مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون تگزاس - M_Rad - 2013-04-12

(2013-04-01 ساعت 19:13)Houstonian نوشته:  سلام دوستان عزیز
می‌خواستم مطلبی درباره انتخاب شهر و ایالت بنویسم.
سالها پیش وقتی‌ یه ایرانی‌ می‌خواست بیاد آمریکا معمولان مقصدش کالیفرنیا یا نیو یورک بود یعنی‌ تقریبا همه دنبال بهترین شعر میگشتن و خوب لوس انجلس هم که به نظر اونها بهترین شهر بود. هنوز هم تب LA بین خیلی‌ از ایرانی‌‌ها هست. سال‌های ۲۰۰۹-۲۰۱۱ هم جو ، جو دالاس بود. این جو بخصوص تو مهاجرسرا خیلی‌ زیاد بود و اگه تو صفحه قدیمی‌ برید این جو رو کامل احساس می‌کنید. من احساس می‌کنم اخیرا هم جو هیوستون تو مهاجرسرا خیلی‌ زیاد شده. و عده‌ای بخاطر اینکه اسم این شهرا سر زبون‌ها افتاده قصد مهاجرت به این شهرها رو دارن. ولی‌ من از دوستان عزیز می‌خوام که این قضیه انتخاب شهرو کمی‌ جدی تر بگیرن و تهقیت بیشتری در این رابطه بکنن. اول از همه شرایط خودتون رو در نظر بگیرید بعد برای مقصد تصمیم بگیرید چون تغییر شهر در ابتدای مهاجرت کار ساخت پر هزینه ای‌ هست.
به نظر من مهمترین چیز برای یک مهاجر وضعیت کار تو اون شهر هست. شما هر جای آمریکا که باشید اگه کار داشته باشید زندگی‌ خیلی‌ خوبی‌ خواهید داشت و بر عکس. هرچقدر هم که شهر ارزونی برید اگه در آمد ناداشته باشید باز هم مشکل خواهید داشت.
سعی‌ کنید شهرو بر اساس سابقه کار و مهارت هائی که دارید انتخاب کنید. تا بتونید زودتر رشد کنید. هیوستون برای افراد خاصی که مهارت مربوط به نفت و گاز دارن خیلی‌ خوبه ولی‌ خیلی‌ از صنایع در این شهر هیچ رونقی ندران.
من کسی رو میشناسم که ۱۰ سال سابقه کار تو زمینه نفت تو ایران داره ولی‌ رفته سن فرانسیسکو داره توی فروشگاه کار می‌کنه. وقتی‌ ازش پرسیدم که خوب چرا نمیای هیوستون میگه" فامیلمون که ۴۰ ساله اینجاس میگه هیوستون خیلی‌ خطرناکه !!! یا به هر ایرانی‌ که اینجا میگم می‌خوام برم تگزاس میخندن بهم و میگن از بهترین ایالت می‌خوای بری بدترین هه هه". یا بر عکس من اینجا کسایی رو دیدم که سابقه خوبی‌ در زمینه خودرو سازی یا فولاد یا IT دارن و اومدن هیوستون در حالیکه تا جایی که من میدونم اینجا تقریبا چیزی برای این رشته‌ها نداره. تا جایی هم که من میدونم اینجا برای کارهای معمولی‌ زیاد با بقیه شهرهای بزرگ فرقی‌ نمی‌کنه . البته من اکثر افرادی رو که اینجا میشناسم. بعد از چند ماه کار پیدا کردند ولی‌ دیدم کسانی‌ هم که با کلی‌ ضرر برگشتن ایران.
منظور من در کًل این نیست که به هیوستون بیاید یا نیاید ، فقط خواهشا حسابی‌ تحقیق کنید درباره شهری که میخواید برید. و الکی‌ جوگیر نشید. بعضی‌ از شهرها هستن که شاید زیاد معروف نباشن ولی‌ خیلی‌ برای زندگی‌ خوب هستن. مثلا شهر رالی در north carolina از یه نفر شنیدم که جای خوبی ولی‌ خوب چون اسمش سرِ زبونها نیست اصلا کسی‌ بهش فکر هم نمی‌کنه.
البته همه اینها که گفتم نظر شخصی‌ من هست و اطلاعات من هم کامل نیست فقط خواستم تجربه شخصی‌ خودمو بگم. از بقیه دوستان هم می‌خوام که بیان نظرشون رو چه خوب چه بد بگن تا دیگران بتونن راحت تر تصمیم بگیرن
سلام
همین که این قدر صادقانه نوشته اید خوب هست ما هم به هر کسی می گوییم جواب های مانند ان چه که به شما گفته اند می شنویم
ولی به نظر کار ان لاین پیدا کردن ظاهرا جوابگو نیست ما در لس انجلس حدودا یک ماه هست که امده ایم ولی اینجا وضعیت کار بد هست و هزینه ها خیلی بالا
در نهایت لطفا اگر دوستان مهاجر سرا یی خودمان اگر تجربه دارند لطفا اطلاع رسانی کنید امید ما بعد خدا به هم وطن ها مان هست
خدا یار ویاور همه مان باشد

