مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-11-16

(2014-11-03 ساعت 14:06)rainolf نوشته:  بله برنامه من هم اینه که من و همسرم هرکدوم یک حساب باز کنیم و یک سکیور کردیت حدود 500 دلاری هم بگیریم و بعد 20 درصد کردیتمون خرید کنیم و قبل از دو دیت تسویه کنیم و به این روش کردیت بسازیم....
یک سوال دیگه اینه که بین کردیت کارتها چه تفاوتی هست؟ چرا اکثرا از مستر کارد و ویزا کارد استفاده میکنن و چرا بعضی از دوستان امریکن اکسپرس رو خیلی با کلاس میدونن؟؟؟؟
هردوکارت مستروویزامعمولا بانکها ارایه میدن.امریکن اکسپرس وویزاومسترکارت همه جا پذیرفته میشه تفاوتی نداره

RE: زندگی در لاس وگاس - mani.iht - 2014-11-17

(2014-11-03 ساعت 14:06)rainolf نوشته:  بله برنامه من هم اینه که من و همسرم هرکدوم یک حساب باز کنیم و یک سکیور کردیت حدود 500 دلاری هم بگیریم و بعد 20 درصد کردیتمون خرید کنیم و قبل از دو دیت تسویه کنیم و به این روش کردیت بسازیم....
یک سوال دیگه اینه که بین کردیت کارتها چه تفاوتی هست؟ چرا اکثرا از مستر کارد و ویزا کارد استفاده میکنن و چرا بعضی از دوستان امریکن اکسپرس رو خیلی با کلاس میدونن؟؟؟؟

دوست عزیز اولا شرمند بابت تاخیر در جواب

در رابطه با ساختن کردیت هم راهش همینه که عرض شد و همچنین اگه وسائلی خرید می‌کنین با کردیت خرید کنین که اونم کلی‌ کردیت می‌سازه براتون.

در رابطه با کردیت کارت‌ها چیزی که فرق می‌کنه تفاوت شارژ سالیانه و همچنین نرخ بهره‌ هست که میگیرن اگه تاخیر در پرداخت صورت بگیره بد از دو دیت که اصطلاحا میگن بهشAPR که مخففAnnual Percentage Rate هست.

چیزی که شما خیلی‌ باعث براتون مهم باشه امتیاز کردیتتن هست که بدن اگه خواستین تسهیلاتی بگرین باسه خرید منزل یا هر مورد دگه اولین چیز به کردیت اسکور شما نگاه می‌کنن و همچنین کردیت لاین شما.

ضمنا در رابطه با آمریکا اکسپرس مطلبی که می‌دونم و دیدم از دوستانی که استفاده می‌کنن راضی‌ نبودند چون بس هر ترنزکشنی شارژمیکنه زیاد و کلا شارژ زیادی داره.

امیدوارم جواب سوالتو داده باشم.

بازم اگه سوالی بود که بتونم کمک کنم در خدمتم.

RE: لاس وگاس - ali1358 - 2014-11-20

سلام دوستان کسی نبود برای اجاره اتاق با سرویس شخصی در وست چارلستون بلوار اگر کسی خواست شماره بده در پیغام خصوصی نزدیک ایستگاه اتوبوس و مراکز خرید

RE: لاس وگاس - elima1980 - 2014-11-25

(2014-11-20 ساعت 09:12)ali1358 نوشته:  سلام دوستان کسی نبود برای اجاره اتاق با سرویس شخصی در وست چارلستون بلوار اگر کسی خواست شماره بده در پیغام خصوصی نزدیک ایستگاه اتوبوس و مراکز خرید
آگهی بذارکرگ لیست.متن فارسی هم بنویس

