مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-04-16

(2014-04-16 ساعت 13:40)amirghn نوشته:  سلام دوستان

دوستان یک سوال داشتم. معمولا بعد از دریافت ویزا که 6 ماه فرصت دارید تا به ا م ری کا سفرکنید حالا میخوام بدونم اگر کسی روزهای اخر از اون 6 ماه سفر کنه و برسه اونجا و دوماه مثلا طول بکشه که گرین کارتش بیاد اونوقت ویزاش هم تموم شده! ایا قانونی هستش که اونجا هستش؟
ممنون.

دوست عزیز مهر ورود توی پاس بخوره تا یکسال اعتبار داره

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - amirghn - 2014-04-16

دوستان یک سوال دیگر ازتون دارم
اگر پاسپورت 8 ماه به انقضا داشته باشه و ما هم نخواییم تعویض کنیم بعد از یکی دو سال برگردیم باطل شده که و اونجا هم سفارت نداره که تمدید کنیم؟
اگرم پاسپوت نو بگیریم بعد از 5 سال بازم باطل هستش .
چون برای ورود معمولا از پاسپورت داخلی استفاده می کنیم و برای خروج از ایران خارجی.
ممنون.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behfaza - 2014-04-16

(2014-04-16 ساعت 17:26)amirghn نوشته:  دوستان یک سوال دیگر ازتون دارم
اگر پاسپورت 8 ماه به انقضا داشته باشه و ما هم نخواییم تعویض کنیم بعد از یکی دو سال برگردیم باطل شده که و اونجا هم سفارت نداره که تمدید کنیم؟
چون برای ورود معمولا از پاسپورت داخلی استفاده می کنیم و برای خروج از ایران خارجی.
ممنون.
سفارت ایران نیست در امریکا ولی دفتر (حفظ منافع ایران یا همچین چیزی ) هست که میرین و براتون پاس صادر میکنن فقط هزینش بالاتره.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ha78sa - 2014-04-16

دوستان کسی راجع به پروازهای ترکیبی ایران ایر+بریتیش ایرویز تا آمریکا تجربه ای یا اطلاعاتی داره؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - 2013selectee - 2014-04-16

(2014-04-16 ساعت 18:05)behfaza نوشته:  
(2014-04-16 ساعت 17:26)amirghn نوشته:  دوستان یک سوال دیگر ازتون دارم
ممنون.
سفارت ایران نیست در آمریکا ولی دفتر (حفظ منافع ایران یا همچین چیزی ) هست که میرین و براتون پاس صادر میکنن فقط هزینش بالاتره.

ورود به کشور با پاسپورت اعتبار گذشته مشکلی نداره. نیازی نیست که هزینه اضافی بدید. تشریف بیارید همینجا پاس رو تمدید کنید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - pardis58 - 2014-04-16

(2014-04-13 ساعت 12:44)amir-fazli نوشته:  سلام دوستان سفر کرده
ما اوایل اردیبهشت داریم میایم LA
برای سیم کارت و استفاده از پنل خانوادگی کدوم شرکت رو پیشنهاد می کنید که هم خوب باشه هم مناسب ؟؟؟
و برای گرفتن سیم کارت هم باید اول سوشال آیدی رو گرفته باشم یا نه لازم نیست ؟؟؟
ممنون از راهنمائیتون

سلام نه برای سیم کارت نیاز به سوشیال نداری توی فرودگاه نگیر گرون تره ورایزن خوبه سعی کن ان لیمیتد بگیری

(2014-04-16 ساعت 13:40)amirghn نوشته:  سلام دوستان

دوستان یک سوال داشتم. معمولا بعد از دریافت ویزا که 6 ماه فرصت دارید تا به ا م ری کا سفرکنید حالا میخوام بدونم اگر کسی روزهای اخر از اون 6 ماه سفر کنه و برسه اونجا و دوماه مثلا طول بکشه که گرین کارتش بیاد اونوقت ویزاش هم تموم شده! ایا قانونی هستش که اونجا هستش؟
ممنون.