RE: هیوستون تگزاس - adambarfi - 2013-04-12

(2013-04-12 ساعت 12:03)M_Rad نوشته:  
(2013-04-09 ساعت 06:39)adambarfi نوشته:  
(2013-04-06 ساعت 13:42)sh_60 نوشته:  سلام دوستان
از دوستانی که ساکن هیوستون هستن و بچه هم دارن میشه سوال کنم که بچه ها رو از کجا بیمه باید کرد ؟
لطفا اونایی که بیمه کردن بچهه هاشونو منو راهنمایی کنن

سلام دوست عزیز
شما تا زمانی که کار نداشته باشید و یا بتوانید اثبات کنید درامد کمی دارید میتوانید از بیمه CHIP استفاده کنید که اگر تشخیص بدهند که شما کار ندارید و یا درامد کمی دارید کاملا مجانی هست. ما یک دختر 3 ساله داریم که تا قبل از اینکه کار پیدا کنیم تحت پوشش این بیمه بود. شما میتوانید اطلاعات لازم را از این سایت پیدا کنید. باز هم اگه سوالی داشتید در خدمتیم. همیشه شاد باشید

http://www.insurekidsnow.gov/chip/index.html
با سپاس فراوان از شما
من و خانواده ام یک ماه هست که مهاجرت کرده ایم و چون من پسر ۲ ساله داشتم در ابتدا پیش اقوام نسبتا نزدیک همسرم در کالیفرنیا امدیم ولی از چندین نظر تصمیم به تغییر ایالت دادیم و لی در هیوستن جز خدا کسی را نداریم و من بسیار بسیار نگران پسرم هستم بیماری و مهد کودک مناسب و هر انچه که یک مادر می تواند در شرایط بحرانی تجسم کند
که قضیه بیمه با کمک شما به نظر حل می شود ولی در مورد مهد کودک راهنمایی می خواستم چون در شهر لس انجلس خیلی گران هست و دولتی ها هم خیلی بهداشتی نبود و بچه زیاد بود
لطفا اگر برایتان مقدور باشد راهنمایی فرمایید و اگر مزاحم شما نباشیو طریقه تماس با شما را هم بفرمایید
بسیار سپاسگذارم
دوست عزیز

در اینجا چند مدل مهد کودک یا به اصطلاح day care وجود داره که نحوه آموزش و شهریه های انها فرق میکنه که معمولا بین 700 تا 1000 دلار برای تمام وقت و 600 تا 800 دلار برای نیمه وقت هست (باز هم ممکنه قیمتها متفاوت باشه من فقط رنج چند تا مدرسه را میدونم) یکی از بهترین مدرسه ها montessori هست که از نظر آموزش خیلی خوبه ( البته اینجا هم مسئله مربی خوب و بد وجود داره ) یک مدرسه خوب دیگه goddard هست که کمی گرونتر از montessori هست. شما میتوانید این مدارس و در نزدیکی محل زندگیتون پیدا کنید بعد بروید و اونجا رو ببنید و با سیستم آموزشی اونجا آشنا بشید بعد از والدین در مورد مربی ها سوال کنید و تصمیم بگیرید که پسرتون را اونجا بگذارید یا نه

امیدوارم موفق باشید

RE: هیوستون تگزاس - Houstonian - 2013-04-15

سلام

یه مساله که تو این مدت اینجا زیاد دیدم اینه که خیلی‌‌ها هستند که به امید فامیل و آشنا پا میشن میان اینجا و بعداز یه مدت تلف کردن وقت و پول ، تازه به صورت سرخورده بفکر تغییرِ شهرو تشکیل یه زندگی‌ مستقل می‌افتند.

