مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۶ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-98.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۶ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-101.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-7218.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam-90 - 2016-06-25

(2016-06-25 ساعت 06:33)sepehr007 نوشته:  
(2016-06-22 ساعت 15:18)Sam-90 نوشته:  
(2016-06-22 ساعت 08:25)Dimansh نوشته:  دوست عزیز شما reciept number داشتی ؟

بله داشتم ولي از روز ورود وقتي وارد مي كردم ارور ميداد، عملاً بكارم نيومد.
يك اپ هست بنامه Case Tracher ميتونيد دانلود كنيد سر تلفوناتون و رسيد نمبر و توش وارد كنيد اگه داريد هر اتفاقي بيوفته نوتيفيكيشن اون مياد سر گوشي متوجه ميشيد.
كه باز براي من فرداي دريافت گرين كارت گفت دليور شد و تراكينگ نمبر فرستاد كه به دردم نخورد.
سلام
لطف میکنی بیشتر توضیح بدی؟ من الان 4روز هست امدم ولی میخواهم ادرس رو عوض کنم و سوشال نامبر رو بگیرم (دیر نمیشود) ؟ و ایا باید بعد از تـعییر ادرس انجام بدهم؟
براي تغيير ادرس:
https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do
دوست عزيز سوشال معمولاً بعد از يك هفته تا ده روز خودش مياد به ميلينگ ادرستون.
دير نيست براي گرين كارت ولي اينها خيلي زود گبج ميشن.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mohamad92 - 2016-06-25

(2016-06-23 ساعت 18:39)غلام رضا رضایی نوشته:  سلام خواهرم برای شهریور می خواد یلیط لس انجلس بگیره کسی در ان زمان هست

سلام من یکسال و نیم در لوس آنجلس منطقه ولی زندگی کردم ولی متاسفانه خانمم بهم خیانت کرد و ضربه سنگینی متحمل شدم و مجبور شدم برگردم ایران بلیط برگشت من در شهریور ماه است و من تجربه خوبی از آن منطقه دارم و تمایل دارم زندگی جدیدی اونجا به یاری خدا بسازم .اگه کسی کمکی خواست با کمال میل در خدمت هستم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rezamehrzad - 2016-06-25

سلام دوستان گرامی. من متأسفانه برای پی‌گیری گرین کارت Receipt number رو ندارم و فقط Tracking ID ها رو دارم. آیا راهی وجود داره که به کمک همین ترکینگ‌ها من شماره رسیدم رو پیدا کنم؟ آیا راهی برای پی‌گیری گرین کارت بوسیله ترکینگ‌ها وجود داره؟ دوستان و مدیر محترم صفحه چه راه‌حلی رو برای پی‌گیری گرین کارت پبشنهاد می‌دن؟ پیشاپیش از راهنمایی‌هاتون ممنونم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rtt - 2016-06-26

دوستان می خواستم بپرسم در این موردی که می خوام بگم کسی تجربه ای داره یا میدونه ما چبکار کنیم بهتره؟
در کیس ما که سه نفره بود ویزای نفر اصلی اشکال تایپی داشت یعنی پسوند فامیل کیس اصلی که خانومم بود یک حرف اضافه زده بودن وقتی ما ویزاهارو گرفتیم متوجه نشدیم با همون ویزا هم اومدیم آمریکا تو فرودگاه هم کسی متوجه نشد ولی وقتی اینجا رفتیم اداره سوشیال کارمند اونجا متوجه شد و گفت این مغایرت داره با پاس حالا کدوم درسته و می خواین چطوری باشه ما هم فرم پر کردیم گفتیم پاس درسته ما هم می خوایم سوشیال طبق پاس باشه اونا هم گفتن اوکی ما استعلام میگیریمو حله فقط 4 هفته طول میکشه ما هم گفتیم اوکی. 6 هفته شد نیومد رفتیم پیگیری و اینا خلاصع بالاخره سوشیال و فرستادن ولی وقتی اومد باز دیدیم همون اشکال و داره رفتیم پرسیدیم چرا اینطوریه گفتن اداره مهاجرت به ما گفته ایتطوریه حالا بعد دو ماه گرین کارت هم اومده اونم همون اشکال و داره حالا ما نمیدونیم چییکار کنیم اطلاع بدیم یا نه همین و استفاده کنیم؟
فقط یه حرف تو پسوند فامیل اضافس
یکی از دوستان میگفت ولش کنین دیگه این اسمش تو امریکا این میشه دیگه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sepehr007 - 2016-06-27

