مهاجرسرا
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا (/thread-101.html)

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - فریاد تنها - 2014-03-04

سلام دوستان من و همسرم در ایران زبان انگلیسی تدریس میکنیم و آموزشگاه داریم و هر دو از دانشگاه تهران و شهید بهشتی فوق لیسانس گرفتیم لاتاری بردیم و تصمیم داریم بیایم لوس آنجلس به نظر شما با 40 هزار دلار میتونیم توی لوس آنجلس شروع کنیم و برای ما با تخصص آموزش زبان انگلیسی آنجا کار هست یا نه؟

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ali234 - 2014-03-05

(2014-03-04 ساعت 14:27)فریاد تنها نوشته:  سلام دوستان من و همسرم در ایران زبان انگلیسی تدریس میکنیم و آموزشگاه داریم و هر دو از دانشگاه تهران و شهید بهشتی فوق لیسانس گرفتیم لاتاری بردیم و تصمیم داریم بیایم لوس آنجلس به نظر شما با 40 هزار دلار میتونیم توی لوس آنجلس شروع کنیم و برای ما با تخصص آموزش زبان انگلیسی آنجا کار هست یا نه؟

سلام دوست عزیز . در زمینه رشته خودتون بخواهید فعالیت کنید باید بگم که می تونید به صورت خصوصی برای ایرانیان مقیم اینجا که احتیاج به مدرس دارند تدریس کنید. اما چون هر دو مدرس اموزشگاه هستید و حتما زبانتون عالیه زیاد نگران کار نباشید خانم شما و خود شما می تونید برای کارهای فروشندگی و صندوقداری اپلای کنید و مطمئن باشید که کار پیدا می کنید. منتها درامدش از ساعتی 8 دلار تا 12 دلاره. برای بانک های wells fargo و chase ,و.. هم از شروع به عنوان تلر می تونید اپلای کنید. کلا براتون خلاصه بگم اگه انگلیسی رو روان صحبت می کنید کار این مدلی خیلی راحتتر پیدا میشه. کار تخصصی سختتر پیدا میشه. موفق باشید.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - پدی - 2014-03-15

یک تاپیک راجع به پاسدنا بود .چرا قفل شده

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - پدی - 2014-03-18

از زلزله چه خبر

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - el333 - 2014-03-18

(2014-03-18 ساعت 14:12)پدی نوشته:  از زلزله چه خبر
پدی جان خدا را شکر که به خیر گذشت خیلی وحشتناک بود..:|

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ali234 - 2014-03-19

(2014-03-18 ساعت 21:08)el333 نوشته:  
(2014-03-18 ساعت 14:12)پدی نوشته:  از زلزله چه خبر
پدی جان خدا را شکر که به خیر گذشت خیلی وحشتناک بود..:|

من نمی دونم چه سریه همیشه کله سحر میاد !! ؟؟ بیشتر صداش ترسناک بود تا تکونهاش :|

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - lidlid - 2014-03-22

سلام
من لیسانس ریاضی و فوق لیسانس صنایع هستم به زودی میام لس آنجلس، زبان هم خوبه ولی خیلی ها گفتند توی اونجا شرایط فرق میکنه!
زبان آلمانی و فرانسه هم بلدم
شغل م در ایران تدریس در دانشگاه و انجام پروژه های مهندسی صنایع هست
می خواستم ببینم وضعیت کار اونجا چطوره؟
ممنون میشم برای پیدا کردن کار کمکم کنید

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - statueofgod - 2014-03-22

دوستان عزیز میخواستم بپرسم ایا در شهر سن خوزه محله های ارزانقیمت را میشه نام ببرند؟ وهزینه اجاره یک اپارتمان کوجک چقدره؟ و اینکه ایا در ان منطقه کار کشاورزی و مزرعه داری وجود داره؟
و ایا برای اجاره خانه و یافتن کار حتما نیاز به ضامن هست؟
و ایا دوستانی هستند که بتونند در زمینه یافتن کارهای ساده و منزل با حداقل زندگی برای یک خانواده 4 نفره با دوفرزند کوجک ما رو راهنمایی کنند؟
ممنونم

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - y.n - 2014-03-25

با سلام
عزیزان نظرتون راجع به West Covina و arcadia در مورد ترکیب جمعیتی و محلات گنگ و ... چیه؟ مرسی از لطفتون

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - sepideh jan - 2014-03-25

(2014-02-24 ساعت 00:51)ali234 نوشته:  
(2014-02-23 ساعت 14:40)mechanicalengineer نوشته:  دوستانی که اطلاع دارند این سه تا INN چجور محلی هستند و از نظر موقیعیت و رفت وآمد مناسب هستند :

