مهاجرسرا
بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: تهیه امکانات اولیه زندگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-39.html)
+----- انجمن: بانک، بیمه و سوشیال سکیوریتی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-46.html)
+----- موضوع: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب (/thread-3562.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

RE: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - yami - 2015-01-19

(2015-01-11 ساعت 16:30)biparva نوشته:  با سلام.دوستان میشه کمی دربارهatm cart وdebit cartتوضیح بدید.ممنون

ATM Card رو همه بانکها ندارند. معمولا فقط مبتونین باهاش از عابربانک پول بگیرید ولی نمتونید باهاش از مغازه خرید کنید. تنها مزیتش برای بانک او امریکا اونی هست که بالا نوشتم.
دبیت کارت همه کارهای کارت بالایی رو میکونه باضافه امکان خرید از فروشگاه و یه کردیت لاین کوچولو هم داره.

RE: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - reza_norouzi - 2015-01-19

(2015-01-19 ساعت 03:21)yami نوشته:  
(2015-01-11 ساعت 16:30)biparva نوشته:  با سلام.دوستان میشه کمی دربارهatm cart وdebit cartتوضیح بدید.ممنون

ATM Card رو همه بانکها ندارند. معمولا فقط مبتونین باهاش از عابربانک پول بگیرید ولی نمتونید باهاش از مغازه خرید کنید. تنها مزیتش برای بانک او آمریکا اونی هست که بالا نوشتم.
دبیت کارت همه کارهای کارت بالایی رو میکونه باضافه امکان خرید از فروشگاه و یه کردیت لاین کوچولو هم داره.

سلام یامی عزیز
یعنی چی که یه کردیت لاین کوچولو داره؟
یعنی با دبیت کارت هم میشه کردیت ساخت؟

نه نمیشه کردیت ساخت اما معمولا یه کردیت لاین در حد مثلا 50 دولار دارند، احتمالا به نظر من برای مواقعی که سیستم فروشگاه انلاین نیست یا سرور بانک داون هست (خلاصه میت رو زمین نمونه!) چون دبیت باید بصورت آنی از حساب کسر بشه و موجودی نباشه همان لحظه ارور بده.
من شده پین نامبر یادم نبوده و گفتم کردیتی از دبیت کارتم بردار که البته اون وخت ازم کارت شناسایی خواستن برای کنترل صاحب کارت.

http://www.investinganswers.com/personal-finance/credit/credit-or-debit-your-choice-could-cost-you-3-2314

Providers of online transactions, such as Star, Pulse, Interlink or NYCE, also work out agreements with banks and credit unions for the use of their electronic funds transfer networks. In contrast, though, these deals typically amount to an interchange fee of 1% of the total purchase price.

Of the two choices, merchants would prefer you choose the debit option because they keep a higher percentage of the transaction total. This is why when you swipe your debit card at Target (NYSE: TGT), Wal-Mart (NYSE: WMT) or Whole Foods (NASDAQ: WFM), the debit option is the first to appear onscreen. To run the transaction as credit, you have to select "cancel" or move on to a secondary screen for the credit option.

RE: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - farshad varaste - 2015-01-19

(2015-01-19 ساعت 06:05)yami نوشته:  نه نمیشه کردیت ساخت اما معمولا یه کردیت لاین در حد مثلا 50 دولار دارند، احتمالا به نظر من برای مواقعی که سیستم فروشگاه انلاین نیست یا سرور بانک داون هست (خلاصه میت رو زمین نمونه!) چون دبیت باید بصورت آنی از حساب کسر بشه و موجودی نباشه همان لحظه ارور بده.
من شده پین نامبر یادم نبوده و گفتم کردیتی از دبیت کارتم بردار که البته اون وخت ازم کارت شناسایی خواستن برای کنترل صاحب کارت.

http://www.investinganswers.com/personal-finance/credit/credit-or-debit-your-choice-could-cost-you-3-2314

Providers of online transactions, such as Star, Pulse, Interlink or NYCE, also work out agreements with banks and credit unions for the use of their electronic funds transfer networks. In contrast, though, these deals typically amount to an interchange fee of 1% of the total purchase price.

Of the two choices, merchants would prefer you choose the debit option because they keep a higher percentage of the transaction total. This is why when you swipe your debit card at Target (NYSE: TGT), Wal-Mart (NYSE: WMT) or Whole Foods (NASDAQ: WFM), the debit option is the first to appear onscreen. To run the transaction as credit, you have to select "cancel" or move on to a secondary screen for the credit option.
سلام
دبیت کارت بانک آو آمریکا فقط اینجوریه یا بقیه هم اینجوری هستن؟

تا جایی که میدونم به بانک ربط نداره، بلکه این کردیت لاین کوچولو توسط ویزا یا مسترکارت که علامتش رو دبیت کارته ارایه میشه.

RE: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - feidom30 - 2015-01-20

ATM Card رو همه بانکها ندارند. معمولا فقط مبتونین باهاش از عابربانک پول بگیرید ولی نمتونید باهاش از مغازه خرید کنید. تنها مزیتش برای بانک او آمریکا اونی هست که بالا نوشتم.

