مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - roeentan - 2013-06-28

(2013-06-27 ساعت 21:41)خانه نوشته:  بابا همه که دارن میرن دنبال مهندسی یکی بیاد پایه بشه تا تو آمریکا زمین بخریم کشاورزی راه بندازیم مزرعه گاو گوسفند مرغ و خروس پرورش بدیمBig GrinWinkCool
مهندس شنیدن این حرف از شما عجیبه!
نکنه اونجا تو پالایشگاه مرغ و خروس و گاو و گوسفند پرورش میدین؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - peyman1355 - 2013-06-29

(2013-06-28 ساعت 12:25)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2013-06-28 ساعت 11:24)jafarlari نوشته:  باسلام خدمت شما
خواهشمنداست بفرمایید اجاره مسکن در شهرسیاتل برای من وهمسرم که بازنشسته هستیم چطور است یک خانه یک خوابه باسرویس کامل چقدر است ضمنا هزینه خوراک ماهیانه بطور متوسط
در شرایط معمولی چقدر است
فكر ميكنم با ماهي ١٥٠٠ تا ١٧٠٠ براتون هزينه برداره البته من مجموعشو گفتم
در تائید فرمایش مهتاب عزیز، بله حدودا همین قیمت تمام میشه، اگر بازنشسته هستید و مکان دنج و آرامی را برای زندگی می خواید انتخاب کنید به نظر من می بایستی زمان بگذارید و حسابی بگردید، اما از اونجایی که شانس با ما همیشه همراه بوده در مورد اجاره خانه هم شانس آوردیم ( پستهای پیشین بنده رو لطفا بخونید) و از محل منزل فعلی بسیار راضی هستیم، آب و هوای سرشار از اکسیژن و نمای بسیار زیبا از زمین گلف در کنار پارک جنگلی و زمین گلف Jakson Greens Park، اجاره یک واحد یک خوابه مبله نشده ( خانه مبله هم پیدا میشه اما خیلی کمتر از غیر مبله است ) ویلایی حدود 75 متر مربع در طبقه دوم با شومینه هیزمی، پنکه سقفی، ماشین ظرفشویی و لباسشویی با خشک کن حرارتی ( معمولا اینجا داخل هر خانه ای در سیاتل این دو آپشن وجود نداره و مجتمع ها اتاق لباسشویی مشترک دارند که باید لباسهاتون رو به اونجا ببرید که معمولا هم سکه ای است و باید توش سکه بیاندازید که کار کنه اما اینجا مثل ایران توی آشپزخانه لباسشویی و ماشین ظرفشویی داره که برای ما که بچه کوچک داریم بسیار مناسبه به خصوص ماشین لباسشویی) ،اجاره که در بدو ورود 900$ بود که بعد از بستن قرارداد خود مسئول ساختمان به 15$ در هر ماه تخفیف داد که شد 885$ هر ماه، البته هزینه آب و فاضلاب و برق با خود ماست که حدودا در مجموع با اجاره 1000$ در ماه خواهد شد، هزینه خوراک هم در ماه برای دو نفر و نصفی! ما میشه 500$، هزینه هایی مثل اینترنت و موبایل هم حدودا برای 2 نفر میشه 100$، که در مجموع به فرمایش مهتاب عزیز میشه همون حدود 1500 تا 1700$، البته توی زمستان هزینه مصرف برق بیشتر میشه و ممکنه حداکثر بابت این آیتم ماهی 50$ بیشتر هزینه کنید.
( ضمنا یک عکس از نمای زمین گلف روبروی بالکن، یک عکس از داخل سالن نشیمن و یک عکس از نمای ورودی مجتمع برای دوستان خوبم می گذارم )

[عکس: ?1358330347]

http://i.oodleimg.com/item/2463158419u_24x424x360f_apartments_for_rent_in_seattle_wa/?1358330340

http://pics3.city-data.com/businesses/p/2/3/1/4/6892314.JPG
شاد و تندرست باشیدSmile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - love_everlife - 2013-07-04

