مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - nahid.t - 2012-05-24

رفتم توي انجمن 2011 پرسشم را مطرح كنم ديدم تاپيك قفل شده دلم گرفت 2011 هم خاطره شد... بگذريم راستش من ميخواهم اگست با همان ويزاي اولم كه تو پاسپورتم خورده دوباره برم اخه گرين كارت هامون امريكاست فاصله دوتا سفرم هم ميشه كمتر از 5 ماه كسي تجربه اي داره مشكلي ايجاد نميكنه البته كپي گرين كارتمو دارم با توجه به اين كه روي ويزا نوشته بعد از ورود يكسال اعتبار داره ميخواهم اين كار را انجام بدم ممنونم از راهنمايي تون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mgolchin13 - 2012-05-24

(2012-05-24 ساعت 06:32)nahid.t نوشته:  رفتم توي انجمن 2011 پرسشم را مطرح كنم ديدم تاپيك قفل شده دلم گرفت 2011 هم خاطره شد... بگذريم راستش من ميخواهم اگست با همان ويزاي اولم كه تو پاسپورتم خورده دوباره برم اخه گرين كارت هامون امريكاست فاصله دوتا سفرم هم ميشه كمتر از 5 ماه كسي تجربه اي داره مشكلي ايجاد نميكنه البته كپي گرين كارتمو دارم با توجه به اين كه روي ويزا نوشته بعد از ورود يكسال اعتبار داره ميخواهم اين كار را انجام بدم ممنونم از راهنمايي تون

همون ویزا تا یک سال حکم گرین کارت رو داره.کمتر از 6ماه باشه هیچ مساله ای نداره.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - future - 2012-05-24

سلام دوستانی
ما وقتی رسیدیم آمریکا بعد از گرفتن شماره سوشیال می تونیم برای برای بیمه پزشکی اقدام کنیم. یاباید منتظر اومدن گرین کارتمون بمونیم.
مرسی از پاسختان

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - علیرضا م - 2012-05-24

دوستانی که به خیر وخوشی رسیدن و بچه هم دارند وکارهای ثبت نام بچه ها رو توی مدرسه(هرمقطعی)را هم انجام دادن،لطف کنن دراین مورد هم اگه تجربیاتی دارن مطرح کنن

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Iranian - 2012-05-25

هموطنان عزیزم سلام
روی سخنم بیشتر با شما دوستانی است که قبول شدید و برای اومدن به این ور آب بی تابی می کنید. بدون این که بخوام صحبتی از نا امیدی بکنم ازتون می خوام خیلی واقع بینانه تر به قضیه مهاجرت نگاه کنید. توی قلبم دنیایی از حرف و تجربه است اما ترجیح می دم فعلا بروزش ندم ولی اگه تعداد زیادی از شما مایل بودین حتما با جان و دل اونا رو مطرح می کنم. فقط به عنوان یک هشدار یا تلنگر » لطفا یه سری به بخش اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت بچه های ۲۰۱۱ بزنین« شما رو به خدا ببینین که تقریبا همه اونا با شور و حال از تهیه بلیط و فرودگاه و پاکت زرد و ... حداکثر هتل و چند شب اول حرف می زنن اما یک دفعه همه چی قطع میشه هیچ کی دیگه هیچ چی نمیگه. می دونین چرا؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hoda2012 - 2012-05-25

(2012-05-25 ساعت 08:38)Iranian نوشته:  هموطنان عزیزم سلام
روی سخنم بیشتر با شما دوستانی است که قبول شدید و برای اومدن به این ور آب بی تابی می کنید. بدون این که بخوام صحبتی از نا امیدی بکنم ازتون می خوام خیلی واقع بینانه تر به قضیه مهاجرت نگاه کنید. توی قلبم دنیایی از حرف و تجربه است اما ترجیح می دم فعلا بروزش ندم ولی اگه تعداد زیادی از شما مایل بودین حتما با جان و دل اونا رو مطرح می کنم. فقط به عنوان یک هشدار یا تلنگر » لطفا یه سری به بخش اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت بچه های ۲۰۱۱ بزنین« شما رو به خدا ببینین که تقریبا همه اونا با شور و حال از تهیه بلیط و فرودگاه و پاکت زرد و ... حداکثر هتل و چند شب اول حرف می زنن اما یک دفعه همه چی قطع میشه هیچ کی دیگه هیچ چی نمیگه. می دونین چرا؟