ممنون از یامی برای معرفی Global ATM Alliance
---

ATM Card نسخه اولیه و قدیمی کارتی است که بعدا تبدیل شد به Debit Card و کلا نظام بانکی در حال جایگزین کردن ATM Card هست مگر در موارد خاص، اکثر بانکها دیگر آن را صادر نمی کنند.

RE: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - yami - 2015-01-20

(2015-01-20 ساعت 13:20)feidom30 نوشته:  

ممنون از یامی برای معرفی Global ATM Alliance
---

ATM Card نسخه اولیه و قدیمی کارتی است که بعدا تبدیل شد به Debit Card و کلا نظام بانکی در حال جایگزین کردن ATM Card هست مگر در موارد خاص، اکثر بانکها دیگر آن را صادر نمی کنند.

در حال حاضر فقط ATM Card بانک او امریکا ممکنه بدرد بخور باشه. استیت فارم بانک هم داشت قبلا، الان و نمیدونم.

RE: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - marco250 - 2015-04-25

بین بانکهای Wells Fargo و Bank of America کومشون به ایرانی بودن ما و ارسال پول از طریق صرافی ، کمتر گیر می دهند و خدمات بهتری ارائه می دهند ؟

RE: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - reza_norouzi - 2015-04-25

(2015-04-25 ساعت 02:14)marco250 نوشته:  بین بانکهای Wells Fargo و Bank of America کومشون به ایرانی بودن ما و ارسال پول از طریق صرافی ، کمتر گیر می دهند و خدمات بهتری ارائه می دهند ؟

سلام دوست من
فک نمیکنم هیچ بانکی تو امریکا به ملیت افراد حساس باشه و اگه موردی هم بوده به نظرم از مسئول خاصی بوده و سیاست کلی بانکا نیست.
در حالت کلی خدمات کلیه بانکای امریکا مشابهه و تفاوت خاصی وجود نداره و تحت قوانین ثابتی خدمات میدن. تفاوت ممکنه تو بانکداری اینترنتی و هزینه های نگهداری حساب و اینجور موارد باشه.
در مورد Wells Fargo که من خودم توش حساب دارم یه بار برام از ایران از طریق یه صرافی پول ارسال شد و هیچ مشکلی هم به وجود نیومد. من حتی قبلش از بانک در این مورد سوال کردم و خودشون گفتن مانعی نداره و حتی یه برگه حاوی اطلاعات حسابم برای انتقال یا wire کردن پول از خارج از امریکا بهم دادن.
شاد باشین.

RE: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - marco250 - 2015-04-25

(2015-04-25 ساعت 04:08)reza_norouzi نوشته:  
(2015-04-25 ساعت 02:14)marco250 نوشته:  بین بانکهای Wells Fargo و Bank of America کومشون به ایرانی بودن ما و ارسال پول از طریق صرافی ، کمتر گیر می دهند و خدمات بهتری ارائه می دهند ؟

سلام دوست من
فک نمیکنم هیچ بانکی تو آمریکا به ملیت افراد حساس باشه و اگه موردی هم بوده به نظرم از مسئول خاصی بوده و سیاست کلی بانکا نیست.
در حالت کلی خدمات کلیه بانکای آمریکا مشابهه و تفاوت خاصی وجود نداره و تحت قوانین ثابتی خدمات میدن. تفاوت ممکنه تو بانکداری اینترنتی و هزینه های نگهداری حساب و اینجور موارد باشه.
در مورد Wells Fargo که من خودم توش حساب دارم یه بار برام از ایران از طریق یه صرافی پول ارسال شد و هیچ مشکلی هم به وجود نیومد. من حتی قبلش از بانک در این مورد سوال کردم و خودشون گفتن مانعی نداره و حتی یه برگه حاوی اطلاعات حسابم برای انتقال یا wire کردن پول از خارج از آمریکا بهم دادن.
شاد باشین.

سلام
ممنون از پاسختان
فکر کنم که شما در جریان بسته شدن تعدادی از حسابهای ایرانیان در سال ۲۰۱۴ توسط BOA نیستید.

این بانک بدون هیچ توضیحی و فقط با ارسال نامه از دفتر مرکزیش به تعدادی از دارندگان حساب ایرانیش اطلاع داد که از دادن سرویس به انها معزور است .
لینک ۱
لینک ۲

این روند بسته شدن حسابها ، ۲ سال قبلش در کانادا توسط بانک TD اتفاق افتاد که خود من یکی از قریانیانش بودم.
لینک

سئوال من بیشتر برای ارسال پول از ایران به حساب شخص در آمریکا بود. چون بعلت عدم وایر کردن، تنها گزینه ارسال پول از طریق صرافی هستش و صرافها این پول رو با دو سورس به اصطلاح خودشان پول سفید و پول سیاه به حساب شخص واریز می کنند.

