مهاجرسرا
شیکاگو، ایالت ایلینوی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: شیکاگو، ایالت ایلینوی (/thread-2947.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: زندگی در شیکاگو - inforfang - 2016-05-02

(2016-04-29 ساعت 18:30)Avak نوشته:  
(2012-07-05 ساعت 21:37)Omidooo نوشته:  جو استادیومی رو تصور کن . نه خدایی تصور کن
بعد با تمام وجود بگو " روبرو آماده باش ، روبرو آماده باش "

حالا همه با هم یک صدا

شیکاگو ، شیره

کاوشگر جان ما جایی پر نمیخوریم .

سلام امیر خان در مورد لهجه مردم شیکاگو اگه میشه توضیح بدهید، و این اوصلا لهجه  کدام شهر یا ایالت در آمریکا لهجه معیار شناخته میشود و قدر در این مورد توضیح دهید

لهجه ی سفید پوست ها لهجه شمال شرقه. یعنی تقریبا مثل نیویورک.
سیاه پوستای اینجا لهجه خاص خوشون رو دارن که از یکی از دوستای سیاهپوستم شنیدم که این لهجه فقط خاص شیکاگو هستش.

RE: شیکاگو، ایالت ایلینوی - inforfang - 2016-05-02

(2016-04-30 ساعت 21:17)shahab2000 نوشته:  سلام به دوستان عزيز ساكن شيكاگو
ما حدود دو ماه هست كه اومديم و تو سابرب هستيم. براي بيمه مديكر به ما گفتن كه بايد سيتيزن باشيم يا اينكه ٥ سال اينجا زندگي كرده باشيم. فود استمپ هم همين شرايط رو داره. ولي از كسي شنيدم كه تو كاليفورنيا اين محدوديت وجُود نداره و أفراد علاوه بر بيمه و فود استمپ، در صورت شركت در كلاس هاي خاصي، كمك نقدي هم دريافت ميكنن كه در ابتداي مهاجرت خيلي به درد مي خوره.
در هر حال گفتم دوستاني كه ميخوان اين ايالت بيان اين موضوع رو هم لحاظ كنن
ايا كسي اطلاعي از بيمه هاي خصوصي داره كه پيشنهاد كنه؟
ممنون

من شرایط کالیفرنیا رو نمی دونم. توی ایلینوی اگر درآمد کمی دارید، دولت به شما در پرداخت حق بیمه کمک می کنه. (به نام Tax Credit سرچ کنید) اگر درآمد شما خیلی کم باشه یا بیکار باشید دولت کلا هزینه بیمه رو می ده. که می تونید اطلاعات حامعی رو از توی تاپیک مربوط به ببمه توی همین مهاجرسرا و یا سایت healthcare.gov بدست بیارید. توی همین سایت بیمه های خصوصی رو که کمک دولت بهش تعلق می گیره رو می تونید پیدا کنید.

موفق باشید.

RE: شیکاگو، ایالت ایلینوی - shahab2000 - 2016-05-03

(2016-05-02 ساعت 19:10)inforfang نوشته:  
(2016-04-30 ساعت 21:17)shahab2000 نوشته:  سلام به دوستان عزيز ساكن شيكاگو
ما حدود دو ماه هست كه اومديم و تو سابرب هستيم. براي بيمه مديكر به ما گفتن كه بايد سيتيزن باشيم يا اينكه ٥ سال اينجا زندگي كرده باشيم. فود استمپ هم همين شرايط رو داره. ولي از كسي شنيدم كه تو كاليفورنيا اين محدوديت وجُود نداره و أفراد علاوه بر بيمه و فود استمپ، در صورت شركت در كلاس هاي خاصي، كمك نقدي هم دريافت ميكنن كه در ابتداي مهاجرت خيلي به درد مي خوره.
در هر حال گفتم دوستاني كه ميخوان اين ايالت بيان اين موضوع رو هم لحاظ كنن
ايا كسي اطلاعي از بيمه هاي خصوصي داره كه پيشنهاد كنه؟
ممنون

