مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هوستون تگزاس - User - 2013-01-08

(2013-01-01 ساعت 03:40)vm1974 نوشته:  من 4 تا مصاحبه داشتم که تقریبا همشون یک شکل بودند. بعد از اینکه رزومه مورد تایید شرکت واقع شد یکنفر از منابع انسانی شرکت تماس گرفت و بعد از معرفی خودش و تشکر از اینکه براشون رزومه فرستادم، موارد مندرج در رزومه را تلفنی با من چک کردند ( اسم/ فامیل/ شغل مورد درخواست و خصوصا اینکه آیا گرین کارت دارم یا خیر)....

تبریک میگم، بسیار هوشمند پیش رفتید و خیلی هم زود به هدف رسیدید! مطمئنا راه پیشرفت شما بسیار همواره!

موفق باشید

RE: هوستون تگزاس - افشین خان ایران - 2013-01-08

(2011-10-01 ساعت 05:08)emankh101 نوشته:  
(2011-09-30 ساعت 23:53)اونگ نوشته:  سلام.
من و همسرم می خوایم بیایم هوستون و مجبوریم هتل بگیریم.کسی هتل ارزان و مناسب اونجا سراغ داره؟ممنون.

اول که قدم رو چشم.
بعد اینکه چرا هتل؟
چرا خونه اجاره نمی‌‌کنید؟

میتونید تو این آدرس هتل‌ها و قیمت‌های مختلف را ببینید و رزرو کنید.
http://www.google.com/hotelfinder/#search;l=Houston+Texas

دوستان سلام
یه آپارتمان 3 خوابه بخوام اجاره کنم که به مدرسه خوب نزدیک باشه کسی از اهالی محترم هیوستن میتونه کمک کنه؟ ممنون میشم

RE: هوستون تگزاس - yousef_eidi - 2013-01-09

(2013-01-06 ساعت 11:49)vm1974 نوشته:  
(2013-01-06 ساعت 09:56)karbar123 نوشته:  
(2013-01-03 ساعت 08:07)vm1974 نوشته:  
(2013-01-02 ساعت 16:02)parsush نوشته:  آقاي vm عزيز يكدنيا ممنون بابت اطلاعات مفيدتون. يك سوال دارم به نظر شما آيا كسي كه اينجا كارمنده دولت ( نفت) هست بهتره قبل از آمدن استعفا بده يا مرخصي بدون حقوق (‌اگه بدن) يا ترك كار؟
خواهش ميكنم، سؤال شما خيلي اختصاصي است، اينجا أصلا به اينكه شما كارمند دولت بوديد يا نه كاري ندارند حداقل از من چيزي نپرسيدند بنا براين اگر نگران اين موضوع هستيد خيالتان راحت بأشد ، من اگر كارمند رسمي شركت نفت بودم سعي ميكر دم مرخصي بدون حقوق بگيرم به هر حال بهترين كار اينه كه قبل از اقدام به مهاجرت بررسي كامل از شرايطتون بفرماييد بعد هر تصميمي بگيريد حتما بهترين خواهد بود
با سلام
یک سوال داشتم الان شما تونستین توی نفت و گاز کار پیدا کنین . من میخوام از کالیفرنیا بیام هوستون. من قبلا سابقه کار نفتی داشتم. ممنون میشم من رو راهنمایی کنین خصوصا در زمینه کنترل و ابزاردقیق

خدا قسمت کنه کالیفرنیا رو زیارت کنیم.
برق و ابزار دقیق High Demand هستند اینجا تو 3 ماه گذشته هر چی Job Fair بوده برای تخصص شما هم نیاز داشته اند. پسنهای قبلی من رو مطالعه بفرمایید نحوه تنظیم رزومه و Job Search رو پیشنهاد دادم. اگر مایل بودید امتحان کنید.
سلام
دوست عزیز من توصیه میکنم مرخصی بدون حقوق بگیرین خیلی بهتر است
به نظر من ما نباید پلهای پشت سرمونو خراب کنیم تا حد امکان
مرخصی بدون حقوق بگیرین انشاالله بر نمی گردین اکه یه روزم برگشتی کارت سر جاشه
اگه نمیدن هم شما برگ مرخصی رو بدید و برید
چون اگه استخدام باشیثد به این زودیا نمیتونن اخراجتون کنن
موفق باشید

