مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: لاس وگاس - سمانه777 - 2014-12-05

و باز هم من اومدم ولی اینبار خیلی دست پری براتون ندارم ماشالا تعداد وگاس نشینان هر روز داره زیاد میشه و همه هم به نوعی یه تجربه خوب و با دوستان به اشتراک میزارن .خواستم فقط بهتون بگم تروخدا بیخیال حساب کتاب ماهیانه بشید همه این حساب کتاب ها و اینکه کجا برم و چی بخرم و چه نکنم درست میشه به شرطی که زبانتون رو تقویت کنید وقتی کسی وارد کشور به این بزرگی میشه و نمیتونه درحد نیاز های اولیه خودش صحبت کنه خیلی بهش سخت میگذره توروخدا به فکر رفتن به کلاس های فشرده زبان و گرفتن معلم خصوصی قبل از اومدن باشید همه زندگی شما یه طرف توانایی صحبت کردن شما یه طرف دیگه است .
وقتی زبان متوسطی داشته باشید بیشتر فروشگاه ها یا جاهایی که اگاهی استخدام داده اند قبولتون میکنن با حداکثر درامد هم میشه یه جوری سر کرد .
چند وقتی در یه فروشگاه کار گرفتم باید اعتراف کنم کاری که دارم از هوس کیپری 1000برابر بهتر هست و امیدوارم که بخوان به همکاری با من ادامه بدن اما فغان از این زبان . بیشتر کسانی که از این فروشگاه خرید میکنند امریکایی اصیل هستن و باید بگم تنها کارمند مهاجرشون هم من هستم گاهی به بدبختی متوجه میشم چی میخوان با اینکه توانایی شنیداری من تا حدی خوب هست . به دیدن فیلم با لهجه های مختلف عادت کنید مهم نیست لهجه بازیگران بریتیش باشه یا استرالیا مهم اینه که بتونید لهجه ها و تن های مختلف صدارو تشخیص بدید .
در اخر لطفا دعا یادتون نره

RE: لاس وگاس - biber - 2014-12-05

ﺑﺎ ﺳﻼﻡ و اﻳﺎﻡ ﺑﻜﺎﻡ

ﻭاﻗﻌﺎ اﻳﻦ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﻣﺪاﺭﻱ و اﻋﺘﻤﺎﺩ اﻃﻤﻴﻨﺎﻥ ﻛﻪ ﺭﺯﻱ ﺧﺎﻧﻢ ﺑﻬﺶ اﺷﺎﺭﻩ ﻛﺮﺩﻥ ﻣﺎﻫﺎﻱ اﻭﻝ ﺗا ﻣﺪﺗﻲ ﻛﻪ ﺑﺮاﻱ ﻓﺮﺩ ﻋﺎﺩﻱ ﻧﺸﺪﻩ ﺧﻴﻠﻲ ﺣﺲ ﺟﺎﻟﺐ و ﻣﺘﻔﺎﻭﺗﻴﻪ!