RE: لاس وگاس - زری وحدتی - 2014-11-28

خوب الوعده وفا
این اولین پست من از وگاس هست.
چند نکته ضروری
1- گوشی تلفن خودتون رو ایران اپدیت کنید اگه لازمه یه گوشی بخرید که بتونه مپ رو براتون به راحتی باز کنه.گوشی های هوشمند منظورمه . چون روزای اول واقعا به مپ نیاز داربد .
2-من خط رد پاکت گرفتم و گذاشتم رو گوشی خودم طرح ماهانه 39 دلار با اینترنت فوق العاده برای ابتدای کار که هنوز هیچی نداشتم (بدون قرار داد) . اما حالا میخام برم طرح 19 دلاری رو بگیرم چون دیگه تو خونه اینترنت دارم .
3-بانک والز فارگو حساب باز کردم و همون روز بانک استیت منت گرفتم و همون روز رفتم دنبال خونه.ولز فارگو یکمی ادا بازی درمیاره باید در ماه 10 خرید داشته باشی و شارزت میکنه خیلی.
میتونم بگم بیشتر جاهایی که از قبل مشخص کرده بودم دیگه فقط با استیت منت من اجاره نمیدادن و یا مدت اجاره کوتاه مدت نداشتن یا اگه داشتن اینقدر نرخش گرون میشد که نمی صرفید.هرچی استیمنت تون به روز تر باشه راحتتر بهتون اعتماد میکنن.البته کلا اعتماد میکنن.
4-برای دوستانی که تو این فصل راهی وگاس هستند . هوا سرده و اگه خونه ای بدون وسایل بگیرید زمین بسیار سرد خواهد بود برای خودتون پتو کلفت برای زیرتون بیارید مثل پتو گلبافت و این چیزا من با 3 تا پتو مسافرتی اومدم و الان در به در دنبال تشک و این چیزام.
5-اداره DMV جدیدا دوستان رو یکمی ادیت کرد برا گرفتن ایدی ایالتی و گفت حنما باید سوشال رو بیاری و همچنین اجاره خونه رو !! نمیدونم چرا !!! البته میشد بدون سوشال گرفت فقط کافی بود در فرم گزینه ای که هنوز سوشال نگرفتم رو تیک بزنید و اصلا رسید سوشال رو نشون ندید .( سوشاا من 3 روزه و ایدیم یه هفته ای اومد.)
6-برق رو برای خونه رفتم گرفتم و دپازیت فقط 90 دلار قراره بدم و میاد رو قبض اولم.برای ماهایی که هنوز هیچ کردیتی نداریم و هیچ هیستوری نداریم باید حضوری بریم اداره برق در نورث لاس وگاس .مدرکی که لازمه پاسپورت و رسید ایدی هست.البته با ویزا هم میشه کار رو راه انداخت ویزا رو به عنوان مدرک ورودی قبول دارن.
برای اینترنت از coxگرفتم پرسرعت و عالی البته بیسکه بیسیکه ها ولی سرعتش عالیه ماهیانه 47 دلار با مودم که اول 25 دلار دادم برا دپازیت ولی بعد از بیل که برام اومد دیدم کم کرده و دپایزیت رو گذاشته به حسابم.
7-اینجا یا برید چسبیده به مراکز خرید خونه بگیرید یا ماشین بخرید
تقریبا هر روز مجبورید برید خرید در اوایل .چون هنوز نمیدونید چی به چیه.
و بعضی از اقام خاص ممکنه براتون خیلی دور باشن.
ولی خبر خوش اینکه تقریبا هرچی بخوایید تو لاس وگاس هست من نشده چیزی بخوام و بگن نیست!
8-برای اوایل بد نیست برا خودتون خوراکی مثل نون فریز شده و چیزایی که خراب نمیشن مثل کنسروهای مختلف و دارو های خانگی و این چیزا بیارید .
9-من چون هم خونه ام بچه مدرسه ای داره در باره این موضوع هم یکمی اطلاعات دارم .کلا مدرسه ها کیفیتش بالاست حتی اگه رنکش 5 به پایین باشه برا ثبت نام بچه هیچ سوشال و ایدی نیاز نیست فقط کارنامه ترجمه شده و کارت واکسن و پاس و فرمی که باید پر کنید و همین. بچه ثبتنام میشه از فرداش میره مدرسه سرویسش مشخص میشه و بعد از پر کردن فرم عذا حدود 5 الی 6 روز بعد غذا براش رایگان میشه.به درخواستتون پاسخ میدن و حتی با بچه ها زبان خصوصی کار میکنن که برسن به همسطح های خودشون.(تاجایی که میشه واکسن بچه ها رو کامل کنید چون اینجا ممکنه بفرستتون واکسن بزنید دوره و بچه اذیت میشه)
فعلا همین ها یادمه . والا من فقط یه ماه کمتره اومدم وگاس ولی اگه کسی سوالی چیزی داشت که من میتونستم جواب بدم در خدمتم.

RE: لاس وگاس - radman87 - 2014-11-28

با سلام خدمت دوست عزیزم رزی وحدتی
امیدوارم به همین صورت پرانرزی ما رو از دیگر تچربیاتتون بی نصیب نفرمایید با توصیفات کاملتون ما رو هم ببرید به فضای اونجا قبلا از شما دوست عزیز کمال قدردانی رو دارم
RolleyesRolleyesRolleyes

RE: لاس وگاس - radman87 - 2014-11-28

دوست عزیز رزی وحدتی

لطفا از دلایلی که باعث شد لاس وگاس رو انتخاب کنید و سفرنامتون از تهران تا لاس وگاس رو اگر امکان داره برای ما بیشتر توضیح بدید
ما رو ازتجربیاتتون بی نصیب نذارید ShyShy

