مهاجرسرا
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: ویزای نامزدی و ازدواج (https://www.mohajersara.org/forum/forum-32.html)
+---- موضوع: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا (/thread-3233.html)

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - Parisa nik - 2014-10-21

Man California hastam sacremento Kare Mano bateau mikone

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نيما ٩٢ - 2014-10-21

دوستان
كسي ميدونه دارندگان ويزاي نامزدي، پس از ورود به امريكا و ازدواج در ٩٠ روز و شروع به پروسه دريافت مداركشون( اقدام براي اجازه كار، خروج و گرين كارت) اگر بخواهند مسافرت داخلي در امريكا بكنن، تكليفشون چيه؟!

ميشه سوار هواپيما شد؟ با چه مدركي؟ همون پاسپورت و فرم i-90 ؟!

چون ويزاي ورود و i-90 تاريخ هاشون گذشته معمولا... و اخيرا درايور لايسنس هم نميدن تا انجام نشدن كارها...

اگه كسي تجربه مشترك داره يا از اين مورد اطلاعي داره، ممنون ميشم بنويسين...

Man aval ba passport savar mishi dam bad h ke lincec gereftam ba un miraftam hichi ham azam nakhastan

[quote='Parisa nik' pid='558865' dateline='1413912263']
Man aval ba passport savar mishi dam bad h ke lincec gereftam ba un miraftam hichi ham azam nakhastan
[/

پريسا جان

ممنون از پاسخ ها

يعني توي اين شرايط داخل امريكا سفر كردي؟ با لايسنس ازدواج و پاسپورت؟

با رايزر لايسنس كه ميشه سوار شد، اطلاع دارم؛ يعني همه همونو نشون ميدن؛ ولي تا قبل از اومدم اجازه كار كه درايور لايسنس نميدن!

تونستي توضيح بده برامون؛
ممنون

من قبل از سه ماه گوهینامه گرفته بودم و با اون می رفتم داخل امریکا چندین بار هم سوار شدم حتی بعد تموم شدن ویزا ولی تاریخ گواهینامه ۵ ماهه بود که الان باید برم تمدید کنم

(2014-10-21 ساعت 22:30)Parisa nik نوشته:  من قبل از سه ماه ؟؟؟؟؟ینامه گرفته بودم و با اون می رفتم داخل آمریکا چندین بار هم سوار شدم حتی بعد تموم شدن ویزا ولی تاریخ گواهینامه ۵ ماهه بود که الان باید برم تمدید کنم

منم قبل از تمام شدن ويزا براي گواهينامه اقدام كردم ولي بهم ندادند، چندين بار هم رفتم به dmv هاي مختلف، ولي همشون گفتن بايد فرم اجازه كارت رو بياري .... نميدونم تو چطوري گرفتي؟! خدارو شكر كن، به خيلي ها ندادن....

Vali expires dare Mishe Bayad beram Renewal konam

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - platypus15 - 2014-10-24

(2014-10-21 ساعت 22:46)نيما ٩٢ نوشته:  
(2014-10-21 ساعت 22:30)Parisa nik نوشته:  من قبل از سه ماه ؟؟؟؟؟ینامه گرفته بودم و با اون می رفتم داخل آمریکا چندین بار هم سوار شدم حتی بعد تموم شدن ویزا ولی تاریخ گواهینامه ۵ ماهه بود که الان باید برم تمدید کنم

منم قبل از تمام شدن ويزا براي گواهينامه اقدام كردم ولي بهم ندادند، چندين بار هم رفتم به dmv هاي مختلف، ولي همشون گفتن بايد فرم اجازه كارت رو بياري .... نميدونم تو چطوري گرفتي؟! خدارو شكر كن، به خيلي ها ندادن....

من با سوشال سکیوریتی و پاسپورت و یه کارت بانکی که اسمم روش بود (نامزدم منو به حساب خودش اضافه کرده و یه کارت برا من گرفته؛ که هیچ مدرکی هم ازش نخواستن) رفتم DMV و اقدام کردم واسه Non driving ID . ازم قبول کردن و گفتن تا 2 هفته دیگه میاد در خونه. (من 1.5 ماهه که اومدم و نیویورک هستم)

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نيما ٩٢ - 2014-10-24

ممنون platypus15 عزيز

خيلي خوبه كه تجربه ها و زمان هاش رو اينجا بنويسيم؛ همه ميتونن استفاده بكنند؛ چراكه اين قسمت پس از ورود خيلي جاهاش گيج كننده ميشه؛ لااقلش براي من كه اينگونه بوده و ايجوري به همه كمك ميكنيم

ممنون از همه دوستان

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - MSD - 2014-10-25

سلام
من نامزدم اومد آمریکا بیست روز پیش. ازدواج هم کردیم. اما برای پدرش یه اتفاق ناگواری پیش اومد که مجبور شد بدون انجام هیچ کار اداری برگرده ایران. حالا چی میشه؟ برای برگشتنش چیکار میشه کرد؟ باید از اول همه کارا رو بکنم؟