سلام
لطف میکنیدراهنمایی کنیدبابت سوشال (۱۶۵ دلار را قبل از ورود به امریکا واریز کردم) الان باید چکار کنم ؟ ایابایدمراجعه حصوری داشته باشم؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2016-06-27

(2016-06-26 ساعت 22:46)Dimansh نوشته:  دوستان سلام بعد از 4 ماه و 20 روز امروز نامه ای از ادارت مهاجرت برای بنده اومده که یک جلسه بایومتریک برای ما گذاشتن . و نوشته ما برای ادامه پروسه اپلیکیشن شما نیاز به اثر انگشت و عکس و امضا شما داریم . من تمام این ها رو در فرودگاه انجام دادم . تا حالا برای کسی چنین چیزی وجود داشته ؟
سلام برای من هم نامه اومد برای انگشت نگاری جدید منتها چون
ایران بودم نرفتم وتلفنی پیگیری کردم البته من چون ادرسمو عوض کرده بودم وبه پست واداره مهاجرت قبلش اطلاع ندادم این نامه برام اومد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ekhtera2000 - 2016-06-27

سلام دوستان،
ما برنده 2014 هستیم و برای 15 جولای عازم لوس انجلس هستیم. قبلا گرین کارتمون را در هیوستن گرفتیم و پاس سفید گرفتیم و آمدیم تهران. اما الان با نوزادمون که اینجا به دنیا اومده داریم بر می گردیم.
کسی هست جولای بیاد لوس آنجلس؟همسفر خوبه ذاشته باشیم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shahrokh11 - 2016-06-28

(2016-06-26 ساعت 22:20)rtt نوشته:  دوستان می خواستم بپرسم در این موردی که می خوام بگم کسی تجربه ای داره یا میدونه ما چبکار کنیم بهتره؟
در کیس ما که سه نفره بود ویزای نفر اصلی اشکال تایپی داشت یعنی پسوند فامیل کیس اصلی که خانومم بود یک حرف اضافه زده بودن وقتی ما ویزاهارو گرفتیم متوجه نشدیم با همون ویزا هم اومدیم آمریکا تو فرودگاه هم کسی متوجه نشد ولی وقتی اینجا رفتیم اداره سوشیال کارمند اونجا متوجه شد و گفت این مغایرت داره با پاس حالا کدوم درسته و می خواین چطوری باشه ما هم فرم پر کردیم گفتیم پاس درسته ما هم می خوایم سوشیال طبق پاس باشه اونا هم گفتن اوکی ما استعلام میگیریمو حله فقط 4 هفته طول میکشه ما هم گفتیم اوکی. 6 هفته شد نیومد رفتیم پیگیری و اینا خلاصع بالاخره سوشیال و فرستادن ولی وقتی اومد باز دیدیم همون اشکال و داره رفتیم پرسیدیم چرا اینطوریه گفتن اداره مهاجرت به ما گفته ایتطوریه حالا بعد دو ماه گرین کارت هم اومده اونم همون اشکال و داره حالا ما نمیدونیم چییکار کنیم اطلاع بدیم یا نه همین و استفاده کنیم؟
فقط یه حرف تو پسوند فامیل اضافس
یکی از دوستان میگفت ولش کنین دیگه این اسمش تو آمریکا این میشه دیگه

به نظر من که پیگیری کنید و این مسله رو حل کنید چون در آینده ممکن هست با مشکلات عدیده ای رو برو بشید که من در استرالیا این مسله رو داشتم نه به شکل شما ولی به نوعی دیگر که مغایرت در مدارک بود و به دردسر زیادی برای حلش افتادم. توصیه میکنم پیگیری کنید تا حل بشه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sepehr007 - 2016-06-28

سلام
کسی لطف میکند بابت سوشال راهنمایی کند . ۱۶۵$را0قبل از ورود پرداخت کردم ، الان حدود ۱هفته است ورود کردم .الان باید چکار کنم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2016-06-28

(2016-06-28 ساعت 05:26)Dimansh نوشته:  
(2016-06-27 ساعت 11:28)shadi79 نوشته:  
(2016-06-26 ساعت 22:46)Dimansh نوشته:  دوستان سلام بعد از 4 ماه و 20 روز امروز نامه ای از ادارت مهاجرت برای بنده اومده که یک جلسه بایومتریک برای ما گذاشتن . و نوشته ما برای ادامه پروسه اپلیکیشن شما نیاز به اثر انگشت و عکس و امضا شما داریم . من تمام این ها رو در فرودگاه انجام دادم . تا حالا برای کسی چنین چیزی وجود داشته ؟
سلام برای من هم نامه اومد برای انگشت نگاری جدید منتها چون
ایران بودم نرفتم وتلفنی پیگیری کردم البته من چون ادرسمو عوض کرده بودم وبه پست واداره مهاجرت قبلش اطلاع ندادم این نامه برام اومد