(2013-06-24 ساعت 10:38)پسرک مهاجر نوشته:  وای خدا چقدر دلم می خواست میومدم سیاتل
کسی حاضر نیست یکی از خواب های خانه اش را به یک پسر مودب و با شخصیت که مهندس کامپیوترم هست و 22 سالشه و لاتاری 2014 هم برنده شده اجاره بده؟؟؟ Smile
هر موقع هم مشکلات کامپیوتر و لپ تاپ و رایانه هم داشتید حل می کنه ها Big Grin

امیدوارم مشکلم حل بشه و با هم بریم سایتل Smile Sad اما باید زمان بگزره.. توکل به خدا. قبلش یه چند وقتی باید برم تگزاس استین بعدش شک نکن که باهم هم خونه میشیم مخصوصا که کارمون هم تقریبا یکیه Smile با هم میگردیم دنبال کار Smile)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2013-07-06

(2013-06-18 ساعت 00:03)واله نوشته:  سلام پروا جون ممنون از اطلاعاتی که میزارین
ما که هنوز تو منتظر سرا هستیم اگه سیاتل بطلب حتما میایم اونجا
یه سوال دارم شما زبانتون وقتی رفتین در چه سطحی بود؟

بازهم اگه اطلاعاتی داشتین که به درد ما میخورد ممنون میشم بذارید

سلام به واله خانمSmile
من ، ايلتس ٦ دارم ، كه اگر خيلي سريع و با لهجه صحبت نكنند،تقريبا ميتونم راحت بفهمم و جواب بدم 

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - montazer59 - 2013-07-06

(2012-07-28 ساعت 20:26)امیر مهاجر نوشته:  جدول مقایسه شهرها به روز شد. اطلاعات دو شهر Pullman و Palouse (محدوده دانشگاه ایالتی واشنگتن) اضافه شد.
سلام به شما دوست عزیز
خیلی ممنون از اطلاعاتی خوبتون توی این تاپیک
میخواستم بدونم شما در مورد رشته علوم دامی در دانشگاه های سیاتل یا اطراف آن اطلاعاتی دارین؟ آیا در زمینه کار دامپروری(دام شیری) احتمال پیدا کردن کار وجود داره؟ رشته کاری همسر من دامپزشکیه

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2013-07-06

(2013-07-06 ساعت 12:09)montazer59 نوشته:  
(2012-07-28 ساعت 20:26)امیر مهاجر نوشته:  جدول مقایسه شهرها به روز شد. اطلاعات دو شهر Pullman و Palouse (محدوده دانشگاه ایالتی واشنگتن) اضافه شد.
سلام به شما دوست عزیز
میخواستم بدونم شما در مورد رشته علوم دامی در دانشگاه های سیاتل یا اطراف آن اطلاعاتی دارین؟ آیا در زمینه کار دامپروری(دام شیری) احتمال پیدا کردن کار وجود داره؟ رشته کاری همسر من دامپزشکیه

دوست عزیز اینجا رو بخونید. عبارت «علوم دامی» هایلایت شده.
در کل اگر وقت بگذارید و این تاپیک رو بخونید اطلاعات زیادی رو بدست میارید.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - montazer59 - 2013-07-06

(2013-07-06 ساعت 12:27)امیر مهاجر نوشته:  
(2013-07-06 ساعت 12:09)montazer59 نوشته:  
سلام به شما دوست عزیز

دوست عزیز اینجا رو بخونید. عبارت «علوم دامی» هایلایت شده.
در کل اگر وقت بگذارید و این تاپیک رو بخونید اطلاعات زیادی رو بدست میارید.
امیر آقا ممنون از اطلاعات مفیدی که توی این تاپیک گذاشتین. واقعا به تصمیم گیری ما خیلی کمک میکنه. من الان 3 روزه که این تاپیکو میخونم و بالاخره امروز تمومش کردم. دانشگاه ایالتی رو هم که شما فرمودین دیدم ولی این دانشگاه تا شهر سیاتل حدود 5 ساعت فاصله داره و در شهر پولمن هست که من اطلاعاتی در موردش ندارم.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - kaban - 2013-07-08