ﻳﻪ اﺗﻔﺎﻗﻲ ﻛﻪ اﻣﺮﻭﺯ ﺑﺮاﻱ ﻣﻦ اﻓﺘﺎﺩ ﺭﻭ ﺑﺮاﺗﻮﻥ ﺑﮕﻢ و ﺗﺠﺮﺑﻪ اﻱ ﻛﻪ ﻛﺴﺐ ﻛﺮﺩﻡ
اﻣﺮﻭﺯ ﭘﺴﺘﭽﻲ ﺑﻪ ﺩﺭ ﻣﻨﺰﻝ اﻣﺪ ﺑﺴﺘﻪ اﻱ ﺭا اﻭﺭﺩ ﻛﻪ اﺯ اﻧﻜﺎﺭا اﺭﺳﺎﻝ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ
ﺑﻪ ﺗﺼﻮﺭ اﻳﻨﻜﻪ ﺑﺴﺘﻪ ﺑﺮاﻱ ﻣﺎﺳﺖ اﻥ ﺭا ﺗﺤﻮﻳﻞ ﮔﺮﻓﺘﻢ و اﻣﻀﺎ ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ ﺷﺪ ﻫﻢ اﺯ ﻣﻦ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪ
ﺑﻪ ﻣﺤﺾ اﻳﻨﻜﻪ ﺧواﺳﺘم ﺑﺴﺘﻪ ﺭا ﺑﺎﺯ ﻛﻨﻢ ﻧﺎﻣ ﻳﻚ ﻫﻤﻮﻃﻦ ﺩﻳﮔﻪ ﺭﻭ ﺩﺭ ﮔﻮﺷﻪ اﻱ اﺯ ﺑﺴﺘﻪ ﺩﻳﺪم, اﺩﺭﺱ ﺩﺭﺳﺖ ﺑﻮﺩ ﻭﻟﻲ ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻨﺎﻡ ﻓﺮﺩ ﺩﻳﮕﺮﻱ ﺑﻮﺩ
ﭘﺴﺘﭽﻲ ﻛه ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﭼﺎﺭﻩ ﻛﺎﺭ ﺭا ﺩﺭ اﻥ ﺩﻳﺪﻡ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺩﻓﺘﺮ اﻣﻼﻙ ﻣﺠﺘﻤﻊ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﻛﻨﻢ و ﻗﻀﻴﻪ ﺭﻭ ﺑﻪ اﻭﻧﻬﺎ ﺑﮕﻢ
ﻭﻗﺘﻲ ﻛﻪ ﺑﻪ اﻧﻬﺎ اﻃﻼﻉ ﺩاﺩﻡ اﻧﻬﺎ ﮔﻔﺘﻨﺪ ﭼﻨﻴﻦ ﻓﺮﺩﻱ ﺭﻭ ﻧﻤﻲ ﺷﻨﺎﺳﻨﺪ و ﺷﻤﺎ ﻫﻢ ﻧﺒﺎﻳﺪ ﺑﺴﺘﻪ ﺭا ﺑﻨﺎﻡ ﺧﻮﺩﺗﻮﻥ ﺗﺤﻮﻳﻞ ﻣﻲ ﮔﺮﻓﺘﻴﻦ
ﺣﺎﻻ ﻣﻦ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺑﻮﺩﻡ و اﻳﻦ ﺟﻌﺒﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﻓﻜﺮﻱ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺫﻫﻨﻢ ﺧﻂﻮﺭ ﻛﺮﺩ اﻳﻦ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﻳﺎ اﻳﻦ ﻓﺮﺩ ﺩﺭ اﻳﻦ ﺧﺎﻧﻪ ﺑﻮﺩﻩ و ﺻﺤﺒﺖ ﺩﻓﺘﺮ اﻣﻼﻙ در ﺧﺼﻮﺹ ﻧﺸﻨﺎﺧﺘﻦ اﻭ ﻛﺬﺏ اﺳﺖ و ﻳﺎ اﻳﻦ ﻓﺮﺩ اﺩﺭﺱ اﺷﻨﺎﻳﻲ ﺭﻭ ﺩاﺩﻩ ﺑﺮاﻱ ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ ﻣﺮﺳﻮﻟﻪ ﭘﺴﺘﻴﺶ
ﺗﻨﻬﺎ ﺭاﻫﻲ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺫﻫﻨﻢ ﺭﺳﻴﺪ اﻳﻦ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺩﺭ ﻓﻴﺲ ﺑﻮﻙ ﺑﺪﻧﺒﺎﻝ ﻧﺎﻡ ﺩﺭﺝ ﺷﺪﻩ ﺑﺮ ﺭﻭﻱ ﺑﺴﺘﻪ ﺑﮕﺮﺩﻡ
ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﺎﻧﻪ ﭘﺲ اﺯ ﺟﺴﺘﺠﻮ ﺳﻪ ﺷﺨﺺ ﺑﺎ اﻳﻦ ﻧﺎﻡ ﻳﺎﻓﺖ ﺷﺪﻩ ﺩﻭﺗﺎ ﺩﺭ اﻳﺮاﻥ و اﺧﺮﻱ ﻫﻢ ﺑﻲ ﻧﺸﺎﻥ ﻭﻟﻲ اﺯ ﺭﻭﻱ ﻳﻜﻲ از ﻋﻜﺲ ﻫﺎ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺷﺪﻡ ﻛﻪ اﻳﺸﺎﻥ ﺩﺭ ﻭﮔﺎﺱ اﻳﻦ ﻋﻜﺲ ﺭا ﮔﺮﻓﺘﻪ
ﺑﺮاﻳﺶ ﭘﻴﺎﻡ ﺩاﺩﻡ و ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺗﻤﺎﺱ ﺩاﺩﻡ ﻛﻪ ﺗﻤﺎﺱ ﮔﺮﻓﺖ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺭا ﻛﻪ ﮔﻔﺘﻢ اﻳﺸﺎﻥ ﺗﺎﻳﻴﺪ ﻛﺮﺩ ﻛﻪ ﺗﺎ ﭼﻨﺪﻱ ﻗﺒﻞ ﺳﺎﻛﻦ ﻣﻨﺰﻝ ﻣﺎ ﺑﻮﺩﻩ اﺩﺭﺱ ﺭا ﻛﻪ ﺩاﺩ ﺧﻴﺎﻟﻢ ﺭاﺣﺖ ﺷﺪ ﻛﻪ ﺧﻮﺩﺵ اﺳﺖ
ﻗﺮاﺭ ﮔﺫاﺷﺘﻴﻢ و ﺑﺴﺘﻪ ﺭا ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ ﻛﺮﺩ و ﺩاﺳﺘﺎﻥ ﺧﺘﻢ ﺑﺨﻴﺮ ﺷﺪ
ﻭﻟﻲ اﻳﻦ ﺗﺠﺮﺑﻪ اﻱ ﺷﺪ ﺑﺮاﻱ ﻣﻦ ﻛﻪ ﺗﺎ ﻣﻂﻤﻦ ﻧﺸﺪﻡ ﻫﻴﭻ ﺑﺮﮔﻲ ﺭا اﻣﻀﺎ ﻧﻜﻨﻢ ﻛﻪ ﻫﻤﻴﺸﻪ اﻧﻘﺪﺭ ﺧﻮش ﺷﺎﻧﺲ ﻧﺨﻮاﻫﻢ ﺑﻮﺩ و ﻫﻤﻴﻦ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻳﻚ ﺧﻂﺎ ﻣﻤﻜﻨﻪ ﺳﺮ اﺩﻡ ﺭﻭ ﺑﻪ ﺑﺎﺩ ﺑﺪﻩ
ﺭاﺳﺘﻲ اﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺳﺎﻛﻦ ﺩﺭ ﻭﮔﺎﺱ ﭘﺮﺳﺸﻲ ﺩاﺭﻡ ﺩﺭ ﺧﺻﻮﺹ اﻳﻦ ﻣﻂﻠﺐ ﻛﻪ اﻳﺎ ﻧﻬﺎﺩ ﻳﺎ ﻣﻮﺳﺴﻪ اﻱ ﺭا ﺻﺮاﻍ ﺩاﺭﻧﺪ ﻛﻪ ﻫﻤﭽﻮﻥ اﻣﻮﺯﺷﮕﺎﻩ ﻫﺎﻱ ﻓﻨﻲ و ﺣﺮﻓﻪ اﻱ ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ ﺩﻭﺭﻩ ﻫﺎﻱ اﻣﻮﺯﺷﻲ ﺷﺶ اﻟﻲ ﻳﻚ ﺳﺎﻟﻪ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻛﻪ ﭘﺲ اﺯ اﻣﻮﺯﺵ ﻣﺪﺭﻙ ﺗﺎﻳﻴﺪﻳﻪ ﺑﺪﻫﻨﺪ ﺗﺎ ﻓﺮﺩ ﺑﺘﻮاﻧﺪ ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ ﺟﺬﺏ ﺑﺎﺯاﺭ ﻛﺎﺭ ﺷﻮﺩ و ﻧﻴﺎﺯ ﺑﻪ ﺭﻓﺘﻦ ﺩاﻧﺸﻜﺪﻩ ﺑﺮاﻱ ﺩﻭﺭﻫﺎﻱ اﻣﻮﺯﺷﻲ و ﮔﺮﻓﺘﻦ ﮔﻮاﻫﻲ ﻧﺒﺎﺷﺪ ﻟﻂﻔﺎ اﮔﺮ ﻛﺴﻲ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻳﺎ اﮔﻬﻲ ﺩﺭ اﻳﻦ ﻣﻮﺭﺩ ﺩاﺭﺩ اﺩﺭﺱ ﻳﺎ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺗﻤﺎﺳﻲ اﺯ اﻭﻥ اﻣﻮﺯﺷﻜﺪﻩ اﻋﻼﻡ ﻛﻨﺪ , ﺑﺎ ﺳﭙﺎﺱ ﻓﺮاﻭاﻥ

