مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۶ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-98.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۶ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-101.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-7218.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mohsen_re2003 - 2016-06-11

سلام به همگی. کسی میدونه که آیا میشه قبل از رسیدن گرین کارت از خاک امریکا خارج شد وبعد از اینکه گرین کارت به آدرس مورد نظر ارسال شد از دوستمون بخوایم برامون پست کنه؟من میخوام فقط ۲ هفته امریکا بمونم که بعید میدونم تو این مدت کارتم به دستم برسه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - camaro - 2016-06-11

(2016-06-11 ساعت 02:09)mohsen_re2003 نوشته:  سلام به همگی. کسی میدونه که آیا میشه قبل از رسیدن گرین کارت از خاک آمریکا خارج شد وبعد  از اینکه گرین کارت به آدرس مورد نظر ارسال شد از دوستمون بخوایم برامون پست کنه؟من میخوام فقط ۲ هفته آمریکا بمونم که بعید  میدونم تو این مدت کارتم به دستم برسه

بله مشکلی نداره و شما میتونید خارج بشید و بعداً گرین کارت رو برای شما پست کنن، هرچند احتیاط واجب آن است که بمانید و
گرین کارت را گرفته و بعد خارج شوید چرا که ممکن است گرین کارت شما برای مدت طولانی به هر دلیلی ارسال نشده و نیاز به پیگیری و مراجعه حضوری شما برای پیگیری وجود داشته باشد. والسلام.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - saman_rrr - 2016-06-11

(2016-06-11 ساعت 03:18)Dimansh نوشته:  دوستان کسی هست مثل بنده که بعد از 4 ماه  و 10 روز هنوز گرین کارتش رو نگرفته باشه ؟

بعد از ۴ ماه باید زنگ بزنی و پیگیری کنی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ahuraee - 2016-06-11

(2016-06-11 ساعت 03:18)Dimansh نوشته:  دوستان کسی هست مثل بنده که بعد از 4 ماه  و 10 روز هنوز گرین کارتش رو نگرفته باشه ؟

با سلام مال ما که هشت ماه هست نیومده واقعا نگرانم کرده

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - maryammary - 2016-06-11

بعد از ۴ ماه باید زنگ بزنی و پیگیری کنی
[/quote]

گرین کارت من بعد از 33 روز دستم رسید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Elyar84 - 2016-06-11

سلام دوستان
یک سوال
تو فرودگاه از ما پاکت زرد رو گرفتند ولی سی دی قفسه سینه هارو نگرفتن
عادی هست؟

من خودم 13 روز قبل از اینکه ویزام تموم شه وارد امریکا شدم
بعد از 1 ماه 4 بار رفتم social security های مختلف گفتن باید برای اینکه کارت social security تون رو زودتر میگرقتید 21 روز کاری قبل از تموم شدن ویزاتون وارد امریکا میشدید اما چون ویزاتون اکسپایر شده باید صبر کنید تا green card تون اول بیاد بعد بیاین حضوری درخواست social security بدبد
اما من خداروشکر گرین کارتم زود اومد یعنی 33 روز بعد از ورودم ..
این رو نوشتم که این اتفاق براتون نیفته

از من هم همین پاکت زرد رو گرفتن مشکلی نداره

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali3875 - 2016-06-12

(2016-06-11 ساعت 01:26)Sabraa نوشته:  با سلام دوستان. میتونم بپرسم برای اولین سفر به آمریکا از لحظه ورود مینیمم چقدر باید تو آمریکا بمونم؟ میشه مثلا فقط برای دو هفته برم و برگردم بعد گرین کارتم بره به آدرسی که دادم و بستگانم برام پستش کنن؟
دوست عزیز شما میتونید حتی 24 ساعت تو امریکا بمونید و برگردید گرین کارتتون به آدرسی که دادید پست میشه بعدا میتونید از طریق ایمن براتون به ایران ارسال بشه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Interuniversal - 2016-06-12

(2016-06-11 ساعت 22:19)maryammary نوشته:  من خودم 13 روز قبل از اینکه ویزام تموم شه وارد آمریکا شدم
بعد از 1 ماه 4 بار رفتم social security های مختلف گفتن باید برای اینکه کارت social security تون رو زودتر میگرقتید 21 روز کاری قبل از تموم شدن ویزاتون وارد آمریکا میشدید اما چون ویزاتون اکسپایر شده باید صبر کنید تا green card تون اول بیاد بعد بیاین حضوری درخواست social security بدبد
اما من خداروشکر گرین کارتم زود اومد یعنی 33 روز بعد از ورودم ..
این رو نوشتم که این اتفاق براتون نیفته

خانم مريم با تشكر از اشتراك گذاري تجاربتون بايد بگم كه همه جا هم به اين شكل نيست
و حقيقتا من اولين باره اين رو شنيدم كه كارمند اداره سوشال همچين حرفي بزنه ،اونا ميگن بيست روز بعد ورودتون سوشال براتون ارسال ميشه كه معمولا بعد از يكبار رفتن دو هفته بعد مياد
در مورد ويزا هم كه در جريانند كه بعد از ورودتون يكسال معتبر هست ،زيرش نوشته !
فقط ممكنه براي كار جايي اپلاي ميكنيد خنگ بازي در بيارن و بگن اعتبار ويزاتون تموم شده(كه اين جزو خاصيت بيشتر امريكايي هاست Big Grin )

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - camaro - 2016-06-12

(2016-06-11 ساعت 19:19)Elyar84 نوشته:  سلام دوستان
یک سوال
تو فرودگاه از ما پاکت زرد رو گرفتند ولی سی دی قفسه سینه هارو نگرفتن
عادی هست؟

بسم الله الرحمن الرحیم
بلی عادی میباشد.

سی دی برای خودتونه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Aliakbarasghari - 2016-06-12

دوستان خوبم سلام
سرانجام ما هم به اين تاپيك مهاجرت كرديم
تمام تاپيك رو خوندم و از لطف محبت يكايك شما سپاسگذارم
ما انشاالله ١٩ جون با قطري عازميم
به اميد پيروزي و موفقيت روزافزون همه دوستان

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Rira_1982 - 2016-06-12

سلام
دوستان در موقع پرداخت ١٦٥ دلار و تغيير آدرس ، رسيت نامبري دريافت نكرديم، چطور بايد پيگير مراحل صدور گرين كارت باشيم؟
ممنون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - maryammary - 2016-06-13

من تاریخ 3 می وارد آمریکا شدم
با هواپیمایی لوفتانزا اومدم .از تهران به فرانکفورد -از فرانکفورد به لس آنجلس -از لس آنجلس به فرزنو
خیلی هواپیمایی راحتی بود
من رفت و برگشت یکساله گرفتم کلا شد 5 تومن
توی لس آنجلس چک کردنمون و پاکت زرد رو ازم گرفتن که اونجا 1 ساعت هم طول نکشید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - eng2006 - 2016-06-13

دوستان لطفا در خصوص خرید بلیط به واشنگتن هم بگید
از کدوم ایرلاین بگیریم که بهتر باشه؟
از طریق چه کشوری میره ؟
رفت و برگشت باید گرفت؟
ممنون میشم راهنمایی کنید