مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - emrah66 - 2012-06-02

(2012-06-01 ساعت 23:02)ozone نوشته:  با سلام

دوستان کسی‌ هست که با ترکیش کلاس کامفورت رفته باشه وشینگتونDC ؟

تون سایتش که میرم به نظر میاد به وشینگتون کلاس کامفورت ندارن !

ممنون میشم راهنمایی‌ کنید.
سلام من کلاس اکونومی گرفتم تهران استانبول واشینگتن دی سی.زنگ بزن ترکیش بپرس.فکر کنم نداشته باشه چون تو سایت نگاه کردم واسه لس انجلس و نیویورک داشت.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hamideastwood - 2012-06-04

دوستان عزیز من انشا الله روز جمعه به سمت سن دیگو در کالیفرنیا پرواز می کنم بلیتم رو یک ماه قبل از هواپیمایی ترکیش به علاوه یک پرواز داخل آمریکا حدودا 1300000 تهیه کرده ام.قراره با یکی از دوستان دیگر گرین کارتی که زودتر از من رفته هم خونه بشم.چیزی که در مورد این شهر پیش از رفتن میدونم اینه که خیلی آروم وزیباست از نظر امنیت بسیار عالیه و ایرانیهای خوبی هم اونجا هستند ولی بسیار گرونه و پر از مکزیکیه.
برای همه آرزوی موفقیت می کنم شما هم از دعای خیر محروم نفرمائید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hvm - 2012-06-04

لطفا از ارسالهای نامرتبط با موضوع خودداری کنید
مسائل ویروسی و غذایی و بحث های پیرامونی مشابه حذف میشوند
سپاس

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ghorbat - 2012-06-04

(2012-06-04 ساعت 01:43)nahid.t نوشته:  گذشته از اين بحث ها در ايران هم حواستون به گوشت هاي آمريكاي جنوبي خصوصا كشور دوست و برادر برزيل باشه معمولا در رستوران ها و فست فود ها از اين گوشت ها زياد مصرف ميشه قابل توجه دوستاني كه مسافرت ميرن حتي الامكان در رستوران ها از غذاهايي كه گوشت قرمز مصرف دارند خودداري فرمايند
سلام خدمت دوست عزیز ناهید ، ممنون از اطلاع رسانیتون Smile من از این حالتی که بخوام خودمو عقل کل فرض کنم ( البته بلانسبت بعضی از دوستان گل حاضر ) و بخوام موردی را به دوستان گل گوشزدی کنم خوشم نمیاد ولی هر کاری کردم باز نتونستم جلوی خودمو بگیرم و گفتم نظرمو در این پست ضمن تشکر از دوست خوبمون بگم !!! Wink دوستان گل هدف اطلاع رسانی درست و تبادل نظر هست و ما باید به عقاید و نظرات دیگران که هر چند با نظرات ما مغایرت داره احترام بذاریم !!! با جبهه گیری در مقابل یک پست خاص ، نه تنها اطلاع رسانی خاصی انجام نمیشه بلکه حقوق افراد هم پایمال میشه . . . مثلاً از این اطلاع رسانیه دوستمون اگه من خیلی عاشق ایران باشم یا وزیر وزارت بهداشت باشم و یا مالک یه رستوران فست فوت باشم باید بیام زود ناراخت بشم و شروع کنم به جبهه گیری !!! در چند پست قبل یکی از دوستان در رابطه با یه قضیه ای اطلاع رسانی کرده بود و خدایی وقتی من پست های دوستای دیگه را میخوندم ( البته نظرات تمام دوستان ارزشمنده ) واقعاً جای . . . داشت !!!! به هر حال چون خوب بلد نیستم بنویسم دیگه بیشتر از این سرتونو درد نمیارم و فقط منظورم این بود که هر کسی حق داره هر جوری که دوست داره فکر کنه و نظرشو بده و اونایی که با شنیدن چنین اخباری ، در مهاجرت کردن دچار شک و تردید میشن بهتره بیشتر خودشونو برای دیدن و شنیدن واقعیت ها آماده کنند . . . !!Wink
ببخشید خیلی زیاد شد و ما در بست مخلص همه دوستان گل هم هستیم Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - nahid.t - 2012-06-04

با تشكر از hvm عزيز منظور من از اين ارسال اين بود كه اگر قرار باشه ويروسي شايع بشه همه جا هست پس به قول دوستمونghorbat نبايد اخبار گوش بديم نبايد باكسي درباره ان صحبت كنيم چون نظرات ديگرا ن ميتونه مارا دلتنگ و پشيمون كنه . ما ميخواهيم با تبادل نظر به اطلاعات بيشتر برسيم نه به قول قديمي ها با يك كشمش گرميمون كنه با يك مويز سردي
مهاجرت يعني پشت پا زدن به داشته هاي كنونيت چه خوب، چه بد و پذيرفتن دشواري ها و تغيير

