مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون تگزاس - ASALI - 2013-04-08

سلام
به نظرتون میشه بعد از اومدن گرین کارت از هیوستون به هاوانا ( کوبا) یا نیو مکزیکو ( مکزیک ) برای گردش و تفریح بریم و بسلامت Tongue برگردیم ؟؟؟؟
و اینکه تو ایالت تگزاس جاذبه های توریستی کجاست ؟
ساحل GALVESTON خوبه ؟ اصلا اطراف هیوستون ساحل خوب برای تفریح و شنا داره ؟

RE: هیوستون تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-04-08

(2013-04-08 ساعت 01:34)ASALI نوشته:  سلام
به نظرتون میشه بعد از اومدن گرین کارت از هیوستون به هاوانا ( کوبا) یا نیو مکزیکو ( مکزیک ) برای گردش و تفریح بریم و بسلامت Tongue برگردیم ؟؟؟؟

همونطور که آرش گفته آمریکا با کوبا رابطه نداره ولی جالب اینه که با ایران قرارداد همکاری دارن و ویزا نمیخواد پس شما با پاسپورت ایرانیتون میتونید وارد خاک کوبا بشین

RE: هیوستون تگزاس - IMMI - 2013-04-08

(2013-04-08 ساعت 08:50)IN.USA@2013 نوشته:  
(2013-04-08 ساعت 01:34)ASALI نوشته:  سلام

همونطور که آرش گفته آمریکا با کوبا رابطه نداره ولی جالب اینه که با ایران قرارداد همکاری دارن و ویزا نمیخواد پس شما با پاسپورت ایرانیتون میتونید وارد خاک کوبا بشین
آره، این جریان بیانسه خواننده هم درجای خودش جالبه که رفته با همسرش کوبا. الان همه دنبال اینن که ببینن از دولت آمریکا مجوز گرفتن برای سفر به کوبا یا نه. به نظرم اگر خواستین برین کمی احتیاط کنید و با اطلاع کافی برین. در هر صورت برای خروج باید از مرز آمریکا خارج بشین و اونا اطلاعات شما رو دارن.

ما تا حالا فرصت نشده بریم آستین و سنت آنتونیو. اما تعریف این دو شهرو زیاد شنیدیم. ساحل galveston هم بد نیست. تا حدی منو یاد شمال خودمون انداخت. آبش اقیانوسی نیست.

RE: هیوستون تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-04-08

کلا هیوستون با ساحل چقدر فاصله داره؟ البته ساحلی که بشه توش شنا کرد و آفتاب گرفت

RE: هیوستون تگزاس - parsush - 2013-04-08

سلام به همگی ، چند تا سوال فنی!
اول اینکه آیا در هیوستون صرافی ایرانی وجود داره؟ خانواده ما در تورنتو با مراجعه به صرافی های ایرانی و استفاده از دستگاه های کارت خوان ایران با کارتهای شتاب ایرانیشون از حسابی که در ایران دارن ریال برداشت میکنن و به نرخ روز دلار دریافت می کنن آیا این امکان در هیوستون هست؟

دوم اینکه آیا دارالترجمه رسمی فارسی وجود داره؟ مثلا ما یکی دو نسخه ترجمه از مدارک تحصیلی یا کاریمون میاریم و اونجا به تعداد ترجمه بیشتری نیاز پیدا میکنیم و لازمه از مدارکمون ترجمه رسمی جدید تهیه کنیم آیا امکانش هست؟
سال خوبی رو برای همتون در شهر هیوستون آرزو میکنم. نوروز هیوستون چطور گذشت؟ برنامه خاصی برای ایرانی ها بود ؟ یکم تعریف کنین خب! Smile