شما همین که وارد شی کافیه روزای آخر هم بیایی ایراد نداره باید تا تاریخ ویزا تموم نشده آمریکا باشی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - nazila5959 - 2014-04-17

(2014-04-16 ساعت 10:48)mohammad19911991 نوشته:  سلام دوستان، من الان یک ماه هست که آمریکا هستم،
گرین کارت هم هنوز نیومده،
فکر کنم از Accepted رفت تو قسمت Optimized
سوشیال هم داستان شد برای ما، 28 Mar اولین بار اقدام کردم، از شانس ما یه افیسر گیج به تور ما خورد، اول که آدرس رو بش دادم دیدم زیپ کد رو اشتباه زده، همون جا بش گفتم که تصحیح کنه و اینکارو کرد،
دیگه فکر نمیکردم انقدر گیج باشه
بعد از چند روز اتفاقی دیدم ای بابا شماره کمپلکس هم اشتباه زده، خلاصه بار دوم 3 Apr رفتم درست کردم،
الان هم 20 روز میگذره و سوشیال هنوز نیومده و من کلی بش احتیاج دارم،

با سلام
منم شرایط شما را دارم دوست عزیز
هنوز خبری نشده؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mohammad19911991 - 2014-04-17

(2014-04-17 ساعت 07:19)nazila5959 نوشته:  
(2014-04-16 ساعت 10:48)mohammad19911991 نوشته:  سلام دوستان، من الان یک ماه هست که آمریکا هستم،
سوشیال هم داستان شد برای ما، 28 Mar اولین بار اقدام کردم، از شانس ما یه افیسر گیج به تور ما خورد، اول که آدرس رو بش دادم دیدم زیپ کد رو اشتباه زده، همون جا بش گفتم که تصحیح کنه و اینکارو کرد،
بعد از چند روز اتفاقی دیدم ای بابا شماره کمپلکس هم اشتباه زده، خلاصه بار دوم 3 Apr رفتم درست کردم،

با سلام
هنوز خبری نشده؟

نه امروز هم خبری نشد، فردا میخام برم همون افیس ببینیم دارن چکار میکنن، ولی خدایی کارت ملی زودتر میومد،
شما وقتی که وارد امریکا میشید ممکنه انواع و اقسام حس های عجیب و غریب و غیر قابل وصفی سراغتون بیاد ... نگران نباشید، این همون فوبیای مهاجرته که احتمالا به دلیل خستگی پرواز و فرش نبودن چند برابر هم شده باشه، بسته به سن اشخاص این حس دنباله دار تر میشه،
دوستان این صحبت ها رو خدا میدونه برای ترسوندن کسی نمیزنم، سیستم بدن انسان پیچیده تر از اونه که این همه تغییر رو یک شبه قبول کنه، 100% دو روز هنگ میکنه،
اگر خدایی نکرده یه دفعه به این جاتون رسید و خواستید احساسات رو بروز بدین، توصیه من اینه که اینکارو نکنین، هر وقت این افکار اومد سراغتون دنبالش رو نگیرید، ذهن آدم خیلی شیک این مسایل رو تبدیل به یه غول میکنه،
همیشه خودتون رو مشغول کنین، برین اطراف پیاده قدم بزنین یا هر چیزی جز فکر کردن به گذشته
اگر شب رسیدین که چه بهتر اما اگر هوا روشن بود و رسیدین به زور هم که شده خودتون رو تا شب نگه دارین و بعد بخوابین
آقا این توصیه رو جدی بگیرین، به هیچ وجه چیز میز نخورین، بعدا نوش جان کنین، حالا موقش نیست، خیلی بد برا روحیه آدم
توی چند روز اول به احتمال زیاد چاره ای به جز اعتماد به یکی دو تا ایرانی که دور و برتون هستن ندارین، البته حرف من این نیست که اونا قصد فریب دادن شما رو دارن چه بسا که ممکنه به همچین آدم هایی هم بر بخورین اما ممکنه با اطلاعات نادرست یا قدیمی شما رو گمراه کنن ... اما چاره ای ندارین جز قبول حرف اونا
آقا شما بیا اینجا نگران سوشیال نباش خودش میاد، آقا من بت میگم شما حرف ما رو قبول نداری ؟ ما شونصد ساله اینجا زندگی میکنیم، آقا حالا وقت هست عجله نکن، عجله کار شیطونه و ...
اینا ماله ایرانه، فراموشش کنید
خدارو شکر برای هر چیزی از کوچیک تا بزرگ یه سایت و منبع موثق هست، برید بخونید یا تماس بگیرید، نگید فلانی اینجور کرده ما هم همون کار رو بکنیم، قوانین مدام در حال عوض شدنه ...
خلاصه که سعی کنید کمی به خودتون مسلط بشین و مستقلانه تصمیم بگیرین و جو اطرفیان برتون حاکم نشه،
موفق باشید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shahryar7021 - 2014-04-17

