مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - elhamin - 2013-07-20

اینجا از لحاظ شهریت خوبه ولی اصلآ شلوغ نیست و اینکه حمل و نقل عمومی در حد پایین ولی از لحاظ ترافیکی و جاده ای خوب هست

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - rimaya - 2013-07-20

(2013-07-20 ساعت 09:36)elhamin نوشته:  اینجا از لحاظ شهریت خوبه ولی اصلآ شلوغ نیست و اینکه حمل و نقل عمومی در حد پایین ولی از لحاظ ترافیکی و جاده ای خوب هست

ببخشید در مورد حمل و نقل عمومی من متوجه نشدم یکی از دوستان دو تا پست بالاتر برای من نوشته perfect
اما شما نوشتید در حد پایین

به نظر من هر جا رو که مد نظر هست حتمن باید اومد و دید اینجوری بهتر هست ، چون ممکنه دیدها فرق کنه و یا انتظارات

اما حمل و نقل عمومی معلوم الحال هست دیگه ، پوشش دادن شهر ، به موقع آمدن و کافی بودن تعداد اونها ،
فی المثال هر یک ربع یک بار حداکثر بیان و برن

باز هم ولی جا داره از شما عزیزان تشکر کنم برای اهمیت دادنتون و تعاون و همکاریتون

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-07-20

(2013-07-20 ساعت 11:39)rimaya نوشته:  
(2013-07-20 ساعت 09:36)elhamin نوشته:  اینجا از لحاظ شهریت خوبه ولی اصلآ شلوغ نیست و اینکه حمل و نقل عمومی در حد پایین ولی از لحاظ ترافیکی و جاده ای خوب هست

ببخشید در مورد حمل و نقل عمومی من متوجه نشدم یکی از دوستان دو تا پست بالاتر برای من نوشته perfect
اما شما نوشتید در حد پایین

به نظر من هر جا رو که مد نظر هست حتمن باید اومد و دید اینجوری بهتر هست ، چون ممکنه دیدها فرق کنه و یا انتظارات

اما حمل و نقل عمومی معلوم الحال هست دیگه ، پوشش دادن شهر ، به موقع آمدن و کافی بودن تعداد اونها ،
فی المثال هر یک ربع یک بار حداکثر بیان و برن

باز هم ولی جا داره از شما عزیزان تشکر کنم برای اهمیت دادنتون و تعاون و همکاریتون
حمل نقل عمومي كه تاكسي كه هيچييييييييي
اتوبوس هاس خيلي منظمه و تقريبا همه جا رو پوشش ميده و هر نيم ساعت اتوبوس مياد بجز شنبه ها كه ميشه ١ ساعت و يكشنبه ها كه تعطيله
بجز ساعت ٣ تا ٥ هم ترافيكي وجود نداره

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - خانه - 2013-07-21

بچه ها یه سوال دارم مخصوصا اونایی که از فرودگاه seattle tacoma بودن سوالم اینه که من ساعت 21:15 دقیقه شب از شیکاگو میرسم این فرودگاه(که البته قبلش ازشیراز اومدم دوحه بعد اومدم شیکاگو) به نظر شما بهتره که بعدش یه راست برم تو شهر و یه جایی پیدا کنم برای خواب یا اینکه میشه تو فرودگاه خوابید تا فردا صبح و فردا برم یه موتل یا هاستل ارزونی پیدا کنم برای یه مدت تا کار پیدا کنم؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - roeentan - 2013-07-22

(2013-07-21 ساعت 23:43)خانه نوشته:  بچه ها یه سوال دارم مخصوصا اونایی که از فرودگاه seattle tacoma بودن سوالم اینه که من ساعت 21:15 دقیقه شب از شیکاگو میرسم این فرودگاه(که البته قبلش ازشیراز اومدم دوحه بعد اومدم شیکاگو) به نظر شما بهتره که بعدش یه راست برم تو شهر و یه جایی پیدا کنم برای خواب یا اینکه میشه تو فرودگاه خوابید تا فردا صبح و فردا برم یه موتل یا هاستل ارزونی پیدا کنم برای یه مدت تا کار پیدا کنم؟
یه جوری میگی برم موتل تا کار پیدا کنم انگار فردای شبی که رسیدی میخوای بری دنبال کار.
اول دنبال خونه باش بعدش اگه خدا بخواد کار هم پیدا می کنی.
لطفا یه خونه بگیر که کاناپه هم داشته باشهWink
من تجربه ندارم ولی به نظر من همون شب برو هتل یا موتل یا هاستل یا حالا هرچیWink چون خیلی خسته هستی.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-07-22