RE: هیوستون تگزاس - Houstonian - 2013-04-09

(2013-04-07 ساعت 06:16)sadeghi897 نوشته:  سلام
می خواستم بدونم کارهای ساده مثل همون فروشندگی هیستون پیدا می شه برای یا نه ؟
و اینکه برای یک آدم مجرد ، غیر از هزینه های اولیه مثل ماشین
اگر بخوام یک محله امن نه حالا خیلی خوب، ولی امن در هیستون زندگی کنم
با بقیه مخارج چقدر می شه تقریبا ماهی؟
و آیا می شه آدم هم خونه بگیره کرایه خونه کم بشه یا معمول نیست ؟
چون مثلا کالیفرنیا طرف یک اطاق می گیره تک نفره یا حتی دو نفره تا اجاره کمتر بده
آقا ممنون می شم با تجربه ها جواب بدن در مراحل اخر تصمیم گیری هستم.
حداقل خرج ماهیانه چقدر هست واسه مجرد؟ 1000،1200 ؟ کمتر ؟ بیشتر؟

اتفاقا من به کسایی که مجرد هستند توصیه می‌کنم که برای اول کار حتما همخونه ( به خصوص غیر ایرانی‌ ) بگیرن. چون هم از لحاظ هزینه خیلی‌ کمک می‌کنه هم از تنهایی‌ در میاید و خیلی‌ چیزا میتونید ازش یاد بگیرید. اگه غیر ایرانی‌ باشه به زبان هم کمک می‌کنه. اینجا بعضی‌ از خانواده‌ها هم هستن که یک اتاق از خونه شونو به صورت مبله اجاره‌ میدن. اجاره‌ کردن این اتاق‌ها خیلی‌ جالبه مخصوصا اگه به تور یه خانواده باحال بخورید. آگهی و قیمت مربوط به این اتاق‌ها و همینطور هم خونه رو میتونید تو criaglist قسمت rooms& shares پیدا کنید. البته هم خونه مشکلات خاصِ خودش رو هم داره.

در مورد هزینه‌های ماهیانه هم خیلی‌ میتونه متغیر باشه. مثلا اینکه شما در ماه چقدر اجاره‌ خونه بدید خیلی‌ روی هزینه ماهیانه تاثیر داره. راستش من خودم هیچ وقت تو زندگیم حساب کتاب نکردم ببینم چقدر خرج می‌کنم. ولی‌ یه زوج جوان رو اینجا دیدم که یه فایل اکسل درست کرده بودن و تمامِ ریز هزینه شونو توش مینوشتن و میانگین هم میگرفتن. من تا اونجا که حافظه ام یاری کنه هزینه‌هاشون به صورت ماهیانه مینویسم. البته اونها چون پول کم اورده بودن تا میتونستن صرف جویی میکردن و میگفتن تا وقتی‌ کار پیدا نکنیم هیچ وسیله غیر ضروری نمی‌خریم. بچه هم نداشتن.

اجاره‌ خونه : ۵۴۰

اینترنت: ۲۰

برق: ۶۰

آب و زباله: ۴۰

بیمه‌ ماشین: ۶۰

بنزین: ۱۰۰

موبایل : ۶۷

خورد و خوراک : ۲۵۰

متفرقه: ۲۰۰

RE: هیوستون تگزاس - adambarfi - 2013-04-09

(2013-04-06 ساعت 13:42)sh_60 نوشته:  سلام دوستان
از دوستانی که ساکن هیوستون هستن و بچه هم دارن میشه سوال کنم که بچه ها رو از کجا بیمه باید کرد ؟
لطفا اونایی که بیمه کردن بچهه هاشونو منو راهنمایی کنن

سلام دوست عزیز
شما تا زمانی که کار نداشته باشید و یا بتوانید اثبات کنید درامد کمی دارید میتوانید از بیمه CHIP استفاده کنید که اگر تشخیص بدهند که شما کار ندارید و یا درامد کمی دارید کاملا مجانی هست. ما یک دختر 3 ساله داریم که تا قبل از اینکه کار پیدا کنیم تحت پوشش این بیمه بود. شما میتوانید اطلاعات لازم را از این سایت پیدا کنید. باز هم اگه سوالی داشتید در خدمتیم. همیشه شاد باشید

http://www.insurekidsnow.gov/chip/index.html

RE: هیوستون تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-04-09

(2013-04-09 ساعت 06:39)adambarfi نوشته:  
از دوستانی که ساکن هیوستون هستن و بچه هم دارن میشه سوال کنم که بچه ها رو از کجا بیمه باید کرد ؟