RE: لاس وگاس - elima1980 - 2014-12-05

(2014-12-04 ساعت 23:05)radman87 نوشته:  
(2014-12-04 ساعت 20:47)biber نوشته:  ﺩﻳﺮﻭﺯ ﺗﺼﻤﻴﻢ ﮔﺮﻓﺘﻴﻢ ﺑﺮﻳﻢ ﺩﺭﻳﺎﭼه
ﺩﺭ ﻣﺴﻴﺮ ﺗﺸﻨﻪ ﺷﺪﻳﻢ و ﺭﻓﺘﻴﻢ اﺯ ﻳﻚ ﻣﺎﺭﻛﺖ ﻛﻪ اﺳﻤﺶ max market ﺑﻮﺩ ﻳﻚ ﺑﻂﺮﻱ اﺏ ﺑﺨﺮﻳﻢ ﺑﺎ ﺻﺤﻨﻪ ﺑﺲ ﺧﻮﺷﺎﻳﻨﺪﻱ ﺭﻭﺑﺮﻭ ﺷﺪﻳﻢ
ﺑﺭﺧﻲ اﺯ اﻗﻼﻡ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻴﺎﺯ ﺑﺮاﻱ اﻳﺮاﻧﻴﺎﻥ ﻛﻪ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺧﺎﺭﺟﻴﺶ ﺩﺭ ﻓﺮﻭﺷﺎﻫﺎﻱ ﺩﻳﮕﺮ ﻳﺎﻓﺖ ﻧﻤﻲ ﺷﻮﺩ اﻭﻧﺠا ﺑﻮﺩ
اﺯ ﺻﻨﺪﻭﻗﺪاﺭ ﭘﺮﺳﻴﺪﻡ ﺷﻤﺎ اﻳﺮاﻧﻲ ﻫﺴﺘﻴﺪ ﻓﺖ ﺧﻴﺮ ﻭﻟﻲ ﻫﻤﺴﺮﻡ اﺭﻣﻨﻴﺴﺖ و ﺗﻮاﻧﺎﻳﻲ ﻓﺎﺭﺳﻲ ﺻﺤﺒﺖ ﻛﺮﺩﻥ ﻫﻢ ﺩاﺭﺩ
اﺯ ﺳﺒﺰﻳﺠﺎﺕ ﺧﺸﻚ و ﻓﺮﻳﺰ ﺷﺪﻩ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺗﺎ ﻓﺎﻟﻮﺩﻩ ﺷﻴﺮاﺯﻱ و ﺑﺴﺘﻨﻲ و اﺩﻭﻳﻪ ﺟﺎﺕ ﻭﺯﺭﺷﻚ و ﺯﻭﻟﺒﻴﺎ ﺑﺎﻣﻴﻪ اﺭﺩ ﻧﺨﻮﺩ ﭼﻲ ﻭ ﺑﺮﻧﺞ اﻳﺮاﻧﻲ ﺑﺎ ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻨﺪﻱ ﻫﻤﺮاﻩ ﺑﺎ ﻟﻴﺒﻞ ﻓﺎﺭﺳﻲ ﺩﺭ اﻧﺠﺎ ﺩﻳﺪﻩ ﻣﻴﺸﺪ
ﻋﺰﻳﺰاﻧﻲ ﻛﻪ ﺩﺭ ﻭﮔﺎﺱ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻣﻲ ﺗﻮﻧﻦ ﺑﺮﺧﻲ ﻣﺎﻳﺤﺘﺎﺟﺸﻮﻥ ﻛﻪ ﻣﺸﺎﺑﻪ اﻳﺮاﻧﻴﺶ ﭘﻴﺪا ﻧﻤﻴﺸﻪ اﻭﻧﺠﺎ ﺗﻬﻴﻪ ﻛﻨﻨﺪ
اﻟﺒﺘﻪ ﻳﺤﺘﻤﻞ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻫﺎﻱ ﺩﻳﮕﻪ اﻱ ﻫﻢ ﻣﻤﻜﻨﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﻛﻪ ﻣﻦ اﻃﻼﻉ ﻧﺪاﺭﻡ ﻭﻟﻲ اﮔﺮ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﭘﻴﺸﻜﺴﻮﺕ اﻃﻼﻋﻲ ﺩﺭ ﺧﺼﻮﺹ ﻫﻤﭽﻴﻦ ﻣﻜﺎﻧﻬﺎﻳﻲ ﺩاﺭﻧﺪ ﻟﻂﻔﺎ ﻣﺎ ﺭﻭ ﺑﻲ ﻧﺴﻴﺐ ﻧﺬاﺭﻧﻦ و ﺩﺭ ﻫﻤﻴﻦ ﺑﺨﺶ اﺩﺭﺱ ﻣﻜﺎﻥ ﺭﻭ اﻋﻼﻡ ﻛﻨﻦ ﺗﺎ ﻣﺎ ﻫﻢ ﺑﻬﺮﻩ ﺑﺒﺮﻳﻢ