RE: لاس وگاس - biber - 2014-11-29

ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﺰﻳﺰ ﻣﻬﺎﺟﺮ ﺳﺮا
ﻣﻦ ﻫﻢ ﺑﻪ اﺗﻔﺎﻕ ﻫﻤﺴﺮﻡ و ﻋﻀﻮ ﺩﻭﺳﺘﺪاﺷﺗﻦﻲ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ ﻳﻌﻨﻲ ﺳﮕﻤﻮﻥ ﭘﺲ اﺯ ﻳﻚ ﭘﺮﻭاﺯ 13 ﺳﺎﻋﺘﻪ اﺯ ﺗﺮﻛﻴﻪ ﺑﻪ ﻭﮔﺎﺱ ﺭﺳﻴﺪﻳﻢ اﻟﺒﺘﻪ ﻣﻘﺻﺪ اﻭﻝ ﻣﺎ ﻟﻮﺱ اﻧﺠﻠﺲ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺗﺮﻛﻴﺶ اﻳﺮ ﻻﻳﻨﺰاﻧﺠﺎﻡ ﺷﺪ و ﭘﺲ اﺯاﻭﻥ ﺑﺎ ﭘﺮﻭاﺯ ﺳا ﻮﻭﺕ ﻭﺳﺖ ﺑﻪ ﻭﮔﺎﺱ اﻭﻣﺪﻳﻢ . ﺟﺎﻟﺐ اﻳﻨﺠﺎ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﭘﺲ اﺯ اﻳﻨﻜﻪ ﻫﻮاﭘﻴﻤﺎ اﺯ ﺑﺎﻧﺪ ﻓﺮﻭﺩﮔﺎﻩ ﻟﻮﺱ اﻧﺠﻠﺲ ﺑﺮﺧﻮاﺳﺖ ﻣﻬﻤﺎﻧﺪاﺭ اﺯ ﻣﺎ ﺑﺎ ﻧﻮﺷﻴﺪﻧﻲ ﭘﺬﻳﺮاﻳﻲ ﻛﺮﺩ و ﺑﻴﺴﺖ ﺩﻗﻴﻘﻪ اﻱ ﻧﮕﺬﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺧﻠﺒﺎﻥ ﺿﻤﻦ ﺧﻮﺵ اﻣﺪﮔﻮﻳﻲ اﻋﻼﻡ ﻛﺮﺩ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻭﮔﺎﺱ ﺭﺳﻴﺪﻳﻢ . ﺷﺮاﻳﻄ ﺳﻜﻮﻧﺖ ﻣﺎ ﺑﺎ ﺯﺭﻱ ﺧﺎﻧﻢ و ﺩﻳﮕﺮ ﻋﺰﻳﺰاﻥ ﻛﻤﻲ ﻣﺘﻔﺎﻭﺗﻪ ﺑﺮاﻱ ﻫﻤﻴﻦ ﻣﻤﻜﻨﻪ ﺗﺠﺮﺑﻴﺎﺕ ﻣﺎ ﻣﺘﻔﺎﻭﺕ ﺑﺎﺷﻪ و ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﻣن ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﺗﺠﺮﺑﻴﺎﺕ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎ ﻫﻢ اﺷﺘﺒﺎﺳﺖ و ﺑﺎﺯ ﺑﻪ اﻳﻦ ﺟﻤﻠﻪ ﻣﻲ ﺭﺳﻴﻢ ﻛﻪ ﻣﻬﺎﺟﺮﺕ ﺑﺮاﻱ ﻫﺮ ﻓﺮﺩ ﺗﺠﺮﺑﻪ اﻱ ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﻓﺮﺩﻩ
ﻣﻦ ﺩﺭ ﭘﺴﺖ ﻫﺎي اﺗﻲ ﺳﻌﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﻢ ﺗﺠﺮﺑﻴﺎﺕ ﺷﺨﺼﻲ ﺧﻮﺩﻡ ﺭﻭ و اﻭﻧﭽﻪ ﺩﻳﺪﻡ ﺭﻭ ﺑﻨﻮﻳﺴﻢ اﮔﺮﺷﺪ ﻛﻪ ﻋﻜﺲ ﻫﻢ ﻣﻴﺰاﺭﻡ

