مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۶ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-98.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۶ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-101.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-7218.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - chakavakl - 2016-05-24

(2016-05-24 ساعت 02:49)هستی ص نوشته:  سلام
من سه هفته پیش برای گرفتن سوشالم به اداره سوشال رفتم و کارای مربوطه رو انجام دادم ولی هنوز کارتم نیومده به نظرتون مراجعه مجدد لازمه یا منتظر بمونم؟ و اینکه گرین کارتم رو چجوری از  uscis پیگیری کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

هستی جان میشه بگید شما به کدوم شعبه سوشال مراجعه کردین و فرم پر کردین؟
من 10روز از اومدنم گذشته هنوز نیومده اینجا خوندم که معمولا تا سه هفته بعد از ورود خودش میاد به اداره مراجعه نکردم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - humsun - 2016-05-24

نميدونم اينجا كسي قبلا در مورد كرايه از ايربي ان بي راهنمايي كرده يا نه ولي ممنون ميشم اگه پستي هست من رو راهنمايي كنيد.
سوال من:
١- از طريق كارتهاي بي نام prepaid كه تو ايران هست ميشه پرداخت كرد؟ آدرسي كه لازم داره رو چي زدين؟ چون بايد تو pay pal هم اكانت داشت!
٢- اگه كسي رو داشته باشيد كه كشور ديگه اي زندگي ميكنه مثلا كانادا ميتونه اون شخص كلا براي شما اتاق رو كرايه كنه؟ يعني بايد به صاحبخونه بگه براي يكي ديگه داره أجاره ميكنه؟
لطفا اگه تجربه اي داريد در مورد نحوه پرداخت راهنمايي كنيد ممنون ميشم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - هستی ص - 2016-05-24

(2016-05-24 ساعت 07:19)chakavakl نوشته:  
من سه هفته پیش برای گرفتن سوشالم به اداره سوشال رفتم و کارای مربوطه رو انجام دادم ولی هنوز کارتم نیومده به نظرتون مراجعه مجدد لازمه یا منتظر بمونم؟ و اینکه گرین کارتم رو چجوری از  uscis پیگیری کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

من 10روز از اومدنم گذشته هنوز نیومده اینجا خوندم که معمولا تا سه هفته بعد از ورود خودش میاد به اداره مراجعه نکردم

به نظرم یه سر بزن چون یه فرمی من پر کردم و بردم براشون و اونا اطلاعات منو تو سیستمشون ثبت کردن و یه رسید دادن بهم
من به این ادرس رفتم
10824
N central Expy,dallas,tx 75231
موفق باشی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - MSDJVD - 2016-05-24

(2016-05-24 ساعت 08:01)humsun نوشته:  نميدونم اينجا كسي قبلا در مورد كرايه از ايربي ان بي راهنمايي كرده يا نه ولي ممنون ميشم اگه پستي هست من رو راهنمايي كنيد.
سوال من:
١- از طريق كارتهاي بي نام prepaid كه تو ايران هست ميشه پرداخت كرد؟ آدرسي كه لازم داره رو چي زدين؟ چون بايد تو pay pal هم اكانت داشت!
٢- اگه كسي رو داشته باشيد كه كشور ديگه اي زندگي ميكنه مثلا كانادا ميتونه اون شخص كلا براي شما اتاق رو كرايه كنه؟ يعني بايد به صاحبخونه بگه براي يكي ديگه داره أجاره ميكنه؟
لطفا اگه تجربه اي داريد در مورد نحوه پرداخت راهنمايي كنيد ممنون ميشم

سلام. در مورد سوال اولتون چیزی نمی دونم . ولی سوال دوم، من از این سایت برای 10 روز خونه اجاره کردم. واز مشخصات کردیت کارت یکی از اشناهامون در کانادا استفاده کردم . ولی اول با صاحب خانه مکاتبه کردم در مورد استفاده از کردیت کارد شخصی دیگه . ایشون در جواب گفتند که فرقی نمی کنه که از چه کردیتی استفاده می شه فقط از طریق airbnbباید انجام بشه . من هم همه مشخصات خودم را دادم با مشخصات کارت کسی دیگه که سریعا پول از حساب کارت کسر شد و رزرو انجام شد.شما مشخصات خودتون را بدید حتما

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Elyar84 - 2016-05-24

دوستان یک سوال
بعد از ورود به آمریکا و قبل از دریافت گرن کارت کلا چند بار میشه تغییر آدرس داد
ممنون

(2016-05-24 ساعت 09:05)هستی ص نوشته:  
(2016-05-24 ساعت 07:19)chakavakl نوشته:  

به نظرم یه سر بزن چون یه فرمی من پر کردم و بردم براشون و اونا اطلاعات منو تو سیستمشون ثبت کردن و یه رسید دادن بهم
من به این ادرس رفتم
10824  
موفق باشی

شما دقیقا چه فرمی رو پر کردین؟

(2016-05-21 ساعت 08:07)ho_tasha نوشته:  
(2016-05-19 ساعت 03:12)Elyar84 نوشته:  دوستان یک سوال
من بعد از ورود به آمریکا برای سوشیال باید اقدام کنم یا خوکار اقدام میکنن؟
165 دللارو قبل از رفتن واریز کردم
به جهت گرفتن سوشیال شما ببینید در فرم DS-260 آیا اجازه دادین که از اطلاعاتتون برای SNN استفاده بشه یا خیر اگر اجازه داده باشین زماین که ورود کردین به راحتی منتظر باشید که SNN برای شما میاد.