اﻳﻦ ﻫﻢ اﺩﺭﺱ اﻭﻥ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ :Max Market, West Sahara Avenue, Las Vegas, NV
ﺑﺮ ﺭﻭﻱ ﮔﻮﮔﻞ ﻣﭗ ﺑﺮاﺣﺘﻲ ﭘﻴﺪاﺵ ﺧﻮاﻫﻴﺪ ﻛﺮﺩ

biber عزیز ضمن تشکر از این که تجربیات و زندگی روزمره تون رو نگارش میکنید امیدوارم همین جور پر انرزی به نوشته هاتون ادامه بدین و ما رو هم از تجربیاتتون بهره مند کنید از این که وقت پر ارزشتون رو برای بالا بردن اطلاعات دوستان مهاجرسرایی استفاده میکنید از طرف خودم وهمه دوستان از شما سپاسگذاری میکنم
Jones Market & Deli
3389 S Jones Blvd
Las Vegas, NV 89146
این آدرس یک فروشگاه روسی وارمنی هست که نان لواش پنیرهای فرانسوی ومحلی خوبی داره.وبیشترمحصولات ایرانی روهم عرضه میکنه .
Zaytoon
3655 S Durango Dr
Las Vegas, NV 89147
Open today
9:00 am – 9:00 pm
این هم یک فروشگاه ایرانی

230 S. Rainbow Blvd Las Vegas Nv 89145
Las Vegas, Nevada

(702) 722-2224
این یک رستوران ایرانی که به تازگی افتتاح شده به نام آریا تجربه تابه حال دراینجا نداشتم میتونیدازطریق فیس بوک منو غذاییشون ببینید
Shish Kabob House
6620 W Flamingo Rd #8
Las Vegas, NV 89103
Open today
10:00 am – 9:30 pm
این شیش کباب یک رستوران ارمنی که چلوکباب هم سرومیکنه

RE: لاس وگاس - biber - 2014-12-06

ﻣﺮﺳﻲ اﻟﻴﻤﺎﻱ ﻋﺰﻳﺰ
اﻳﺎ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻫﻲ ﺭﻭ ﺳﺮاغ ﺩاﺭﻳﺪ ﻛﻪ ﻛﺸﻚ , ﺭﺏ اﻧﺎﺭ و ﮔﻮﺷﺖ ﮔﻮﺳﻔﻨﺪﻱ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ?

