مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هوستون تگزاس - girl-y - 2013-03-09

(2013-03-09 ساعت 11:19)IN.USA@2013 نوشته:  دوستان هیوستونی یک هتل خوب برای سه شب با قیمت مناسب در محله ای خوب که بشه دنبال خونه گشت را معرفی کنید. لطفا جواب سوالهای منم بدین. هم اکنون نیازمندم یاری سبزتان هستم!
فک کنم با شبی 80 تا بشه کاری کرد

RE: هوستون تگزاس - arezoo bj - 2013-03-11

به به هوستون چقدر ایرانیه مهاجر سرایی داره .منم ایشالا بعد از قبولی بهتون ملحق میشم
یه حسی بهم میگه اونجا هر ایرانی رو ببینم عضو مهاجر سراست Big Grin
موفق باشید دوستان

RE: هوستون تگزاس - IMMI - 2013-03-11

(2013-03-09 ساعت 23:48)yalda.irannejad نوشته:  دوستان هیوستونی یک هتل خوب برای سه شب با قیمت مناسب در محله ای خوب که بشه دنبال خونه گشت را معرفی کنید. لطفا جواب سوالهای منم بدین. هم اکنون نیازمندم یاری سبزتان هستم!
تو منطقه westchase که اکثرا پیشنهاد میدن اونجا اقامت کنیم، اگه studio بگیرین شبی حدودا 37 دلار میشه (اگه 1 هفته حداقل اجاره کنین). sunsuite و studio 6 از جمله این ها هستند.
اگه داشتن اجاق غذاپزی براتون مهم نیست، میتونین quality inn با شبی حدودا 80 دلار یا redroof با شبی حدودا 60 تا برای یک هفته برین. خب مسلما این دو تا با توجه به قیمتشون، کیفیت بهتری دارن.

RE: هوستون تگزاس - girl-y - 2013-03-14

از چه سایتی میشه لوازم خونه دست دوم خرید????

RE: هوستون تگزاس - abas_kashan - 2013-03-14

(2013-03-14 ساعت 22:58)yalda.irannejad نوشته:  از چه سایتی میشه لوازم خونه دست دوم خرید????
سایت:
craigslist.org

RE: هوستون تگزاس - IMMI - 2013-03-15

(2013-03-14 ساعت 22:58)yalda.irannejad نوشته:  از چه سایتی میشه لوازم خونه دست دوم خرید????
ببینید بعضی لوازم هستند که به قولی refurbished شده هستند. اگه مثلا تو سایت آمازون سرچ کنید (نمونه refurbished drills) یکسری لوازم براتون میاره که به قولی توسط کارخانه سازنده بازسازی شدند و یا مرمت شدند. اینها رو اغلب مشتریان خریدند و بنا به هر دلیل پس دادن. کارخونه دوباره اونها رو تست کرده و بسته بندی کرده و به قیمت پایین تر میفروشه.
اگه تو آمازون سرچ کنید، برای اقلامی که سرچ کردین ممکنه دست دوم هم موجود داشته باشه که خودش گفته new یا used و میتونید رو لینکش کلیک کنید.
سایت craigslist هم هست که مردم اجناس خودشون رو برای فروش میذارن