ﻫﻣﻮﻧﻂﻮﺭ ﻛﻪ ﺩﺭ ﭘﺴﺖ ﭘﻴﺷﻴﻦ ﮔﻔﺘﻢ ﺷﺮاﻳﻄ ﺳﻜﻮﻧﺖ اﻭﻟﻴﻪ ﻣﺎ ﺑﺎ ﺩﻳﮕﺮﻋﺰﻳﺰاﻥ ﻛﻤﻲ ﻣﺘﻔﺎﻭﺗﻪ
ﻋﻠﻲ اﻳﻬﺎ ﺣﺎﻝ ﭘﺲ اﺯ ﺭﺳﻴﺪﻥ ﻣﺎ ﺑﺮاﻣﻮﻥ ﻳﻚ اﭘﺎﺭﺗﻤﺎﻥ ﺩﻭ ﺧﻮاﺑﻪ اﺟﺎﺭﻩ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﻛﺎﺭﻣﻨﺪ اﻣﻼﻙ ﮔﻔﺖ ﻛﻪ ﭼﻮﻥ ﻳﻚ ﺧﻮاﺑﻪ اﻣﺎﺩﻩ ﻧﺒﻮﺩﻩ ﺑﺮاﻱ ﺷﻤﺎ ﺩﻭﺧﻮاﺑﻪ ﺩﺭ ﻧﻆﺮ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻩ
ﺷﺮاﻳﻄ اﻳﻦ اﭘﺎﺭﺗﻤﺎﻥ ﻋﺒﺎﺭﺗﻨﺪ اﺯ اﻳﻦ ﻭاﺣﺪ ﻳﻜﻲ اﺯ ﻭاﺣﺪ ﻫﺎﻱ ﻳﻚ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻫﺸﺖ ﻭاﺣﺪﻱ ﺩﺭ ﺩﻭ ﻃﺒﻘﻪ ﻫﺴﺖ
اﮔﺮ ﭘﺴﺖ ﺩﻳﮕﺮ ﻋﺰﻳﺰاﻥ ﺭﻭ ﻣﻂﺎﻟﻌﻪ ﻛﺮﺩﻩ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺧﻮاﻫﻴﺪ ﺷﺪ ﻛه ﺩﺭ ﻭﮔﺎﺱ اﭘﺎﺭﺗﻤﺎﻥ ﺑﻴﺸ اﺯ ﺩﻭ ﻃﺒﻘﻪ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﻧﻤﻲ ﻛﻨﻴﺪ و اﭘﺎﺭﺗﻤﺎﻧﻬﺎ ﺑﺻﻮﺭﺕ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ اﻱ اﺯ ﻭاﺣﺪ ﻫﺎ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛه ﺩﺭ ﻛﻨﺎﺭ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺩﻭﻃﺒﻘﻪ ﻗﺮاﺭ ﺩاﺭﻧﺪ و ﺣﺎﻟﺖ ﺩﻳﮕﺮ ﺑﺼﻮﺭﺕ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺗﻚ ﻭاﺣﺪﻱ ﻫﺴﺘﻦد اﻟﺒﺘﻪ اﻳﻦ ﺷﺎﻣﻞ ﻭاﺣﺪ ﻫﺎﻱ ﻣﺴﻜﻮﻧﻲ ﻣﻴﺸﻪ ﻭﻟﻲ ﺑﻴﺸﺮ ﻭاﺣﺪ ﻫﺎﻱ ﺗﺠﺎﺭﻱ ﻛﻪ ﻣﻦ ﺩﻳﺪﻡ ﻫﻢ اﺯ ﻫﻤﻴﻦ ﺳﺒﻚ و ﺳﻴﺎﻕ ﭘﻴﺮﻭﻱ ﻣﻲ ﻛﺮﺩ
اﻣﻜﺎﻧﺎﺕ ﻣﻨﺰﻝ ﻣﺎ ﺷﺎﻣﻞ ﻳﻚ ﻳﺨﭽﺎﻝ , اﺟﺎﻕ ﺑﺮﻗﻲ ﭼﻨﺪ ﺷﻌﻠﻪ ﺑﺎ ﻓﺮ ﺑﻌﻼﻭﻩ ﻳﻚ ﺳﺮﻱ ﻇﺮﻑ و ﻇﺮﻭﻑ , اﺑﺎﮊﻭﺭ و ﻣﻴﺰ ﻧﻬاﺭ ﺧﻮﺭﻱ ﺩﻭ ﻧﻔﺮﻩ ﺑﻌﻼﻭﻩ ﻳﻚ ﻣﻘﺪاﺭ ﺧﻮﺭﺩﻩ ﺭﻳﺰ ﺩﻳﮕﻪ ﻛﻪ ﻫﻤﮕﻲ ﺩﺳﺖ ﺩﻭﻡ ﻭﻟﻲ ﺩﺭ ﻭﺿﻌﺘﻲ ﻣﻨﺎﺳﺐ و ﺗﻤﻴﺰ ﺑﻮﺩﻥ
اﻳﻨﺠﺎ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺯﺑﺎﻟﻪ , اﺏ ﺳﺮﺩ و اﺏ ﮔﺮﻡ , ﻓﻀﺎﻱ ﺳﺒﺰ و اﺳﺘﺨﺮ ﻧﺪاﺭﻳﻢ و ﺗﻨﻬﺎ ﭘﺮﺩاﺧﺖ ﻗﺒﺾ ﺑﺮﻕ ﺑﺮ ﻋﻬﺪﻩ ﻣﺎﺳﺖ
اﺟﺎﺭﻩ ﻣﺎﻫﻴﺎﻧﻪ 500$ ﻫﺴﺖ و 100$ﻫﻢ ﺑﻪ ﻋﻨﻮاﻥ ﺩﭘﺎﺯﻳﺖ ﭘﺮﺩاﺧﺖ ﻛﺮﺩﻳﻢ
ﻧﻜﺘﻪ اﻱ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﮕﻢ اﻳﻨﻪ ﻛﻪ ﺩﺭ اﺑﺘﺪا ﻣﻦ ﻓﻜﺮ ﻣﻲ ﻛﺮﺩﻡ ﭼﻘﺪﺭ اﺟﺎﺭﻩ ﺑﻬﺎ ﭘﺎﻳﻴﻦ ﻫﺴﺖ ﻭﻟﻲ ﻭﻗﺘﻲ ﺑﺮاﻱ ﭘﻴﺎﺩﻩ ﺭﻭﻱ اﺯ ﭼﻨﺪ ﺧﻴﺎﺑﻮﻥ اﻃﺮاﻑ ﮔﺬﺭ ﻛﺮﺩﻡ اﺟﺎﺭﻩ ﺑﻬﺎﻱ ﺑﻪ ﻧﺴﺒﺖ ﭘﺎﻳﻴﻨﺘﺮﻱ ﺩﺭ ﻛﻮﭼﻪ ﻫﺎﻱ ﻫﻤﺠﻮاﺭ ﺩﻳﺪﻡ ﻋﺪاﺩﻱ ﻣﺜﻠﻪ 155و 200$ ﺑﺮاﻱ ﻭاﺣﺪ ﻫﺎﻱ ﻳﻚ ﺧﻭاﺑﻪ و ﺟﺎﻟﺐ اﻳﻨﺠﺎﺳﺖ ﻛﻪ ﻇﺎﻫﺮ اﭘﺎﺭﺗﻤﺎﻧﻬﺎ و ﻣﺤﻮﻃﻪ ﺳﺎﺯﻱ اﻭﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﻣﺮاﺗﺐ اﺯ ﻣﺤﻞ ﺳﻜﻮﻧﺖ ﻣﺎ ﺑﻬﺘﺮ ﺑﻮﺩ
