مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mirzamemar - 2013-06-23

ســــــــــــــلام دوباره به همه دوستان گل سیاتلی،Smile
یه سوال مهم دارم .لطفا اگه اطلاعاتی در این مورد دارید کمکم کنید:
مهم ترین دغدغه ای که ذهن منو مشغول کرده پیدا کردن کاره! آخه من سال گذشته فارغ التحصیل شدم و تو ایران سابقه کاری ندارم و بعید هم میدونم بتونم بعد اومدن به سیاتل تو رشته خودم(مهندسی معاری) سریع کار پیدا کنم.حالا سوالم اینه:
آیا میتونم بعد از اومدنم برم یکی از همین community college ها و در برنامه career trainig ثبت نام کنم ؟این کار چقدر شانس پیدا کردن شغل رو برام بیشتر میکنه؟ شرایط خاصی برای ورود بهشون لازمه؟بعد از گذروندن این دوره میتونم برای ادامه تحصیل به دانشگاه از این مدرک استفاده کنم؟ اگه هر کدوم از بچه ها تجربه همچین دوره هایی رو داره ممنون میشم اگه توضیحی بده!
و سوال آخر اینکه میتونم در عرض یه ماه بعد از اومدنم یه کار ساده مثل کار در یه کافی شاپ یا فروشگاه ها پیدا کنم؟ تا بتونم شرایطم رو یکم جمع وجور کنم.
ببخشید اگه سرتون رو درد آوردم.Tongueمهتاب جون اگه شما هم اطلاعاتی داری ممنون میشم بهم بگی!
دستتون دارم
مه سا

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - شهلا 1346 - 2013-06-24

نقل قول
- همه شما دوستان وقتی میرید به آمریکا، به احتمال زیاد از بسیاری از حق و حقوقات خود آگاه نیستید. حق هم دارید چون این واژه یعنی حق من در اینجا کمی خنده داره. اما دوستان در اونجا در ازای مسئولیت هایی که دارید مزایایی هم برای شما در نظر گرفته شده که باید از آنها باخبر باشید و پیگیری کنید تا به امید خدا این مزایا به ما هم تعلق بگیرد. در سایتی که معرفی میکنم شما تا جایی که امکان دارد به سوال هایی که پرسیده میشود درست جواب میدهید و در پایان کلیه مزایایی که با توجه به پاسخ شما و همچنین محل سکونت شما به شما و خانواده تعلق میگیرد لیست شده و شما میتوانید به تفکیک انها را مطالعه نمایید. فرض کنید اگر به شما بیمه رایگان تعلق گرفت توضیح داده که حالا از کجا و چگونه میتوانید برای این بیمه درخواست بدهید. فقط از دوستان خواهش میکنم کسانی که توانستند از هر کدام از این امکانات استفاده کنند با جزئیات بیشتر برای دیگران هم شرح دهند تا همه سهیم باشیم. این رو همیشه با خودتون بگید: اگه من کسی رو راهنمایی کنم، روزی هم کسی من رو راهنمایی خواهد کرد
http://www.benefits.gov/
- یه جور بیمه هس که واسه اونایی که درآمد دارن ولی درآمدشون خیلی نیس. اینو آقای اوباما فک کنم تصویب کرده که واسه بچه‌هاس (تا 19 سال) و مهاجرام میتونن اقدام کنن واسش (یه جور برنامه سلامت واسه بچه‌ها که فک کنم میشه CHDP )
حالا دیگه ما هم که پولمون داره تموم میشه، میتونیم بدون حساب‌سازی و اینا بریم اقدام کنیم واسش
http://www.dhcs.ca.gov/services/chdp/Pages/default.aspx
چندین روز پیش گفتم که برای فرزند یک ساله خود بیمه گرفتیم و کاملا رایگان بود. به همان اداره مراجعه کردیم و برای کمک های دولتی در بخش های مختلف درخواست دادیم. فرمی حدود 15 صفحه پر کردیم و طرف گفت 10 روز دیگه برای مصاحبه بیایید. سر موقع برای مصاحبه حاضر شدیم. به طرف گفتم ما دو ماهی هست در خدمت شماییم. اما هنوز کاری پیدا نکردم. دیگه هم پولی در بساط ندارم. البته این مطالب رو در فرم ها هم ذکر کردم و حساب بانکی هم مبلغ ناچیزی داشت. خلاصه به طرف گفتیم چه کاری میتونه برای ما انجام بده. طرف گفت برای بچه بیمه کامل داریم. برای شما تنها بیمه اورژانسی هست و اگر 5 سال اینجا بودید بعدا بیمه میشدید. برای فرزند کوچکتان هم ماهی 200 دلار بن غذا میدهیم که باید غذا بخرید. چون شما 3 نفر هستید مبلغ 500 دلار هم ماهیانه به شما میدهیم که در کارتی که ما داد ریخته میشود و هر ماه میتوانیم این پول را از کارت خارج کنیم و برای هزینه های مختلف مصرف نماییم. گفتم برای کار هم میتونید کمکی بکنید؟ قرار دیگری گذاشت تا در آن روز رزومه من رو تکمیل کنند و ببینند اگر لازم هست برایم دوره ای بگذارند تا به قول خودشون اپدیت بشیم و ببینند کجا میتوانند برای ما کاری روبراه کنند. خلاصه کلی کمک کردند. خلاصه برای دوستانی که تازه اومدند میتونه موثر باشه. البته ما در ایالت اورگان هستیم. شما ها که در ایالت های دیگر هستید حتما نام موسسه فرق داره. شما جهت FOOD STAMP سرچ کنید و به اداره مربوطه بروید. بقیه کارها رو خودشون انجام میدهند.
از انجایی که ما هنوز کاری پیدا نکردیم و همانطور که قبلا هم گفتم مقداری پول به صورت ماهیانه از دولت میگیریم تا به امید خدا کار پیدا بشه. در این خصوص قبلا توضیح دادم. اما امروز دوباره به همان اداره رجوع کردم تا در مورد پیدا کردن کار به من کمک کنند. گفتند سعی میکنیم برایت کاری پیدا کنیم و تا زمانی که کار پیدا نکردی ماهی 100 دلار به شما میدیم جهت هزینه بنزین و یا اتوبوس تا بتوانی دنبال کار باشی.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - peyman1355 - 2013-06-24