سلام دوست عزیز
شما تا زمانی که کار نداشته باشید و یا بتوانید اثبات کنید درامد کمی دارید میتوانید از بیمه CHIP استفاده کنید که اگر تشخیص بدهند که شما کار ندارید و یا درامد کمی دارید کاملا مجانی هست. ما یک دختر 3 ساله داریم که تا قبل از اینکه کار پیدا کنیم تحت پوشش این بیمه بود. شما میتوانید اطلاعات لازم را از این سایت پیدا کنید. باز هم اگه سوالی داشتید در خدمتیم. همیشه شاد باشید

ببخشید این بیمه فقط مخصوص بچه هاست؟ بزرگسالان چی؟

RE: هیوستون تگزاس - smu - 2013-04-09

ما تا خلیج مکزیک از ازاد راه گلف رفتیم 1.5 طول کشید و ساحل تمیزی داشت .ملت موج سواری و شنا هم میکردن . ودر ماه نوامبر تابلو جالبی بود که نوشته بود احتیاط کنید تمام انواع لاک پشتها برای تخم گذاری در ساحل اند. یعنی تا حدودی حفاظت شده هم بود . در اطراف این خلیج صنایع نفتی و شیمیایی بسیاری فعال بودند و پارکهای حفاظت شده هم زیاد هست.و در ابگیرهای اطراف عده ای در حال صید خرچنگ بودن و پرنده ها هم در حال شنا بودن . اب خلیج مکزیک مانند خزر کمی کدر است ولی بو نمیده و مانند خلیج فارس خیلی ابی نیست ولی تمیز هست و فقط پوسته صدف و گیاهان دریایی گاهی با امواج به ساحل می ایندو ساحل پر از صدفهای ریز زنده است که با جریان اب خودشون رو زیر شنها پنهان میکنند.

RE: هیوستون تگزاس - adambarfi - 2013-04-10

(2013-04-09 ساعت 08:26)IN.USA@2013 نوشته:  

سلام دوست عزیز

ببخشید این بیمه فقط مخصوص بچه هاست؟ بزرگسالان چی؟

تا اونجا که من میدونم بزرگسالان هم میتوانند از این بیمه استفاده کنند فقط باید شرایطش را داشته باشید که برای دونستن شرایط بهترین کار اینه که با خودشون تماس بگیرید و ببنید شامل شما میشود یا نه