اینجا من به یه نتیجه کلی‌ رسیدم اون هم اینه که دوست و فامیل اشنا هیچ کمکی‌ به شما نمی‌تونن بکنن، جز جا دادن چند روزه شما تو خونشون و کمک در انجام یکسری کارهای ساده. و همین کمکهای ساده روزهای اول جز اینکه شما رو از شروع "زندگی‌ موفقتون" عقب بیندازه، نتیجه دیگه‌ای نخواهد داشت.

حتما داستان اون پروانه و تلاشش برای خارج شدن از پیله رو شنیدید. یک نفر وقتی‌ این تلاش این پروانه رو میبینه تصمیم میگیره که بهش کمک کنه و پیله رو بقیچی باز میکنه. اون پروانه به راحتی‌ بیرون اومد ولی‌ تا آخر عمر نتونست پرواز کنه.چیزی که آن شخص با همه مهربانیش نمی دانست این بود که محدودیت پیله و تلاش لازم برای خروج از سوراخ آن، راهی بود که خدا برای ترشح مایعاتی از بدن پروانه به بالهایش قرار داده بود تا پروانه بعد از خروج از پیله بتواند پرواز کند.

داستان زندگی‌ ما مهاجر‌ها هم همینه. تمام اون سختی هائی که روزهای اول برای شروع زندگی‌ می‌کشیم. از دنبال خونه گشتن تا باز کردن حساب بانکی‌ و پول‌های اضافی که این بردارهای مستکبر میکنند تو پاچه ما همه و همه راهیه که شما باید برای داشتن یک زندگی‌ خوب طی‌ کنید.

اینو بدونید وقتی‌ وارد اینجا میشید هیچ کسی‌ نیست که به شما کمک کنه. فقط خودتون هستید و خودتون. البته خدا هم هست ولی‌ خدا به اندازه تلاشتون و اعتماد بنفستون به شما کمک میکنه.

بعضی‌ از ماها برای چیدن میوه روی درخت دستمون رو دراز می‌کنیم ولی‌ وقتی‌ دستمون به اون میوه نمی‌رسه میشینیم دعا می‌کنیم که خدا اون شاخه رو به طرف ما خمّ کنه. بعد از یه مدت هم ناامید میشیم و میریم. در حالیکه خدا به همه ما عقل داده و برای چیدن میوه هم راههای خیلی‌ زیادی هست که یه کم تلاش بیشتر نیاز داره. البته اگه با چشم بسته از درخت بالا رفتید و با کله خوردید زمین زیاد تعجب نکنید. البته در چنین موگهی هستند کسانی‌ که بشما بگن : حتما حکمت خدا در این بوده.

RE: هیوستون تگزاس - anahitanahid - 2013-04-15

سلام حمید جان من در 13 می در ابو طبی وقت مصاحبه دارم و نزیک به 3000هزار دلار هم هزینه برای ورود به امریکا توانسته ام فرهم کنم خواستم از شما راهنمایی بخواهم که ایا می شود با این مبلغ به این شهر امد چون من 21 سال سن دارم و زبان در حد همان دیپلم بلدم و کسی را در امریکا ندارم ایا شما کسی را می شناسید با توجه به شرایط من توانسته وارد شهر هیوستون شود یا خیر چون برای من مسله کار خیلی مهم است اگر می شود لطفا و خواهشا مرا راهنمایی کنید
باتشکر

RE: هوستون تگزاس - radman87 - 2013-04-15

(2013-03-15 ساعت 00:15)IMMI نوشته:  
(2013-03-14 ساعت 22:58)yalda.irannejad نوشته:  از چه سایتی میشه لوازم خونه دست دوم خرید????
ببینید بعضی لوازم هستند که به قولی refurbished شده هستند. اگه مثلا تو سایت آمازون سرچ کنید (نمونه refurbished drills) یکسری لوازم براتون میاره که به قولی توسط کارخانه سازنده بازسازی شدند و یا مرمت شدند. اینها رو اغلب مشتریان خریدند و بنا به هر دلیل پس دادن. کارخونه دوباره اونها رو تست کرده و بسته بندی کرده و به قیمت پایین تر میفروشه.
اگه تو آمازون سرچ کنید، برای اقلامی که سرچ کردین ممکنه دست دوم هم موجود داشته باشه که خودش گفته new یا used و میتونید رو لینکش کلیک کنید.
سایت craigslist هم هست که مردم اجناس خودشون رو برای فروش میذارن