(2012-07-17 ساعت 21:57)el333 نوشته:  
(2012-07-17 ساعت 20:21)shahrzad_a نوشته:  دیگه وقتشه که یه کم از در مورد بدی های سیاتل تحقیق کنیم. در غیر اینصورت با تصور بهشت وارد می شین و جا می خورین .(چقدرم سخته ایراد پیدا کردن)

می دونین زمستان روزاش چقدر کوتاهه ؟ می دونین یه برف سبک منجر به تعطیلی میشه ؟ ( خوب که چی ؟!! )

راستی فروشگاهی هست به نام Fred Meyer که تو کالیفرنیا شعبه نداره و خیلی از مشکلات رو به تنهایی حل می کنه. اجناس لا جنس خوب قیمت مناسب و مطابق با سلیقه ما . و خیلی عجیبه که Macy's در واشینگتن چقدر پربار تر از کالیفرنیا بود. البته کلا مردمش زیاد خوش لباس نیستند و احتمالا لباسهای خوب به فروش نمیرن Big Grin

اما جدی گفتم یه کم دنبال معایبش باشیم . متاسفانه خدا بهشت رو حداقل رو زمین نیافریده . با چشم باز بیاید.
سیاتل کلا آب و هوای خیلی‌ خوبی‌ داره نه خیلی‌ گرم می‌شه نه خیلی‌ سرد و طبیعت خیلی‌ زیبائی داره ، به ونکوور کانادا هم که خیلی‌ نزدیکه ولی‌ هواش اکثر اوقات ابریه یکی‌ از دوستام میگفت شاید در سال ۲،۳ روز آفتاب باشه که این برای من خیلی‌ ناراحت کننده بود چون اصلا هوای ابری رو دوست ندارم(این برای من یکی‌ از ویژگی‌‌های بدش هست شاید یکی دیگه لذت ببره از هوای ابری) ..با اینکه کلی‌ ویژگی‌های خوب داره اما من نمیدونم اگر اونجا رو بخوام به عنوان محل اقامتم انتخاب کنم ،می‌تونم دوام بیارم یا نه .البته همهٔ ایالت‌ها ویژه گیهای بد و خوب خودشون را دارند که بستگی به شرایط هر کسی‌ داره.
نه دوست خوبم،اینطوری ها هم که میگن نیست،درسته بیشتر وقتها هوا یا ابریه یا بارون میاد،اما هوا صاف صاف هم میشه با آفتابی بسیار دلچسب مثل 15 روز اول نوروز در تهران ! ما که الان حدودا 40 روزه که رسیدیم حدودا 15 تا 20 روزش افتاب خیلی خوبی بودهSmile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - peyman1355 - 2013-06-24