RE: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - sce - 2015-04-25

یکی از دوستان مبلغی(البته زیر 10 هزار تا) رو از یه صرافی در ایران و البته با واسطه اماراتی برای من فرستاد و وصول شد.حال سیاه بود یا سفید رو نمی دونم.در مورد بانک آو آمریکا هم فرمایش دوستمون درسته.من قربانی نشدم اما نامه رو دریافت کردم.جالبه که تو نامه یکی از مدارک قابل قبول که از من برای صحت اقامت می خواست پاسپورت آمریکایی بود.این یعنی حتی ایرانی آمریکایی های اینجا هم احتمالا این نامه رو دریافت کردن.البته من سریعا مدارکی که می خواستن رو بردم بانک و قال قضیه کنده شد.البته ناگفته نماند که تو نامه اشاره نشده بود که از دادن خدمات معذوریم،فقط عنوان شده بود مدارک مستند برای اقامت رو تو بازه زمانی نشون بدین.
موفق باشین.

RE: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - compresskeytionboard - 2015-04-25

سلام دوستان مشاور
ی حساب در کاپیتال وان دارم که حدوده ۶ ماهشه و کردیت بالای ۲۰۰۰ تا جدیدن بهم داده. الان به جایی منتقل میشم که تا فاصله ۴ ساعتی بانک کپتال و ان وجود نداره.

آیا کلا از این کردیت صرفنظر کنم و در بانک او امریکا که نزدیک منطقه ما هست حساب باز کنم و منتظر بشم ب من کردیت بده
یا اینکه میتونم در بانک او امریکا ی حساب باز کنم و ازون به کپتال وان پول انتقال بدم و بدون مراجعه به کپتال وان باهاش کار کنم؟

RE: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - farshad varaste - 2015-04-25

(2015-04-25 ساعت 15:47)compresskeytionboard نوشته:  سلام دوستان مشاور
ی حساب در کاپیتال وان دارم که حدوده ۶ ماهشه و کردیت بالای ۲۰۰۰ تا جدیدن بهم داده. الان به جایی منتقل میشم که تا فاصله ۴ ساعتی بانک کپتال و ان وجود نداره.

آیا کلا از این کردیت صرفنظر کنم و در بانک او آمریکا که نزدیک منطقه ما هست حساب باز کنم و منتظر بشم ب من کردیت بده
یا اینکه میتونم در بانک او آمریکا ی حساب باز کنم و ازون به کپتال وان پول انتقال بدم و بدون مراجعه به کپتال وان باهاش کار کنم؟
سلام
تا جاییکه من میدونم کردیت ربطی به بانک نداره و جزو سوابق شما در شرکتهای مخصوص به خودش ثبت میشه و شما هر بانک دیگه اپلای کنید کردیت شما رو بررسی میکنن و اگر طبق فرمولهای خودشون واجد شرایط باشید کردیت کار ت بهتون میدن. برای انتقال پول هم بسته به قوانین بانکتون ممکنه چند روز طول بکشه یا مقداری شارژتون بکنن

RE: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - compresskeytionboard - 2015-04-26

(2015-04-25 ساعت 22:29)farshad varaste نوشته:  

آیا کلا از این کردیت صرفنظر کنم و در بانک او آمریکا که نزدیک منطقه ما هست حساب باز کنم و منتظر بشم ب من کردیت بده
یا اینکه میتونم در بانک او آمریکا ی حساب باز کنم و ازون به کپتال وان پول انتقال بدم و بدون مراجعه به کپتال وان باهاش کار کنم؟
سلام
تا جاییکه من میدونم کردیت ربطی به بانک نداره و جزو سوابق شما در شرکتهای مخصوص به خودش ثبت میشه و شما هر بانک دیگه اپلای کنید کردیت شما رو بررسی میکنن و اگر طبق فرمولهای خودشون واجد شرایط باشید کردیت کار ت بهتون میدن. برای انتقال پول هم بسته به قوانین بانکتون ممکنه چند روز طول بکشه یا مقداری شارژتون بکنن
سلام و سپاسگزارم
مشکل اینه که از ایران دارم وارده ایالته جدیدی در امریکا میشم و نیاز دارم که بلافاصله پس از افتتا ح حساب جدید ( مثلن در بنک او امریکا ) بتونم پولم رو به حسابی که در کاپتال وان دارم انتقال بدم , تا بتونم ازش استفاده کنم!

RE: بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب - farshad varaste - 2015-04-26

(2015-04-26 ساعت 00:12)compresskeytionboard نوشته:  
(2015-04-25 ساعت 22:29)farshad varaste نوشته:  

سلام
سلام و سپاسگزارم
مشکل اینه که از ایران دارم وارده ایالته جدیدی در آمریکا میشم و نیاز دارم که بلافاصله پس از افتتا ح حساب جدید ( مثلن در بنک او آمریکا ) بتونم پولم رو به حسابی که در کاپتال وان دارم انتقال بدم , تا بتونم ازش استفاده کنم!
شما اگه کردیتتون خوبه برید بانک آو امریکا حساب باز کنید دبیت کارت موقت رو که همون روز میدن کردیت کارتتون هم حداکثر یک هفته طول میکشه تا بیاد. یا برید ولز فارگو سکیورد کردیت کارت بگیرید البته شاید بانک آو امریکا هم بده بهتون من اطلاعی ندارم