ایا اون جنسهای دست دوم مورد تایید یا ضمانت سایت امازون هست یا نه؟

RE: هوستون تگزاس - IMMI - 2013-04-15

(2013-04-15 ساعت 21:48)radman87 نوشته:  ایا اون جنسهای دست دوم مورد تایید یا ضمانت سایت امازون هست یا نه؟
بله. اکثر اجناس حتی بین 14 تا 30 روز مهلت پس دادن دارند. یعنی بعد از تحویل اگه نخواستین، میتونید تو مهلت مقرر پس بدین و پولتون رو پس بگیرین

RE: هیوستون تگزاس - sce - 2013-04-16

(2013-04-11 ساعت 00:09)Houstonian نوشته:  
(2013-04-10 ساعت 05:34)armanbala نوشته:  
(2013-04-01 ساعت 19:13)Houstonian نوشته:  سلام دوستان عزیز
می‌خواستم مطلبی درباره انتخاب شهر و ایالت بنویسم.
سالها پیش وقتی‌ یه ایرانی‌ می‌خواست بیاد آمریکا .........

آفرين به اين ميگن يك پست بسيار مفيد! به قول مهران مديري در فيلم هزار چره كه ميگفت هميشه بيش از ديگران جو گير ميشه دوستان جو گير نشيد و كاملا مطالعه كنيد اين دوستمون با اينكه فقط سه تا پست ارسال كرده ولي كلمه به كلمه اين جملات مفيد هستند و واقعا جدي بگيريد

خیلی‌ ممنون armanbala عزیز

من حدود ۲ ساله که اینجا هستم.سعی‌ می‌کنم کم کم تجربیاتم و نظراتم رو اینجا بگم. فقط امیدوارم که بقیه هم تو بحث‌ها شرکت کنند و کسی‌ هم از حرفهای من ناراحت نشه چون اینها فقط نظرات من هستند و اگه کسی‌ با‌هاشون مخالفه یا فکر می‌کنه من دارم اشتباه میگم خوشحال میشم که باهاش بصورت دوستان بحث کنم.

همونطور که میدونی‌ تو هیوستون ایرانی‌های زیادی هستند که خیلی‌ از اونها عضو مهاجرسرا هم هستند. ولی‌ متاسفانه خیلی‌ از بچه‌های با سابقه به خاطر دلخوری هائی که تو مهاجرسرا پیش اومده دیگه اینجا پیام نمیدن. البته خیلی‌ از بچه‌ها به خاطر مشغله زیاده که اینجا نمیاند. امیدوارم که بچه‌های با سابقه هم تجربه‌هاشون رو اینجا بگن.

فکر می‌کنم شما هم مدتِ زیادی هست که اینجا هستید خوشحال میشم اگه از تجربیاتتون تو این مدت برامون بگید.
مرسي دوست عزيز از پست خوب و مفيدتون.
به نظر من روبرو شدن با واقعيت ها نبايد باعث دلخوري كسي بشه.مهاجرت واسه اقامت دايم موضوعي نيست كه بشه به راحتي از كنارش گذشت.چرا راه دور بريم ؟تو همين ايران خودمون اگه يه دفعه پيش بياد كه بخوايم بريم يه استان ديگه واقعا اولش واسمون كاملا سخته.من خودم هيچ وقت نمي تونم تصور درستي از زندگي تو شمال يا شمال غرب ايران داشته باشم.چون هيچ وقت بيشتر از يك ماه از جنوب دور نبودم.من خودم هفته اول مي مصاحبه دارم.تو فرم هاي سري اولم اتفاقا رالي تو كاروليناي شمالي رو واسه اقامت انتخاب كرده بودم.اونم نه به خاطر تحقيق بلكه صرفا به خاطر يه سري از بستگان نزديك همسرم.اما الان ترجيح ميدم بيام تگزاس يا كاليفرنيا.حس ميكنم پيدا كردن كار تو ايالت هاي بزرگتر و صنعتي تر به مراتب بهتره.از طرفي شرايط آب و هوايي هيوستون با وضعيت من سازگارتر بايد باشه.متاسفانه عدم فعاليت مستقيم روي تخصص هاي اصليمون تو ايران حالا تبديل به بزرگترين معضل زندگيمون شده.اكثر مهاجراي عزيز به همين دليل ايالت انتخابي خودشونو دقيق انتخاب نمي كنن.چون اين تصور هيت كه وقتي قراره كار غير تخصصي بكنيم چه كاليفرنيا چه تگزاس.اين حقيقت تلخيه كه متاسفانه در ابتدا گريبانگير طيف وسيعي از مهاجران مخصوصا دوست با تحصيلات دانشگاهيه.در صورتي كه تخصص واقعي داشتن آدمو لنگ نمي ذاره.
موفق باشين.