چرا؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-05-25

(2012-05-25 ساعت 09:21)hoda2012 نوشته:  

چرا؟
چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - به گل - 2012-05-25

سلام به همه دوستان عزیز
منم برنده لاتری هستم و خودمو به امید خداوند آماده می کنم برای یک زندگی جدید.
من 35 ساله هستم و همسرم36 سال دارد من دوتا مدرک دانشگاهی دارم مدیریت بازرگانی و اقتصاد صنعتی با 14 سال سابقه کار در زمینه حسابداری و بازرگانی حداقل در 6 سال گذشته مدیر بودم همسرم هم لیسانس کشاورزی 17 سال سابقه کار که همه موارد خودش کارفرما بوده از ساخت و ساز خانه گرفته تا راه اندازی گل خانه - و در آخر هم کارگاه دکوراسیون و نجاری حرفه ای.
این هارو گفتم که چی بشه
برای این گفتم که من و همه ما دارای یک پیشینه کاری و اجتماعی خوبی هستیم و همه ما در کشور خودمان داریم زندگی می کنیم حالا راضی یا ناراضی داریم زندگی می کنیم (البته اگه اسمشو زندگی بگذاریم)
طبق خواسته خود ما و طبق اراده خود ما قدم برای مهاجرت برمی داریم (ثبت نام لاتری) شاید سالها در انتظار باشیم - شاید مثل من با بار اول ثبت نام قبول بشیم این خواسته ما بود که رفتیم لاتری ثبت نام کردیم کسی ما رو به زور نبرد. درسته؟؟؟؟؟؟؟
قبول هم شدیم با تمام وسواس و حساسیت مراحل طی می کنیم و ویزا رو می گیریم حالادیگه باید خودمان را برای یک زندگی جدید شروع کنیم زندگی که در آن باید از صفر شروع کنیم از صفر- صفر فکر کنم همه یادشون باشه که وقتی تو خیابان به یک مهاجر افغانی نگاه می کردیم چی فکر می کردیم - چرا آمدند؟ مگه خودشون کشور ندارند؟ می خواهند فرصت های شغلی رو پر کنند؟
حالا اون بنده های خدا به هردلیل مهاجرت کردند و آمدند که سخت ترین کارهای توی ایران را انجام بدهند که خودتون از همه بهتر خبر دارید. خودم به چشم و گوش خودم شنیدم و دیدم که یک افغانی فوق لیسانس حسابداری داشت ولی تو یه ساختمان نیمه کاره نگهبانی می کرد خودم دیدم که شاگرد افغانی مغازه برادرم دکتر بود ولی شاگردی می کرد. وقتی ازش پرسیدم که به چه امیدی آمدی تو که دکتری تو که در حد استاد دانشگاه سواد داری هر دوی آنها گفتند که آمده ایم که زندگی جدید و بهتری رو شروع کنیم هر دوی آنها می دانستند که در بیمارستانهای ایران جای برای کار آنها نیست و همنطور در دانشگاه و یا حتی در یک شرکت خصوصی در حد یک لیسانس حسابداری صفر کیلومتر هم نمی تواند فرصت داشته باشه پس تغییررو قبول کردند و از پائین ترین درجه ها شروع کردند (به مهاجرت باید اینطور نگاه کرد)
این هارو گفتم برای اینکه من می دونم در آمریکا کسی برای من پست مدیریت خالی نگذاشته من باید از صفر شروع کنم . دوتا مدرک دانشگاهی من هیچ ارزشی برای آنها نداره - 14 سال سابقه من برای انها بی ارزش است و من باید از صفر شروع کنم ناامید نمی شوم
دلسرد نمی شم ((چون اینها همه خواسته من بوده- می خواهم برای بهتر زندگی کردن مهاجرت کنم))
پس دوستان عزیز امیدوار باشید اگر دوستان سال 2011 دیگه فرصت ندارند بیایند منظور این نیست که بد بخت شدن منظور این نیست که در فلاکت هستند آنها دارند یک زندگی جدید رو شروع می کنن . و این بار با امیدواری بهتر چون جایی هستند که آینده روشن و بهتری درانتظار انها است
آمریکا برای آدمهای تنبل و بی خاصیت و مقوایی ( غیر قابل انعطاف ) جهنم است و برای آدمهای خوش فکر و انعطاف پذیر بهشت شما در آمریکا هستید سرزمین فرصت های طلایی 400 سال تاریخ دارد و همه سالها پر از شکوه و البته ما هم 2500 سال تاریخ داریم و خیلی شکوه مند تر از آنها ها هیچ شکی نیست و منم به این قدمت و تاریخ افتخار می کنم. ولی هیچ وقت نتوانستیم که مثل آنها پیشرفت کنیم نمی خواهم وارد بحث بشم ...
آمریکا کشوری برای کار است ما به عنوان نیروی کار انتخاب شدیم (منطق لاتری ) پس باید کار کرد .
کار در ایران یعنی 8 صبح بری سر کار تا 9.5 ارباب رجوع را معطل کنی که می خواهی صبحانه میل کنی بعد با بد اخلاقی جواب می دهی ده دفعه از یک ساختمان بالا پائین می بری ساعت 12 تا 13.5 نهار و نماز می خوانی و می خوری چندین نفر منتظر پشت در می گذاری ساخت 13.5 که امدی باز هم با بداخلاقی چایی می خوری و جواب نمی دی تا ساعت 2.5 بعد هم خانه (خدایی برای کارمند های دولتی اینطوری نیست؟)
حالا اگه خودت صاحبت کار باشی و برای موقیت زحمت کشیده باشی شاید فرق کند ولی هستند کسانی از آدم های بازار که از بی قانونی و بی اخلاقی و .... یک شبه میلیونر می شوند.
در آمریکا به معنای واقعی باید کار کرد کار
موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali234 - 2012-05-25