(2013-06-23 ساعت 23:09)mirzamemar نوشته:  ســــــــــــــلام دوباره به همه دوستان گل سیاتلی،Smile
یه سوال مهم دارم .لطفا اگه اطلاعاتی در این مورد دارید کمکم کنید:
مهم ترین دغدغه ای که ذهن منو مشغول کرده پیدا کردن کاره! آخه من سال گذشته فارغ التحصیل شدم و تو ایران سابقه کاری ندارم و بعید هم میدونم بتونم بعد اومدن به سیاتل تو رشته خودم(مهندسی معاری) سریع کار پیدا کنم.حالا سوالم اینه:
آیا میتونم بعد از اومدنم برم یکی از همین community college ها و در برنامه career trainig ثبت نام کنم ؟این کار چقدر شانس پیدا کردن شغل رو برام بیشتر میکنه؟ شرایط خاصی برای ورود بهشون لازمه؟بعد از گذروندن این دوره میتونم برای ادامه تحصیل به دانشگاه از این مدرک استفاده کنم؟ اگه هر کدوم از بچه ها تجربه همچین دوره هایی رو داره ممنون میشم اگه توضیحی بده!
و سوال آخر اینکه میتونم در عرض یه ماه بعد از اومدنم یه کار ساده مثل کار در یه کافی شاپ یا فروشگاه ها پیدا کنم؟ تا بتونم شرایطم رو یکم جمع وجور کنم.
ببخشید اگه سرتون رو درد آوردم.Tongueمهتاب جون اگه شما هم اطلاعاتی داری ممنون میشم بهم بگی!
دستتون دارم
مه سا
دوست گرامی

دغدغه پیدا کردن کار مهمترین دغدغه هر کسی است که مهاجرت می کنه ( مگر اینکه وضع مالی بسیار خوبی داشته باشه و دغدغه هزینه های زندگی در اینجا رو حداقل برای یک یا دو سال نداشته باشه ) ، البته من خودم هنوز برای کار پیدا کردن اقدام نکردم و پیگیر کارهای اولیه (گرفتن گواهینامه و..) هستم اما از یکی از دوستانم که اینجا دانشجو و استادیار دانشگاه واشنگتن هستند پرسیدم ایشون میگن بله مدارک Community College ها برای پیداکردن کار بسیار سودمند هستند و حتی از مدارک تحصیلی عالیه از دانشگاههای معتبر ایران هم می تونند سودمندتر واقع بشن ( چون ایشون استادیار دانشگاه هستند در این زمینه با دانشجویان مختلف از ملیتهای مختلف زیاد سروکار دارند و این اطلاعات رو از این دانشجویان هم کسب می کنند)
ضمنا فکر نمی کنم برای ثبت نام در این کالجها سخت گیری خاصی بکنند ( البته خودم نرفتم اما فکر کنم ترجمه مدارک تحصیلی و سوابق کاری در ایران بتونه در ثبت نام سودمند باشه پس ترجمه مدارک تون رو در زمان مهاجرت به اینجا حتما به همراه داشته باشید)
و دست آخر اینکه الان تابستانه و برای کارهای ساده بازار کار مناسبه،می تونید به سایت www.seattle.craigslist.org سری بزنید و شغل مورد نظر خودتون رو توش پیدا کنید ( مثل نیازمندی های روزنامه همشهری خودمون میمونه منتها آنلاین هستشBig Grin )

سربلند و پیروز باشید

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-06-24

دقيقا من هر در تاييد حرفهاي پيمان عزيز بگم من ٤ ماهه اينجا كه يه ماهش تو زمستون بود ولي هنوز ٢،٣ روز پشت هم ابري نبوده ، حتي روزايي كه ابري وص بارونيه بازم يه ساعتهايي افتاب درمياد! حالا يا بد شانسيه منه كه از افتاب فراريم و دلم خوش بود اينجا هميشه ابري يا اينكه از اول هم تو اين قضيه بزرگنمايي شده و احتمالا تو زمستون و پاييز بيشتر ابري و بارونيه ولي الان كامللا هوا بهاري و عاليه البته به نظر من!!

