مهاجرسرا
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا (/thread-101.html)

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - sib 24 - 2014-04-03

سلام دوست من دخترجوانی هست العان درلس آنجلس هست اگه کسی از شما دوستان احتیاج به همخونه دختر داریدیا کسی رومیشناسیدکه اتاق خونش رواجاره میده برای من پیغام بگذاریدشماره دوستم روبدم

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - amaka747 - 2014-04-03

این تاپیک در مورد خریدن ماشین هست رو میشه آن بلاک کنید ..خیلی تاپیکه جالبیه میخام بخونمش ..فدایی داری داداش .فدایی

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - IN.USA@2013 - 2014-04-03

سلام برای یک هفته در لس آنجلس کجا مناسبه با قیمت مناسب ؟ ترجیحا نزدیک lax

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - shadi79 - 2014-04-09

دوستان اگه لطف کنید یه هتل یا متل مناسب درمنطقه encinoمعرفی کنید

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ali234 - 2014-04-11

شادی خانم من تاپیک سن فرناندو ولی معرفی کرده بودم..

پیداش کردم ...

(2014-03-14 ساعت 10:33)mlo نوشته:  
(2014-03-09 ساعت 09:22)ali234 نوشته:  
(2014-02-22 ساعت 17:12)mechanicalengineer نوشته:  دوستانی که توی ولی هستند ، هتل برای اقامت 10 -15 روزه در منطقه ماسب و با قیمت مناسب میشناسند که چند تایی رو نام ببرند و یا لینک هتل یا هاستل و یا متل رو اینجا برای ما بذارند ؟

1.هوم استید وودلند هیلز

2.best western وودلند هیلز

این دوتا بغل هم هستند تقریبا. قیمت شبی 90 به بالا. اشپزخونه داره.

3. هتل star inn ( ایست وست eastwest سابق ) شرمان اوکس.

قیمت شبی 55 به بالا. اشپزخونه نداره. ولی چند واحد اشپزخونه دار هم داره. روبروی رستوران شیراز خ ونچورا بلوار. تمیز نیست ولی خیلی خیلی امن و مناسبه.

موفق باشید
سلام هتل comfort inn هم در منطقه woodland hills هست حدودا شبی 80-90 دلار...

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ali234 - 2014-04-11

انسینو یکی دوتا هتل من بیشتر ندیدم .. یکیش اسمش Tokyo inn هستش بر ونچوراست. لابد اونرش ژاپنیه Smile در هر صورت شما در نظر بگیرید که انسینو/وودلندهیلز/تارزانا/شرمن اوکس اینا درسته اسمشون شهره ولی مثل محله های تهرانه یعنی مثلا فاصله انسینو و وودلندهیلز رو با فاصله نارمک و تهراانپارس مقایسه کنید. زیاد نیست. شما اگه هتل خوب می خواهید هوم استید و کامفورت این وودلندهیلز بهتره. ایست وست شرمان اوکس که الان اسمش شده استار این هم خوبه ولی یه کم کثیفه. برای موقتی اگه بچه کوچیک ندارید خوبه. سایتش اینه http://www.eastwestsuites.com/ روبروی رستوران شیرازه بر ونچوراست تقریبا انسینو حساب میشه.. بین انسینو و شرمان اوکسه. موفق باشید.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - atriana - 2014-04-11

(2014-03-25 ساعت 23:57)ali234 نوشته:  در مورد بانکداری .. چون چند تا از دوستان و اشنایان ما الان تلر بانک هستند من یکسری راهنمایی می کنم تا اونجایی که اطلاع دارم امیدوارم به درد بخوره.
اول اینکه درامد کار تلری بانک از ساعتی 12.5-13 دلار شروع میشه به بالا ... حالا ممکنه یک بانکی بیشتر پرداخت کنه یکی کمتر.. در کل پروسه استخدام راحتی داره. شما توی Valley وقتی بانک میرید اکثر تلرها خانمهای ایرانی هستند چون واقعا شغل مناسبیه و ساعت کاری خوبی هم داره بخصوص برای کسانی که بچه دار هستند اسکجول فلکسیبل داره .