من فکر کنم منظور ایشون دوستانی هست که یه سفر رفتند و برگشتن ایران که دوباره برن ولی دیگه اقدام نکردن. منم با خوندن اون تاپیک یه مقدار اضطراب گرفتم ولی خب این به نظرم یک ریسکه. ما این ریسک رو می کنیم . یا موفق به پیدا کردن کار و زندگی بهتر میشیم یا خیر.

در هرصورت آنچه که مسلمه ، نباید پلهای پشت سر رو خراب کرد و البته بهای این ریسک رو باید پرداخت، با پست خانم به گل هم کاملا موافقم .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - 3rip - 2012-05-25

(2012-05-25 ساعت 11:42)roghiyeh نوشته:  
(2012-05-25 ساعت 09:21)hoda2012 نوشته:  

چرا؟
چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟!

چون الان دیگه توی کشوری زندگی می کنند که مردم از سر کارشون نمیتونن بیان توی اینترنت وقت گذرونی.

باید برای زندگی سخت کار کنند.

دوست من فکر نمیکنم تعداد افرادی که در مورد اور آب رویا می بافن زیاد باشه. اکثر بچه هایی که من باهاشون در ارتباط بودم همشون واقع بین بودن و از امریکا برای خودشون بهشت نساختن.
اگه منظورتون اینه که بچه های 2011 دیگه سر نمیزنن اینجا چون دارن شب و روز کار میکنند تا خرج زندگیشون رو دربیارن و وقت سر خاروندن ندارن . بله همینطوره، اما این اصن عجیب نیست. این یه زندگی عادیه در سال 2012.
این برای ماها که توی ایران از کار فقط ساعت ورود و خروج به اداره رو درک میکنیم یه کابوسه که کشوری بریم که باید سخت کار کنیم.