RE: هیوستون تگزاس - mazerati - 2013-04-16

سلام دوستان من يه چندتا سوال دارم ممنون ميشم راهنمايم كنيد من به احتمال زيادايا لت تگزاس رو واسه زندگي انتخاب كردم به خاطر هزينه هاي اوليه وكار ولي هرچقدرتحقيق ميكنم يه كم دودل ميشم چون شنيدم مكزيكيهااونجازيادن وبخاطراينكه غير قانوني واردآمريكاشدن حتي حاضرن ساعتي2 دولار هم كار كنند به خاطر اينكه هركسيكه توامريكاازكارگرهايي كه غيرقانوني وارد امريكا شدن وكار ميكننداستفاده كنه دولت جريمشون ميكنه وجرم محسوب ميشه پس به احتمال زيادكارفرما يا همون به قول خودمون صاحب كار به اونا بهتر كار ميدن وبهشون ميگن كه چون شما غير قانوني وارد امريكاشديد واگر براي من كار كنيدجرم محسوب ميشه بنابراين من ساعتي 3دلار به شما ميدم ولي اگر پليس ياازطرف دولت كسي اومد شما يا بايدمخفي بشي يا ازاينجا بريد پس بخاطر همين مكزيكيها هم مجبورند وهم ازخداشونه كه با همين ساعتي 3يا4دلاركاركنند دوستاني كه قصدرفتن به تگزاس رودارن من فقط اينارو ازكسي شنيدم ته دلتونو با حرفاي من خالي نكنيدددددددددددددد حالا از دوستاني كه تو تگزاس هستند خواهشن در اين مورد راهنمايمون كنيددددددددمنم به احتمال زيادميخوام بيام تگزاس بازم دارم ميگم بچه ها ازحرفاي من دلخورنشيد نگيد كه من دارم فاز منفي مدمااااا

RE: هیوستون تگزاس - IMMI - 2013-04-16

(2013-04-16 ساعت 15:02)mazerati نوشته:  سلام دوستان من يه چندتا سوال دارم ممنون ميشم راهنمايم كنيد من به احتمال زيادايا لت تگزاس رو واسه زندگي انتخاب كردم به خاطر هزينه هاي اوليه وكار ولي هرچقدرتحقيق ميكنم يه كم دودل ميشم چون شنيدم مكزيكيهااونجازيادن وبخاطراينكه غير قانوني واردآمريكاشدن حتي حاضرن ساعتي2 دولار هم كار كنند به خاطر اينكه هركسيكه توامريكاازكارگرهايي كه غيرقانوني وارد امريكا شدن وكار ميكننداستفاده كنه دولت جريمشون ميكنه وجرم محسوب ميشه پس به احتمال زيادكارفرما يا همون به قول خودمون صاحب كار به اونا بهتر كار ميدن وبهشون ميگن كه چون شما غير قانوني وارد امريكاشديد واگر براي من كار كنيدجرم محسوب ميشه بنابراين من ساعتي 3دلار به شما ميدم ولي اگر پليس ياازطرف دولت كسي اومد شما يا بايدمخفي بشي يا ازاينجا بريد پس بخاطر همين مكزيكيها هم مجبورند وهم ازخداشونه كه با همين ساعتي 3يا4دلاركاركنند دوستاني كه قصدرفتن به تگزاس رودارن من فقط اينارو ازكسي شنيدم ته دلتونو با حرفاي من خالي نكنيدددددددددددددد حالا از دوستاني كه تو تگزاس هستند خواهشن در اين مورد راهنمايمون كنيددددددددمنم به احتمال زيادميخوام بيام تگزاس بازم دارم ميگم بچه ها ازحرفاي من دلخورنشيد نگيد كه من دارم فاز منفي مدمااااا
اولن مکزیکی ها فقط تگزاس نیستند و خیلی جاهای دیگه از جمله کالیفرنیا هم مکزیکی داره. چه بسا کالیفرنیا مکزیکی بیشتری داره. (منظور از مکزیکی اسپانیولی زبان ها هستند. چه بسا خیلی از السالوادور و ونزوئلا اینجا هستند که آدم های خیلی خوبی هستند). پس به این فکر نکنید که اسپنیش اینجا زیاده یا کجا کمه. الان اسپانیایی شده زبان دوم آمریکا. اگه میخاین جایی باشین که فقط آمریکایی اصیل داشته باشه، باید برین ایالت های شمالی.
دومن، مکزیکیایی که حاضر میشن با رقمهای پایین و بطور غیرقانونی کار کنن، هرجایی بهشون کار نمیده. مثلا شرکت ها و فروشگاه های معتبر نمیان سابقه چندین ساله خودشون رو همینجوری خراب کنن. شاید فقط بتونن کارهای خیلی سطح پایین انجام بدن. شما باید ببینید تو چه زمینه ای تخصص دارین و میخاین کار کنید. بعد با توجه به اون تخصص، کانون اصلی فعالیت های تخصصتون رو پیدا کنید. مثلا اگه متخصص کامپیوتر هستین، درسته که هیوستون بد نیست. اما آستین مرکزشه. اگه شیمی یا نفت تخصص دارین، شاید دنور خوب باشه، اما هیوستون عالیه.