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نيما ٩٢ - 2014-10-26

(2014-10-25 ساعت 20:39)MSD نوشته:  سلام
من نامزدم اومد آمریکا بیست روز پیش. ازدواج هم کردیم. اما برای پدرش یه اتفاق ناگواری پیش اومد که مجبور شد بدون انجام هیچ کار اداری برگرده ایران. حالا چی میشه؟ برای برگشتنش چیکار میشه کرد؟ باید از اول همه کارا رو بکنم؟

سلام دوست عزيز

ناراحت شدم از ماجرايي كه شنيدم؛ تا اونجايي كه من خوندم نامزد(در حال حاضر همسر) شما قبل از گرفتن اجازه خروج( re-entry permit) نبايد از امريكا خارج بشه چراكه ويزاي نامزدي براي يك بار ورود به امريكا صادر ميشه...

بعقيده من هم سايت مهاجرت رو خوب بخون و هم http://visajourney.com و همچنين پست هاي مهاجرسرا رو؛ تا ببني مورد مشابهي پيدا ميكني كه باهاش مطابقت بدي...
- از يك وكيل هم مشورت بگيري بد نيست؛ من نميدونم فرم ها رو پركردين فرستادين يا نه؟! يا همسرت آي دي يا گواهينامه امريكايي گرفته يا نه؟ يا حتي حساب بانكي؟!
شايد بشه با ارايه مدارك مستندي به كنسولگري مبني براينكه همسر شما چاره اي نداشته كه از امريكا خارج بشه؛ بتونيد ازشون اجازه ورود مجدد بگيري... سخت هست ولي بعيد ميدونم نشدني باشه...

منم اگه تونستم برات جستجو ميكنم؛ خوشحال ميشم بتونم بهت كمك بكنم

موقق باشي

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نيما ٩٢ - 2014-10-26

(2014-10-20 ساعت 09:22)rahbar نوشته:  سلام نیما و باقی برو بچه ها...امیدوارم همگی خوش و سلامت باشید
راستش 12سپتامبر تو سایت زدن کسر مدرک... هفته بعدش نامه اومد که از ما گردش حساب یکساله شخصی و بیزنس خواستند
دیدیم صورتحسابها آنلاین موجود نیست. رفتیم شعبه گفتند دو سه هفته طول میکشه...نظام اداری اینجا از ایران پوسیده تره.... از سرپرستی بانک بفرستند..خلاصه 15 اکتبر فرستادیم
البته خودمم تنبلی کردم برام دیگه مهم نیست.... نمیخام فاز منفی بدم.... ولی اصلا تو این چندماهه حس مثبتی نداشت اینجا برام.... فکر کردم بخاطر بیکاریه... خدا راشکر یک کار آفیس هم پیدا کردم از کرگ لیست (اجازه کار که میدونید بخاطر کسر مدرک ندارم هنوز.. البته از حقوق ایرانم هنوز کمتره..ولی چه میشه کرد)...بهرحال بدون منت کشی آشنایان بود.... ولی راستش هنوز فکر و روحم ایرانه و آرامش از زندگیم رفته... شایدم کارکترم اینطوره که در برابر تغییرات زندگی همیشه مقاومت میکنم . . . ولی نه.. استاندارد و کیفیت زندگی تهرانم خیلی بهتر بود...

رهبر جان

ممنون از جوابت و صحبت هات؛ اين موضوع هايي رو كه نوشتي، تا حالا چندين بار خوندم؛ چون به نوعي حديث نفس است...
مهاجرت حركت عظيمي و براي هر فرد به گونه اي جلوه ميكند متفاوت؛ خيلي نميشه در موردش كلي صحبت كرد....
بگذرم فعلا تا در زامني ديگر بنويسم در اين رابطه كه داستان طولاني است....

خواستم بگم در سايت مهاجرت، uscis به تازگي لينكي اضافه شده كه ميتوني كيست رو پيگيري بكني و ازشون بخواي درموردش بهت توضيح بدن كه چرا طول كشيده(البته اگه بيشتر از دو ماه باشه كه آپديت نشده باشه و استتوسش عوض نشده باشه؛ اگه خواستي بگو لينكش رو بهت بدم؛ چون تا اونجايي كه ميدونم به فرم i-456 شما نقص مدارك خورده و الان بايد از تاريخ فرم اجازه كار و اجازه خروجت دوماهي گذشته باشه(از آخرين استتوسي كه در سايت برات مينويسه)؛ بنابراين ميتوني براي اونها درخواست بدي....
اگه به خود اداره مهاجرت هم زنگ بزني برات اين درخواست رو برات ارسال ميكنند..
و شماره پيگيري بهت ميدن و تا ١٥ روز آينده اش بايد بهت اطلاع بدن كه چه خبره؟
اين شايد بتونه يه ذره كار رو تسريع بكنه، شايد البته...