با سلام. آقا من این ساختمون شما رو چند ماه پیش دیدم. ویلایی نیست که. کمپلکس چند آپارتمان است. جای قشنگیه ولی شاید چون شما هنوز کار پیدا نکردید سختی رفت و آمد رو هنوز متوجه نشدید. واسه برق هم من که تنها خودم هستم واسه یه خوابه تو زمستون واسه ۲ ماه ۳۰۰ دلار می دم. من چند ماهیه رفتم U-district. اما جای بدی نیست اونجوری که شما می گید. من یه دختر تنها هیچ مشکلی نداشتم تا حالا. هر جا برید بی خانمان هست. و بهتره یاد بگیریم که به همه احترام بذاریم و اینقدر از لفظ سیاه استفاده نکنیم. کاش یک سری مسایل رو یاد بگیریم و بعد اظهار نظر کنیم.

(2013-06-29 ساعت 03:52)peyman1355 نوشته:  
(2013-06-28 ساعت 12:25)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2013-06-28 ساعت 11:24)jafarlari نوشته:  باسلام خدمت شما
خواهشمنداست بفرمایید اجاره مسکن در شهرسیاتل برای من وهمسرم که بازنشسته هستیم چطور است یک خانه یک خوابه باسرویس کامل چقدر است ضمنا هزینه خوراک ماهیانه بطور متوسط
در شرایط معمولی چقدر است
فكر ميكنم با ماهي ١٥٠٠ تا ١٧٠٠ براتون هزينه برداره البته من مجموعشو گفتم
در تائید فرمایش مهتاب عزیز، بله حدودا همین قیمت تمام میشه، اگر بازنشسته هستید و مکان دنج و آرامی را برای زندگی می خواید انتخاب کنید به نظر من می بایستی زمان بگذارید و حسابی بگردید، اما از اونجایی که شانس با ما همیشه همراه بوده در مورد اجاره خانه هم شانس آوردیم ( پستهای پیشین بنده رو لطفا بخونید) و از محل منزل فعلی بسیار راضی هستیم، آب و هوای سرشار از اکسیژن و نمای بسیار زیبا از زمین گلف در کنار پارک جنگلی و زمین گلف Jakson Greens Park، اجاره یک واحد یک خوابه مبله نشده ( خانه مبله هم پیدا میشه اما خیلی کمتر از غیر مبله است ) ویلایی حدود 75 متر مربع در طبقه دوم با شومینه هیزمی، پنکه سقفی، ماشین ظرفشویی و لباسشویی با خشک کن حرارتی ( معمولا اینجا داخل هر خانه ای در سیاتل این دو آپشن وجود نداره و مجتمع ها اتاق لباسشویی مشترک دارند که باید لباسهاتون رو به اونجا ببرید که معمولا هم سکه ای است و باید توش سکه بیاندازید که کار کنه اما اینجا مثل ایران توی آشپزخانه لباسشویی و ماشین ظرفشویی داره که برای ما که بچه کوچک داریم بسیار مناسبه به خصوص ماشین لباسشویی) ،اجاره که در بدو ورود 900$ بود که بعد از بستن قرارداد خود مسئول ساختمان به 15$ در هر ماه تخفیف داد که شد 885$ هر ماه، البته هزینه آب و فاضلاب و برق با خود ماست که حدودا در مجموع با اجاره 1000$ در ماه خواهد شد، هزینه خوراک هم در ماه برای دو نفر و نصفی! ما میشه 500$، هزینه هایی مثل اینترنت و موبایل هم حدودا برای 2 نفر میشه 100$، که در مجموع به فرمایش مهتاب عزیز میشه همون حدود 1500 تا 1700$، البته توی زمستان هزینه مصرف برق بیشتر میشه و ممکنه حداکثر بابت این آیتم ماهی 50$ بیشتر هزینه کنید.
( ضمنا یک عکس از نمای زمین گلف روبروی بالکن، یک عکس از داخل سالن نشیمن و یک عکس از نمای ورودی مجتمع برای دوستان خوبم می گذارم )

[عکس: ?1358330347]

http://i.oodleimg.com/item/2463158419u_24x424x360f_apartments_for_rent_in_seattle_wa/?1358330340

http://pics3.city-data.com/businesses/p/2/3/1/4/6892314.JPG
شاد و تندرست باشیدSmile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - elhamin - 2013-07-08