طریقه اپلای کردن انلاینه یعنی داخل وبسایت بانکهای chase. Wellsfargo . bank of america و... در قسمت Careers شما برای تلری توی محدوده محل سکونتتون اپلای می کنید. همه بانکها یک پروسه بک گراند چک دارند وقتی که تازه از ایران امدید اگه برای بانک اپلای کنید چون هیچ اطلاعاتی از روی شماره سوشال شما در دسترس نیست مطمئن باشید که یک ایمیل دریافت می کنید که توش نوشته که شما qualify نیستید.
باید اول به مدت شش هفت ماه جاهای دیگه که جذب راحتتری داره مثل مک دونالد ، in- and -out یا هر کمپانی معتبر آمریکایی که جذب راحتی داره مثل Fry's electronic کار کنید و دوباره بعد از یک مدت برای بانک اپلای کنید. این دفعه به مصاحبه دعوت می شید. سابقه کار مرتبط یا رشته تحصیلی مرتبط هم نمی خوان از شما. حتی داشتن دیپلم کافیه. و همه هم از پست تلری شروع می کنن ولی امکان ارتقا خیلی سریع وجود داره بعد از یک مدت بنکر میشید و الی اخر .. اگر زبان انگلیسی تون برای محاوره خوب هست حتما جذب میشید.

موفق باشید.

سلام دوست عزیزامد بهتری
به نظر شما سابقه کار بانکی در ایران به استخدام راحتتر در بانکهای اونجا کمک می کنه؟ و با وجود سابقه 9 ساله ممکن است که در سطح بالاتری از تلری و با درآمد بیشتری پذیرش انجام شه؟

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - aram7x - 2014-04-11

سلام
سابقه و تجربه کار مهمه اما معمولاً Customer service اینجا با ایران فرق میکنه و شرکتها سابقه کاری اینجا رو بیشتر قبول دارن مثلاً اگر شما اینجا کار Cashier کرده باشین و Customer service خوب باشه سریعتر میتونین استخدام شین و یکی ازمهمترین عوامل هم در استخدام زبان و با شیوه مصاحبه اینجا آشنا بودنه.
بعد از استخدام و کار شما با توجه به سابقه و تجربتون میتونین سریعتر پیشرفت کنین!
موفق باشین
(2014-04-11 ساعت 11:36)atriana نوشته:  
(2014-03-25 ساعت 23:57)ali234 نوشته:  در مورد بانکداری .. چون چند تا از دوستان و اشنایان ما الان تلر بانک هستند من یکسری راهنمایی می کنم تا اونجایی که اطلاع دارم امیدوارم به درد بخوره.
اول اینکه درامد کار تلری بانک از ساعتی 12.5-13 دلار شروع میشه به بالا ... حالا ممکنه یک بانکی بیشتر پرداخت کنه یکی کمتر.. در کل پروسه استخدام راحتی داره. شما توی Valley وقتی بانک میرید اکثر تلرها خانمهای ایرانی هستند چون واقعا شغل مناسبیه و ساعت کاری خوبی هم داره بخصوص برای کسانی که بچه دار هستند اسکجول فلکسیبل داره .

طریقه اپلای کردن انلاینه یعنی داخل وبسایت بانکهای chase. Wellsfargo . bank of america و... در قسمت Careers شما برای تلری توی محدوده محل سکونتتون اپلای می کنید. همه بانکها یک پروسه بک گراند چک دارند وقتی که تازه از ایران امدید اگه برای بانک اپلای کنید چون هیچ اطلاعاتی از روی شماره سوشال شما در دسترس نیست مطمئن باشید که یک ایمیل دریافت می کنید که توش نوشته که شما qualify نیستید.
باید اول به مدت شش هفت ماه جاهای دیگه که جذب راحتتری داره مثل مک دونالد ، in- and -out یا هر کمپانی معتبر آمریکایی که جذب راحتی داره مثل Fry's electronic کار کنید و دوباره بعد از یک مدت برای بانک اپلای کنید. این دفعه به مصاحبه دعوت می شید. سابقه کار مرتبط یا رشته تحصیلی مرتبط هم نمی خوان از شما. حتی داشتن دیپلم کافیه. و همه هم از پست تلری شروع می کنن ولی امکان ارتقا خیلی سریع وجود داره بعد از یک مدت بنکر میشید و الی اخر .. اگر زبان انگلیسی تون برای محاوره خوب هست حتما جذب میشید.

موفق باشید.