(2014-04-17 ساعت 08:16)mohammad19911991 نوشته:  
(2014-04-17 ساعت 07:19)nazila5959 نوشته:  

با سلام
هنوز خبری نشده؟

نه امروز هم خبری نشد، فردا میخام برم همون افیس ببینیم دارن چکار میکنن، ولی خدایی کارت ملی زودتر میومد،
شما وقتی که وارد آمریکا میشید ممکنه انواع و اقسام حس های عجیب و غریب و غیر قابل وصفی سراغتون بیاد ... نگران نباشید، این همون فوبیای مهاجرته که احتمالا به دلیل خستگی پرواز و فرش نبودن چند برابر هم شده باشه، بسته به سن اشخاص این حس دنباله دار تر میشه،
دوستان این صحبت ها رو خدا میدونه برای ترسوندن کسی نمیزنم، سیستم بدن انسان پیچیده تر از اونه که این همه تغییر رو یک شبه قبول کنه، 100% دو روز هنگ میکنه،
اگر خدایی نکرده یه دفعه به این جاتون رسید و خواستید احساسات رو بروز بدین، توصیه من اینه که اینکارو نکنین، هر وقت این افکار اومد سراغتون دنبالش رو نگیرید، ذهن آدم خیلی شیک این مسایل رو تبدیل به یه غول میکنه،
همیشه خودتون رو مشغول کنین، برین اطراف پیاده قدم بزنین یا هر چیزی جز فکر کردن به گذشته
اگر شب رسیدین که چه بهتر اما اگر هوا روشن بود و رسیدین به زور هم که شده خودتون رو تا شب نگه دارین و بعد بخوابین
آقا این توصیه رو جدی بگیرین، به هیچ وجه چیز میز نخورین، بعدا نوش جان کنین، حالا موقش نیست، خیلی بد برا روحیه آدم
توی چند روز اول به احتمال زیاد چاره ای به جز اعتماد به یکی دو تا ایرانی که دور و برتون هستن ندارین، البته حرف من این نیست که اونا قصد فریب دادن شما رو دارن چه بسا که ممکنه به همچین آدم هایی هم بر بخورین اما ممکنه با اطلاعات نادرست یا قدیمی شما رو گمراه کنن ... اما چاره ای ندارین جز قبول حرف اونا
آقا شما بیا اینجا نگران سوشیال نباش خودش میاد، آقا من بت میگم شما حرف ما رو قبول نداری ؟ ما شونصد ساله اینجا زندگی میکنیم، آقا حالا وقت هست عجله نکن، عجله کار شیطونه و ...
اینا ماله ایرانه، فراموشش کنید
خدارو شکر برای هر چیزی از کوچیک تا بزرگ یه سایت و منبع موثق هست، برید بخونید یا تماس بگیرید، نگید فلانی اینجور کرده ما هم همون کار رو بکنیم، قوانین مدام در حال عوض شدنه ...
خلاصه که سعی کنید کمی به خودتون مسلط بشین و مستقلانه تصمیم بگیرین و جو اطرفیان برتون حاکم نشه،
موفق باشید
محمد جان سلام وخیلی ممنون که این تجربیات رو با ما در میون گذاشتی.... ایشالله زودتر اون زندگی رو که هدفت هست بسازی...Wink

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Baharehpark - 2014-04-18

دوستان عزیز میشه راهنمایی کنید من آدرس گرین کارتم بوستون هست ولی به لوس آنجلس میرم. می خوام اونجا برای سوشیال اقدام کنم . اشکال نداره که آدرس گرین کارت و سوشیال با هم فرق کنه؟یا باید یکی باشه؟میشه گرین کارتم به همون بوستون پست بشه ولی سوشیالم بیاد لوس آنجلس ؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sce - 2014-04-18