سلام دوستان منم 1 ماهی هست که اومدم اینجا اسم شهرش makilteo هست و جز سیاتل به نظرم خیلی جای زیبا و قشنگیه هم طبیعتش و هم شهریت خوبی داره کرکلند و بلویو هم جاهای خوبین.
الان مشکل امتحان گواهی نامه دارم چون زبانم زیاد خوب نیست

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-07-08

خوشبختااااااااااانه تو محله ما اصلا هوم لس نيست پس لزوما نميشه گفت همه جا هست
ما پول برقمون از ٥٠ دلار بيشتر نشده تا حالا با اينكه من از فر خيلي استفاده ميكنم فقط پول گازمون تو زمستون ١٢٠ دلار بود براي يك ماه كه الان شده براي ٢ ماه اومده ٤٥ دلار و خونمونم فكر كنم ٨٠ يا ٩٠ متر باشه
كلا من فكر ميكنم اگه بچه نداشته باشين همه جاي سياتل خوبه و فقط براي بچه دارها احتياط لازمه كه محله اي كه ميشينن امنيتش بالاتر باشه مخصوصا كه الان چند وقته يه رواني افتاده به جون بچه هاي مردم و جلوي چشم مادر پدرا به يه چشم بهم زدن ميبره بچه روSad
اونايي كه بچه دارين خيلييييي مراقب باشين تو تي وي يكي از مادرها ميگفت تا رومو كردم اونطرف شوهرمو صدا كنم بچه رو برد!!! از تو حياط خونه هااا!!!! البته تو ايرانم خيلي اين موضوع زياده اما چون اطلاع رساني نميشه ما هم نميفهميم ولي اينجا بلافاصله بعد هر بچه دزدي كانالهاي تي وي همه قطع ميشهو ميره رو پيام اظطراري و اعلام ميكنن كه يه بچه تو فلان منطقه ربوده شده!!
پس ترخدا خيلي هواستون به بچه هاتون باشه .
به نظر من براي ادماي مجرد يا بي بچه اورت جاي خوبيه براي شروع چونخيلي اجاره خونه ارزونه و همه چي هم هست و خطوط اتوبوس هم به همه جا داره

الهام جون خيلي خوش اومدي و جاي خيلي خوبي هم هستي مخصوصا اگه تو حاشيه اوشن باشين كه فوق العاده است و البته گرون
با ما حدود يه ربع فكر كنم فاصله داشته باشين اگر كاري كمكي چيزي خواستين خوشحال ميشم كمكتون كنمSmile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - elhamin - 2013-07-08

ممنونم مهتاب جان اسم محله ای که هستم horbur point هست شما کدوم شهر هستید؟
فکر کنم lynwood هم برای زندگی جای خوبی باشه

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - kaban - 2013-07-08

مهتاب جان خونه من اصلا گاز نداره. همه چی برقیه ( اجاق گاز- حرارت). اگه هزینه گاز و برق شما رو هم جمع بزنیم تقریبا مساوی من میشه.

(2013-07-08 ساعت 07:44)مهتاب - 2251 نوشته:  خوشبختااااااااااانه تو محله ما اصلا هوم لس نيست پس لزوما نميشه گفت همه جا هست
ما پول برقمون از ٥٠ دلار بيشتر نشده تا حالا با اينكه من از فر خيلي استفاده ميكنم فقط پول گازمون تو زمستون ١٢٠ دلار بود براي يك ماه كه الان شده براي ٢ ماه اومده ٤٥ دلار و خونمونم فكر كنم ٨٠ يا ٩٠ متر باشه
كلا من فكر ميكنم اگه بچه نداشته باشين همه جاي سياتل خوبه و فقط براي بچه دارها احتياط لازمه كه محله اي كه ميشينن امنيتش بالاتر باشه مخصوصا كه الان چند وقته يه رواني افتاده به جون بچه هاي مردم و جلوي چشم مادر پدرا به يه چشم بهم زدن ميبره بچه روSad
اونايي كه بچه دارين خيلييييي مراقب باشين تو تي وي يكي از مادرها ميگفت تا رومو كردم اونطرف شوهرمو صدا كنم بچه رو برد!!! از تو حياط خونه هااا!!!! البته تو ايرانم خيلي اين موضوع زياده اما چون اطلاع رساني نميشه ما هم نميفهميم ولي اينجا بلافاصله بعد هر بچه دزدي كانالهاي تي وي همه قطع ميشهو ميره رو پيام اظطراري و اعلام ميكنن كه يه بچه تو فلان منطقه ربوده شده!!
پس ترخدا خيلي هواستون به بچه هاتون باشه .
به نظر من براي ادماي مجرد يا بي بچه اورت جاي خوبيه براي شروع چونخيلي اجاره خونه ارزونه و همه چي هم هست و خطوط اتوبوس هم به همه جا داره