(2013-07-21 ساعت 23:43)خانه نوشته:  بچه ها یه سوال دارم مخصوصا اونایی که از فرودگاه seattle tacoma بودن سوالم اینه که من ساعت 21:15 دقیقه شب از شیکاگو میرسم این فرودگاه(که البته قبلش ازشیراز اومدم دوحه بعد اومدم شیکاگو) به نظر شما بهتره که بعدش یه راست برم تو شهر و یه جایی پیدا کنم برای خواب یا اینکه میشه تو فرودگاه خوابید تا فردا صبح و فردا برم یه موتل یا هاستل ارزونی پیدا کنم برای یه مدت تا کار پیدا کنم؟
شما چرا لقمه رو دور سرت ميچرخوني خوب!!!!
از اول يه راست ميومدي سياتل با پرواز امارات ظهر ميرسيدي راحت و بي دردسر
بعدشم قبل اومدن يه جايي رو رزرو كني راحتري اينجوري بيايي مگه ميشه راه بيوفتي دور شهر دنبال جا بي ماشين !!

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پسرک مهاجر - 2013-07-22

مهتاب خانم من هم صفحه قبل در پست یکی مانده به آخر سوالی پرسیده بودم Smile
چرا فقط از دکمه تشکر استفاده کرده اید ولی هنوز پاسخی ندادید!!!
در حالی که به سوال های بقیه دوستان پاسخ می دهید
چرا فرق قائل می شید آخـــــــــــــــــــــــــه Smile

عیبی نداره حتما قابل نمی دونستید دیگه.
بازم ممنون.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-07-22

(2013-07-22 ساعت 10:53)پسرک مهاجر نوشته:  مهتاب خانم من هم صفحه قبل در پست یکی مانده به آخر سوالی پرسیده بودم Smile

بازم ممنون.
اين حرفا چيه ميزنين Shyبه خدا شما اگه بدونين من روزي جواب چند نفرو بايد بدم ديگه نميگين چرا!!! يادم ميره بعضي ها رو ديگه ببخشيد !
والله من از شرايط اين استيت شدن خبر ندارم حتما امير اقاي مهاجر تيم فني Wink بهتر ميدونننن
براي كار هم شما هر جا بري يه فرم ميدن كه توش مينويسي چند ساعت در روز و چند روز در هفته ميتوني كار كني و طبق همون بهتون برنامه ميدن
فكر كنم سقفش هفته اي ٤٠ ساعته
بله شما ميتوني با حداقل هم راحت زندگي كني
براي سايت هلس فود هم شما نميتوني از ايران اقدام كني چون اول ازت ادرس خونه تو امريكا رو ميگيره ولي بازم تو گوگل سرچ كنين food worker card
سايتش مياد حالا امتحان كنين
براي سطح زبان هم من نميدونم واقعا فقط يه چيزو بگم كه صد بارم گفتم فكر نكنم از من افتضاح تر كسي باشه تو زبان !!!! خوب من كه كار پيدا كردم ايشالله بقيه هم پيدا ميكنن كه بهتر از منن
براي كلاس بارمني من ادرس ندارم جايي رو تو تهران و خودمم تو مشهد رفتم ولي شنيدم كه هست! حالا از اهلش بپرسين حتما راهنمايي ميكننSmile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - خانه - 2013-07-22

(2013-07-22 ساعت 03:08)مهتاب - 2251 نوشته:  
بعدشم قبل اومدن يه جايي رو رزرو كني راحتري اينجوري بيايي مگه ميشه راه بيوفتي دور شهر دنبال جا بي ماشين !!
1- مهتاب خانم من از قطر که اون موقع ارزون تر بود بلیط گرفتم برای همین مجبورم لقمه رو دور کلم بچرخونم برم شیکاگو بعدش بیام سیاتل Big GrinWink
2-کلا مهتاب خانم و بقیه بچه ها ی با تجربه برنامه من اینه برای ورود لطفا شما ایراداش بگیرید:
شب اول که آش و لاش ساعت 9 شب میرسم فرودگاه سیاتل پس باید برم یه جا ارزون و نزدیک (یا توی)فرودگاه پیدا کنم که تا فردا ظهرش بخوابم Tongueبعدش میزنم بیرون با اتوبوس یا هر وسیله نقلیه عمومی میرم سمت lynwood اونجا باز یه هاستل ارزون برای یه مدت محدود مثلا یه هفته کرایه کنم و بعد برم توی بانک آو اونجا حساب باز کنم و پولمو بدم دستشون و بقیه کارای بانکی بعدش دیگه توی این یه هفته بیفتم دنبال کار(تخصصی الکترونیک یا غیر تخصص هرچی باشه) بعدش که کار پیدا کردم بگردم باز دنبال خونه کاناپه دار و خوشگل برای بعضیا Big GrinBig Grin
البته روز سوم یا چهارم هم باید برم دنبال ssn
----------------------------
حالا چنتا سوال :
1-اگه من اینترنتی بخوام جایی رو رزرو کنم همشون کردیت یا ویزا کارت و اینجور چیزا میخوان منم که اینا رو ندارم پس مجبورم حضوری برم پیششون اتاق بگیرم پول نقد بدم حالا شما چه راه حلی دارید براش؟
2-از فرودگاه seattle-tacoma تا مثلا lynwood یا جاهای دیگه با کدوم وسیله نقلیه عمومی و راحت و ارزون میشه رفت بچه هایی که این مسیر تجربه کردن نظرشون چیه؟
3-توی خود فرودگاه شما هاستلی جایی رو میشناسید که بشه استراحت کرد؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - خانه - 2013-07-22