مهساااا جان چيزي كه من فهميدم تو اين مدت اينجا كار زياده فقط بايد همت و تلاش داشته باشي و بگردي من تجربه خودمو ميگم چون وقتي تو ايران هم بودم تو كار غذا بودم اينجا هم فقط دنبال همون رفتم و از شغل هاي ديگه اصلا خبر ندارم و با توجه به زبان فوق العاده افتضاحي كه منو شوهرم داريم فكر نميكردم حالا كار پيدا كنيم
خيلي جاها رفتيم البته همش كافي شاپ و رستوران و قنادي بوده و مثلا تو ٣٠ جايي كه رفتيم ٤ تاش جواب دادن بهمون كه ما اوني كه با شرايطمون جور تر بود و انتخاب كرديم و كلا پروسه اش ٢ هفته هم طول نكشيد ك دنبال كار بوديم و پيدا كرديم
اينجا حداقل كار ساعتي ١٠ دلاره يعني امكان نداره كمتر بگيرين
من راضي به هر كاري بودم چون خيلي تو ٢ ماه بيكاري اذيت شدم و كلافه وقتي كارو شروع كردم يه هفته اول كارم اين بود كه اول صبح كه ميريم كف سالن و دستشويي ها رو تميز كنم بعدش ميرفتم تو اشپزخونه و هم كاراي اماده سازي غذا ميكردم هم ظرفشوري البته اينجا همه جا ماشين ظرفشوري داره و فقط وظيفه ديشواشري اينه كه ظرفها رو بذاره تو دستگاه و در بياره خلاصهه بعد يه هفته كم كم بهم كاراي پخت و پز ميدادن و بعدشم در كمال ناباوري شدم مسول اشپزخونه ! البته دو هفته دوره ميديم براش و با اينكه زبانم هنوزم افتضاحه و خيلي نميفههمم ولي چون خيلي به كارم اهميت ميدم و از سر باز نميكنم خيلي مدير رستوران خوشش اومده البته خيلي وظيفه سختيه مخصوصا كه زبانم بده ولي واقعا تلاشمو ميكنم و اينجا بود كه واقعا ديدم راست ميگن كه امريكا راه براي پيشرفت بازه و من اصلا خوابشم نميديدم كه اينقدر زود برم بالا
اينجا نه به مدارك تحصيليمون نگاه كردن نه به گواهينامه هاي غذا و غيره كه متفرقه گرفته بوديم فقط ازمون انتظار مسئوليت پذيري دارن و شوهرمم هم شيفت مخالف من كار ميكنه و البته اون از اول با سر اشپز كار ميكنه !
حالا منظورم از اين همه صغري و كبرا اين بود كه اينجا كار هست ربطي هم به سابقه تون تو ايران نداره چون اينجا از غذا گرفته تا معماري كلا متفاوته ! با ايران فقط بايد كارفرما رو مجاب كنين كه اهل كارين و خيلي براشون مهمه كه كارتو دوست داشته باشي ! و با عشق كار كني مثلا من موقع كار عادت دارم خيلي اخمو و جدي باشم و اينا همش ميان بهم ميگن مشكلي داري! و من ميگم نه ميگن پس لبخند بزن و كار كن! و همش ميپرسن راضي هستي از كار كردنت و غيرههههه
حالا من شنيدم كه كار رستوران هميشه هست و زياده و واقعا نميدونم همينجوريه يا نه و نميتونم اظهار نظري هم براي بقيه مشاغل بكنم ببخشيددددا Smile
مهسا جون اميدوارم زود تر ببينمتSmile