RE: هوستون تگزاس - nazanin_nik2012 - 2013-03-17

سلام دوستان آی دی من یه مدت بلاک شده بود به لطف مدیران محترم باز نشد اما من به عشق این مهاجرسرا و دینی که داشتم و دارم دوباره یه آی دی جدید ساختم و اومدم Big Grin میخوام یه تجریه خودمو در مورد خرید از Craglist براتون تعریف کنم. جونم براتون بگه که من دنبال خرید آیفون 5 بودم .اگه از اپل استور میخریدم 16 گیگش میشد 700 دلار و چندان فرقی با ایران نمیکرد لذا من به این سایت مراجع کردم. بعد از جستجو دیدم که یه بنده خدایی داره دوتا آیفون نوی نو رو میفروشه هرکدوم به 375$ !! این دوتا حالت بیشتر نداشت یا واقعا شکار بود یا یه ریگی به کفش داشت. روال این سایت هم اینه که قرار بزاری و جنس مورد نظرو ازنزدیک ببینی. منم همین کارو کردم. آقا چشمتون روز بعد نبینه دیدم دوتا سیاه پوست خفن پاشدن اومدن.از اون سیاه پوستایی که تنبوناشون داره میفته و گوشواره دارن و دندون طلا گذاشتن و موهاشون خفنه و بوی گند مواد میده. آقا چشتون روز بعد نبینه من از ترس داشتم سکته میکردم. اینا اومدنو گفتم موبایل هارو درآوردن.دوتا موبایل نوی نو که هنوز تنظیماتشو کامل نکرده بودن. واقعا نو بودن از سر و کلش میریخت. بهشون گفتم فاکتور خرید؟ نشون دادن. گفتم قرارداد با اون جایی که خریدین؟ نشون دادن. زنگ زدم اپل استور سریال چک کردم. دیدم دزدی هم نیود. مونده بودم اینارو چه جوری بپیچونم؟ گفتم خیلی خوب بریم یه جا که عایر بانک داره ومن به شما پول بدم. رفتیم randalls.من از یه درش وارد شدم و به اونا گفتم صبرکنن تابرم پول بیارم. ازاین در که اومدم از در دیگه اش فرار کردم !! منظور ازاین داستان این نبود که بگم این سایت فابل اعتماد نیس اما باید تو خرید اون جنس مورد نظرتون وارد باشین. و چه خوب شد که من نخریدم چون فقط مدل at&t , verizon هست که توایران قفلش باز میشه و هرچیزی غیرازاون باز نمیشه .خلاصه حواستونو جمع کنین در خرید اشیائ دسته دوم

RE: هوستون تگزاس - mehrdad360 - 2013-03-18

با سلام خدمت دوستان
من و همسرم هیوستون رو برای زندگی انتخاب کردیم .ما خوشبختانه از برندگان 2013 هستیم و ایشالا تا یک ماه دیگه میایم اونجا. من فوق لیسانس مهندسی شیمی هستم از یک دانشگاه معبر مالزیایی (که حتی شرکت شورون هم مدرک این دانشگاه را معتبر میدونه- بر اساس وبسایت کاریابی شورون). با توجه به اینکه درسم را با زبان انگلیسی گذروندم فکر میکنم سطح زبان مناسبی داشته باشم.
حالا میخواستم بدونم از بچه های قدیمی کسی هم رشته ی من هست که الان مشغول کار باشه و بتونه من رو در پیدان کردن کار مناسب راهنمایی کنه؟

RE: هوستون تگزاس - افشین خان ایران - 2013-03-19

دوستان سلام
یه سوال دارم از دوستانی که تو هیوستون مشغول کار هستن، می خواستم بدونم با چه لباسی واسه مصاحبه کار باید رفت واسه Interview? کت شلوار کراوات ویا هرنوع لباسی؟ لطفا راهنمایی کنید
ممنونم

RE: هوستون تگزاس - IMMI - 2013-03-19

(2013-03-19 ساعت 20:00)افشین خان ایران نوشته:  دوستان سلام
یه سوال دارم از دوستانی که تو هیوستون مشغول کار هستن، می خواستم بدونم با چه لباسی واسه مصاحبه کار باید رفت واسه Interview? کت شلوار کراوات ویا هرنوع لباسی؟ لطفا راهنمایی کنید
ممنونم
فکر می کنم حداقل باید لباس رسمی (پیراهن و شلوار و کروات) داشته باشین. اما خب اینجا کلن خیلی casual هستن. تو شرکتی که من هستم خیلی کم پیش میاد کسی کت و شلوار بپوشه یا کروات بزنه. اما برای مصاحبه تیپ رسمی بزنید

