مهاجرسرا
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا (/thread-101.html)

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - پدی - 2013-11-22

از ولی چه خبر؟

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - KIMIA2005 - 2013-11-22

سلام
دوستان عزیزی که مقیم لس انجلس بوده و یا هستند با توجه به تجربیاتشون ممنون خواهم شد نظر شما عزیزان را نیز در رابطه با چندتا از مناطق خوب و مناسب زندگی در لس انجلس با توجه به رتبه مدارس -پیدا کردن کار- امنيت - آرامش و مناسب بودن هزینه های زندگی را بدونم چون بنده بچه دبیرستانی دارم میخوام جایی برم که برای دخترم از نظر رتبه مدارس قابل قبول و خوبی داشته باشه ودر کل اگه توصیه ای در مورد مناطق خوب و مناسب زندگی و مدرسه بچه ها یاهرتجربه مفید دیگه ای دراین مورد داشته باشید ممنون میشم اگه دراختیار بنده بگذاریددر ضمن قيمت خونه 1 و2 خوابه در اين مناطق در چه حدودي هستش ؟ با تشکر

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - پدی - 2013-11-22

درلس انجلس کانتی منطقه ای هست بنام ارکدیا.نمره تمام مدارس ان 10 است بجز 2 مدرسه که 9 هستند.محله بسیار ارام وتمیز با فروشگاه های بزرگ.ایرانی خیلی کم داره.اجاره اپارتمان 1 خوابه بین 1100 تا 1500 و2 خوابه بین 1300 تا 2800 می باشد .علت این تفاوت قیمت به خاطر محله هاش نیست بلکه به امکانات خود خونه بر میگرده.کالج پاسدنا حدود 15 دقیقه با این محله فاصله داره ودومین کالج خوب لس انجلس است

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - americansoudi - 2013-11-23

(2012-01-27 ساعت 01:48)یاشار و ماری نوشته:  
(2011-12-12 ساعت 09:10)golbano نوشته:  با سلام به شما دوستآن ،
دوستان کسی‌ میدونه واسه خرید لباس عروس در منطقه ارنج کانتی و لگونا هیلز با قیمت مناسب باید به کجا مراجعه کرد ?ممنون میشم را هنمأیم کنید .

جلوی مغازه های ایرانی یه پوستر تبلیغاتی زده.

یکیشون اینه: Mission Ranch Market
23166 Los Alisos Blvd, Mission Viejo, CA
(949) 707-5879

یکی هم اینجاست: Jordan Market
24771 Alicia Pkwy # A, Laguna Hills, CA
(949) 770-3111

اگه برین، جلوی در مغازه ها پوسترش رو می بینید

قیمت خبر ندارم.

David Bridal by south coast plaza

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - پدی - 2013-11-23

در شرق منطقه ارکدیا مونرویا است.جای قشنگیه وقیمت اجاره حدود 200 دلار ارزانتر از ارکدیا است.مدارسش هم خوبه.کلا مناطق شرقی لس انجلس ایرانی های کمتری داره اما از آسیای شرقی بیشترند سیاه پوست و اسپانیش کمی هم داره .آدم های شرق آسیا ارام هستند

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - پدی - 2013-11-24

لس انجلس شهر بسیار خوبیه و آب وهوای محشری داره .به هیچ عنوان اگه بیکار هم باشی حوصله ات سر نیمره اما روابط اجتماعی مثل شهرهای کوچک نیست که همه لبخند بر لب داشته باشند.با توجه به اقلیم اونجا ایرانی پسند است.در مناطقی از اونجا ایرانی خیلی کمه که انصافا مناطق خوبی هم هستند اما نمی دانم چرا

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - پدی - 2013-11-25

در غرب ارکدیا ،پاسدنا است منطقه ای بزرگتر از ارکدیا .کالج بسیار خوبی داره.قسمت جنوبی ان مثل آرکدیا خوب وامن است.قیمت های پاسدنا از آرکدیا مناسبتر است ومراکز خرید بیشتری داره

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - پدی - 2013-11-25

در شمال لس انجلس منطقه وسیعی بنام ولی است وبالاتر از آن سمی ولی است.بجز وست وود بیشترین تراکم ایرانی ها در ولی می باشد .وود لند هیلز وانسینو از جاهای خوب ولی هستند کالج خوبی در این منطقه وجود داره.بهترین کالج در لس انجلس سانتا مونیکا ودوم پاسدنا هستند.در مغازه های ولی هر چیز از ایران فکر کنید وچود داره . قسمت های شمالی ولی به علت تراکم بیشتر اسپانیش ها قیمت خانه ارزانتر است

