مهاجرسرا
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا (/thread-101.html)

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ali234 - 2014-04-20

(2014-04-16 ساعت 00:35)Persischer نوشته:  
(2014-04-15 ساعت 12:13)kopol نوشته:  سلام بر دوستان عزیز مهاجرسرا، دوستانی که دارای ماشین شخصی مدل 2006 به بالا و دارای گواهینامه با سابقه بالای یکسال از ایالت خود هستند در صورتی که تمایل دارند با ماشین خود بعنوان UBERX DRIVER فعالیت داشته باشند می توانند برای من پیغام خصوصی بگذارند تا بطور کامل راهنماییشون کنم ، درآمد خوبی داره و ساعتی 20 تا 35 دلار می توانید بدست بیاورین .[b][/b]

به این میشه گفت چاه نمایی به جایی راهنمایی

چطور؟ اوبر که کمپانی خوبیه. مثل همون آژانس می مونه واقعا برای دوستانی که تازه میان و زبان انگلیسی زیاد مسلط نیستن گزینه خوبیه. البته این ساعتی 20 تا 35 دلار بستگی به تیپی داره که مشتری می ده همیشه فکر نمی کنم اینقدر درامد داشته باشن من که یکی دوتا از راننده هاش رو دیدم راضی بودن. کپل جان بیا بیشتر توضیح بده Wink

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - fairwall - 2014-04-21

بروبکس من هوستون هسم.اونجا چطوری خوب.کار.دانشگاهاش چند..فانشال اید چقد

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - sara-f - 2014-04-22

سلام به همه دوستان
از دوستان ساکن لس آنجلس چند تا سوال داشتم و به راهنماییشون خیلی نیاز دارم:
من و همسرم داریم حدود یک ماه دیگه میاییم لس آنجلس برای اولین بار از ایران
ویزای توریستی دارم و الان باردارم تا اون موقع میشه 6.5 ماهم
می خواستم ببینم شما اطلاع دارین موقع ورود به آمریکا ممکنه به این قضیه بارداری گیر بدن یا نه؟ می خوام بمونم تا شهریور بچه اونجا بدنیا بیاد
سوال دیگم اینکه ما می خواهیم بریم وست وود، آیا پیشنهاد میکنین برای من؟ مخصوصا با این شرایطم و نیاز به بیمارستان و دکترهای مخصوص و ...
آیا میشه اونجا برای 4 ماه خونه اجاره کرد؟ چه مدارکی باید داشته باشم من که مسافرم؟ برای اجاره ماشین چطور؟
و هر چیزی که به نظرتون مهم میاد رو اگه بگین خیلی لطف کردین
ممنون

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - parham1373 - 2014-04-24

سلام اینجا کسی میدونه تو لوس انجلس چطوری باید مشاور املاک شد و چه جیز هایی لازمه؟

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - nicole.gemini - 2014-04-25

(2014-04-24 ساعت 18:25)parham1373 نوشته:  سلام اینجا کسی میدونه تو لوس انجلس چطوری باید مشاور املاک شد و چه جیز هایی لازمه؟
برای اینکه مدرک real estate agent که اولین مدرک در این رشته است را بگیرید باید امتحانش را بدهید. ولی قبل از اون باید 9 واحد real estate را گذرانده باشید. قبلا اینطور نبود ولی حالا باید کالج بروید و این 9 واحد را پاس کنید. بعد از آن میتونید بروید و امتحان ایالت را بدهید. حالا اگر خواستید میتونید همین رشته را ادامه بدهید و تا بروکری بخونید....درسهاش تمام قانون و اصول خرید و فروش ، وام ، فایننس کردن و.... است.باید زبانتون خوب باشه وگرنه در فهمیدن درس مشکل پیدا میکنید.. در ضمن کتابهاش هم گرونه...Big Grin

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - nicole.gemini - 2014-04-25

(2014-04-22 ساعت 09:53)sara-f نوشته:  سلام به همه دوستان
می خواستم ببینم شما اطلاع دارین موقع ورود به آمریکا ممکنه به این قضیه بارداری گیر بدن یا نه؟ می خوام بمونم تا شهریور بچه اونجا بدنیا بیاد
سوال دیگم اینکه ما می خواهیم بریم وست وود، آیا پیشنهاد میکنین برای من؟ مخصوصا با این شرایطم و نیاز به بیمارستان و دکترهای مخصوص و ...
آیا میشه اونجا برای 4 ماه خونه اجاره کرد؟ چه مدارکی باید داشته باشم من که مسافرم؟ برای اجاره ماشین چطور؟
ممنون