فکر نمیکنم کسی اینجا باشه که انتظار داشته باشه وقتی میره امریکا جلو پاش فرش قرم پهن کنن و بگن شما چون تو ایران فلان مدیر بودید یا فلان مهندس بودید پس اینجا هم بفرمایید پشت میز.
همه بچه ها این چیزارو میدونن، و اگر کسی غیر از این فکر کنه در اشتباهه. من اینجا یه کارشناس سخت افزارم مثلا، کارم اینجا صبح تا عصر توی شرکت پای اینترنت نشستن و نت گردیه. حقوقمم شکر خدا خوبه، میدونم که وقتی رسیدم امریکا شاید چندماه بیکار بمونم، و اگر هم کاری پیدا بشه کار توی فروشگاه و رستوران و کارای یدی که توی ایران حتی فکرشم نمیکنم گیرم میاد. اما با این حال حاضرم اون کارهارو به جون بخرم. هیچ کاری عیب و عار نیست.

دوست من این حرفا فقط باعث ناامیدی میشه، همه ما راه سختی جلوی پامونه. واقعیت ها رو خودمون کم و بیش میدونیم، الان فقط و فقط به انرژی و تشویق شما نیاز داریم نه چیز دیگه .Rolleyes

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - golesang - 2012-05-25

دوست عزیز همه دوستان 2011 که رفتن و دیگه نمیان تو سایت معنیش این نیست که مشکل دارن و الان دارن بدبختی میکشن نه اینطور نیست یه لحظه فکر کنید ما داریم وارد کشوری میشیم که روی نقطه صفر باید شروع کنیم باید بریم دنبال سوشیال و حساب بانکی و گواهینامه و بعدش پیدا کردن خونه و خرید ماشین و ثبت نام بچه ها و آشنا شدن با خیابونها و مراکز خرید و بعدشم دنبال کار گشتن و .... همینها کافیه تا تمام وقتتون رو پر کنه تا نتونید مثل قبل به این سایت سر بزنید اما اینها نشونه بدبختی و مشکلات نیست اینها شروع یک زندگی جدیده که همه دوستان هم بهتر از من میدونن هیچ کس فکر نمیکنه که تا رسید اونجا خونه و ماشین و کار به اضافه یه کیسه پول براش آماده گذاشتن من دوستان 2011 رو که رفتن دالاس تا جاییکه دیدمشون خدارو شکر اکثرا رفتن سرکار و زندگیشونو شروع کردن حالا بعضیها تو رشته خودشون بعضیها هم تو فروشگاهها مشغول شدن به جای اینکه دل بقیه رو خالی کنیم به هم کمک کنیم همه دوستان الحمدالله باسواد و تحصیلکرده هستن و کاملا آگاه هستن که قدم تو چه راهی گذاشتن راهی که باید برای موفقیت از اول اول تلاش کنن خیلی بیشتر از ایران امیدوارم همه دوستان موفق بشن در این راه

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - به گل - 2012-05-25

خوشحالم خوشحالم خیلی خیلی خوشحالم که دارم مهاجرت می کنم وارد آمریکا می شوم در شهر دالاس می خواهم زندگی کنم و از همه مهم تر و خیلی خیلی مهم تراین که با دوستانی مثل شما ها هم قطار مهاجرت هستم که سرتاسر شعور معرفت دانش اقتدار و..... واقعا کلمه خوبی که بخواهم بگم تو ذهنم دیگه نمی آید و از همه دوستان ممنونم هستم که همه با هم داریم در قطار مهاجرت حرکت می کنیم امیدوارم دوستان در دالاس همدیگر رو ببنیم و یک گروه محکم و استوار تشکیل بدهیم برای سپری کردن روزهای سخت تا مثل اینجا دل گرم هم باشیم دوری خانواده رو کمتر احساس کنیم و خانواده های جدیدی تشکیل بدیم به امید دیدار همه دوستان در دالاس