الهام جون خيلي خوش اومدي و جاي خيلي خوبي هم هستي مخصوصا اگه تو حاشيه اوشن باشين كه فوق العاده است و البته گرون
با ما حدود يه ربع فكر كنم فاصله داشته باشين اگر كاري كمكي چيزي خواستين خوشحال ميشم كمكتون كنمSmile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-07-08

(2013-07-08 ساعت 08:34)elhamin نوشته:  ممنونم مهتاب جان اسم محله ای که هستم horbur point هست شما کدوم شهر هستید؟
فکر کنم lynwood هم برای زندگی جای خوبی باشه
ما ميل كريك هستيم ، بعلهههه لين وود هم عاليه مخصوصا كه ادموند كامني كالجم اونجاست

Kaban جان اينجا كلا برق كاربردش بيشترهSmile ما هم فقط سيستم گرمايي و سرمايشمون گازي و شومينه

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - peyman1355 - 2013-07-10

(2013-07-08 ساعت 07:44)مهتاب - 2251 نوشته:  خوشبختااااااااااانه تو محله ما ...........
پس ترخدا خيلي هواستون به بچه هاتون باشه......
مهتاب جان این بچه دزدی که میگی توی سیاتل اتفاق افتاده یا تو شهرهای اطراف؟ چون من هنوز تی وی نگرفتم از رخدادهای محلی زیاد آگاهی ندارم، متاسفانه بله همه جای دنیا خیلی این کار زیاد شده و خیلی خیلی حواسمون باید جمع باشه،بازم از اینکه دوستان رو آگاه کردی از شما صمیمانه سپاسگزارمSmile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-07-10

منم با شما موفقم پيمان جان ! بعد از همه اين حرفا كه تبعيض نژادي بده و واي خدا مرگم بده اين حرفااااااا به نظرم اين قشر مورد نظر خودشون يه كاري. ميكنن كه نگاه ما فرق كنه وگرنه مگه تو ايران كم سياه پوست داريم اصلا رنگشون مهم نيست من فكر ميكنم اينا مشكل ژني دارند هههه ببخشيد شوخي بود ولي اصلا اينا در مواجهه با ما انگار دعوا دارن همش حالت تهاجمي دارن !! و نميدونم چرا اينقدر علاقه دارن خودشونو عج وجق درست كنن!! به ندرت توشون يكيو ميبيني ظاهر معمولي باشه حالا سفيد ها هم مشكل دارن ولي واقعا اينا فرق دارن!چند تاشون تو محل كار من هستن بد نيستن ولي يكيشون منو كه ميبينه انگاررر قاتل پدرشو ديده!! نميدونم به خدا چرا ها من همش سعي ميكنم باهاش مهربون باشم شايد كوتاه بياد ولي اصلاااا و ابدا تازه با اينكه اونجا ويتر هست باز هر جور شده يه راهي پيدا ميكنه بياد به من يه دستوري بده !!!!! بعدشم هي بگه بي كرفول بيكرفول!!! واي اون موقع است كه دلم ميخواد ....
بگذريم Smile
پيمان جان تو تي وي كه ميگفت سياتل دقيق نگفت كجاش حالا نميدونم ديگه ! صرفا جهت اگاهي بود !