RE: لاس وگاس - elima1980 - 2014-12-07

(2014-12-06 ساعت 08:24)biber نوشته:  ﻣﺮﺳﻲ اﻟﻴﻤﺎﻱ ﻋﺰﻳﺰ
اﻳﺎ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻫﻲ ﺭﻭ ﺳﺮاغ ﺩاﺭﻳﺪ ﻛﻪ ﻛﺸﻚ , ﺭﺏ اﻧﺎﺭ و ﮔﻮﺷﺖ ﮔﻮﺳﻔﻨﺪﻱ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ?
Afandi Restaurant & Market
5181 W Charleston Blvd #120

Las Vegas, NV 89146
Open today8:00 am – 9:00 pm
گوشت گوسفندی داره .من گاهی گوشت گوسفندی بسته بندی شده نیوزلندی ازفوودفورلس میگیرم البته خیلی محدودگاهی میفروشه.رب اناروکشک وگلاب خوب همون فروشگاه ارمنی جونز.میتونیدکشک اززیتون هم تهیه کنید.

RE: لاس وگاس - shahin_1359 - 2014-12-20

دوستاي گل من 20 روزه به لاس وگاس اومدم و اگه بتونم به دوستان کمکي کنم خوشحال ميشم
من قبلا 4 ماه در هيوستون بودم و اگه بخوام مقايسه کوتاهي کنم ميشه گفت:
از لحاظ قيمت اجاره خونه حدود 35% ارزونتره
قيمت خوراک برابر در بعضي موارد حدود 10% بيشتره
از لحاظ وجود اسپانيش و سياه پوست در مقابل هيوستون کمتر ميبينيد
و شهر قشنگتر و فرهنگ بالاتره
هنوز سر کار نرفتم ولي فکر ميکنم پيدا کردن کار راحتتر و بهتر است
براي کالج از همون ابتدا ميتونيد وام بگيريد ولي در هيوستون اينطور نبود

موفق و پيروز باشيد

RE: لاس وگاس - elima1980 - 2014-12-23

به روزهای پایانی ثبت نام برای کالج ودانشگاه نزدیک میشویم پس تادیرنشده افرادی که تمایل به ثبت نام ترم بهاردارند اقدام کنند.فراموش نکنید که بدون این استیت شدن و انتخاب 6واحددرسی فایننشیال ولون میتونیدودروگاس دریافت کنید.

RE: لاس وگاس - feidom30 - 2014-12-27

(2014-11-28 ساعت 10:01)زری وحدتی نوشته:  ...
اداره DMV جدیدا دوستان رو یکمی ادیت کرد برا گرفتن ایدی ایالتی و گفت حنما باید سوشال رو بیاری و همچنین اجاره خونه رو !! نمیدونم چرا !!! البته میشد بدون سوشال گرفت فقط کافی بود در فرم گزینه ای که هنوز سوشال نگرفتم رو تیک بزنید و اصلا رسید سوشال رو نشون ندید

این مساله جدید است و ظاهرا یک طرح جدیدی در ایالت نوادا دقیقا از نوامبر ۲۰۱۴ اجرا می شود که آیدی ایالتی و گواهینامه را به دو نوع استاندارد و آیدی واقعی تقسیم کرده که خود ِ این بخشی از یک طرح سراسری در آمریکا هست. هر دو نوع در کنار هم ارائه می شوند و نوع استاندارد سوشال و اثبات آدرس شخصی نمی خواهد (فقط در مورد آیدی ایالتی) ولی نسبت به نوع واقعی شامل محدودیت هایی خواهد بود از جمله (بعد از ۲۰۱۶) در سوار شدن به هواپیما که به عنوان آیدی پذیرفته نمی شود. در کارت آیدی/گواهینامه در گوشه سمت راست بالا برای نوع واقعی یک ستاره و دایره طلایی قرار دارد. نهایتا مسالهء حیاتی نیست و فقط یک زحمت دیگر برای مهاجرین که اگر گواهینامه استاندارد دارند در یک فرصتی گواهینامه خودشان را آپگرید کنند و اگر گواهینامه جدید درخواست میکنند حتما خاطرشان باشد که در فرم گزینه ریل آیدی را بزنند.