(2014-04-18 ساعت 03:57)Baharehpark نوشته:  دوستان عزیز میشه راهنمایی کنید من آدرس گرین کارتم بوستون هست ولی به لوس آنجلس میرم. می خوام اونجا برای سوشیال اقدام کنم . اشکال نداره که آدرس گرین کارت و سوشیال با هم فرق کنه؟یا باید یکی باشه؟میشه گرین کارتم به همون بوستون پست بشه ولی سوشیالم بیاد لوس آنجلس ؟

این دو به هم ربطی ندارن.
هر جا ساکن شدین از همونجا درخواست سوشال بدین.گرین کارت هم بالاخره به یه جایی پست میشه.اما ترجیحا باهاشون تماس بگیرین و آدس خودتون رو اصلاح کنین.هرچند بازم صد در صد به جایی که می خواین نمیره.Big Grin
موفق باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-04-18

یا اله یا اله مو اومدوم
ما هم به این تاپیک منتقل شدیم تا انشاله با لطف خدا و عنایت و راهنمایی دوستان و پیشکسوتان مقدمات سفر به ینگی دنیا را فراهم کنم.
پیروز و سرافراز باشید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - vistac - 2014-04-18

سلام يه متني در تاپيك پاس سفيد خوندم گفتم اينجا مطرح كنم ببينم درسته يا نه ؟و اون اينه كه كسايي كه پاس سفيد ميگيرندو2 سال از امريكا خارج ميشند از اون 2 سال يكسال اقامت در 5 سال حساب ميشه ايا اين درسته؟ يعني من پاس سفيد بگيرم و برگردم ايران و بعد 2 سال وارد امريكا بشم و يكسال ونيم در امريكا باشم ميتونم اقامت دائم بگيرم يا بايد 2.5 سال در امريكا اقامت داشته باشم؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - bigboy1992 - 2014-04-18

سلام دوستان ، با عرض پوزش سوالی داشتم
بنده ویزا به همراه پاکت زرد رو تحویل گرفتم
اما گوشه ی پاکت به اندازه چند سانت بریده شده و کاغذی به نام Immigrant Data Summary از روی پاکت به کاغذی از داخل پاکت منگنه شده (از محل بریدگی)
می خواستم بپرسم که در مورد بقیه دوستان هم همینطوره؟ آخه من شنیده بودم که پاکت پلمپه ولی مال من نصف مدارکش معلومه!!!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - noobnoobi - 2014-04-18

(2014-04-18 ساعت 16:38)vistac نوشته:  سلام يه متني در تاپيك پاس سفيد خوندم گفتم اينجا مطرح كنم ببينم درسته يا نه ؟و اون اينه كه كسايي كه پاس سفيد ميگيرندو2 سال از امريكا خارج ميشند از اون 2 سال يكسال اقامت در 5 سال حساب ميشه ايا اين درسته؟ يعني من پاس سفيد بگيرم و برگردم ايران و بعد 2 سال وارد امريكا بشم و يكسال ونيم در امريكا باشم ميتونم اقامت دائم بگيرم يا بايد 2.5 سال در امريكا اقامت داشته باشم؟
دوست عزیز 5 سال باید از تاریخ صدور گرین کارت گذشته باشه و مجموعا 30 ماه در آمریکا حضور داشته باشین.
پس تا 5 سال از تاریخ صدور نگذشته باشه هنوز اجازه ورود به پروسه سیتیزنی ندارین.
در ضمن طبق گفته دوستان و وکلا رفت و آمد زیاد و یا استفاده از پاس سفید یه مقدار کار سیتیزنی رو با مشکل رو به رو میکنه چون اگه حس کنن شما قصد اقامت دایم در آمریکا رو نداشتین و برای حفظ گرین کارت رفت و آمد هایی داشتین حق اینو دارن که سیتیزنشیپیتون رو 5 سال به تاخیر بندازن(نمونه تو همین مهاجرسرا بوده)پس پاس سفید درسته اجازه خروج برای دو سال رو میده ولی یک سری مشکلات ممکنه(نه بطور قطع) ایجاد کنه.
و توصیه میکنن 2.5 سال حضور لازم برای گرفتن سیتیزنشیپی بدون وقفه باشه تا بهانه برای به مشکل خوردن پروسه سیتیزنشیپی نباشه.
برای گرفتن اطلاعات بیشتر به این لینک مراجه کنید.