من شرایط کالیفرنیا رو نمی دونم. توی ایلینوی اگر درآمد کمی دارید، دولت به شما در پرداخت حق بیمه کمک می کنه. (به نام Tax Credit سرچ کنید) اگر درآمد شما خیلی کم باشه یا بیکار باشید دولت کلا هزینه بیمه رو می ده.  که می تونید اطلاعات حامعی رو از توی تاپیک مربوط به ببمه توی همین مهاجرسرا و یا سایت healthcare.gov بدست بیارید. توی همین سایت بیمه های خصوصی رو که کمک دولت بهش تعلق می گیره رو می تونید پیدا کنید.

موفق باشید.

ممنون دوست عزيز
ولي اينجا به ما گفتن اگر كمتر از پنج سال در امريكا باشيد، بيمه رايگان نخواهيد داشت و ربطي به ميزان درامد شما نداره
با اين حال اگر در پرداخت حق بيمه كمك كنن هم خوبه
تشكر از شما

RE: شیکاگو، ایالت ایلینوی - MSDJVD - 2016-05-03

سلام. کسی با پرواز الاتحاد به شیکاگور رفته ؟ می خواستم بدونم که در استاپ در فرودگاه ابوظبی آیا کارهای چک مهاجرتیمون را انجام می دهند یا در خود فرودگاه شیکاگو باید انجام بشه ؟ ممنون

RE: شیکاگو، ایالت ایلینوی - mk5800 - 2016-05-06

(2016-05-03 ساعت 14:35)MSDJVD نوشته:  سلام. کسی با پرواز الاتحاد به شیکاگور رفته ؟ می خواستم بدونم که در استاپ در فرودگاه ابوظبی آیا کارهای چک مهاجرتیمون را انجام می دهند یا در خود فرودگاه شیکاگو باید انجام بشه ؟ ممنون

سلام من دوهفته پیش اومدم بله در فرودگاه ابوظبی انجام میشه

سلام دوستانی ک شیکاگو هستند کسی سابقه فعالیت در بورس امریکا رو داره؟در ضمن نیازمند کمک بابت یافتن شغلی مناسب

RE: شیکاگو، ایالت ایلینوی - sinar - 2016-05-06

سلام بچه ها من 15 می مصاحبمه و احتمالا ی ضرب.
اگه ی ضرب شم از همون ابوظبی میام شیکاگو و پیش یکی از دوستانم
آدرسی ک بمن داده این دوستم نزدیکه دانشگای لویال هست بچه ها کسی هس ک رفته باشه و بدونه شرایط وام و ها پذیرشش رو من لیسانس عمران نقشه برداریم یا ژئوماتیک تو آمریکا
برم ب نظرتون کالج ؟اگه آره چجور باید ثبت نام کنم؟شرایطش چجوریه ؟ هزینه هاش؟
اگه میتونم برم مستر ب جز تافل شرایطش چیه ؟
مرسی ک خیلی سوال پرسیدم

(2016-05-06 ساعت 18:56)sinar نوشته:  سلام بچه ها من 15 می مصاحبمه و احتمالا ی ضرب.
آدرسی ک بمن داده این دوستم نزدیکه دانشگای لویال هست بچه ها کسی هس ک رفته باشه و بدونه شرایط وام و ها پذیرشش رو من لیسانس عمران نقشه برداریم یا ژئوماتیک تو آمریکا
مرسی ک خیلی سوال پرسیدم

من این دانشگاه رو دیدم دانشگاه خوب و گرونیه اینجا خیلیا حتی خود امریکایی ها از کالج شروع مبکنن من خودم هم عمران خوندم ولی اگه رزومه قوی نداری مث من نمیتونی فاند بگیری و تحصیل خیلی گرونه اینجا پس باید از کالج شروع کنی راجع به شرایط وام هم نمیدونم چون میخام رشته مو عوض کنم