و ﺗﻨﻬﺎ ﺩﻻﻳﻞ اﻳﻦ ﺗﻔﺎﻭﺕ ﻓﺎﺣﺶ ﺷﺎﻳﺪ اﻣﺘﻴﺎﺯاﺗﻲ ﻛﻪ ﻣﻦ ﺑﺮﺷﻤﺮﺩﻡ ﻣﺜﻞ ﺩﭘﺎﺯﻳﺖ ﭘﺎﻳﻴﻦ و ﺭاﻳﮕﺎﻥ ﺑﻮﺩﻥ ﺑﺮﺧﻲ ﻣﻮاﺭﺩ ﺫﻛﺮ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﻪ
اﻟﺒﺘﻪ ﺩاﺷﺘﻦ ﺣﻴﻮاﻥ ﺧﺎﻧﮕﻲ ﻫﻢ ﻣﻲ ﺗﻮﻧﺴﺖ ﻳﻜﻲ اﺯ ﺩﻻﻳﻠﺒﺎﺷﻪ ﺑﻪ
ﻫﺮ ﺗﺮﺗﻴﺐ اﻳﻦ ﺑﻮﺩ ﺷﺮاﻳﻄ ﻣﻨﺰﻝ ﻣﺎ اﺯ ﻧﻆﺮ ﻣﻜﺎﻧﻲ ﻫﻢ ﻣﺤﻴﻄ اﺭﻭﻡ و ﺧﻮﺑﻲ ﺩاﺭﻩ
ﻋﺰﻳﺰاﻧﻲ ﻛﻪﺩﺭ ﺧﺼﻮﺹﻣﻜﺎﻧﻬﺎﻱ ﻣﻨﺎﺳﺒﺘﺮ ﺩﺭ ﻭﮔﺎﺱ ﻧﺎﻡ ﺑﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻥ غ ب و ﺟﻨﻮﺏ ﺭﻭ ﻣﺤﻴﻄ ﻫﺎﻱ ﺑﻬﺘﺮﻱ ﺑﺮﺷﻤﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻥ ﻣﻨﺰﻝ ﻣﺎ ﺗﻘﺮﻳﺒﺎ ﺑﻴﻦ اﻳﻦ ﺩﻭ ﻧﻘﻂﻪ ﻫﺴﺖ ﺗﻘﺎﻃﻊ penwood و arville
ﻭﻟﻲ ﺑﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﻗﺼﺪ اﻣﺪﻥ ﺑﻪ اﻳﻦ ﺷﻬﺮ ﺭﻭ ﺩاﺭﻥ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﻦ اﻳﻦ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﺑﺮاﻱ اﺟﺎﺭﻩ ﻣﺤﻞ ﺳﻜﻮﻧﺖ ﻋﺠﻮﻻﻧﻪ ﺗﺻﻤﻴﻢ ﻧﮕﻴﺮﻥ ﭼﻮﻥ ﺗﺎ اﻭﻧﺠﺎﻛﻪ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺷﺪﻡ ﻣﻜﺎﻧﻬﺎﻱ ﺑﻬﺘﺮﻱ ﺑﺎ ﺑﻬﺎﻱ ﻣﻨﺎﺻﺐ ﻣﻲ ﺗﻮﻧﻦ ﭘﻴﺪا ﻛﻨﻦ
ﺩﺭ ﭘﺴﺖ ﺑﻌﺪﻱ ﺳﻌﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﻢ اﺯ ﺗﺠﺮﺑﻴﺎﺕ ﺧﺮﻳﺪ ﺑﺮاﺗﻮﻥ ﺑﻨﻮﻳﺴﻢ وﻟﻲ ﻧﻜﺘﻪ اﻱ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺑﺪﻭ ﻭﺭﻭﺩ ﺗﻮﺟﻪ ﻣﻦ ﺭﻭ ﺟﻠﺐ ﻛﺮﺩ اﻳﻦ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺯﺑﺎﻥ و ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻏﺎﻟﺐ اﻳﻦ ﺷﻬﺮ ﺯﺑﺎﻥ اﺳﭙﺎﻧﻴﻮﻟﻲ و ﻓﺭﻫﻨﮓ ﻣﻜﺰﻳﻜﻲ ﻫﺴﺘﺶ و ﻧﺒﺾ ﺷﻬﺮ ﺑﺪﺳﺖ اﻳﻦ ﻗﺸﺮ ﻫﺴﺖ اﻟﺒﺘﻪ ﻣﺮﺩﻡ اﺭﻭﻡ و ﻣﻬﺮﺑﻮﻧﻲ ﻫﺴﺘﻦ وﻟﻲ ﺩﺭ ﻛﻨﺎﺭ ﺳﻴﺎﻫﺎﻥ اﻳﻦ ﺷﻬﺮ ﻗﺸﺮ ﺑﻲ ﺑﻀﺎﻋﺖ و ﮔﺎﻫﺎ ﻓﻘﻴﺮ ﺭﻭ ﺗﺸﻜﻴﻞ ﻣﻲ ﺩﻥ اﻳﻦ ﻣﻂﻠﺐ ﺭﻭ اﺯ اﻭﻧﺠﺎﻳﻲ ﻣﻴﮕﻢ ﻛﻪ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺑﺮاﻱ ﺩﺭﺧﻮاﺳﺖ ﻛﺎﺭ ﺭاﻳﮕﺎﻥ ﺑﻪ ﻳﻚ ﺧﻴﺮﻳﻪ ﺳﺮ ﺯﺩﻡ ﻋﻤﺪﺗﺎ اﺯ ﺩﻭ ﻗﺸﺮ ﺳﻴﺎﻫﺎﻥ و ﻣﻜﺰﻳﻜﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ اﻭﻧﺠﺎ ﺑﻪ ﭼﺸﻢ ﻣﻲ ﺧﻮﺭﺩﻧﺪ و ﻟﻲ ﻣﻜﺰﻳﻜﻲ ﻫﺎ ﺗﺎ اﻭﻧﺠﺎ ﻛﻪ ﺩﻳﺪﻡ ﺩﺭ ﻋﻴﻦ ﻣﺴﺘﻤﻨﺪ ﺑﻮﺩن ﺯﺣﻤﺘﻜﺶ و ﺗﻼﺷﮕﺮﻧﺪ و اﻛﺜﺮ ﻛﺎﺭﻫﺎﻱ ﺧﺪﻣﺎﺗﻲ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻋﻬﺪﻩ ﺩاﺭﻧﺪ
اﻟﺒﺘﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﮕﻢ ﺩﺭ اﻳﻦ ﻣﺪﺕ ﻣﺤﺪﻭﺩ و ﺑﺪﻭﻥ ﻭﺳﻴﻠﻪ ﻣﻦ ﻓﻘﻄ اﻳﻦ ﻻﻳﻪ اﺯ ﺟﺎﻣﻌﻪ و ﺷﻬﺮﻭﻧﺪاﻥ ﺭﻭ ﺗﻮﻧﺴﺘﻢ ﺑﺒﻴﻨﻢ

ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ اﮔﻪ ﻛﺴﻲ اﻃﻼﻉ ﺩاﺭﻩ ﻛﻪ ﭼﻂﻮﺭ ﻣﻴﺷﻪ ﻋﻜﺲ اﭘﻠﻮﺩ ﻛﺮﺩ ﻟﻂﻔﺎ ﻣﻦ ﺭﻭ اﺯ ﻧﺎ اﮔﺎﻫﻲ ﺩﺭ ﺑﻴﺎﺭﻩ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﻧﻢ ﻳﻜﺴﺮﻱ ﻋﻜﺲ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺩﺭ اﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺻﺤﺒﺗﻬﺎﻢ ﺑﻪ اﺷﺘﺮاﻙ ﺑﺰاﺭﻡ
ﺑﺎ ﺳﭙﺎﺱ

RE: لاس وگاس - taherifar - 2014-11-29

(2014-11-29 ساعت 10:06)biber نوشته:  ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ اﮔﻪ ﻛﺴﻲ اﻃﻼﻉ ﺩاﺭﻩ ﻛﻪ ﭼﻂﻮﺭ ﻣﻴﺷﻪ ﻋﻜﺲ اﭘﻠﻮﺩ ﻛﺮﺩ ﻟﻂﻔﺎ ﻣﻦ ﺭﻭ اﺯ ﻧﺎ اﮔﺎﻫﻲ ﺩﺭ ﺑﻴﺎﺭﻩ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﻧﻢ ﻳﻜﺴﺮﻱ ﻋﻜﺲ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺩﺭ اﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺻﺤﺒﺗﻬﺎﻢ ﺑﻪ اﺷﺘﺮاﻙ ﺑﺰاﺭﻡ
ﺑﺎ ﺳﭙﺎﺱ