(2013-07-22 ساعت 10:53)پسرک مهاجر نوشته:  مهتاب خانم من هم صفحه قبل در پست یکی مانده به آخر سوالی پرسیده بودم Smile

بازم ممنون.
بابا مهتاب خانم که فول تایم تو همین مهاجرسراست خونه اولش شده مهاجرسرا و خانوادش هم شدیم ما داره تمام سعی و تلاشش میکنه واقعا باید بهش جایزه بدیم ایشالله تو سیاتل بیایم و اساسی از شرمندگیش در بیایم

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - zanganeh - 2013-07-23

(2013-07-15 ساعت 10:44)mazerati نوشته:  سلام دوستان خوب اهل سياتل دوستان واسه يه زوج 2 نفره حداقل چقدر پول بايد بيارن تا جا بيفتند و زبان ياد بگيرند براي سال اول ممنون ميشم جواب بديد تا حالا 3 بار سوالمو مطرح كردم ولي تا الان كسي جوابمو نداد
سلام دوست من.
طوري كه من تحقيق كردم به اين نتيجه رسيدم كه در مناطق مختلف هزينه ها متفاوت هست صد البته نوع نگرش و انتظار شخص هم موثره اما براي منطقه ويرجينيا يك زوج دو نفره با هزينه ماهانه 2500 تا 3000 دلار يك زندگي متوسط رو به خوب رو ميتونن تجربه كنند و به عبارت ديگه براي سال اول كه از جيب بايد بخوريد تقريبا 30000 دلار نياز داريد.
دوستان در صورت نياز مطلب من رو اصلاح كنند.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mirzamemar - 2013-07-23

(2013-07-22 ساعت 21:20)خانه نوشته:  
1- مهتاب خانم من از قطر که اون موقع ارزون تر بود بلیط گرفتم برای همین مجبورم لقمه رو دور کلم بچرخونم برم شیکاگو بعدش بیام سیاتل Big GrinWink
2-کلا مهتاب خانم و بقیه بچه ها ی با تجربه برنامه من اینه برای ورود لطفا شما ایراداش بگیرید:
شب اول که آش و لاش ساعت 9 شب میرسم فرودگاه سیاتل پس باید برم یه جا ارزون و نزدیک (یا توی)فرودگاه پیدا کنم که تا فردا ظهرش بخوابم Tongueبعدش میزنم بیرون با اتوبوس یا هر وسیله نقلیه عمومی میرم سمت lynwood اونجا باز یه هاستل ارزون برای یه مدت محدود مثلا یه هفته کرایه کنم و بعد برم توی بانک آو اونجا حساب باز کنم و پولمو بدم دستشون و بقیه کارای بانکی بعدش دیگه توی این یه هفته بیفتم دنبال کار(تخصصی الکترونیک یا غیر تخصص هرچی باشه) بعدش که کار پیدا کردم بگردم باز دنبال خونه کاناپه دار و خوشگل برای بعضیا Big GrinBig Grin
حالا چنتا سوال :
1-اگه من اینترنتی بخوام جایی رو رزرو کنم همشون کردیت یا ویزا کارت و اینجور چیزا میخوان منم که اینا رو ندارم پس مجبورم حضوری برم پیششون اتاق بگیرم پول نقد بدم حالا شما چه راه حلی دارید براش؟
2-از فرودگاه seattle-tacoma تا مثلا lynwood یا جاهای دیگه با کدوم وسیله نقلیه عمومی و راحت و ارزون میشه رفت بچه هایی که این مسیر تجربه کردن نظرشون چیه؟

دوست عزیز سلام، کاملا موقعیت شما رو برای کنترل هزینه ها تون درک می کنم.چون ماهایی که با سرمایه زیادی نمیریم،مهم ترین مسئله برامون همینه و پیدا کردن کار!