مرسی . شما به اداره مهاجرت رفتید و اثر انگشت دادید و ازتون عکس گرفتن ؟

آخه من تا حالا ندیدم کسی این مرحله رو داشته باشه ؟ اصلا کسی از دوستان تا حالا بایومتریک رفته ؟
نه نرفتم به جاش با تلفن پیگیری کردم که خداروشکر بلاخره برام فرستادم
ن

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - هستی ص - 2016-06-29

(2016-06-28 ساعت 18:06)sepehr007 نوشته:  سلام
کسی لطف میکند بابت سوشال راهنمایی کند . ۱۶۵$را0قبل از ورود پرداخت کردم ، الان حدود ۱هفته است ورود کردم .الان باید چکار کنم
سلام
به نزدیکترین اداره سوشال مراجعه کنین و برا گرفتن سوشال نامبر اپلای کنین... توی سایتش یه فرمی هست که اگه پرش کنین و ببرین دیگه ازتون سوالی نمیکنن ولی اگه فرم نبرین یه سوال سوال مثل آدرس و مشخصات و شماره تلفن و ... ازتون میگیرن و بهتون یه رسید میدن که توش نوشته تو اون تاریخ اقدام کردین و تا دو هفته سوشالتون براتون ارسال میشه
موفق باشین

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - هستی ص - 2016-06-29

سلام
یادم میاد دو نفر از دوستان مثل من رسید نامبر گرین کارت رو دریافت نکرده بودن و نگران صدور گرین کارت بودن... میخوام بگم نگران نباشین گرین کارت من اومد??? پس برا شما هم میاد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sepehr007 - 2016-06-29

(2016-06-29 ساعت 06:53)هستی ص نوشته:  
سلام
به نزدیکترین اداره سوشال مراجعه کنین و برا گرفتن سوشال نامبر اپلای کنین... توی سایتش یه فرمی هست که اگه پرش کنین و ببرین دیگه ازتون سوالی نمیکنن ولی اگه فرم نبرین یه سوال سوال مثل آدرس و مشخصات و شماره تلفن و ... ازتون میگیرن و بهتون یه رسید میدن که توش نوشته تو اون تاریخ اقدام کردین و تا دو هفته سوشالتون براتون ارسال میشه
موفق باشین
خیلی متشکر
فقط یک سوال چقدر زمان داریم برای اینکار چون الان تو جابجایی هستم ( ۱هفته است) ورود کردم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rezamehrzad - 2016-06-30

(2016-06-29 ساعت 06:57)هستی ص نوشته:  سلام
یادم میاد دو نفر از دوستان مثل من رسید نامبر گرین کارت رو دریافت نکرده بودن و نگران صدور گرین کارت بودن... میخوام بگم نگران نباشین گرین کارت من اومد??? پس برا شما هم میاد

سلام. تبریک. چند روزه براتون اومد؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ژینوس - 2016-06-30

دوست عزیز مبلغی که پرداخت کردین بابت گرین کارت هست نه سوشال. گرین کارت رو باید منتظر بشین تا به ادرسی که دادین بیاد اما در مورد سوشال یک هفته بعد از ورود میتونید اقدام کنید. باید برین به اداره سوشال و پاسپورت هم ببرین. درخواست سوشال سکیوریتی کنید و بعد دو هفته میاد به آدرستون. توجه داشته باشین که سوشال مهمترین چیزی هست که دارین و به هیچ عنوان شمارشو در اختیار کسی نذارین مگر بیمه و ادارات دولتی مهم اگر قصد کار کردن دارین میتونید همون موقع که اقدام میکنید برای گرفتن سوشال ازشون بخواین شمارشو بهتون بدن و کارتش رو دو هفته بعد دریافت کنید. سوشال رو که گرفتین حتما در اولین فرصت زنگ بزنید بیمه بشین و بازهم توجه داشته باشین که بیمه و کلیه مراحلش رایگان هست. من یه جا زنگ زدم گفتن نفری 200 دلار میگیرن برای بیمه رایگان ولی این کار قانونی نیست. خلاصه تا میتونید اطلاعات بگیرین که اولش هزینه اضافی نکنید متاسفانه بعضی افراد سودجو که میدونن تازه رفتین و اطلاعات ندارین ممکنه پول ازتون بگیرن در قبال کارهای رایگان