RE: هیوستون تگزاس - armanbala - 2013-04-10

(2013-04-01 ساعت 19:13)Houstonian نوشته:  سلام دوستان عزیز
می‌خواستم مطلبی درباره انتخاب شهر و ایالت بنویسم.
سالها پیش وقتی‌ یه ایرانی‌ می‌خواست بیاد آمریکا معمولان مقصدش کالیفرنیا یا نیو یورک بود یعنی‌ تقریبا همه دنبال بهترین شعر میگشتن و خوب لوس انجلس هم که به نظر اونها بهترین شهر بود. هنوز هم تب LA بین خیلی‌ از ایرانی‌‌ها هست. سال‌های ۲۰۰۹-۲۰۱۱ هم جو ، جو دالاس بود. این جو بخصوص تو مهاجرسرا خیلی‌ زیاد بود و اگه تو صفحه قدیمی‌ برید این جو رو کامل احساس می‌کنید. من احساس می‌کنم اخیرا هم جو هیوستون تو مهاجرسرا خیلی‌ زیاد شده. و عده‌ای بخاطر اینکه اسم این شهرا سر زبون‌ها افتاده قصد مهاجرت به این شهرها رو دارن. ولی‌ من از دوستان عزیز می‌خوام که این قضیه انتخاب شهرو کمی‌ جدی تر بگیرن و تهقیت بیشتری در این رابطه بکنن. اول از همه شرایط خودتون رو در نظر بگیرید بعد برای مقصد تصمیم بگیرید چون تغییر شهر در ابتدای مهاجرت کار ساخت پر هزینه ای‌ هست.
به نظر من مهمترین چیز برای یک مهاجر وضعیت کار تو اون شهر هست. شما هر جای آمریکا که باشید اگه کار داشته باشید زندگی‌ خیلی‌ خوبی‌ خواهید داشت و بر عکس. هرچقدر هم که شهر ارزونی برید اگه در آمد ناداشته باشید باز هم مشکل خواهید داشت.
سعی‌ کنید شهرو بر اساس سابقه کار و مهارت هائی که دارید انتخاب کنید. تا بتونید زودتر رشد کنید. هیوستون برای افراد خاصی که مهارت مربوط به نفت و گاز دارن خیلی‌ خوبه ولی‌ خیلی‌ از صنایع در این شهر هیچ رونقی ندران.
من کسی رو میشناسم که ۱۰ سال سابقه کار تو زمینه نفت تو ایران داره ولی‌ رفته سن فرانسیسکو داره توی فروشگاه کار می‌کنه. وقتی‌ ازش پرسیدم که خوب چرا نمیای هیوستون میگه" فامیلمون که ۴۰ ساله اینجاس میگه هیوستون خیلی‌ خطرناکه !!! یا به هر ایرانی‌ که اینجا میگم می‌خوام برم تگزاس میخندن بهم و میگن از بهترین ایالت می‌خوای بری بدترین هه هه". یا بر عکس من اینجا کسایی رو دیدم که سابقه خوبی‌ در زمینه خودرو سازی یا فولاد یا IT دارن و اومدن هیوستون در حالیکه تا جایی که من میدونم اینجا تقریبا چیزی برای این رشته‌ها نداره. تا جایی هم که من میدونم اینجا برای کارهای معمولی‌ زیاد با بقیه شهرهای بزرگ فرقی‌ نمی‌کنه . البته من اکثر افرادی رو که اینجا میشناسم. بعد از چند ماه کار پیدا کردند ولی‌ دیدم کسانی‌ هم که با کلی‌ ضرر برگشتن ایران.
منظور من در کًل این نیست که به هیوستون بیاید یا نیاید ، فقط خواهشا حسابی‌ تحقیق کنید درباره شهری که میخواید برید. و الکی‌ جوگیر نشید. بعضی‌ از شهرها هستن که شاید زیاد معروف نباشن ولی‌ خیلی‌ برای زندگی‌ خوب هستن. مثلا شهر رالی در north carolina از یه نفر شنیدم که جای خوبی ولی‌ خوب چون اسمش سرِ زبونها نیست اصلا کسی‌ بهش فکر هم نمی‌کنه.
البته همه اینها که گفتم نظر شخصی‌ من هست و اطلاعات من هم کامل نیست فقط خواستم تجربه شخصی‌ خودمو بگم. از بقیه دوستان هم می‌خوام که بیان نظرشون رو چه خوب چه بد بگن تا دیگران بتونن راحت تر تصمیم بگیرن
آفرين به اين ميگن يك پست بسيار مفيد! به قول مهران مديري در فيلم هزار چره كه ميگفت هميشه بيش از ديگران جو گير ميشه دوستان جو گير نشيد و كاملا مطالعه كنيد اين دوستمون با اينكه فقط سه تا پست ارسال كرده ولي كلمه به كلمه اين جملات مفيد هستند و واقعا جدي بگيريد

RE: هیوستون تگزاس - Houstonian - 2013-04-11

(2013-04-10 ساعت 05:34)armanbala نوشته:  
(2013-04-01 ساعت 19:13)Houstonian نوشته:  سلام دوستان عزیز
می‌خواستم مطلبی درباره انتخاب شهر و ایالت بنویسم.
سالها پیش وقتی‌ یه ایرانی‌ می‌خواست بیاد آمریکا .........