RE: هوستون تگزاس - behzadb57 - 2013-01-09

(2013-01-09 ساعت 10:56)yousef_eidi نوشته:  
(2013-01-06 ساعت 11:49)vm1974 نوشته:  
(2013-01-06 ساعت 09:56)karbar123 نوشته:  
(2013-01-03 ساعت 08:07)vm1974 نوشته:  
(2013-01-02 ساعت 16:02)parsush نوشته:  آقاي vm عزيز يكدنيا ممنون بابت اطلاعات مفيدتون. يك سوال دارم به نظر شما آيا كسي كه اينجا كارمنده دولت ( نفت) هست بهتره قبل از آمدن استعفا بده يا مرخصي بدون حقوق (‌اگه بدن) يا ترك كار؟
خواهش ميكنم، سؤال شما خيلي اختصاصي است، اينجا أصلا به اينكه شما كارمند دولت بوديد يا نه كاري ندارند حداقل از من چيزي نپرسيدند بنا براين اگر نگران اين موضوع هستيد خيالتان راحت بأشد ، من اگر كارمند رسمي شركت نفت بودم سعي ميكر دم مرخصي بدون حقوق بگيرم به هر حال بهترين كار اينه كه قبل از اقدام به مهاجرت بررسي كامل از شرايطتون بفرماييد بعد هر تصميمي بگيريد حتما بهترين خواهد بود
با سلام
یک سوال داشتم الان شما تونستین توی نفت و گاز کار پیدا کنین . من میخوام از کالیفرنیا بیام هوستون. من قبلا سابقه کار نفتی داشتم. ممنون میشم من رو راهنمایی کنین خصوصا در زمینه کنترل و ابزاردقیق

خدا قسمت کنه کالیفرنیا رو زیارت کنیم.
برق و ابزار دقیق High Demand هستند اینجا تو 3 ماه گذشته هر چی Job Fair بوده برای تخصص شما هم نیاز داشته اند. پسنهای قبلی من رو مطالعه بفرمایید نحوه تنظیم رزومه و Job Search رو پیشنهاد دادم. اگر مایل بودید امتحان کنید.
سلام
دوست عزیز من توصیه میکنم مرخصی بدون حقوق بگیرین خیلی بهتر است
به نظر من ما نباید پلهای پشت سرمونو خراب کنیم تا حد امکان
مرخصی بدون حقوق بگیرین انشاالله بر نمی گردین اکه یه روزم برگشتی کارت سر جاشه
اگه نمیدن هم شما برگ مرخصی رو بدید و برید
چون اگه استخدام باشیثد به این زودیا نمیتونن اخراجتون کنن
موفق باشید