موفق باشي

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - anastazy - 2014-10-28

نیما جان سلام ، رهبر نمیتونه تو سایت مهاجرسرا پیغام بذاره نمیدونم چه مشکلی داره اما ازمن خواستش که این پیغام رو از طرف ایشون برات بذارم.

پیغام رهبر :
سلام نیما جان. مرسی از راهنمائیت.... تصورکردم بهرحال هر سه تاکیس روی هولد میمونند با کسر مدرک اسپانسری. نمیدونم اینفوپاس یا e-Request یا... منظورته... بهرحال ممنون میشم اون لینک را بفرستید..

راجع به مباحث دیگر هم... بله..مفصله... من کلا نازک نارنجیم... یادمه از بهترین دانشگاه داشتم انصراف میدادم .. ولی چون انصراف از دولتیها دو سال محرومیت ار تحصیل داشت دست نگهداشتم.از اون دسته آدمام که همیشه شاکیه و از وضعیت فعلیش راضی نیست... راستی من نمیتونم تو سایت راحت پست بذارم یا ایمیل بفرستم ...خیلی با مشکلات.. پیشاپیش عذر میام اگر نمیتونم جواب بدم

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نيما ٩٢ - 2014-10-29

(2014-10-28 ساعت 19:59)anastazy نوشته:  نیما جان سلام ، رهبر نمیتونه تو سایت مهاجرسرا پیغام بذاره نمیدونم چه مشکلی داره اما ازمن خواستش که این پیغام رو از طرف ایشون برات بذارم.

پیغام رهبر :
سلام نیما جان. مرسی از راهنمائیت.... تصورکردم بهرحال هر سه تاکیس روی هولد میمونند با کسر مدرک اسپانسری. نمیدونم اینفوپاس یا e-Request یا... منظورته... بهرحال ممنون میشم اون لینک را بفرستید..

راجع به مباحث دیگر هم... بله..مفصله... من کلا نازک نارنجیم... یادمه از بهترین دانشگاه داشتم انصراف میدادم .. ولی چون انصراف از دولتیها دو سال محرومیت ار تحصیل داشت دست نگهداشتم.از اون دسته آدمام که همیشه شاکیه و از وضعیت فعلیش راضی نیست... راستی من نمیتونم تو سایت راحت پست بذارم یا ایمیل بفرستم ...خیلی با مشکلات.. پیشاپیش عذر میام اگر نمیتونم جواب بدم

با تشكر از نامه رسان آيدا.... ي عزيز
پاسخ و به قول معروف هم صحبتي رو توي پست هاي ديگه ادامه ميدم با شما، رهبرجان؛

جواب قسمت اول:

https://egov.uscis.gov/e-Request/Intro.do

برو اينجا توي سايت و براي دو تا فرم ديگه درخواست بده اگه خواستي... منم گمان ميكنم به هم مرتبط هستن، كيس خودمم اينطوري بود، ولي اگه بهت اجازه داد براي i-131 و i-765 درخواست بده، شايد تسريع بكنه. دقت كن براي اينگونه كيس ها، اگر چيزي مابين ٦٠ تا ٧٠ روز گذشته باشه و استتوس شما تغيير نكرده باشه، ميشه پيغام فرستاد، بر فرض اينكه اينها به هم مرتبط هم باشن، شما ميتونيد پيگيري كنيد، كتبا كه به شما اعلام نشده به هم مرتبط هستند!

حتي بهتره تلفني باهاشون، با همون شماره اي كه زير استتوس مينويسه، تماس بگيري و بگي برات پر بكنند....
اتفاقا من با تلفني كه داده بودن تماس گرفتم و پرسيدم كه آيا اين فرم ها به هم ارتباط دارند، جواب درستي ندادند...

پس
هم ميتوني تلفن بزني و ازشون بخواي كه استتوست رو آپديت بكنند
و
هم ميتوني خودت بري و درخواست بدي...

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - mehri11 - 2014-11-16

سلام به همه دوستان
منم نزديك به دو ماه هست كه با ويزاي نامزدي به أمريكا اومدم و نزديك به دو هفته هست كه ازدواجمونو به ثبت رسونديم. به اميد خدا تا چيز روز ديگه مداركمون رو برأي اداره مهاجرت خواهيم فرستاد. سوالي كه برام پيش اومد در مورد گواهينامه بود كه از جواب بعضي دوستا ن اينطور متوجه شدم كه با صدور اجازه كار ميتونيم برأي امتحان رانندگي اقدام كنيم. دوستاني كه تجربه اين كارو دارند لطفا منو راهنمايي كنند. اگه پيشنهاد ديگه اي هم دارين به من بگين لطفا. من الان شديدا احتياج به راهنمايي در مورد امتحان رانندگي دارم.