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Iranian - 2012-05-26

دوستان خوبم سلام
از کامنت هایی که روی پست من گذاشتید تشکر می کنم. راستش نظرات دوستان رو به دقت خوندم و باید عرض کنم که بیشتر فرمایشات این دوستان ناشی از عدم حضور فیزیکی آنها در اینجا و مواجهه واقعی با حقیقت است. دوستی کامت گذاشت که ما در این شرایط به »امید« نیاز داریم و این طور برداشت کردن که من اونا رو ناامید کردم و اضافه کردن که اونایی که اومدن این جا این قدر کار می کنن که پشت نت نمیان. این یکی از همون مواردی است که ناشی از عدم اگاهی شما از واقعیت های اینجاست. دوست من داشتن نت در این جا و استفاده از اون آنقدر آسون و ارزونه که همه از اون استفاده می کنن. برای مثال تو فیس بوکتون یه پست بذارین به دقیقه نکشیده بسیاری از دوستانتون در اینجا بهش لایک می دن. پس نگین که سرشون شلوغه. برای مقایسه مثالی از افغان ها در ایران و ایرانی ها در اینجا زدین که کار رو بدتر کردین! که اولا به نظر من قابل قیاس نیست و ثانیا شما کدوم افغان رو دیدن که به قول شما برای زندگی بهتر به ایران اومده باشه اما زندگی خوبی در ایران داشته باشه؟ برام نوشتین که میدونین »تو آمریکا فرش قرمز پهن نمی کنن« و » باید از صفر شروع کرد«. دوست خوبم تقریبا اصمینان دارم که دامنه آگاهی شما از این دو جمله در حد همین دو جمله است و نه فراتر از اون. من هم آتیشم قبل از اومدن به اینجا مثل شما تند بود اما نه به تندی دوستی که از یک طرف من رو مواخذه می کنه که چرا ثبت نام کردم و رفتم و از طرف دیگه زندگی رو قماری می دونه و می گه اگه نتونست دوام بیاره برمی گرده (یک تناقض آشکار!). به شما دوست خوبم و همه دوستانی که نوشته من رو می خونن باید عرض کنم که من قبل از اومدن تمام زیر و بم این جا رو بدست اورده بودم. اطلاعات زیادی جمع کرده بودم که قابل وصف نیست اما تمام این دانش من به حداکثر۳۰٪ واقعیتی که در اینجا هست نمی رسید. به نظر من اینکه میگین که از صفر شروع می کنین! فرش قرمز و ... فقط از ذهنتون و زباتنون میاد و میره و تنها با اومدن به اینجاست که تفاوت این حرف و عمل (که از زمین تا آسمونه) براتون هویدا میشه. دوست دارم مثالی بزنم تا دوستانی که می خوان بیان اینجا اندکی (تاکید می کنم اندکی) شرایط روحی روانی (و نه فیزیکی) آماده تری برا اومدن به اینجا پیدا کنن:
فرض کنین که به شما و همسرتون- که فرمودین دارای مداراک بالا و سابقه کار زیاد هستین- از بالا دستور بدن که هر دوی شما برای مدت دوسال از کار برکنار می شین و در این مدت دوسال باید به شهری در جنوب ایران مثلا خاش برید و بعد از این مدت شاید به شما ترفیع داده بشه. شما باید به مدت دوسال با هزینه خودتون در این منطقه دورافتاده زندگی کنین. از شما خواهش می کنم برای مدت یک هفته فکرتون رو روی این موضوع متمرکز کنین. خودتونو وارد این شرایط فرضی نابهنجار کنید که به ناگاه برایتان بوجود آمده. شاید با این مثال تونسته باشم ذهن شما رو با شرایطی که ممکنه پیش و رو داشته باشید نزدیکتر کنم و شما رو از محدوده شعار گونه ای که فرمودید خارج کنم. قدرت تحمل شما دوستان در مواجعه با این مثال متفاوته اما توجه داشته باشید که (۱) این فقط یک مثال و فرض بود و نه هنوز یک واقعیت (۲) شما در این مثال هنوز در کشور خودتان اما دورتر از مکان زندگی اصلی خود زتدگی می کنید و (۳) با تمام قوانین آداب زبان و ... ایران هم آشنا هستید.