سلام parsush عزیز شاید اطلاعات من بیشتر بدردت بخوره
بهترین راه گرفتن یکسال مرخصی بدون حقوق که با امضای مدیر عاملتون معمولا اوکی می شه-البته تایید وزیر رو می خواد
شما تا 59 روز غیبت برمی گردید سر کار فقط نهایتا می فرستن کمیته تخلفات و ممکنه یه جریمه کوچیک هم بکنن ولی باز هم این مدت که غیبت کردی شرکت خودتون می تونه بعد از برگشت تو و حتی اگه به تخلفات هم بره با بدون حقوق کردن غیبت شما مشکل رو حل کنه که معمولا این کار رو می کنن و دیگه نیازی به رفتن به کمیته تخلفات هم نیست
شما بهتره یک دوری اونور آب بزنی و دیدنیها رو ببینی و تصمیم برای موندن یا برگشتنت رو بگیری و کارت رو هم از دست ندی حالا اگه موندگار شدی بی خیال کار ؛ که فکر کنم دو ماه زمان خوبی باشه شاید بیشتر هم نیاز باشه Smile- که به تصمیم خودتون برمیگرده اینو برای بلیط گرفتن و زمان رفت و برگشت گفتم که مد نظر قرار بدین
نکته: اگه استعفا بدین برگشت به کارتون بسیار ضعیف میشه
ترک کار کمتر از دو ماه رو که بالا گفتم ولی بیش از اون می ری کمیته اونا تصمیم می گیرن که چی بشه ولی توی 90 درصد به بالا برگشت به کاره با جریمه ای که برای هر کی یه چیزی هست ولی در کل می ارزه
به نظر شخص من بهتره درخواست مرخصی بدون حقوق بدی که اگه گرقتی ناز شصتت و اگه نگرفتی و موندنت اون ور آب طولانی شد بگی من قبلا درخواست داشتم و برای مشکلی مثلا خانوادگی و یا هر چیز دیگه ای که به نظرت می آد مجبور شدی بدون گرفتن مرخصی هم ترک کار کنم-من معذرت می خوام به خاطر یاد دادن این مواردSad- ولی خوب اینجا ایرانه و باید براساس قوانین موجود عمل کنیم
موفق باشی

RE: هوستون تگزاس - maka2 - 2013-01-09

(2012-05-01 ساعت 22:07)ashii نوشته:  ‌ منم به عنوانه اینکه چند سالی‌ هست که تو هیوستون هستم و جاهای دیگه آمریکارو دیدم،و در دانتان هیوستون کار می‌کنم،حداقل اینو میدونم که تا هوا تاریک می‌شه جرات نمیکنم تو خیابون منتظر اتوبوس بشم(البته تو دانتان).
یعنی چی؟ امنیتش اینقدر بده ؟! بیشتر توضیح بدید.ممنون

RE: هوستون تگزاس - vm1974 - 2013-01-11

(2013-01-09 ساعت 18:21)maka2 نوشته:  
(2012-05-01 ساعت 22:07)ashii نوشته:  ‌ منم به عنوانه اینکه چند سالی‌ هست که تو هیوستون هستم و جاهای دیگه آمریکارو دیدم،و در دانتان هیوستون کار می‌کنم،حداقل اینو میدونم که تا هوا تاریک می‌شه جرات نمیکنم تو خیابون منتظر اتوبوس بشم(البته تو دانتان).
یعنی چی؟ امنیتش اینقدر بده ؟! بیشتر توضیح بدید.ممنون

درسته! امنیتش پایین است. مکزیکی مهاجر (قانونی و غیر قانونی) هم فراوون داره. من هم بعد از غروب معمولا سعی میکنم بیرون نرم. تو پارکینگ والمارت و ... هم همیشه جوری میرم و میام که حداکثر ایمنی را داشته باشم. عینک و جی پی اس رو هم هیچوقت تو ماشین نمیذارم. ضمنا اینجا بچه دزدی هم زیاده! البته جاهای تفریح عمومی امنه ولی در کل امنیت هیوستون یکی از نکات منفی اینجا است.

RE: هوستون تگزاس - radman87 - 2013-01-11

در مورد کابینت سازی و نصب کابینت کدوم یک از دوستان اطلاعات داره سپاسکزارمRolleyes[/font][/size]

RE: هوستون تگزاس - mirman - 2013-01-12

سلام دوستان خوب هوستون نشین.ممنون از راهنماییهای ارزندتون.یه سوال داشتم.به نظر شما برای یه دامپزشک هوستون چه جور شهریه.در مقایسه با آستین و دالاس چطوره؟