شما برو بیمارستان Cedar Sinai که در وست هالیوود و بورلی هیلز است.. همونی که یک ستاره داوود بزرگ بالاش نصب کردند.. ( موسس هاش یهودی هستند).. بهترین بیمارستان در لوس آنجلس است و چهارمین در آمریکا. من 2 تا عمل جراحی در آنجا داشتم. بیمارستان گرونی است ولی اگر بیمه آینده تون کاور میکنه بهترین انتخاب است... در ضمن بهترین دکترها را داره. هم دکتر ایرانی زیاد داره و هم پرستارهای ایرانی.... یک بیمارستان دیگه هم است در وست وود که بیشتر مربوط به انترنهای دانشگاه یو سی ال ای است. شنیدم اونجا هم خوبه..

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - shahab2000 - 2014-04-28

ممنون

سلام
ما خودمون تجربه به دنیا آوردن بچه در امریکا رو داریم البته تو شیکاگو. البته ما ویزای توریستی نداشتیم و گرین کارت داریم. اگه تونستید طوری لباس بپوشید که در موقع ورود متوجه باردار بودن شما نشن.
ما از طریق بیمه ALLKIDS اقدام کردیم که هیچ حق بیمه ای برای کسی که بیکار هست نداره و کل هزینه ها رو کاور کرد. ضمن اینکه در زمان بارداری و بعد از آن اقلامی مثل شیر، تخم مرغ، نان و ... هم به مادر به صورت رایگان می دن. به بچه هم خیلی چیزهای رایگان مثل شیر خشک و غیره می دن.
فکر نکنم این موضوع خیلی به ایالت و شهر بستگی داشته باشه و احتمالا در مورد کل امریکا صادق هست. بعد از زایمان هم یکماه کارت عضویت رایگان باشگاه ورزشی به مادر می دن که بتونه با ورزش کردن بدنش رو به حالت قبلی برگردونه.
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - odiseh - 2014-04-28

(2014-04-28 ساعت 08:43)shahab2000 نوشته:  
ممنون

سلام
ما خودمون تجربه به دنیا آوردن بچه در آمریکا رو داریم البته تو شیکاگو. البته ما ویزای توریستی نداشتیم و گرین کارت داریم. اگه تونستید طوری لباس بپوشید که در موقع ورود متوجه باردار بودن شما نشن.
ما از طریق بیمه ALLKIDS اقدام کردیم که هیچ حق بیمه ای برای کسی که بیکار هست نداره و کل هزینه ها رو کاور کرد. ضمن اینکه در زمان بارداری و بعد از آن اقلامی مثل شیر، تخم مرغ، نان و ... هم به مادر به صورت رایگان می دن. به بچه هم خیلی چیزهای رایگان مثل شیر خشک و غیره می دن.
فکر نکنم این موضوع خیلی به ایالت و شهر بستگی داشته باشه و احتمالا در مورد کل آمریکا صادق هست. بعد از زایمان هم یکماه کارت عضویت رایگان باشگاه ورزشی به مادر می دن که بتونه با ورزش کردن بدنش رو به حالت قبلی برگردونه.
موفق باشید.

سلام
اگه براتون ممكنه ميشه لطفا بگين كه اين بيمه AllKids رو چطوري اقدام كردين؟ كجا مراجعه كردين؟ چطوري شامل حالتون شد؟ من هم باردارم و اين مساله برامون كه تازخ مي خواهيم بياييم اونجا خيلي خيلي مهمه با توجه به اينكه همسرم كار نداره و ما بايد تا زماني كه ايشون بره سركار از جيب بخوريم اونم با اين دلار 3290 تومني..

تشكر

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - sara-f - 2014-04-28

سلام ممنون شهاب جان از راهنماییت
یه سوال؟ اونوقت من که ویزای توریستی دارم نه گرین کارت چی؟ فکر می کنی از این نوع بیمه ها شامل حالم بشه؟ البته بعید بدونم
ولی اگه حدودا بدونم چقدر هزینه میشه تو بیمارستان و مراقبتهای بعدش و ....
من میرم لس آنجلس، اگه کسی از دوستان تجربه بچه دار شدن تو اونجا رو هم داره بدون بیمه، بگه ممنون میشم بدونم چه بیمارستانی چقدر هزینه داره و ...