RE: لاس وگاس - elima1980 - 2014-12-27

(2014-12-27 ساعت 11:54)feidom30 نوشته:  
(2014-11-28 ساعت 10:01)زری وحدتی نوشته:  ...
اداره DMV جدیدا دوستان رو یکمی ادیت کرد برا گرفتن ایدی ایالتی و گفت حنما باید سوشال رو بیاری و همچنین اجاره خونه رو !! نمیدونم چرا !!! البته میشد بدون سوشال گرفت فقط کافی بود در فرم گزینه ای که هنوز سوشال نگرفتم رو تیک بزنید و اصلا رسید سوشال رو نشون ندید

این مساله جدید است و ظاهرا یک طرح جدیدی در ایالت نوادا دقیقا از نوامبر ۲۰۱۴ اجرا می شود که آیدی ایالتی و گواهینامه را به دو نوع استاندارد و آیدی واقعی تقسیم کرده که خود ِ این بخشی از یک طرح سراسری در آمریکا هست. هر دو نوع در کنار هم ارائه می شوند و نوع استاندارد سوشال و اثبات آدرس شخصی نمی خواهد (فقط در مورد آیدی ایالتی) ولی نسبت به نوع واقعی شامل محدودیت هایی خواهد بود از جمله (بعد از ۲۰۱۶) در سوار شدن به هواپیما که به عنوان آیدی پذیرفته نمی شود. در کارت آیدی/گواهینامه در گوشه سمت راست بالا برای نوع واقعی یک ستاره و دایره طلایی قرار دارد. نهایتا مسالهء حیاتی نیست و فقط یک زحمت دیگر برای مهاجرین که اگر گواهینامه استاندارد دارند در یک فرصتی گواهینامه خودشان را آپگرید کنند و اگر گواهینامه جدید درخواست میکنند حتما خاطرشان باشد که در فرم گزینه ریل آیدی را بزنند.
باگواهینامه استانداردهم فقط مجازهستند درلاس وگاس رانندگی کنند نمیتونند خارج ازاینجا رانندگی کنند

RE: لاس وگاس - Abdorrezaa - 2014-12-27

با سلام و آرزوی اوقاتی خوش برای همهء هموطنام. بویژه دوستان عزیز مقیم لاس وگاس که با فعالیتهاشون تو این قسمت یکی از مفیدترین و زنده ترین تاپیک های سایت رو بوجود آوردند.
دوستان من شنیدم با اجارهء اتاق از ی خانواده خیلی میشه تو هزینه مسکن صرفه جویی کرد و جدا از مساله مالی به یادگیری زبان و سریع تر قاطی شدن تو فرهنگ و دلتنگی و اینجور مسائل خیلی کمک میکنه. شما که وگاس تشریف دارید میشه دیدگاهتون رو در این باره بگید.

RE: لاس وگاس - elima1980 - 2014-12-27

(2014-12-27 ساعت 21:29)Abdorrezaa نوشته:  با سلام و آرزوی اوقاتی خوش برای همهء هموطنام. بویژه دوستان عزیز مقیم لاس وگاس که با فعالیتهاشون تو این قسمت یکی از مفیدترین و زنده ترین تاپیک های سایت رو بوجود آوردند.
دوستان من شنیدم با اجارهء اتاق از ی خانواده خیلی میشه تو هزینه مسکن صرفه جویی کرد و جدا از مساله مالی به یادگیری زبان و سریع تر قاطی شدن تو فرهنگ و دلتنگی و اینجور مسائل خیلی کمک میکنه. شما که وگاس تشریف دارید میشه دیدگاهتون رو در این باره بگید.
اینجا اجاره آپارتمان ارزان هست ونیازی نیست که اتاق ازخانواده اجاره کنیدچون اگرقرارباشه ماهی 400یا 500دلار به یک خانواده برای اجاره آپارتمان پراخت کنید ترجیح براین هست که آپارتمان مستقلی به قیمت 600دلار اجاره کنید.اما درموردیادگیری زبان ایده خوبیه.دلتنگی هم که اگر 10 نفرایرانی و100نفر آمریکایی هم اطراف شما باشند بازدلتنگ خواهید شد زیاد تاثیری نداره. سختی مهاجرت سال اول ودوم هست ازسال سوم شما ترجیح میدی که آرامش داشته باشی وزیاد اطرافت شلوغ نباشه ودرواقع اون سیستم که درایران جریان داره فراموش میکنی وبه روش زندگی اینجا کم کم عادت میکنی . میری سرکاروتحصیل وخونه ودرنهایت هفته ای یک دفعه هم اگر دوستی ببینی یا تفریحی داشته باشی