و دوباره در تاييد حرفهاي پيمان عزيز بگم كه بعله وقتي كه ميگيم تو كامني كالج مشغول درس هستيم خيلي استقبال ميكنن البته بجز مدير من كه بهم گفت نميتوني تابستون بري چون بايد مراقب كارا باشيSad
اما در مورد اينكه الان تابستونه و كاراي ساده زياده بايد بگم سختتتت در اشتباهين چون منم همين فكرو ميكردم ولي بهم گفتن تابستونها چون بچه مدرسه اي ها تعطيلن و اينجا هم رسمه كه همشون چه پولدار و چه فقير كار كنن براي همين تابستونها اونا ميان سر كارهاي ساده مثل ويتري و .. با حقوقهاي پايين و براي همين بيشتر اونا رو ميگيرن و كار خيلي كمهSmile

از دوستان قديمي تر خواهش ميكنم اگه بيمه مناسبي سراغ دارن البته بجز اونجا كه نبايد پول داشته باشي ! معرفي كنن
من دخترم فول بيمه است ولي خودمو شوهرم نه و چون شوهرم سنگ كليه داره همش تو استرسيم و حتي يه بارم گرفتش و خيلي هم درد كشيد ولي از ترس اينكه ٥،٦ هزار دلار پياده مون نكنن نرفتيم بيمارستانSmile
حالا اگه بيمه اي هست كه بتونيم ماهيانه مقدار كمي بپردازيم و بيمه حداقل اورژانسي بشيم بگين لطفا البته تو فيش حقوق من يه مبلغي كم ميشه كه نوشته مديكر حالا نميدونم اين بيمه براي فق محيط كاره يا كلا هست ؟؟؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mirzamemar - 2013-06-24

(2013-06-24 ساعت 06:01)peyman1355 نوشته:  دوست گرامی

دغدغه پیدا کردن کار مهمترین دغدغه هر کسی است که مهاجرت می کنه ( مگر اینکه وضع مالی بسیار خوبی داشته باشه و دغدغه هزینه های زندگی در اینجا رو حداقل برای یک یا دو سال نداشته باشه ) ، البته من خودم هنوز برای کار پیدا کردن اقدام نکردم و پیگیر کارهای اولیه (گرفتن گواهینامه و..) هستم اما از یکی از دوستانم که اینجا دانشجو و استادیار دانشگاه واشنگتن هستند پرسیدم ایشون میگن بله مدارک Community College ها برای پیداکردن کار بسیار سودمند هستند و حتی از مدارک تحصیلی عالیه از دانشگاههای معتبر ایران هم می تونند سودمندتر واقع بشن ( چون ایشون استادیار دانشگاه هستند در این زمینه با دانشجویان مختلف از ملیتهای مختلف زیاد سروکار دارند و این اطلاعات رو از این دانشجویان هم کسب می کنند)
ممنون پیمان عزیز بابت راهنمایی خوبتونSmile

