشت

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
ممنون
درود برشما دوست عزیز
توصیه میکنم در هیچ موردی عجولانه عمل نکنید و با حوصله باشید. در ارتباط با Re-entry Permit یا اصطلاح فارسیش پاس سفید مطالب مفیدی در تاپیکش موجوده . من یکی از پست های این تاپیک رو برایتان می گذارم انشاله مفید واقع بشه.
http://www.mohajersara.com/thread-3694-post-317348.html#pid317348
دوست گرانقدرمون alireza1777 دراین پست مدارک لازم و نحوه پرکردن فرم را کامل توضیح داده اند.
موفق باشید.

دوست عزیزم از راهنماییتون بسیار سپاسگزارم
متن رو کامل خواندم بسیار مفید بود اما سوالم در مورد A-NUMBER برطرف نشد و متوجه نشدم باید صفر در ابتدا اعداد بگذارم یا نه !!! اگر دلیلش رو هم بفرمائید که بدونم ممنون میشم چون هیچ جا این موضوع رو نخوندم که در ابتدا ارقام باید صفر گذاشت !!

در ضمن این فرم راهنما که میگن در صفحه ۸ برای ایالت‌های مختلف آدرس‌ها رو نوشته که این فرم‌ها به کجا باید پست بشوند رو من پیدا نکردم ، در صفحه‌ای که فرم I-131 رو دانلود کردم ۱ فرم دستورالعمل بود که در صفحهٔ ۸ هیچ آدرسی نداره می‌شه راهنمایی‌ کنید ؟

و ۱ چیز دیگه در توضیحات دوستمون نوشته بودن پارت ۳ قسمت ۲ از فرم I-131 مدت زمان ۲ سال رو وارد کنید ، این مدت زمان رو باید به روز وارد کنیم و ۷۳۰ بنویسیم درسته ؟

(2013-09-09 ساعت 16:15)gbtm نوشته:  
(2013-09-09 ساعت 14:12)sina99 نوشته:  سلام
فرم i131 جدید در قسمت class of admission یه لیست داره که متاسفانه توی لیست DV1 نداره!
میشه راهنمایی کنید کدومش رو باید انتخاب کنم.
با تشکر

سلام
من فرم رو نگاه کردم این قسمتش عوض نشده بود
سوال شش Class of admission رو بزنید DV Lottery

بالاخره تو پارت ۱ قسمت ۶ باید چی‌ بنویسم ؟
DV1 یا dv lottery ؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - HESSIMO - 2014-04-02

سلام يه سوال داشتم.
كسى ميدونه هزينه اوليه سفر به امريكا تا زمانى كه گرين كارت به دستمون برسه ( هزينه سفر به آنكارا+ مديكال+بليط تركيه+ بليط آمريكا و كلا ً هزينه اول تا گرفتن گرين و برگشت به ايران) تقريباً چقدر ميشه؟
ممنون خيلى زييييييياد.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ostokhan - 2014-04-02

(2014-04-02 ساعت 17:53)HESSIMO نوشته:  سلام يه سوال داشتم.
كسى ميدونه هزينه اوليه سفر به امريكا تا زمانى كه گرين كارت به دستمون برسه ( هزينه سفر به آنكارا+ مديكال+بليط تركيه+ بليط آمريكا و كلا ً هزينه اول تا گرفتن گرين و برگشت به ايران) تقريباً چقدر ميشه؟
ممنون خيلى زييييييياد.

بستگی به خیلی چیزها داره:
نوع وسیله نقلیه(قطار، اتوبوس و هواپیما)، چه خط ایرلاینی،چه هتلی، تعدا افراد کیس و خانواده و خیلی چیزهای دیگه داره. ولی به نظر من اگه یک نفری و میخوای یه دو سه هفته ای هم یو اس بمونی باید حداقل 20 میلیون رو شما عرق کنی برای کل پروسه. فقط هزینه یک ماهتو شما دست کم 2500 دلار حساب کن.