RE: هیوستون تگزاس - ASALI - 2013-04-16

آیا واکسن مننژیت برای کسانی که میرن تگزاس ضروریه ؟؟؟؟

RE: هیوستون تگزاس - IMMI - 2013-04-16

(2013-04-16 ساعت 20:37)ASALI نوشته:  آیا واکسن مننژیت برای کسانی که میرن تگزاس ضروریه ؟؟؟؟
اولین باره میشنوم. اصلا مگه تو بیمارستان برای مدارک پزشکی واکسن مننژیت میخان؟؟؟

RE: هیوستون تگزاس - ASALI - 2013-04-16

(2013-04-16 ساعت 21:37)IMMI نوشته:  
(2013-04-16 ساعت 20:37)ASALI نوشته:  آیا واکسن مننژیت برای کسانی که میرن تگزاس ضروریه ؟؟؟؟
اولین باره میشنوم. اصلا مگه تو بیمارستان برای مدارک پزشکی واکسن مننژیت میخان؟؟؟
نه ولی من یادمه جایی خوندم که کسانی که میخوان برن تگزاس باید واکسن مننژیت بزنن ... برای خودشون خوبه Wink

RE: هیوستون تگزاس - ASALI - 2013-04-19

در تگزاس گواهینامه بین المللی خود به خود معتبره یا باید ببریم جایی تاییدش کنیم ؟ یعنی میتونیم به محض رسیدن ماشین اجاره کنیم و برونیم Big Grin؟؟؟

و اینکه یک نفر بزرگواری کنه لینک دانلود دفترچه آیین نامه رانندگی تو تگزاس رو بذاره ....خدا خیرتون بده Wink

و آیا میتونیم با ماشین اجاره ای به ایالت های دیگه هم بریم ؟؟؟؟

RE: هیوستون تگزاس - amir82 - 2013-04-19

(2013-04-19 ساعت 00:13)ASALI نوشته:  گواهینامه بین المللی خود به خود معتبره یا باید ببریم جایی تاییدش کنیم ؟ یعنی میتونیم به محض رسیدن ماشین اجاره کنیم و برونیم Big Grin؟؟؟

و اینکه یک نفر بزرگواری کنه لینک دانلود دفترچه آیین نامه رانندگی تو تگزاس رو بذاره ....خدا خیرتون بده Wink

و آیا میتونیم با ماشین اجاره ای به ایالت های دیگه هم بریم ؟؟؟؟
این لینک برای آیین نامه:
http://www.txdps.state.tx.us/InternetForms/Forms/DL-7.pdf
در مورد گواهینامه بین المللی بعد از صدور نیازی به تأیید نداره، ولی طبق گفته های دوستان داشتن ترجمه از گواهینامه ایران و سابقه رانندگی بیشتر به کار میاد...

RE: هیوستون تگزاس - ASALI - 2013-04-19

(2013-04-19 ساعت 01:25)amir82 نوشته:  [quote='ASALI' pid='311103' dateline='1366314208']

این لینک برای آیین نامه:
http://www.txdps.state.tx.us/InternetForms/Forms/DL-7.pdf

دانلود نمیشه Sad