آفرين به اين ميگن يك پست بسيار مفيد! به قول مهران مديري در فيلم هزار چره كه ميگفت هميشه بيش از ديگران جو گير ميشه دوستان جو گير نشيد و كاملا مطالعه كنيد اين دوستمون با اينكه فقط سه تا پست ارسال كرده ولي كلمه به كلمه اين جملات مفيد هستند و واقعا جدي بگيريد

خیلی‌ ممنون armanbala عزیز

من حدود ۲ ساله که اینجا هستم.سعی‌ می‌کنم کم کم تجربیاتم و نظراتم رو اینجا بگم. فقط امیدوارم که بقیه هم تو بحث‌ها شرکت کنند و کسی‌ هم از حرفهای من ناراحت نشه چون اینها فقط نظرات من هستند و اگه کسی‌ با‌هاشون مخالفه یا فکر می‌کنه من دارم اشتباه میگم خوشحال میشم که باهاش بصورت دوستان بحث کنم.

همونطور که میدونی‌ تو هیوستون ایرانی‌های زیادی هستند که خیلی‌ از اونها عضو مهاجرسرا هم هستند. ولی‌ متاسفانه خیلی‌ از بچه‌های با سابقه به خاطر دلخوری هائی که تو مهاجرسرا پیش اومده دیگه اینجا پیام نمیدن. البته خیلی‌ از بچه‌ها به خاطر مشغله زیاده که اینجا نمیاند. امیدوارم که بچه‌های با سابقه هم تجربه‌هاشون رو اینجا بگن.

فکر می‌کنم شما هم مدتِ زیادی هست که اینجا هستید خوشحال میشم اگه از تجربیاتتون تو این مدت برامون بگید.

RE: هیوستون تگزاس - ASALI - 2013-04-11

بچه ها کسی لینک دانلود آیین نامه رانندگی هیوستون رو داره ؟؟؟

RE: هیوستون تگزاس - adambarfi - 2013-04-11

(2013-04-11 ساعت 18:44)ASALI نوشته:  بچه ها کسی لینک دانلود آیین نامه رانندگی هیوستون رو داره ؟؟؟

سلام

توی این سایت میتوانید بر اساس ایالتهای مختلف تست آنلاین بدهید که میتواند برای امتحان رانندگی مفید باشه. لازم به خوندن کامل آئبن نامه نیست

http://driversprep.com/index.php?state=tx

در ضمن یکسری سوالات امتحان رانندگی تگزاس هم هست که دوستانی که میخواهند میتوانند ایمیل خودرا بدهند تا برایشان ایمیل کنم.

RE: هیوستون تگزاس - M_Rad - 2013-04-12

سلام دوست عزیز

با سپاس فراوان از شما
من و خانواده ام یک ماه هست که مهاجرت کرده ایم و چون من پسر ۲ ساله داشتم در ابتدا پیش اقوام نسبتا نزدیک همسرم در کالیفرنیا امدیم ولی از چندین نظر تصمیم به تغییر ایالت دادیم و لی در هیوستن جز خدا کسی را نداریم و من بسیار بسیار نگران پسرم هستم بیماری و مهد کودک مناسب و هر انچه که یک مادر می تواند در شرایط بحرانی تجسم کند
که قضیه بیمه با کمک شما به نظر حل می شود ولی در مورد مهد کودک راهنمایی می خواستم چون در شهر لس انجلس خیلی گران هست و دولتی ها هم خیلی بهداشتی نبود و بچه زیاد بود
لطفا اگر برایتان مقدور باشد راهنمایی فرمایید و اگر مزاحم شما نباشیو طریقه تماس با شما را هم بفرمایید
بسیار سپاسگذارم