یه سوال دیگه:
دوستان گفتن من چون مسافرم نمی تونم خونه اجاره کنم چون کردیت و سوشال می خواد مگه اینکه مشاور املاک ایرانی باشه و ...
آیا کسی از دوستان مشاور املاک ایرانی تو لس آنجلس میشناسه که تو همچین مواردی بتونه کمک کنه؟ من خونه می خوام برای 4 ماه اجاره کنم

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - sina35 - 2014-04-28

(2014-04-28 ساعت 12:31)sara-f نوشته:  سلام ممنون شهاب جان از راهنماییت
یه سوال؟ اونوقت من که ویزای توریستی دارم نه گرین کارت چی؟ فکر می کنی از این نوع بیمه ها شامل حالم بشه؟ البته بعید بدونم
من میرم لس آنجلس، اگه کسی از دوستان تجربه بچه دار شدن تو اونجا رو هم داره بدون بیمه، بگه ممنون میشم بدونم چه بیمارستانی چقدر هزینه داره و ...

یه سوال دیگه:
دوستان گفتن من چون مسافرم نمی تونم خونه اجاره کنم چون کردیت و سوشال می خواد مگه اینکه مشاور املاک ایرانی باشه و ...
آیا کسی از دوستان مشاور املاک ایرانی تو لس آنجلس میشناسه که تو همچین مواردی بتونه کمک کنه؟ من خونه می خوام برای 4 ماه اجاره کنم
خانم سارا از این سایت میتونید مشاغل مورد نیاز در ایالات مختلف که صاحبان اونها ایرانی‌ هستند رو پیدا کنید: www.iranian-everything.com

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - IN.USA@2013 - 2014-04-28

یه سوال دیگه:

سولوشن خوبیه برای گرین کارت ! آوردن بچه با ویزای توریستی در خاک آمریکا . اینم خوبه Wink

(2014-04-28 ساعت 15:50)IN.USA@2013 نوشته:  

یه سوال دیگه:

سولوشن خوبیه برای گرین کارت ! آوردن بچه با ویزای توریستی در خاک آمریکا . اینم خوبه Wink
به من که با این شرایط گرین کارت نمی دن، بعد از اینکه بچه ام 21 ساله بشه می تونه برام اقدام کنه، البته خودم الان کیس فدرال کانادا دارم و مدیکال دادم و منتظر ویزام هستم Big Grin

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - shahab2000 - 2014-04-28

مطمئن نیستم ولی من فکر نکنم فرقی بین توریست و غیر توریست باشه چون موضوع بر سر این هست که اونها دارن به یک بچه که سی تی زن امریکاست سرویس می دن و نه یک توریست. ولی کلا هزینه های بیمارستان خیلی بالاست باید هر جوری که شده تلاش کنید که از بیمه استفاده کنید.
فکر کنم یه 20 هزار دلاری بشه ولی مطمئن نیستم. بازم از بیمارستان به خصوص ایرانی هایی که تو ال ای هستن و تو کار درمان و پزشکی هستن سوال کنید.

(2014-04-28 ساعت 20:21)shahab2000 نوشته:  
مطمئن نیستم ولی من فکر نکنم فرقی بین توریست و غیر توریست باشه چون موضوع بر سر این هست که اونها دارن به یک بچه که سی تی زن آمریکاست سرویس می دن و نه یک توریست. ولی کلا هزینه های بیمارستان خیلی بالاست باید هر جوری که شده تلاش کنید که از بیمه استفاده کنید.
فکر کنم یه 20 هزار دلاری بشه ولی مطمئن نیستم. بازم از بیمارستان به خصوص ایرانی هایی که تو ال ای هستن و تو کار درمان و پزشکی هستن سوال کنید.

ممنون شهاب جان خیلی لطف کردی که جواب دادی، فقط فکر می کنی اگه بیمه دولتی نشد، خصوصی می تونم بگیرم؟ گرون تر بشه عیب نداره لااقل از 20000 دلار کمتر میشه Shy

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - shahab2000 - 2014-04-29

سلام
شما برای ALLKIDS اقدام کنید انشاالله که می شه