RE: لاس وگاس - Abdorrezaa - 2014-12-29

(2014-12-27 ساعت 22:48)elima1980 نوشته:  
(2014-12-27 ساعت 21:29)Abdorrezaa نوشته:  دوستان من شنیدم با اجارهء اتاق از ی خانواده خیلی میشه تو هزینه مسکن صرفه جویی کرد و جدا از مساله مالی به یادگیری زبان و سریع تر قاطی شدن تو فرهنگ و دلتنگی و اینجور مسائل خیلی کمک میکنه. شما که وگاس تشریف دارید میشه دیدگاهتون رو در این باره بگید.
اینجا اجاره آپارتمان ارزان هست ونیازی نیست که اتاق ازخانواده اجاره کنیدچون اگرقرارباشه ماهی 400یا 500دلار به یک خانواده برای اجاره آپارتمان پراخت کنید ترجیح براین هست که آپارتمان مستقلی به قیمت 600دلار اجاره کنید.اما درموردیادگیری زبان ایده خوبیه.دلتنگی هم که اگر 10 نفرایرانی و100نفر آمریکایی هم اطراف شما باشند بازدلتنگ خواهید شد زیاد تاثیری نداره. سختی مهاجرت سال اول ودوم هست ازسال سوم شما ترجیح میدی که آرامش داشته باشی وزیاد اطرافت شلوغ نباشه ودرواقع اون سیستم که درایران جریان داره فراموش میکنی وبه روش زندگی اینجا کم کم عادت میکنی . میری سرکاروتحصیل وخونه ودرنهایت هفته ای یک دفعه هم اگر دوستی ببینی یا تفریحی داشته باشی
درست میفرمایید.
من فکر میکردم اجاره اتاق خیلی کمتر ازین حرفا دربیادو ولی با این قیمتها آدم خونه جدا بگیره یا فوقش همخونه بگیره بهتر و کم دردسرتره.

RE: لاس وگاس - elima1980 - 2014-12-30

(2014-12-29 ساعت 22:48)Abdorrezaa نوشته:  
(2014-12-27 ساعت 22:48)elima1980 نوشته:  
(2014-12-27 ساعت 21:29)Abdorrezaa نوشته:  دوستان من شنیدم با اجارهء اتاق از ی خانواده خیلی میشه تو هزینه مسکن صرفه جویی کرد و جدا از مساله مالی به یادگیری زبان و سریع تر قاطی شدن تو فرهنگ و دلتنگی و اینجور مسائل خیلی کمک میکنه. شما که وگاس تشریف دارید میشه دیدگاهتون رو در این باره بگید.
درست میفرمایید.
من فکر میکردم اجاره اتاق خیلی کمتر ازین حرفا دربیادو ولی با این قیمتها آدم خونه جدا بگیره یا فوقش همخونه بگیره بهتر و کم دردسرتره.
آپارتمان از600تا800دلارمیتونیدپیداکنید

RE: لاس وگاس - Abdorrezaa - 2015-01-03

دوستان تو این سایت میتونید نظرات خود آمریکایی ها درمورد شهرهاشون رو بخونید. این لینک برا لاس وگاسه
http://www.bestplaces.net/backfence/viewcomment.aspx?id=64D19B46-D873-4BED-BE3E-0706535021C9&city=Las_Vegas_NV&p=53240000

RE: لاس وگاس - elima1980 - 2015-01-03

(2015-01-03 ساعت 12:00)Abdorrezaa نوشته:  دوستان تو این سایت میتونید نظرات خود آمریکایی ها درمورد شهرهاشون رو بخونید. این لینک برا لاس وگاسه
http://www.bestplaces.net/backfence/viewcomment.aspx?id=64D19B46-D873-4BED-BE3E-0706535021C9&city=Las_Vegas_NV&p=53240000
نظرات آمریکایی هارودرباره این شهربه عنوان یک راننده که به طورمستقیم با مسافران زیادی ازشهرهای مختلف سرکاروداشتم دریک کلمه خلاصه میکنم .کریزی.Big Grin