RE: هوستون تگزاس - honey62 - 2013-03-20

سلام دوستای خوبم توی هیوستون
در مورد آب و هوای اونجا میشه یه کم بگید؟ تابستونها چه جوریه؟ اینجا با یکی حرف میزدم میگفت نمیتونید اونجا دوام بیارید خیلی گرمه، لطفا اگه راست بهمون گفتن تایید کنید.
مرسی

RE: هوستون تگزاس - IMMI - 2013-03-20

(2013-03-20 ساعت 05:30)honey62 نوشته:  سلام دوستای خوبم توی هیوستون
در مورد آب و هوای اونجا میشه یه کم بگید؟ تابستونها چه جوریه؟ اینجا با یکی حرف میزدم میگفت نمیتونید اونجا دوام بیارید خیلی گرمه، لطفا اگه راست بهمون گفتن تایید کنید.
مرسی
سلام
اول از همه نوروز مبارک، امیدوارم سالی نکو و زیبا داشته باشین
ما قبل از اینکه بیایم اینجا، مدتی جنوب ایران زندگی میکردیم و اگه نقشه رو دقت کنین میبینین که اینجا با جنوب ایران روی یک خط هست. پس شاید بشه گفت هواش مشابه باشه. گرمای جنوب که خیلی ما رو اذیت نمیکرد.
اما راستش ما هنوز تابستونی رو اینجا تجربه نکردیم.اما زیاد شنیدیم که تابستون گرم و شرجی داره. حدود یک ماه شرجی هست تو تابستون که فکر میکنم کلافه کننده باشه. اما دوستانی که جنوب ایران رو تجربه کردن، گفتن گرمای هوا بالاتر از جنوب ایران نیست و با توجه به وجود کولر، راحت میشه باهاش ساخت
ما هم منتظریم که ببینیم و تجربه کنیم
دیشب دوستی میگفت ارزونی هیوستون جوری هست که میشه همه چیزش رو تحمل کرد و از درون خوشحال بود

RE: هوستون تگزاس - ASALI - 2013-03-24

بچه های مهاجرسرا آدرس مطمئنی تو هیوستون دارید که برای ارسال مدارک و گرین کارت به من بدین ؟؟ فقط آدرس میخوام و زحمت دیگه ای براتون ندارم ...لطفا پیام خصوصی بدین ...ممنون

RE: هوستون تگزاس - mehdiii - 2013-03-24

(2013-03-24 ساعت 18:25)ASALI نوشته:  بچه های مهاجرسرا آدرس مطمئنی تو هیوستون دارید که برای ارسال مدارک و گرین کارت به من بدین ؟؟ فقط آدرس میخوام و زحمت دیگه ای براتون ندارم ...لطفا پیام خصوصی بدین ...ممنون

یعنی چی آخه ؟ مگه داری میری هوستون ؟؟!؟!؟!؟؟! داری شوخی میکنی ؟
سیاتل چی شد پس ؟ فروختی رفت ؟

RE: هوستون تگزاس - achi686 - 2013-03-24

(2013-03-24 ساعت 20:44)امیر مهاجر نوشته:  
(2013-03-24 ساعت 18:25)ASALI نوشته:  بچه های مهاجرسرا آدرس مطمئنی تو هیوستون دارید که برای ارسال مدارک و گرین کارت به من بدین ؟؟ فقط آدرس میخوام و زحمت دیگه ای براتون ندارم ...لطفا پیام خصوصی بدین ...ممنون

...

@ امیر :امیر جان اگه شما هم لطف کنی بیای هوستون ، ممنون میشمBig GrinTongue

@ دوستان ساکن در هوستون: دوستان عزیز اگه کسی یه ماشین ارزون قیمت و تمیز سراغ داره ممنون میشم به من پیغام خصوصی بده جهت خرید.....و اگه دوستان میتونند در این مورد بنده رو هم از تجارب خود مطلع کنند ممنون میشم که برای ماشین دسته دوم و تمیز و قیمت پایین باید از کجا بگیرم و یا اگه آشنایی در این مورد میشناسید ، معرفی کنید .........