(2013-06-24 ساعت 06:15)مهتاب - 2251 نوشته:  مهساااا جان چيزي كه من فهميدم تو اين مدت اينجا كار زياده فقط بايد همت و تلاش داشته باشي و بگردي من تجربه خودمو ميگم چون وقتي تو ايران هم بودم تو كار غذا بودم اينجا هم فقط دنبال همون رفتم و از شغل هاي ديگه اصلا خبر ندارم و با توجه به زبان فوق العاده افتضاحي كه منو شوهرم داريم فكر نميكردم حالا كار پيدا كنيم
خيلي جاها رفتيم البته همش كافي شاپ و رستوران و قنادي بوده و مثلا تو ٣٠ جايي كه رفتيم ٤ تاش جواب دادن بهمون كه ما اوني كه با شرايطمون جور تر بود و انتخاب كرديم و كلا پروسه اش ٢ هفته هم طول نكشيد ك دنبال كار بوديم و پيدا كرديم
اينجا حداقل كار ساعتي ١٠ دلاره يعني امكان نداره كمتر بگيرين
من راضي به هر كاري بودم چون خيلي تو ٢ ماه بيكاري اذيت شدم و كلافه وقتي كارو شروع كردم يه هفته اول كارم اين بود كه اول صبح كه ميريم كف سالن و دستشويي ها رو تميز كنم بعدش ميرفتم تو اشپزخونه و هم كاراي اماده سازي غذا ميكردم هم ظرفشوري البته اينجا همه جا ماشين ظرفشوري داره و فقط وظيفه ديشواشري اينه كه ظرفها رو بذاره تو دستگاه و در بياره خلاصهه بعد يه هفته كم كم بهم كاراي پخت و پز ميدادن و بعدشم در كمال ناباوري شدم مسول اشپزخونه ! البته دو هفته دوره ميديم براش و با اينكه زبانم هنوزم افتضاحه و خيلي نميفههمم ولي چون خيلي به كارم اهميت ميدم و از سر باز نميكنم خيلي مدير رستوران خوشش اومده البته خيلي وظيفه سختيه مخصوصا كه زبانم بده ولي واقعا تلاشمو ميكنم و اينجا بود كه واقعا ديدم راست ميگن كه امريكا راه براي پيشرفت بازه و من اصلا خوابشم نميديدم كه اينقدر زود برم بالا
اينجا نه به مدارك تحصيليمون نگاه كردن نه به گواهينامه هاي غذا و غيره كه متفرقه گرفته بوديم فقط ازمون انتظار مسئوليت پذيري دارن و شوهرمم هم شيفت مخالف من كار ميكنه و البته اون از اول با سر اشپز كار ميكنه !
حالا منظورم از اين همه صغري و كبرا اين بود كه اينجا كار هست ربطي هم به سابقه تون تو ايران نداره چون اينجا از غذا گرفته تا معماري كلا متفاوته ! با ايران فقط بايد كارفرما رو مجاب كنين كه اهل كارين و خيلي براشون مهمه كه كارتو دوست داشته باشي ! و با عشق كار كني مثلا من موقع كار عادت دارم خيلي اخمو و جدي باشم و اينا همش ميان بهم ميگن مشكلي داري! و من ميگم نه ميگن پس لبخند بزن و كار كن! و همش ميپرسن راضي هستي از كار كردنت و غيرههههه
حالا من شنيدم كه كار رستوران هميشه هست و زياده و واقعا نميدونم همينجوريه يا نه و نميتونم اظهار نظري هم براي بقيه مشاغل بكنم ببخشيددددا Smile
مهسا جون اميدوارم زود تر ببينمتSmile

مهتاب جونم مرسی که همیشه بهم دل گرمی میدی!Smile منم آرزومه که هرچی زودتر از نزدیک ببینمتون.Big Grin

( دلم نیومد که فقط از دکمه تشکر برای شما دوستای عزیزم استفاده کنم.)

مخلص همه ی دوستای با مرام سیاتلی.Tongue

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پسرک مهاجر - 2013-06-24

وای خدا چقدر دلم می خواست میومدم سیاتل
کسی حاضر نیست یکی از خواب های خانه اش را به یک پسر مودب و با شخصیت که مهندس کامپیوترم هست و 22 سالشه و لاتاری 2014 هم برنده شده اجاره بده؟؟؟ Smile
هر موقع هم مشکلات کامپیوتر و لپ تاپ و رایانه هم داشتید حل می کنه ها Big Grin

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پسرک مهاجر - 2013-06-25

بابا تشکر لازم نیست فقط کافیه یکی قبول زحمت کنه Smile
یه دوست دارم تو دالاس زندگی می کنه خودش می گه بیا اینجا
ولی خدا می دونه که دلم گیر سیاتله Smile
بچه ها واقعا کسی مشکل کامپیوتر نداره و فکر نمی کنه براش یوقتی پیش بیاد؟؟!! Smile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2013-06-25

(2013-06-25 ساعت 22:44)پسرک مهاجر نوشته:  بابا تشکر لازم نیست فقط کافیه یکی قبول زحمت کنه Smile
بچه ها واقعا کسی مشکل کامپیوتر نداره و فکر نمی کنه براش یوقتی پیش بیاد؟؟!! Smile

اگه تو کار کامپیوتر واردی و دلت پیش سیاتل گیره، از نظر کاری جای خوبیه برات. کار گیر بیاری از پس همه مخارجت بر میای.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-06-26