RE: هوستون تگزاس - frz61 - 2013-01-14

دوستان عزیز سلام من هفته قبل وارد خاک آمریکا و شهر هیوستون شدم
و با کمک های IMMI عزیز و همسر محترمشون تونستیم خیلی از کارهامون (افتتاح حساب بانکی+ خرید خط موبایل) رو پیش ببریم که همین جا هم دوباره ازشون تشکر می کنم
دوستان اگه قصد اومدن به studio6 رو دارین بررسی بیشتری بفرمائین
ما رفتیم اونجا جز بحث تمیزی(که اصلا به نظر من تمیز نبود) از ترس سکته کردیم
ساعت 3 نصفه شب نمی دونم تو راهرو (بالکن) دعوا و سر و صدای وحشتناک بود و ما هم که از تیراندازی و عدم امنیت از ساعت 9 شب به بعد زیاد شنیده بودیم تا طلوع صبح بیدار بودیم که از اونجا بیرون بریم
بدی این مکان نسبت به quality inn یا red roof inn این موضوع بود که برای ورود حتما از نگهبانی نباید رد می شد و عملا از ساعت 8 به بعد هم کسی اونجا حضور نداشت و از این لحاظ امنیتش کم بود
در ضمن در بدو ورود به آمریکا به خاطر اعلام مبلغ بیش از 10000 دلار کل کیف های ما رو برای هر پول معتبر ( اعم از ریال- دلار- یور -سکه طلا و...) گشتن لطف کنید اگه موردی هست دقیق اعلام کنین
مثلا من تو کیفم ته کیسه داشتم که اصلا خودمم هم یادم نبود و افسره بهم گفت چرا اعلام نکردین منم هرچی گفتم اینا بی ارزشن اونا گفتن بالاخره باید اعلام می کردین

RE: هوستون تگزاس - رز سفيد - 2013-01-14

(2012-12-28 ساعت 09:06)vm1974 نوشته:  سلام
من تقریبا 4 ماه است اومدم هیوستون. و دقیقا ظرف 30 روز (از زمانی که برای کار پیدا کردن اقدام کردم) کار مطابق با سلیقه و معیارهای مناسب خودم پیدا کردم. روش کار پیدا کردن من هم اینچنین بود:
1- ابتدا از یکی از دوستانی که در آمریکا و کانادا در زمینه کاریوقیقا مطابق کار من مشغول است خواستم مهارتهای مهم کار در این کشور رو برام توضیح داد.
2- در سایتهای Indeed و career builder عضو شدم.
3- رزومه های مشابه شغل خودم رو که صاحبان آنها اولا آمریکایی بودن دوما در اینجا تحصیل کرده بودن سوما سابقه کار در شرکتهای معتبر داشتند رو از این سایتها دانلود کردم.
4- اسامی شرکتهای معتبر نفت و گاز را از سایت http://enr.construction.com/toplists گرفتم.
5- با توجه به اطلاعات بند 4 به وب سایت 10-15 شرکت برتر اینجا رفتم و شرح شغل مرتبط با کارم را از قسمت مربوط به استخدام در وب سایتشون گرفتم.
6- جملات / مهارتها / لغات کلیدی مشترک بین موارد 5 و 3 رو درآوردم.
7- رزومه خودم را با استفاده از موارد بند 6 بازنویسی کردم.
8- رزومه ام را در تمامی 10-15 شرکت برتر آپلود کردم.
9- به 2 نفر ایرانی هم که در 2 شرکت نفتی بزرگ کار میکردند رزومه ام را دادم تا به منابع انسانی شرکتشون بدهند.
کارهای فوق 10 روز طول کشید ( از صبح تا شب تو کتابخونه یا منزل)
ظرف 2 هفته بعد از ارسال رزومه ها تقریبا تمام جاهایی که اپلای کردم جواب دادند (رد یا قبول) که نشون میده رزومه خوب تنظیم شده بود که تونست از نرم افزارهای بررسی رزومه جواب بگیره. بعدش با 4 تا از شرکتها قرار مصاحبه گذاشتم و هر 4 تا یک هفته پس از مصاحبه پیشنهادهای خودشون رو ارسال کردند و منهم اونی که برام مناسب تر بود رو انتخاب کردم.