برو به این سایت http://s2.picofile.com/ و عکسهات را آپلود کن. آدرس عکسها رو بیار اینجا و از گزینه درج عکس توی ارسال پست، اقدام کن...
این سایت پیکوفایل یکی از سایتهای آپلود عکس و فایل بسیار خوب هست که ماندگاری دائمی داره... اگر هم خواستی میتونی یک حساب شخصی درست کنی و فایلهای خودت رو هم اونجا آپلود کنی و در زمان لازم مدیریت (حذف، تغییر نام و...) کنی

RE: لاس وگاس - زری وحدتی - 2014-11-29

(2014-11-28 ساعت 21:30)radman87 نوشته:  دوست عزیز رزی وحدتی

لطفا از دلایلی که باعث شد لاس وگاس رو انتخاب کنید و سفرنامتون از تهران تا لاس وگاس رو اگر امکان داره برای ما بیشتر توضیح بدید
ما رو ازتجربیاتتون بی نصیب نذارید ShyShy
راستش من از وقتی که قوبل شدم خیلی جاها رو چک کردم در نهایت با همسرم تصمیم گرفتیم بریم وگاس.
ولی همسرم ویزا نگرفت! Sad
من و چند تا از دوستان که شرایطظون مثل من بود تصمیم گرفتیم جمع بشیم و هم خونه بشیم تا همسرامون بیان.
قرار بود بریم شارلوت ( گرچه من از اولش مخالف بودم) ولی در اخرین روزا (7 روز مونده با پرواز )متوجه شدیم که شرق امریکا کارای همسرامون رو خوب انجام نمیده مجبور شدیم دوباره دنبال جا بگردیم متاسفانه هرچی گشتیم بازم نشد جایی رو پیدا کنیم که کم هزینه باشه و در عین حال غرب باشه ( که کار همسرامون بره تو مرکز غرب یو اس سیس پیگیری بشه ) خلاصه از من به دوستان اصرار که بابا من یک ساله وگاس رو زیر نظر گرفتم درباره اش اطلاعات دارم کلی با شهر و مکان هاش اشنایی پیدا کردم و علی الخصوص دوستان ایرانی بسیار مهربونی تو وگاس هستند که میتونیم حداقل برا سوال پرسیدن ازشون کمک بگیریم.
ولی در نهایت همه دوستانم گفتن که وگاس شهر اخریه که ممکنه بخان برن توش و ترجیح میدن برن جای دیگه . اینکه من تنها راهی وگاس شدم.چون این شهر رو بیتشر از هرجای امریکا میشناختم و درباره اش مطلب خونده بودم و از دوستانم بارها و بارها در باره این شهر و امکاناتش و شزایطش سوال پرسیده بودم .
این بود که اومدم اینجا و راستش از اینکه اومدم راضیم . البته من هیچ جای دیگه ای رو ندیدم هیچ جای دیگه ای زندگی نکردم هیچ محیط خاصی رو هم ندیدم هنوز سر کار هم نرفتم یعنی کلا میخام بگم من ادم مناسبی برای اینکه بگم وگاس جای خوبی هست یا نه نیستم چون تجربه ای در مورد اینجا هنوز ندارم.

ﺑﺎﺑﺖ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﻧﺤﻮﻩ اﭘﻠﻮﺩ ﺧﻴﻠﻲ ﻣﻤﻨﻮﻥ
ﺩﺭ ﺯﻳر ﺗﺻﻮﻳﺮ ﻳﻜﻲ اﺯ اﻭﻥ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ اﭘﺎﺭﺗﻤﺎﻧﻬﺎ ﺭﻭ ﺑﺮاﺗﻮﻥ ﮔﺬاﺷﺘﻢ ﻛﻪ ﻇﺎﻫرا ﺗﺮ ﻭﺗﻤﻴﺰ ﺑﻮﺩ ﺑﺎ ﻗﻴﻤﺖ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻫﺮﭼﻨﺪ ﻫﺮ اﺭﺯﻭﻧﻲ ﺑﻲ ﻋﻠﺖ ﻧﻴﺴﺖ ﻭﻟﻲ ﻧﺸﻮن ﻣﻴﺪﻩ ﺑﺎﺟﺴﺘﺠﻮ ﻣﻴﺸﻪ ﻣﻨﺎﺯﻝ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺎ ﻗﻴﻤﺖ ﺧﻮﺏ ﭘﻴﺪا ﻛﺮﺩ
http://s5.picofile.com/file/8154334242/IMG_20141128_112839.jpg