دوستان خوبم نمی دونم چرا برخی اصرار دارن به مقوله مهاجرت به اینجا اصلا از این دیدگاه بهش نگاه نشه و اگر هم بشه متهم به پاشیدن بذر ناامیدی میشیم چرا که برخی دوستان به امید نیاز دارند! امید بهتره یا با مساله به طور منطفی برخورد کردن؟ بنده هیچ گاه نگفتم و نمی گویم مهاجرت کنین یا نکنین بلکه می گم با دید منطقی ( و نه رویایی!) به قضیه نگاه کنید. امید رو باید از لابلای موارد واقعی که برای اونایی که مهاجرت کردن اتفاق افتاده جستجو کرد و نه دلداری هایی که بعضا به اسم امید دادن تموم میشه.

دوستی که میگی بچه های قبولی قبلی »باید!« تا کجا گزارش بدن... . من نمی گم »باید« می گم اگه براشون ممکنه از روزهای »پساگرین کارت« هم برامون بنویسن.
در اینجا وقت رو غنیمت می شمرم و برای دوستان مدیریت این سایت تقاضا دارم تا »پاتلاک مهاجرسرا« رو راه اندازی کنن (البته اگه مقدوره) تا بچه های پیشتر رفته با بچه های درحال مهاجرت با هم هر از چندگاهی (با اعلان قرار قبلی) دور هم جمع بشن و مثلا به مدت ۱ ساعت با هم حرف بزنن چرا که نگارش مطالبی از این دست وقت گیره و ضمنا نمیشه تمام مطالب رو در اون نوشت.

دوستدار همتونم
فعلا خدانگهدار

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - javad_2 - 2012-05-26

سلام /iranian عزیز

البته حرف شما درسته در خصوص ۲۰۱۱ من خودمم ۲۰۱۱ هستم و گاهی میام سر میزنم و مطلب مینویسم

ولی‌ این سرنزدنم دلیل نمی‌شه که فراموش کردم دوستامو منم مثل خودت یه مثال میزنم

فکر کن شما می‌خوای بری یه سفر کنار دریا تمام هیجانت قبل از رفتنه یا بعد؟

از دید من قبل از رفتن

باید آماده بشی‌ ، چه وسایلی‌ ببری ، چه لباسی بپوشی ، کنار کدوم دریا بری ، بنظرت چکار باید انجام بعدی ؟ اینم من میگم از افرادی که کنار دریا رفتن میپرسیم، مطمئنا یه عده میگن دریا خطرناکه و غرق میشی‌ ولی‌ یه عده دیگه میگن میتونی‌ کم کن وارد آب بشی‌ و تا حدی که برات مشکلی‌ پیش نیاد شنا کنی‌ و جلیقه نجاتم ببندی و یه عده میگن خوشبحالت چه حالی‌ میکنی‌ کنار دریا و یه عده هم میگن مگه خلی برو استخر این همه هم خودتو اذیت نکن

وقتی‌ که رفتی‌ کنار دریا فکرت میره به سمت تفریح و حال کردن اولش و کّل روزو تو آب و کنار آب هستی‌ یا داری میگردی برا خودت شب که شد یاد خانواده و دوستت میوفتی اگه خیلی‌ خانواده دوست یا رفیق باز باشی‌ ولی‌ اگه مثل من بی‌خیال باشی‌ چند روز بعد راجب اتفاقات صحبت میکنی‌ مطمئنا همه‌چیز خوب و طبق برنامه شما پیش نمیره ولی‌ اینم دست شما است اگه خوب بگیری و ساده بهت خوش میگذار اگه سخت و حساس باشی‌ برات جهنم می‌شه

صحبت شما الان مثل همون نفر آخر که میگه برو همین استخر سر کوچه در صورتی‌ که بلیط کنار دریا دستته ، ولی‌ من میگم ریسک جز از زندگی هست و من این ریسک رو کردم و موفق شدم بعضی‌‌ها هم نمی‌تونن و بر می‌گردن راه برگشت هم برای کسی‌ بسته نیست و خدارو شکر کسی‌ هم نمیخواد پناهنده بشه که نه راه پس داشته باشه نه راه پیش

دوستای ۲۰۱۱ الان در حال گشتنن یا دنبال کار یا خونه یا تفریح برا همین وقتی‌ از گشتن فراغت پیدا کردن میان اینجا و برا بچها مینویسن که چی‌ عایدشون شده هنوز دیر نشده ولی‌ معمولا تو تاپیکای بعد از ورود افراد میتونین پیداشون کنین iranian عزیز

دوستان از دید من آمریکا جای خوب برا زندگی‌ و کار و تفریح و تحصیله

به امید دیدار

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mml - 2012-05-26

برای اینکه همه درگیر ساختن یه زندگی جدید می شن که شاید اگه هر روز 30 ساعت هم بشه، بازم وقت کم میارن.