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - KIMIA2005 - 2013-11-27

دوستان از arcadia و south pasadena تا مرکز لس انجلس چقدری راه هست؟؟ جمعیت ایرانی ها مقیم این دو منطقه چقدر هستش ؟ چند تا زیپ کد خوب این دو تا منطقه از لحاظ رتبه مدارس و امنیت و ارامش رو میخواستم دوستان لطف کنند ممنون میشم . در ضمن ایین نامه رانندگی کالیفرنیا 2012رو گرفتم جدیدترش واسه 2013 هم موجود هست یا بایستی همون 2012 رو بخونیم ؟ با تشکر

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - mechanicalengineer - 2013-11-27

(2013-11-25 ساعت 21:46)پدی نوشته:  در شمال لس انجلس منطقه وسیعی بنام ولی است وبالاتر از آن سمی ولی است.بجز وست وود بیشترین تراکم ایرانی ها در ولی می باشد .وود لند هیلز وانسینو از جاهای خوب ولی هستند کالج خوبی در این منطقه وجود داره.بهترین کالج در لس انجلس سانتا مونیکا ودوم پاسدنا هستند.در مغازه های ولی هر چیز از ایران فکر کنید وچود داره . قسمت های شمالی ولی به علت تراکم بیشتر اسپانیش ها قیمت خانه ارزانتر است

دوست عزیز یه سوال دارم اینکه میگن وقتی رسیدی باید مدرک لیسانست رو بدی تایید کنند و ممکنه بعضی واحداتو قبول نکن ، اگه قبول نشه باید بری کالج و یا پروسه دیگه ای داره ؟

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - پدی - 2013-11-27

(2013-11-27 ساعت 16:29)KIMIA2005 نوشته:  دوستان از arcadia و south pasadena تا مرکز لس انجلس چقدری راه هست؟؟ جمعیت ایرانی ها مقیم این دو منطقه چقدر هستش ؟ چند تا زیپ کد خوب این دو تا منطقه از لحاظ رتبه مدارس و امنیت و ارامش رو میخواستم دوستان لطف کنند ممنون میشم . در ضمن ایین نامه رانندگی کالیفرنیا 2012رو گرفتم جدیدترش واسه 2013 هم موجود هست یا بایستی همون 2012 رو بخونیم ؟ با تشکر

از ارکدیا 12 مایل واز پاسدنا 10 مایل.ارکدیا 3 مدرسه راهنمایی داره که همه نمره 10 از 10 دارند وتمام این منطقه آرام وامنه.در ضمن شما هیچ کاری در داون تاون ندارید وحتی DMVدر خود پاسدنا ست

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - پدی - 2013-11-28

اگه خواستید ماشین نو بخرید در اطراف ارکدیا نمایندگی تمام برند ها وجود داره .اما ما هوندا اکورد خریدیم چون بدون کردیت وام 9 درصدی میداد. البته این ماشین روند بازار هم هست.مسئول فروشش هم آدم بدی نبود.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - Leila12020 - 2013-11-28

(2011-06-26 ساعت 23:55)mohsen324 نوشته:  
(2011-06-26 ساعت 23:37)soleiman نوشته:  اطلاعاتی در مورد شهر Riverside ، هزینه مسکن ، غذا ، بیمه و کلا زندگی در این شهر می خواستم. ما یک خانواده سه نفره هستیم ماهیانه چه مبلغی باید داشته باشیم؟

بعضی هزینه ها در سراسر کالیفرنیا یکسانه. چیزی که خیلی فرق می کنه قیمت خونه است که شما خودتون دارید. هزینه خرید بقالی (Grocery) برای خانواده سه نفره شما حدود 700 دلار فکر کنم بشه. هزینه بنزین ماشنی و بیمه و این جور چیزها رو هم اضافه کنید حدود 1500 دلار هزینه شما منهای هزینه اجاره خونه است. من فکر کنم هزینه شما بیشتر از 2000 دلار در ماه نشه. البته اگر حسابی صرفه جویی کنید و هزینه ماه های اول که باید برای هر چیزی خرید کنید رو حساب نکنید.
عددی که من می دم حدودی و با توجه به تجربه خودمه. شاید اینجا کسایی هستند که با هزینه کمتر هم زندگی می کنند یا بعضی ها با بیشتر از این هم نمی تونن خرج هاشون رو پرداخت کنند.
مخصوصا راجع به بچه من هیچ ایده ای ندارم. اما خبر خوب برای شما اینه که بخاطر بچه دولت کالیفرنیا بهتون بیمه پزشکی میده، همچنین FoodStamp بیشتری هم می تونید بگیرید.