1 )Samesun Venice Beach
25 Windward Avenue, Venice Beach, Los Angeles, CA 90291

2)Titta Inn
5533 Huntington Drive North, Los Angeles, CA 90032

3)Stay on Main Value Deal
640 South Main Street, Downtown Los Angeles, Los Angeles, CA 90014

این سه تا محل رو من روی مپ چک کردم از ما خیلی دوره و شناختی ندارم. اگر اینا هتل هست شما میتونید بعد از چند روز جابه جا بشید.. ولی دوتای اولی محله هایی است که ایرانی نشین نیست. سومی نزدیک داون تاونه ..اگر بچه کوچک ندارید زیاد در مورد محل هتل سخت نگیرید .. ما قبل از اینکه بیایم همین ولی رو روی گوگل مپ نگاه می کردم احساس می کردم چقدر به نظر ناامنه ولی الان به نظرم از تهران امن تره.. بعد از یه مدت احساس امنیت و ارامش می کنید توی تاپیک اولین سفر 2014 من دو تا هتل معرفی کردم برای لس انجلس.

سلام علی آقا در مورد محلهcovina اطلاعاتی دارین?ممنونم

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - statueofgod - 2014-03-25

دوستان کسی شهر cuperetino در کالیفرنیا رو میشناسه؟قسمت های ارزانقیمت برای اجاره خانه کجاهاست و اینکه هاستل ارزانقیمت در اون حوالی کجاها هست؟
لطفا دوستان راهنمایی کنند.ممنونم

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - statueofgod - 2014-03-25

راستی کسی مورد شغل بانکداری و گیشه داری در شهر cuperetino در کالیفرنیا اطلاعی داره و اینکه من سطح زبانم متوسط هست ایا کافی هست و چطور میشه اقدام کرد برای این شغل؟مرسی

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ali234 - 2014-03-25

سلام سپیده جان . نه متاسفانه من از این منطقه اطلاعی ندارم. ما چون valley هستیم کاملا به این منطقه مسلط شدیم و الان بعد از یکسال دیگه می دونیم کجاها خوبه و امنه و مناسب شروع زندگی یک مهاجره ولی مناطق دیگه کالیفرنیا رو من نمی شناسم و حتی اسمش رو هم نشنیده بودم .

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ali234 - 2014-03-25

در مورد بانکداری .. چون چند تا از دوستان و اشنایان ما الان تلر بانک هستند من یکسری راهنمایی می کنم تا اونجایی که اطلاع دارم امیدوارم به درد بخوره.
اول اینکه درامد کار تلری بانک از ساعتی 12.5-13 دلار شروع میشه به بالا ... حالا ممکنه یک بانکی بیشتر پرداخت کنه یکی کمتر.. در کل پروسه استخدام راحتی داره. شما توی Valley وقتی بانک میرید اکثر تلرها خانمهای ایرانی هستند چون واقعا شغل مناسبیه و ساعت کاری خوبی هم داره بخصوص برای کسانی که بچه دار هستند اسکجول فلکسیبل داره .

طریقه اپلای کردن انلاینه یعنی داخل وبسایت بانکهای chase. Wellsfargo . bank of america و... در قسمت Careers شما برای تلری توی محدوده محل سکونتتون اپلای می کنید. همه بانکها یک پروسه بک گراند چک دارند وقتی که تازه از ایران امدید اگه برای بانک اپلای کنید چون هیچ اطلاعاتی از روی شماره سوشال شما در دسترس نیست مطمئن باشید که یک ایمیل دریافت می کنید که توش نوشته که شما qualify نیستید.
باید اول به مدت شش هفت ماه جاهای دیگه که جذب راحتتری داره مثل مک دونالد ، in- and -out یا هر کمپانی معتبر امریکایی که جذب راحتی داره مثل Fry's electronic کار کنید و دوباره بعد از یک مدت برای بانک اپلای کنید. این دفعه به مصاحبه دعوت می شید. سابقه کار مرتبط یا رشته تحصیلی مرتبط هم نمی خوان از شما. حتی داشتن دیپلم کافیه. و همه هم از پست تلری شروع می کنن ولی امکان ارتقا خیلی سریع وجود داره بعد از یک مدت بنکر میشید و الی اخر .. اگر زبان انگلیسی تون برای محاوره خوب هست حتما جذب میشید.

موفق باشید.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - navid1054 - 2014-03-27

سلام كسي در مورد منطقه long beach اطلاعاتي داره .در مورد امنيت و هزينه هاي زندگي و مدارس .ممنون