اینها رو نوشتم که ادای دین به سایت کرده باشم. امیدوارم مفید باشه.

یا حق!

سلام
خوبي؟من از قبولي هاي 2013 هستم ورشتم مهندسي مكانيك
سابقه كار حدود 4 5 سالتو زمينه نفت دارم
ميخوام تا كاراي آنكارا انجام شه كار پيدا كنم كه اونجا خيالم راحت باشه
زبانم هم نسبتا خوبه (آيلتس 7) - ميتوني راهنماييم كني
Email: Sharei.nima@gmail.com

RE: هوستون تگزاس - vm1974 - 2013-01-15

(2013-01-14 ساعت 16:40)رز سفيد نوشته:  
(2012-12-28 ساعت 09:06)vm1974 نوشته:  سلام
من تقریبا 4 ماه است اومدم هیوستون. و دقیقا ظرف 30 روز (از زمانی که برای کار پیدا کردن اقدام کردم) کار مطابق با سلیقه و معیارهای مناسب خودم پیدا کردم. روش کار پیدا کردن من هم اینچنین بود:
1- ابتدا از یکی از دوستانی که در آمریکا و کانادا در زمینه کاریوقیقا مطابق کار من مشغول است خواستم مهارتهای مهم کار در این کشور رو برام توضیح داد.
2- در سایتهای Indeed و career builder عضو شدم.
3- رزومه های مشابه شغل خودم رو که صاحبان آنها اولا آمریکایی بودن دوما در اینجا تحصیل کرده بودن سوما سابقه کار در شرکتهای معتبر داشتند رو از این سایتها دانلود کردم.
4- اسامی شرکتهای معتبر نفت و گاز را از سایت http://enr.construction.com/toplists گرفتم.
5- با توجه به اطلاعات بند 4 به وب سایت 10-15 شرکت برتر اینجا رفتم و شرح شغل مرتبط با کارم را از قسمت مربوط به استخدام در وب سایتشون گرفتم.
6- جملات / مهارتها / لغات کلیدی مشترک بین موارد 5 و 3 رو درآوردم.
7- رزومه خودم را با استفاده از موارد بند 6 بازنویسی کردم.
8- رزومه ام را در تمامی 10-15 شرکت برتر آپلود کردم.
9- به 2 نفر ایرانی هم که در 2 شرکت نفتی بزرگ کار میکردند رزومه ام را دادم تا به منابع انسانی شرکتشون بدهند.
کارهای فوق 10 روز طول کشید ( از صبح تا شب تو کتابخونه یا منزل)
ظرف 2 هفته بعد از ارسال رزومه ها تقریبا تمام جاهایی که اپلای کردم جواب دادند (رد یا قبول) که نشون میده رزومه خوب تنظیم شده بود که تونست از نرم افزارهای بررسی رزومه جواب بگیره. بعدش با 4 تا از شرکتها قرار مصاحبه گذاشتم و هر 4 تا یک هفته پس از مصاحبه پیشنهادهای خودشون رو ارسال کردند و منهم اونی که برام مناسب تر بود رو انتخاب کردم.

اینها رو نوشتم که ادای دین به سایت کرده باشم. امیدوارم مفید باشه.

یا حق!

سلام
خوبي؟من از قبولي هاي 2013 هستم ورشتم مهندسي مكانيك
سابقه كار حدود 4 5 سالتو زمينه نفت دارم
ميخوام تا كاراي آنكارا انجام شه كار پيدا كنم كه اونجا خيالم راحت باشه
زبانم هم نسبتا خوبه (آيلتس 7) - ميتوني راهنماييم كني
Email: Sharei.nima@gmail.com

سلام
خوبم! من انصافا چیز بیشتری از اونی که تا الان نوشتم ندارم که بگم. موفق باشید