سلام دوست عزيز
من تازه وارد لس آنجلس شدم ميشه منو در مورد بيمه بچه و فود استمپ راهنمايي كنيد كه كجا بايد مراجعه كنم؟
و اين كه كجا بايد واكسن بچه يك سال و نيمه را به صورت دولتي بزنم؟
ممنون از شما

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ArashPH - 2013-11-28

(اتاق رایگان برای اجاره)
دوستان سلام
یه خانواده محترم که در لس انجلس زندگی می کنند یه اتاق خیلی عالی با تمام امکانات برای اجاره دارند.
این خانواده به دنبال شخصی (ترجیحا دختر و دانشجو) میگردن تا این اتاق رو بهش بدن و بجای کرایه خونه بهشون در کارهای خونه کمک کنه...
اگر علاقه مند هستید و یا برای اطلاعات بیشتر لطفا فقط به من ایمیل بزنید: arash.pashaei@gmail.com
با ارزوی موفقیت برای همگی Smile

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ArashPH - 2013-12-01

(2013-11-28 ساعت 20:59)Leila12020 نوشته:  
(2011-06-26 ساعت 23:55)mohsen324 نوشته:  
(2011-06-26 ساعت 23:37)soleiman نوشته:  اطلاعاتی در مورد شهر Riverside ، هزینه مسکن ، غذا ، بیمه و کلا زندگی در این شهر می خواستم. ما یک خانواده سه نفره هستیم ماهیانه چه مبلغی باید داشته باشیم؟

بعضی هزینه ها در سراسر کالیفرنیا یکسانه. چیزی که خیلی فرق می کنه قیمت خونه است که شما خودتون دارید. هزینه خرید بقالی (Grocery) برای خانواده سه نفره شما حدود 700 دلار فکر کنم بشه. هزینه بنزین ماشنی و بیمه و این جور چیزها رو هم اضافه کنید حدود 1500 دلار هزینه شما منهای هزینه اجاره خونه است. من فکر کنم هزینه شما بیشتر از 2000 دلار در ماه نشه. البته اگر حسابی صرفه جویی کنید و هزینه ماه های اول که باید برای هر چیزی خرید کنید رو حساب نکنید.
عددی که من می دم حدودی و با توجه به تجربه خودمه. شاید اینجا کسایی هستند که با هزینه کمتر هم زندگی می کنند یا بعضی ها با بیشتر از این هم نمی تونن خرج هاشون رو پرداخت کنند.
مخصوصا راجع به بچه من هیچ ایده ای ندارم. اما خبر خوب برای شما اینه که بخاطر بچه دولت کالیفرنیا بهتون بیمه پزشکی میده، همچنین FoodStamp بیشتری هم می تونید بگیرید.

سلام دوست عزيز
من تازه وارد لس آنجلس شدم ميشه منو در مورد بيمه بچه و فود استمپ راهنمايي كنيد كه كجا بايد مراجعه كنم؟
و اين كه كجا بايد واكسن بچه يك سال و نيمه را به صورت دولتي بزنم؟
ممنون از شما

سلام
برای دریافت فود استمپ شما باید به اداره welfare برید و درخواست کنید و ثابت کنید که در امدتون پایینه. بعد اونها یه مصاحبه جزئی با شما انجام میدم و ازتون میپرسن که ایا کار میکنید یا نه و موجودی حساب بانکیتون چقدره... توصیه من: در تمام مراحل راستش رو بگین. اصلا هم جای نگرانی نداره و زیاد سخت نمی گیرند, تو اداره welfare LA چند نفر ایرانی هست (اقای تیموریان) که اونها خودشون کمکتون می کنند.
فود استمپ 200$ به هر نفر از اعضای خوانواده تعلق می گیره..
برای بیمه هم اگر یچه زیر 21 سال دارید هم به خودتون و هم به بچتون تا وقتی که زیر 21 سال هست بیمه اعلق میگیره. التبه باز هم باید ثابت کنید که درامدتون پایینه یا اضلا ندارید.
این آدرس اداره welfare تو لس انجلس هست: 11110 West Pico Blvd, Los Angeles, CA
با آرزوی موفقیت