سلام دوست عزیزامد بهتری
به نظر شما سابقه کار بانکی در ایران به استخدام راحتتر در بانکهای اونجا کمک می کنه؟ و با وجود سابقه 9 ساله ممکن است که در سطح بالاتری از تلری و با درآمد بیشتری پذیرش انجام شه؟

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - soli asali - 2014-04-15

(2014-04-15 ساعت 12:13)kopol نوشته:  سلام بر دوستان عزیز مهاجرسرا، دوستانی که دارای ماشین شخصی مدل 2006 به بالا و دارای گواهینامه با سابقه بالای یکسال از ایالت خود هستند در صورتی که تمایل دارند با ماشین خود بعنوان UBERX DRIVER فعالیت داشته باشند می توانند برای من پیغام خصوصی بگذارند تا بطور کامل راهنماییشون کنم ، درآمد خوبی داره و ساعتی 20 تا 35 دلار می توانید بدست بیاورین .[b][/b]

میشه راجعبه کارش توضیح بدید ؟

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - Persischer - 2014-04-16

(2014-04-15 ساعت 12:13)kopol نوشته:  سلام بر دوستان عزیز مهاجرسرا، دوستانی که دارای ماشین شخصی مدل 2006 به بالا و دارای گواهینامه با سابقه بالای یکسال از ایالت خود هستند در صورتی که تمایل دارند با ماشین خود بعنوان UBERX DRIVER فعالیت داشته باشند می توانند برای من پیغام خصوصی بگذارند تا بطور کامل راهنماییشون کنم ، درآمد خوبی داره و ساعتی 20 تا 35 دلار می توانید بدست بیاورین .[b][/b]

به این میشه گفت چاه نمایی به جایی راهنمایی

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - statueofgod86 - 2014-04-16

دوستان قیمت یک ماشین معمولی با قیمت مناسب چقدر هست؟و اینکه ایا بعد از اتمام تاریخ گواهینامه بین المللی باید گواهینامه ایالتی گرفت یا میشه تمدیدش کرد؟

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - vahidhm - 2014-04-16

سلام

من تحصیلاتم در رشته عمران و گرایش Transportation هست ولی 3-4 سال سابقه کاری در زمینه سازه و سرپرست کارگاه های عمرانی دارم
میخواستم بپرسم که آیا لوس آنجلس جای خوبی برای پیدا کردن کار در این دو زمینه هست ؟
قصد ادامه تحصیلم دارم ولی کار همیشه اولویت قوی تری هست با توجه به مخارج و این چیزا
شاید اینجا جاش نباشه ولی برای انتخاب ایالت برای اومدن بین تکزاس و کالیفرنیا مردد هستم.

مرسی

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - Lady - 2014-04-16

دوستاني كه ميرن لس آنجلس تو سفر اول تو اوايل كار خيلي راحت ميشه از اتوبوس شهري واسه انجام كارها استفاده كرد. براي رفتن به DMW براي رفتن به اداره مهاجرت USCIS و حتي ساحل سانتامونيكا و .... براي كاهش هزينه ها ميگم . بخصوص تو سفر اول كه ادم بايد خيلي حواسش به هزينه هاش باشه... در ضمن واسه خريد مواد غذايي 99 cent و والمارت و تارگت عاليه

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - satin - 2014-04-19

میشه یکم درباره محله های شهر لس آنجلس توضیح بدین دوستان.محله های خوب و امن و مثلا اجاره خونه های متوسط.مثلا بورلی هیلز نه چون خیلی گرونه اما میخوام جای زندگی کردن باشه و امن باشه محلش.ممنون

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ali234 - 2014-04-20

توی منطقه ولی محله های وودلندهیلز ، انسینو ، یه قسمتهایی از شرمن اوکس و تارزانا خوبه .. نزدیک ونچورا بلوار خوبه. محله با قیمت متوسط انسینو خوبه و کاملا امنه. البته مثل تهرانه و اگه دنبال این هستید که ایرانی زیاد دوربرتون نباشه گزینه خوبی نیست Smile

سانتامونیکا و وست وود هم یک بخشهاییش خوبه. چیزی که اینجا مهمه کاره. یعنی شما کار که پیدا کردید بهتره به همون منطقه موو کنید. زیاد در مورد محله سخت نگیرید چون ممکنه بسته به جایی که کالج میرید یا کار پیدا می کنید مجبور بشید محل زندگیتون رو تغییر بدید .