RE: هوستون تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-01-15

(2013-01-14 ساعت 06:12)frz61 نوشته:  دوستان عزیز سلام من هفته قبل وارد خاک آمریکا و شهر هیوستون شدم
و با کمک های IMMI عزیز و همسر محترمشون تونستیم خیلی از کارهامون (افتتاح حساب بانکی+ خرید خط موبایل) رو پیش ببریم که همین جا هم دوباره ازشون تشکر می کنم
ساعت 3 نصفه شب نمی دونم تو راهرو (بالکن) دعوا و سر و صدای وحشتناک بود و ما هم که از تیراندازی و عدم امنیت از ساعت 9 شب به بعد زیاد شنیده بودیم تا طلوع صبح بیدار بودیم که از اونجا بیرون بریم
بدی این مکان نسبت به quality inn یا red roof inn این موضوع بود که برای ورود حتما از نگهبانی نباید رد می شد و عملا از ساعت 8 به بعد هم کسی اونجا حضور نداشت و از این لحاظ امنیتش کم بود
در ضمن در بدو ورود به آمریکا به خاطر اعلام مبلغ بیش از 10000 دلار کل کیف های ما رو برای هر پول معتبر ( اعم از ریال- دلار- یور -سکه طلا و...) گشتن لطف کنید اگه موردی هست دقیق اعلام کنین
مثلا من تو کیفم ته کیسه داشتم که اصلا خودمم هم یادم نبود و افسره بهم گفت چرا اعلام نکردین منم هرچی گفتم اینا بی ارزشن اونا گفتن بالاخره باید اعلام می کردین
یعنی چی ؟ چرا انقد اونجا درب و داغونه!
کثیفی و دعوا و سر و صدای وحشتناک تیراندازی و عدم امنیت از ساعت 9 شب به بعد!!!!!!!!!!!!!!! هیوستون چرا انقد شیر تو شیره ؟ تمام تصوراتم به هم ریخت!!

RE: هوستون تگزاس - mehdiii - 2013-01-15

(2013-01-15 ساعت 22:00)IN.USA@2013 نوشته:  یعنی چی ؟ چرا انقد اونجا درب و داغونه!
کثیفی و دعوا و سر و صدای وحشتناک تیراندازی و عدم امنیت از ساعت 9 شب به بعد!!!!!!!!!!!!!!! هیوستون چرا انقد شیر تو شیره ؟ تمام تصوراتم به هم ریخت!!

یعنی دیگه نمیری اونجا ؟ برنامت کلاً کنسل شد ؟ Big Grin

RE: هوستون تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-01-15

(2013-01-15 ساعت 22:23)mehdiii نوشته:  
(2013-01-15 ساعت 22:00)IN.USA@2013 نوشته:  یعنی چی ؟ چرا انقد اونجا درب و داغونه!

یعنی دیگه نمیری اونجا ؟ برنامت کلاً کنسل شد ؟ Big Grin
نه میرم ولی من اگر سطح توقعمو پایین بیارم به همون شرایط راضی میشم پس من سطح توقعم همیشه بالاست و سعی میکنم به استاندارد خودم برسم نه با شرایط بیام پایین ولی واقعیت رو گفتن که ایرادی نداره ! آره من با این شرایط خیلی حال نمیکنم ولی بله حتما میرم وسعی میکنم برم جاهای بهتر!!!! من اگر گرسنه باشم و امکان خوردن یک پیتزا داشته باشم که خیلی کیفیت نداشته باشه ولی مجبورا بخورم آیا این به این معناست که بگم نه پیتزا عالیه؟ نه من میگم پیتزاش که من خوردم کیفیت نداشت ولی من عاشق شیشلیک شاندیزم و دیر یا زوذ باید ردیف کنم بزنم به بدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RE: هوستون تگزاس - مانترا - 2013-01-16

(2013-01-14 ساعت 06:12)frz61 نوشته:  دوستان عزیز سلام من هفته قبل وارد خاک آمریکا و شهر هیوستون شدم

میشه بگین استودیو که نموندین کجا رفتین؟ و آیا واقعا لهجه تگزاسیا خاصه و نمیشه فهمیدCool