ﺩﺭ اﻳﻨﺠﺎ ﻃﻴﻒ ﻭﺳﻴﻌﻲ اﺯ ﻣﺮاﻛﺰ ﺧﺮﻳﺪ ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ ﺳﻼﻳﻖ و ﺫاﻳﻘﻪ اﻓﺮاﺩ ﻭﺟﻮﺩ ﺩاﺭﻩ ﻛﻪ ﺑﺎ ﻋﻨﺎﻳﺖ ﺑﻪ ﺗﺠﺮﺑﻴﺎﺕ ﻣﻬﺎﺟﺮﺳﺮا ﻧﺸﻴﻨﺎﻥ ﻣﻦ ﺑﻪ ﭼﻨﺪ ﺗﺎﺷﻮﻥ ﺳﺮ ﺯﺩﻡ اﻭﻝ ﺑﮕﻢ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻟﻂﻒ ﻧﻗﺷﻪ ﮔﻮﮔﻞ و ﺟﻲ ﭘﻲ اﺱ ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮاه ﺑﻪ ﺭاﺣﺘﻲ ﻣﻴﺸﻪ ﻧﺰﺩﻳﻚ ﺗﺮﻳﻦ ﻣﺮاﻛﺰ ﺧﺮﻳﺪ ﺭﻭ ﭘﻴﺪا ﻛﺮﺩ
ﻳﻜﻲ اﺯ اﻳﻦ ﻣﺮاﻛﺰ 99cent ﻫﺴﺖ ﻛﻪ هر ﭼﻴﺰﻱ ﻛﻪ ﺩاﺧﻠﺶ يك ﺩﻻﺭﻩ اﺯ ﺧﻮﺭاﻛﻲ و ﻣﻴﻮﻩ ﺟﺎﺕ ﺩاﺭﻩ ﺗﺎ ﻟﺒﻧﻴﺎﺕ و ﻭﺳﺎﻳﻞ اﺷﭙﺰﺧﻮﻧﻪ و اﺑﺰاﺭ اﻻﺕ ﻭﻟﻲ ﺑﺎﻳﺪ اﻳﻦ ﻧﻜﺘﻪ ﺭﻭ ﻳﺎﺩاﻭر ﺷﺪ ﻛﻪ ﺑﺮاﻱ اﻗﻼﻡ ﺳﺮ ﺩﺳﺘﻲ و ﻛﻴﻔﻴﺖ ﻣﺘﻮﺳﻄ ﻣﻲ ﺗﻮﻧﻴﺪ ﺑﻪ اﻳﻦ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ ﺭﺟﻮﻉ ﻛﻨﻴﺪ و ﻧﺒﺎﻳﺪ ﺑﻴﺶ اﺯ ﻳﻚ ﺩﻻﺭ اﺯ ﻧﻆر ﺣﺠﻢ ﺧﺮﻳﺪ ﻳﺎ ﻛﻴﻔﻴﺖ اﺯ اﻭﻥ ﺗﻮﻗﻊ ﺩاﺷﺖ ﻳﻚ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ ﺩﻳﮕﻪ ﻫﻢ ﺑﺎ ﻫﻤﻴﻦ ﺷﻜﻞ و ﺷﻤﺎﻳﻞ ﻫﺴﺖ ﺑﻨﺎﻡ doller tree ﻭﻟﻲ ﺑﺎ اﻗﻼﻡ ﻣﺤﺪﻭﺩ ﺗﺮ و ﺗﻨﻮﻉ ﺧﻴﻠﻲ ﻛﻤﺘﺮ اﺟﻨﺎﺱ ﻧﻜﺘﻪ اﻱ ﻛﻪ ﺑﻪ ﭼﺸﻢ ﻣﻦ اﻭﻣﺪ اﻳﻦ ﺑﻮد ﻛﻪ ﭼﻮﻥ ﻫﻤﻪ ﭼﻴﺰﺩر اﻳﻦ ﻣﺮاﻛﺰ ﻳﻪ ﺩﻻﺭﻩ ﮔﺎﻫﻲ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﻳﺸﻪ ﻛﻪ ﭼﺮﺥ ﺩﺳﺘﻲ ﺷﻤﺎﭘﺮ ﺷﻪ اﺯ اﻗﻼﻡ ﻭﻟﻲ ﻭﻗﺘﻲ ﻛﻪ ﺑﻪ ﭘﺎﻱ ﺻﻨﺪﻭﻕ ﻣﻴﺮﻳﺪ ﺑﺎ ﻋﺪﺩﻱ ﻭﺣﺸﺘﻨﺎﻙ ﻛﻪ ﺑﺮاﻱ ﺑﺎﻧﻮاﻥ ﻫﻤﺮاﻩ ﺑﺎ اﻫﻲ ﺳﺮﺩ و ﺑﺮاﻱ اﻗﺎﻳﻮﻥ ﺑﺎ ﺗﻴﺮﻱ ﻧﺎﮔﻬﺎﻧﻲ ﺩﺭ ﺳﺘﻮﻥ ﻓﻘﺮاﺕ ﻳﺎ ﺟﻨﺎﻕ ﺳﻴﻨه ﻫﻤﺮاﻩ ﻫﺴﺖ و ﻣﻋﻤﻮﻻ اﺯ ﺧﻮﺩ ﻤﻲ ﭘﺮﺳﻴﺪ ﻣﮕﻪ ﭼﻲ ﺧﺮﻳﺪﻡ ﻭﻳﺎ اﻳﻨﻬﺎ ﻛﻪ ﻫﻤﻪ ﻳﻚ ﺩﻻﺭﻱ ﺑﻮﺩ واﻟﻲ ﻣﺎﺷﺎاﻟﻠﻪ

http://s5.picofile.com/file/8154353300/IMG_20141123_113258.jpg