چون انتخاب خودم هم هاستل بود و در این مورد تحقیق زیادی کردی تجربه خودم رو باهاتون در میون میگذارم. شما از همین ایران هم می تونید بعضی از hostel ها رو از طریق سایت رزرو کنید و بهترین سایتش هم اینه: http://www.hostelworld.com/
و چون مبلغ deposit یا همون پیش پرداخت برای این هاستل ها زیاد نیست حدود 20 د.ل.ا.ر و خورده ای.خیلی راحت میتونید از طریق یکی از شرکت های پرداختی که بچه ها قبلا معرفی کردن این کار رو انجام بدید!که خودم همینکار رو کردم.
به غیر از هاستل یه گزینه دیگه هم دارید که اون هم رزرو motel یا INN هست که گرچه اینها از هتل ارزونتر هست ولی خب همچی ارزون هم نیست.
یک نکته خیلی مهم: در مورد هاستل ها اینه که از امنیت وبهداشت زیادی برخوردار نیس بخصوص برای ماهایی که سفر اولمونه و پول نقد همراهمونه و هاستل ها هم که بصورت اتاق های 4 تا6 تخته هستند.وپر از مسافرهای خارجی.
من بعد از تحقیق خیلی زیاد 2 هاستل در سیاتل انتخاب کرده بودم و از همون طریقی که گفتم رزروشون کردم به مدت 2 هفته. ولی بعدا با راهنمایی دوستان خیلی خیلی خوبم Smile متوجه شدم که یکی از این هاستل ها برخلاف این همه تبلیغ و نظراتی که خوندم، کیفیت بسیار نامناسبی داره.

در کل بعد این همه صغری و کبری که چیدم ، منظورم اینه که لطفا برای انتخاب محل اقامت موقتتون برای روزهای اول بیشتر دقت کنید و اینو درنظر داشته باشد که ما با تموم سرمایه ای که به سختی جور کردیم داریم میریم و نباید زیاد ریسک کرد . و اگه می تونید از همین جا رزرو کنید چونکه قیمت های حضوری گرونتر از قیمت رزرو اینترنتی هست اصولا.ودردسر بیشتری داره مسلما.

در هر صورت موفق باشید دوست عزیز! Smile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-07-29

واي خدا اين تاپيك داره ميره قعر جدول!!! كوشن پس سياتلي ها؟!!!!
خودم تا چند ساعت ديگه ميام از مديكال اينجا يه پست بلند بالا ميذارم !!

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - Omidooo - 2013-07-29

(2013-07-29 ساعت 04:13)مهتاب - 2251 نوشته:  واي خدا اين تاپيك داره ميره قعر جدول!!! كوشن پس سياتلي ها؟!!!!
خودم تا چند ساعت ديگه ميام از مديكال اينجا يه پست بلند بالا ميذارم !!

مهتاب عزیز و بقیه ی دوستان سیاتلی
دست مریزاد
خوووووووووب آباد کردید این تاپیک سیاتل رو .
بعد از مدت ها سری به اینجا زدم .آخرین باری که فکر کنم اومدم این تاپیک یک سال پیش بود. عالی کار کردید.
ما که تو تاپیک شیکاگو دست تنهاییم، ولی شما خدا بده برکت امیر هم که بیاد دیگه تاپیک سیاتل میترکونه.
موفق باشید.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - peyman1355 - 2013-07-30

(2013-07-22 ساعت 21:20)خانه نوشته:  
(2013-07-21 ساعت 23:43)خانه نوشته:  بچه ها یه سوال دارم مخصوصا اونایی .......
شما چرا لقمه رو دور سرت ........
حالا چنتا سوال :

درود بر مهتاب گرامی و دوست خوبمون خانه عزیز

شما در بدو ورود بعد از مستقر شدنتون سریعا برای گرفتن SSN اقدام کنید چون تا جایی که من خبر دارم برای کارهای تخصصی مثل الکترونیک و استخدام (چون هم رشته هستیم عرض کردم) نیاز به SSN ضروریه، در ضمن ما وقتی رفتیم دفتر سوشال تو سیاتل و درخواست کردیم حدودا 2 تا 3 هفته بعد (تا جایی که به خاطر دارم) کارتهامون به دست مون رسید و در پایان اینکه برای گرفتن گواهینامه که حکم ID رو هم داره و خیلی جاها گواهینامه یا ID کارت از شما می خوان، برای صدور این کارتها نیاز به SSN دارند.

شاد و تندرست باشید