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - FREE BIRD - 2012-06-04

سلام دوستان
ما اگر خدابخواد جولای عازم نورمن توئ اوکلاهوما هستیم می خواستم ببینم از دوستان کسی تجربه سکونت اونجا رو داره ؟مایک خانواده چهارنفره هستیم و باتوجه به اینکه یک شهر دانشگاهیه و هزینه خونه پایینه و یک اشنا اونجا داریم اونجارو انتخاب کردیم.ممنون از راهنمائیتون.Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - dorrood - 2012-06-04

با سلام به دوستان . می خواستم ببینم کل پروسه کارهای اداری در بدو ورود به آمریکا (گرفتن گرین کارت و سوشیال ) حدودا چقذر طول می کشه ؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ETnakhausetelefonien - 2012-06-04

با سلام
دوستان كسي مي دونه ups شنبه ها هم پاسپورت مياره هتل يا نه.
من اگه فردا صبح(سه شنبه) پاسمو تحويل بدم چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه رو وقت دارم پاسمو بگيرم.
جمعه هم مي تونم روش حساب كنم يا نه؟
ارادتمند

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - talent - 2012-06-04

(2012-06-04 ساعت 17:37)ETnakhausetelefonien نوشته:  با سلام
من اگه فردا صبح(سه شنبه) پاسمو تحويل بدم چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه رو وقت دارم پاسمو بگيرم.
ارادتمند

بله شنبه هم کارمیکنه. نگران نباش
(2012-06-04 ساعت 16:03)dorrood نوشته:  با سلام به دوستان . می خواستم ببینم کل پروسه کارهای اداری در بدو ورود به آمریکا (گرفتن گرین کارت و سوشیال ) حدودا چقذر طول می کشه ؟
دوست عزیز
سوشیال حدود ده روز و گرین کارت چهل وپنج روز

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - dorrood - 2012-06-04

(2012-06-04 ساعت 18:38)talent نوشته:  
ارادتمند

(2012-06-04 ساعت 16:03)dorrood نوشته:  با سلام به دوستان . می خواستم ببینم کل پروسه کارهای اداری در بدو ورود به آمریکا (گرفتن گرین کارت و سوشیال ) حدودا چقذر طول می کشه ؟
دوست عزیز

میشه آدرس گرین کارت رو داد سفارت آمریکا (مثلا توی آنکارا ) و بعد رفت و از اونجا گرفت ؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - talent - 2012-06-04

(2012-06-04 ساعت 19:03)dorrood نوشته:  
(2012-06-04 ساعت 18:38)talent نوشته:  
ارادتمند

دوست عزیز

میشه آدرس گرین کارت رو داد سفارت آمریکا (مثلا توی آنکارا ) و بعد رفت و از اونجا گرفت ؟

آدرس رو که باید نهایتا توی انکارا بدی ولی اما پروسه زمانی از زمان ورود به امریکا شروع می شه جانم(45روز).

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-06-04

با سلام خدمت اساتید این کاره
ما قراره در سفر اولمون سه چهار روز بریم نیویورک و برگردیم.و آدرسی هم که دادیم تو یک ایالت دیگه هستش.
در فرمهای اولیه گزینه مربوط به اینکه سوشیال نامبر نداریم و میخواهیم برامون صادر بشه و این حرفا رو علامت زدیم.
حالا سوالمون اینه که آیا کارت سوشیالمون هم مثل گرین کارت خودش به آدرسمون خواهد رفت؟چون بعضی ها خودشون حضوری میرن و میگیرنش.
حتی تو برگ راهنمایی که همراه با ویزاها بهمون دادن نوشته که خودش میاد به آدرسمون.
کسی در این باره تجربه ای داره؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hamideastwood - 2012-06-05