RE: شیکاگو، ایالت ایلینوی - mk5800 - 2016-05-07

دوستان اگه کسی قصد اومدن به شیکاگو رو داره به من پیام بده میتونم تو پیدا کردن خونه کمک کنم

RE: شیکاگو، ایالت ایلینوی - inforfang - 2016-05-08

(2016-05-06 ساعت 18:56)sinar نوشته:  سلام بچه ها من 15 می مصاحبمه و احتمالا ی ضرب.
مرسی ک خیلی سوال پرسیدم

فکر کنم منظور شما دانشگاه لایولا (Loyola) هستش. اطلاعات دانشگاهی رو از سایت خود دانشگاه به راحتی می تونید پیدا کنید.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_colleges_and_universities_in_Chicago

RE: شیکاگو، ایالت ایلینوی - narges1234 - 2016-06-01

سلام.
من و همسرم قصد عزیمت به شیکاگو داریم. متاسفانه کسی رو نداریم که آدرسشو برای ارسال مدارکمون بدیم. آیا کسی از دوستان هست که بتونه این لطفو به ما بکنه؟

RE: شیکاگو، ایالت ایلینوی - sinar - 2016-06-11

سلام دوستان من یک ماهی ست که در شیکاگو ساکن هستم اما قصد دارم یک خونه بگیرم با یک همخونه اگه کسی بود با من تماس بگیره ۳۱۲۹۸۹۸۶۵۴
راستی من ۲۴ سالمه و سیگاری نیستم و فقط رو تمیزی حساسم
ممنون

RE: شیکاگو، ایالت ایلینوی - Nataliea - 2016-07-18

(2016-05-07 ساعت 02:03)mk5800 نوشته:  دوستان اگه کسی قصد اومدن به شیکاگو رو داره به من پیام بده میتونم تو پیدا کردن خونه کمک کنم

سلام
از دوستانی که مثل شما زحمت می کشند کمک می کنند به دیگران بسیاربسیار تشکر می کنم و هم اینکه ، سایر دوستان که در این 2ماه اخیر به شیکاگو اومدند می خواستم اجاره خونه وشرایط را برای 2خوابه در محدوده زیپ کد 60641-2 بدونم چنده ؟ و سکوریتی اون مناطق وخانه ها در این 2زیپ کد خوبه صرف نظر از خود خونه ها ؟

RE: شیکاگو، ایالت ایلینوی - inforfang - 2016-07-18

(2016-07-18 ساعت 11:42)Nataliea نوشته:  
(2016-05-07 ساعت 02:03)mk5800 نوشته:  دوستان اگه کسی قصد اومدن به شیکاگو رو داره به من پیام بده میتونم تو پیدا کردن خونه کمک کنم

سلام
از دوستانی که مثل شما زحمت می کشند کمک می کنند به دیگران بسیاربسیار  تشکر می کنم و هم اینکه ، سایر دوستان که در این 2ماه اخیر به شیکاگو اومدند می خواستم اجاره خونه وشرایط را برای 2خوابه در محدوده  زیپ کد 60641-2 بدونم چنده ؟ و سکوریتی اون مناطق وخانه ها در این 2زیپ کد خوبه صرف نظر از خود خونه ها ؟

برای قیمت آپارتمان : www.apartments.com
برای امنیت : https://en.wikipedia.org/wiki/Crime_in_Chicago#/media/File:2013_Chicago_Homicide_Map.png

استثنا در هر دو مورد وجود دارد

RE: شیکاگو، ایالت ایلینوی - Nataliea - 2016-07-28

سلام به عزیزان در این تاپیک
کسی نیست که در چند ماه آینده عازم شیکاگو باشه تا نوامبر
دوست دارم با کسانی که مثل ما به امید خدا تا 2-3 ماه دیگه میریم شیکاگو ، هستند آشنا بشم
بخصوص هانواده ها و بچه مدرسه ای دارها

به امید موفقیت برای همه Smile