(2013-06-25 ساعت 22:44)پسرک مهاجر نوشته:  بابا تشکر لازم نیست فقط کافیه یکی قبول زحمت کنه Smile
راستش موضوع قبول زحمت نيست ، موضوع اينه كه كسايي كه يه اتاقشونو به كسي ميدن يا خونه هاي دوبلكس دارن كه اتاق ها بالاست و مستقل يا خونه ويلايي بزرگ! نه كسايي مثل ما تازه مهاجرا كه يه اپارتمان كوچولو اجاره كرديم كه خودمونم توش جا نميشيم! ولي كرگليست بگردين هستن كسايي كه اتاقشونو اجاره ميدن و فكر ميكنم خيلي هم مناسب باشه هزينه هاش

يه موضوع ديگه هم هست اونم اينه اينجا وقتي خونه اجاره ميكني اسم تك تك اعضا خانواده مياد تو اجاره نامه حتي بچه ها بعد بر همون اساس شارژ و اينا رو ميگيرن و كسي نميتونه سر خود اتاقشو اجاره بده

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - tabim4 - 2013-06-26

(2013-06-24 ساعت 10:38)پسرک مهاجر نوشته:  وای خدا چقدر دلم می خواست میومدم سیاتل
کسی حاضر نیست یکی از خواب های خانه اش را به یک پسر مودب و با شخصیت که مهندس کامپیوترم هست و 22 سالشه و لاتاری 2014 هم برنده شده اجاره بده؟؟؟ Smile
هر موقع هم مشکلات کامپیوتر و لپ تاپ و رایانه هم داشتید حل می کنه ها Big Grin
سلام دوست عزیز و با تبریک برنده شدن شما, یادش بخیر ما هم اون اوایل برنده شدنمان خیلی تو شور و شوق و هیجان افتاده بودیم. حتی تو دو ماه اول برنده شدنمان با هیجان خاص دنبال شهر مناسب برای زندگی و گشت و گذار تو اینترنت برای انتخاب خطوط هوایی آژانس ها و........ بودیم ساده دلانه فکر میکریم این یک مسافرت به خارج از کشور می باشد Big Grin. در پاسخ به درخواست شما عرض شود که به احتمال زیاد در خوشبینانه ترین حالت برنامه سفر شما می افتد تو نیمه دوم سال 2014 پس بنابراین چه خوب گفته اند قدیمیها که جوجه را آخر پاییز میشمارند!!! دوست عزیز شما راه درازی را تا انتخاب یک همسفر و یا هم اتاقی پیش رو دارید تا اون موقع هزار و یک پیشامد و اتفاق رخ خواهد داد. برای ما که اینطور بوده ، پخته ترین و با تجربه ترین دوستان مهاجرسرایی برنامه مسافرت خود را برای بعد از دقیقه نود در وقت اضافی تنظیم میکنند تا با کوله باری از تجربه ، دانش ، تخصص و مهارت مهاجرت کنند .

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - خانه - 2013-06-27

بابا همه که دارن میرن دنبال مهندسی یکی بیاد پایه بشه تا تو آمریکا زمین بخریم کشاورزی راه بندازیم مزرعه گاو گوسفند مرغ و خروس پرورش بدیمBig GrinWinkCool

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مانترا - 2013-06-28

(2013-06-27 ساعت 21:41)خانه نوشته:  بابا همه که دارن میرن دنبال مهندسی یکی بیاد پایه بشه تا تو آمریکا زمین بخریم کشاورزی راه بندازیم مزرعه گاو گوسفند مرغ و خروس پرورش بدیمBig GrinWinkCool

من حاضر،من پایه Smile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - jafarlari - 2013-06-28

باسلام خدمت شما
خواهشمنداست بفرمایید اجاره مسکن در شهرسیاتل برای من وهمسرم که بازنشسته هستیم چطور است یک خانه یک خوابه باسرویس کامل چقدر است ضمنا هزینه خوراک ماهیانه بطور متوسط
در شرایط معمولی چقدر است

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-06-28

(2013-06-28 ساعت 11:24)jafarlari نوشته:  باسلام خدمت شما
خواهشمنداست بفرمایید اجاره مسکن در شهرسیاتل برای من وهمسرم که بازنشسته هستیم چطور است یک خانه یک خوابه باسرویس کامل چقدر است ضمنا هزینه خوراک ماهیانه بطور متوسط
در شرایط معمولی چقدر است
فكر ميكنم با ماهي ١٥٠٠ تا ١٧٠٠ براتون هزينه برداره البته من مجموعشو گفتم