کسی که وارد آمریکا میشه، مثل آدمی که 3 ماه تو خونش میشینه و منتظر کلیرنس و یا زمان پروازش می مونه نیست که بیاد و سفرنامه به آنکارا یا دبی بنویسه و اینکه رستوران و خرید کجا بری... دو سه ماه اولی که اینجا میای مثل پا گذاشتن به یه سیاره جدیده و برای ساده ترین کار در زندگیت مثل خرید مواد غذایی، تلفن همراه، اینترنت، بنزین، بیمه و از همه مهمتر ماشین باید ساعت ها هم خودت و هم از طریق بچه هایی که قبل از تو وارد شدن وقت بذاری و آزمون و خطا کنی. و بعدش بشینی پای اینترنت و در مورد دانشگاه رفتن و سر کار رفتن تحقیق کنی. کسی که 2-3 ماه اومده، توی این دو سه ماه یا توی خونه میشینه و پای اینترنت برای استخدام فرم پر می کنه یا بیرون از خونه است و حضوری داره این کارو انجام می ده و بعدش هم تا جا بیفته و تجربه قابل عرضه ای پیدا کنه، یک سال طول می کشه. مطمئن باشید که کسی که بعد از ورود دیگه خبری ازش نیست، توی زندان به سر نمی بره و تا خرخره در منجلاب گرفتاری و مکافات فرو نرفته!! یا خوشش نیومده و دیده آمریکا دروغی بیش نبوده و برگشته ایران و مطمئن باشید وقتی برگرده با عجله هر چه تمام میاد و در مهاجرسرا می نویسه که "هم وطنان گرامی، آمریکا نرید و بشینید توی همین ایران زندگیتونو بکنید"؛ که تا به حال همچین موردی رو من در مهاجرسرا ندیدم! یا اینکه برای ساختن زندگیش داره تلاش می کنه و به جای اینکه 2-3 ساعت در روز بیاد و توی مهاجرسرا خاطره بنویسه، می ره ساعتی حداقل 10 دلار پول در میاره و فقط زمانی که چیز مهمی برای ارائه داشته باشه، اونو در مهاجرسرا عرضه می کنه.

البته نقیض حرفی هم که شما زدید، خیلی زیاده و من حداقل با خودم البته (!) توی دالاس 5-6 نفر رو می شناسم که وقتی وارد آمریکا شدن، همچنان دارن توی مهاجرسرا تجربیاتشون رو انتقال می دن.

دلیل مهم بعدی که ممکنه مراجعه به سایت رو کم کنه، رو من در عدم نیاز به کمک گرفتن از بچه های مهاجرسرا می دونم. توی دوست و فامیل و آشنای شما شاید کسی نبوده که به سفارت آنکارا یا ابوظبی رفته باشه یا بلیط آمریکا خریده باشه، پس مهمترین منبع برای شما تا قبل از سفر همین "مهاجرسرا"ی دوست داشتنی است؛ ولی بعد از اولین سفر شما همیشه، البته بعد از همون پروسه آزمون و خطا، دوستان و آشنایان و هم کلاسی های دوست داشتنی ای، چه ایرانی، چه آمریکایی و چه از هر کجای دیگه دنیا پیدا می کنید که در بسیاری از مواقع راهنمایی تون می کنن و کمک حال شما هستند؛ فقط با یک تلفن و نه با نوشتن در مهاجرسرا و انتظار 3-4 روزه برای اینکه کسی جوابتونو بده. بنابراین باز هم حضور در مهاجرسرا کم خواهد شد.