دوستان عزیز می دونم که همه دارید مهیای سفر می شوید و از حرفهای حاشیه ای زیاد استقبال نمی کنید ولی به علت اینکه با خواندن پستهای قبلی احساس کردم مقداری جو بد بینی نسبت به مهاجرت پیش آمده مواردی به ذهنم رسید که گفتم شاید در ادامه راه به دوستان کمک کند البته باید همین ابتدا اذعان کنم که بنده هیچگونه تجربه زندگی در آمریکا را ندارم و طبعا عزیزانی که آنجا زندگی می کنند اظهاراتشان مستندتر است.
اما بعد..
در اینکه مهاجرت امر دشواری است و سختی در انتظار ماست هیچ شکی نیست و همه ما صابون سختی کشیدن را به تنمان مالیده ایم ولی با وجود تمامی موانع گمان نکنم کسی پیدا بشود که فرصت مهاجرت به آمریکا را از دست بدهد.
اولا شرط عقل آن است که پلهای پشت سرمان را خراب نکنیم اگر کار خوبی داریم به جای استعفا تقاضای مرخصی بدون حقوق کنیم اگر ملکی داریم آن را نفروشیم اگر سرمایه ای داریم بگذاریم در محل خودش باشد اگر هم مثل بنده بی چیز هستید که بهتر ، چیزی برای از دست دادن ندارید .اگر در آمریکا موفق شدید که بسیار عالیست ولی اگر هم نشد بر می گردید و با یک تجدید قوا و دید بهتر تصمیم مناسب تری می گیرید
نحوه مهاجرت خودمان را با سایرین مقایسه کنیم چینی ها ، ویتنامی ها ، مکزیکی ها ، آفریقایی ها ، مهاجرین غیر قانونی پناهندگان سیاسی و اجتماعی و... سطح تحصیلات و سرمایه شما نسبت به بسیاری از آنها بهتر و بالاتر است ضمن اینکه شما به آسانی و با احترام و قانونی وارد آمریکا شده اید واز همه حقوق قانونی شهروندان آمریکا غیر از مواردی خاص برخوردار هستید حتی نوع زندگی بسیاری از ماها به زندگی غربی شبیه است بنا براین وقتی آنها موفق می شوند ما هم باید بتوانیم.
چه کسی گفته تحصیلات شما فاقد ارزش است برعکس بسیار هم با ارزش است حد اقلش این است که دانشگاههای آمریکا مدارک تحصیلی ما را قبول دارند.با تهیه توصیه نامه از محل کار یا تحصیل و آماده کردن یک CV خوب شانس خود را برای ادامه تحصیل یا یاقتن کار مناسب بیشتر کنیم.
اهداف کم هزینه و کوتاه مدتی را تعیین کنید تا چند ماه اولی که در آمریکا هستید بدون دست آورد نباشد اولین آن همین تقویت زبان انگلیسی است یا شرکت در دوره های فنی رایگان یا کم هزینه که توسط برخی موسسات و کالجها ارائه می شود و اگر وضع مالی بهتری دارید در دوره های تخصصی تر شرکت کنید.خوبی این کار این است که هم وارد اجتماع می شوید هم دست آوردی دارید که در هرجایی چه آمریکا چه ایران می توانید از آن استفاده کنید.
به سفرتان به عنوان یک ماجرا جویی نگاه کنید و از آن لذت ببرید فکرشو بکنید بسیاری حاضر هستند میلیونها خرج کنند تا سفر به آمریکا رو تجربه کنند.از تفریح کردن و لذت بردن از سفر غافل نشوید حتی اگر قدم زدن در پارک باشد بالاخره خیلی چیزها دست من و شما نیست و نیاز به گذر زمان دارد عمر نیز یکبار بیشتر در اختیار ما نیست.
بدترین حالتی که ممکن است برایتان بوجود بیاید را درنظر بگیرد و برای آن راه حلی در ذهن آماده کنید خواهید دید که به آن بدیها هم که فکر می کردید نیست !!
وارد اجتماع شوید با مردم بجوشید ، ورزش ، کلاس زبان ،کارهای داوطلبانه دوره های مختلف باعث می شود فرصتهای بیشتری نصیب شما گردد.
یک برنامه زمانی برای ماندن در آمریکا تعیین کنید و به آن وفا دار باشید مثلا من اینطور برنامه ریزی کرده ام که در بدترین شرایط حد اقل شش ماه آینده را در آمریکا خواهم ماند و سعی می کنم به آن عمل کنم این زمان بسته به شرایط افراد می تواند بیشتر یا کمتر باشد.
تواناییهامون رو در کار با اینترنت بالا ببریم فرصتهای بسیاری در دنیای مجازی وجود دارد.از پرسیدن و کسب اطلاع نیز پرهیز نکنیم حتی در ساده ترین موارد.
و بالاخره به عنوان جامعه ایرانی متحد باشیم و تا جای ممکن حد اقل از جهت اطلاع رسانی هوای همدیگر را داشته باشیم.
اگر مطلب فوق به موضوع فروم بی ارتباط بود از مدیران سایت عذر خواهی می کنم
موفق و امیدوار باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - شبنم88 - 2012-06-05

سلام بر همگی من بلیط یکسره ترکیش به مقصد واشنگتن دی سی برای 27 جون گرفتم یک میلیون تومان.از الانم دارم کمکم شروع به خداحافظی کردن میکنم که خیلی دلگیره در عین حال هم خیلی هیجان زده هستم.میخوام همه چیزو از نو شروع کنم. با اینکه 23 سالم هست و برای شروع دوباره دیر نیست اما همش فکر میکنم که وای چه حیف کاش زودتر میرفتم و اینا. افرین به شما بزرگترا که جسارت دوباره از نو ساختن رو دارید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hvm - 2012-06-05

از دو هفته کمتر نمیشه (معمولا)
برای بعضی ها تا دو ماه هم طول کشیده

ارادتمند
شنبه ها هم می آورند