با سلام
این قسمت اجازه دادن به snn دقیقا کجای فرم 260 هستش؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - هستی ص - 2016-05-25

(2016-05-24 ساعت 18:08)Elyar84 نوشته:  
(2016-05-24 ساعت 09:05)هستی ص نوشته:  
(2016-05-24 ساعت 07:19)chakavakl نوشته:  هستی جان میشه بگید شما به کدوم شعبه سوشال مراجعه کردین و فرم پر کردین؟

من به این ادرس رفتم
10824  
موفق باشی

شما دقیقا چه فرمی رو پر کردین؟

به این لینک برید
https://www.ssa.gov/forms/
و فرم ss-5 رو پر کنید و پرینت بگیرید و با خودتون ببرید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sahar2016 - 2016-05-25

دوستان من سایت skyscannerرو چک میکنم قیمتهاش از سایت cheapoairو سایتهای ایرانی خیلی ارزونتره مثلا برای چهار نفر از 14 نا 24 سپتامبر قیمت رو 9 میلیون میده دوستان تجربه خرید از این سایت رو دارن.ایا میشه با ویزا کارت خرید کرد.در ضمن هرچه به سمت پاییز میریم قیمتها ارزونتر میشهودوستان نظرشون چیه؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - joybar - 2016-05-25

(2016-05-24 ساعت 18:12)Elyar84 نوشته:  
(2016-05-21 ساعت 08:07)ho_tasha نوشته:  
(2016-05-19 ساعت 03:12)Elyar84 نوشته:  دوستان یک سوال
من بعد از ورود به آمریکا برای سوشیال باید اقدام کنم یا خوکار اقدام میکنن؟
165 دللارو قبل از رفتن واریز کردم
به جهت گرفتن سوشیال شما ببینید در فرم DS-260 آیا اجازه دادین که از اطلاعاتتون برای SNN استفاده بشه یا خیر اگر اجازه داده باشین زماین که ورود کردین به راحتی منتظر باشید که SNN برای شما میاد.

با سلام
این قسمت اجازه دادن به snn دقیقا کجای فرم 260 هستش؟
دوست عزیز اجازه صدور اس اس ان تقریبا در انتهای فرم ۲۶۰ هست.ولی توجه داشته باشید که این موضوع انتخابی اختیاری نیست‌.اون گزینه فقط بدای فرمالیتی است.چون که اس اس ان یعنی هویت شما در امریکا یک چیزی مثل کارت ملی خودمون هست. ووقتی پروسه صدور ویزای شما تا ورود به امریکا طی شده یعنی اینکه اس اس ان هم در استانه صدور هست فقط باید مهر ورود بخوره تو پاس شما یعنی وارد شدید . اتوماتیک صادر و ارسال میشه دیر یا زود هر چند مراجعه بعد از ورود به اداره سوشال لازم است تا اگر اشکالی تو پرونده تون هست برطرف بشود.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - MSDJVD - 2016-05-25

(2016-05-25 ساعت 12:20)sahar2016 نوشته:  دوستان من سایت skyscannerرو چک میکنم قیمتهاش از سایت cheapoairو سایتهای ایرانی خیلی ارزونتره مثلا برای چهار نفر از 14 نا 24 سپتامبر قیمت رو 9 میلیون میده دوستان تجربه خرید از این سایت رو دارن.ایا میشه با ویزا کارت خرید کرد.در ضمن هرچه به سمت پاییز میریم قیمتها ارزونتر میشهودوستان نظرشون چیه؟

من از skyscannerخریدم البته اژانس برام خرید ولی خودم مشخصات پروازش را انتخاب کردم و ازشون خواستم که بخرن . قیمتش انقدر با ان چیزی که آژانس می خواست بخره فرق نداره. شما به ریال نزنیند چون با دلار دولتی (فکر می کنم) حساب می شه . واحد پرداخت را دلار امریکا انتخاب کنید . در تابستان چون (های سیزن) و تقاضا بیشتره گرونتره و پاییز ارزانتر می شه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - arminbhz - 2016-05-27

گرين كارت هاي ما هم بعد از ١ ماه اومد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - chakavakl - 2016-05-27

سوشال منم بعد از 13 روز بدون اینکه به اداره سوشال مراجعه کنم اومد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Aliakbarasghari - 2016-05-28

دوستان سلام
خسته نباشید با غربت و آب و هوای جدید چطورید؟
من سوالی داشتم که توی تاپیک کلیرنس به جوابش نرسیدم
ما کیس مون سه نفره است نفز اصلی خانومم و پسر8 سالم کلیر شدن ( نامه کلیری درسایت سفارت جایگزین شده ولی تو اواخر متن گفته :
only PA and child are ready می خواستم بدونم اگر من کلیر بشم چطور خبر میدن ایا نامه سفارت عوض میشه؟؟
چند تا ای میل هم زدم سفارت پرسیدم جواب ندادند
ممنون میشم اگر تجربه مشابهی داشتید راهنمایی بفرمایید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - alborz3718 - 2016-05-28

سلام دوستان
کسی که وارد خاک آ م ر ی کا شود و به اداره سوشال سکوریتی مراجعه ننماید در اینصورت در صورت صدور خودکار ssn این کارت به چه آدرسی ارسال می شود ؟ یعنی این کارت نیز به همان آدرس گرین کارت که در فرم 260 وارد نموده ارسال می گردد؟