مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون تگزاس - sce - 2013-04-25

(2013-04-25 ساعت 06:35)Ehsan1358 نوشته:  سلام عزیزان من تاریخ مصاحبه ام معلوم شذه ولی هیچ آدرسی رو تو هیوستون بلد نیستم بهشون بدم لطفا کمک کنید

دوست عزيز.
اول از همه سعي كن كسي رو پيدا كني.نهايتا اگه نشد ميتوني از خدمات ايميگرنجل هم استفاده كني.اونايي كه خدمات گرفتن گفتند كاملا راضين.
موفق باشين.

RE: هیوستون تگزاس - ASALI - 2013-04-26

one place in houston , you should visit it , it named WATER WALL
[عکس: 2612738-Williams_Waterwall_Houston.jpg]

RE: هیوستون تگزاس - radman87 - 2013-04-26

دوستان هیوستون نشین لطفا کمی هم از تجربیات تلخ و شیرین زندگی تو هیوستون رو هم برای ما بگذارید تا ما هم بتونیم با استفاده از تجربیات شما دوستان راحتتر محل زندگی خودمونو انتخاب کنیم

RE: هیوستون تگزاس - girl-y - 2013-04-27

سلام دوستان عزیز من تقریبا ۱۵ روز دیگه هیستون هستم واسه مدت ۲ ماه تا ۱ سال ( بستگی به شرایط داره) اونجا خواهم بود دنبال یه هم خونه هستم اگه کسی‌ باشه خوشحال میشم

RE: هیوستون تگزاس - smu - 2013-04-28

در همین روزها یک هفته ای طوفان و باران شاور داریم که دقیقا شیلنگ اب به پهنای اسمان میشه تعبیرش کرد.با رعد و برق فراوان . یک جور شبیه بارانهای گرمسیریه . فعلا ابگرفتگی معابر و سیل رو در شوگر لند و جنوب هیوستون داریم .بعضی بزرگ راهها را تا نیمه شب بسته اعلام کردن. کسی اسیب ندیده ولی یکسری خودرو ها و چند تا مغازه سقفش اسیب دیده ولی سیستم زه کشی و هدایت ابهای سطحی واقعا خوب عمل می کنه و همه نیروهای پلیس و رسانه ها اطلاع رسانی و کاراهای پیشگیری را انجام دادن و ظاهرا این طوفانها عادی هست اینجا.ولی واقعا یک دهم این باران یک روزه تو یکی از شهرهای ایران بیاد کلا شهر را اب میبره و میره زیر اب .البته ما غرب هیوستون هستیم و سیلی ندیدیم فقط باران شدید بود وتماشای رعد برق زیبا و استفاده از هوای عالی و پاک و فرح بخش بارانی.Rolleyes
میتونم بگم در دو ماهی که اینجا بودیم به این نتیجه رسیدیم که برای شروع شهر خوبی را انتخاب کردیم. هزینه ها در مقایسه با جاهای دیگر پایینتر است و یکسری قوانینش برای تازه مهاجران از دیگر ایالات اسانتر به نظر میرسه. از نظر مالیات هم جز ایالات مطلوب به حساب میاد.مالیات ایالتی این کام نداره. اگر سوالی باشه همین جا یا با پیام خصوصیدر حد اطلاعاتم پاسخ میدم .

RE: هیوستون تگزاس - مانترا - 2013-04-29

(2013-04-28 ساعت 09:20)smu نوشته:  در همین روزها یک هفته ای طوفان و باران شاور داریم که دقیقا شیلنگ اب به پهنای اسمان میشه تعبیرش کرد.با رعد و برق فراوان . یک جور شبیه بارانهای گرمسیریه . فعلا ابگرفتگی معابر و سیل رو در شوگر لند و جنوب هیوستون داریم .بعضی بزرگ راهها را تا نیمه شب بسته اعلام کردن. کسی اسیب ندیده ولی یکسری خودرو ها و چند تا مغازه سقفش اسیب دیده ولی سیستم زه کشی و هدایت ابهای سطحی واقعا خوب عمل می کنه و همه نیروهای پلیس و رسانه ها اطلاع رسانی و کاراهای پیشگیری را انجام دادن و ظاهرا این طوفانها عادی هست اینجا.ولی واقعا یک دهم این باران یک روزه تو یکی از شهرهای ایران بیاد کلا شهر را اب میبره و میره زیر اب .البته ما غرب هیوستون هستیم و سیلی ندیدیم فقط باران شدید بود وتماشای رعد برق زیبا و استفاده از هوای عالی و پاک و فرح بخش بارانی.Rolleyes
میتونم بگم در دو ماهی که اینجا بودیم به این نتیجه رسیدیم که برای شروع شهر خوبی را انتخاب کردیم. هزینه ها در مقایسه با جاهای دیگر پایینتر است و یکسری قوانینش برای تازه مهاجران از دیگر ایالات اسانتر به نظر میرسه. از نظر مالیات هم جز ایالات مطلوب به حساب میاد.مالیات ایالتی این کام نداره. اگر سوالی باشه همین جا یا با پیام خصوصیدر حد اطلاعاتم پاسخ میدم .
یکسری قوانینش  برای تازه مهاجران از دیگر ایالات اسانتر  به نظر میرسه...
میشه لطفا بگین چه قوانینی؟

RE: هیوستون تگزاس - مانترا - 2013-04-29

بچه هایی که هیوستون زندگی میکنین لطفا نظرتون رو راجع به محله های زیر بگین که خوبه برای اجاره یا نه؟از لحاظ امنیت، دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی و فروشگاه ها و ...
westheimer road
richmond
westpark
memorial
westchase
galleria
eldrige
midtown
یکی از آشناهامون گفته تو محله westheimer road تقاطع woss یه مجتمع هست که خونه 1 خوابه رو 550 میده کردیت هم نمیخواد، ضمن اینکه تو اون مجنمع بیشتر سیاهپوستا و مکزیکیا هستن. به نظرتون خوبه؟

RE: هیوستون تگزاس - smu - 2013-04-29

(2013-04-29 ساعت 01:07)مانترا نوشته:  
(2013-04-28 ساعت 09:20)smu نوشته:  در همین روزها یک هفته ای طوفان و باران شاور داریم که دقیقا شیلنگ اب به پهنای اسمان میشه تعبیرش کرد.با رعد و برق فراوان . یک جور شبیه بارانهای گرمسیریه . فعلا ابگرفتگی معابر و سیل رو در شوگر لند و جنوب هیوستون داریم .بعضی بزرگ راهها را تا نیمه شب بسته اعلام کردن. کسی اسیب ندیده ولی یکسری خودرو ها و چند تا مغازه سقفش اسیب دیده ولی سیستم زه کشی و هدایت ابهای سطحی واقعا خوب عمل می کنه و همه نیروهای پلیس و رسانه ها اطلاع رسانی و کاراهای پیشگیری را انجام دادن و ظاهرا این طوفانها عادی هست اینجا.ولی واقعا یک دهم این باران یک روزه تو یکی از شهرهای ایران بیاد کلا شهر را اب میبره و میره زیر اب .البته ما غرب هیوستون هستیم و سیلی ندیدیم فقط باران شدید بود وتماشای رعد برق زیبا و استفاده از هوای عالی و پاک و فرح بخش بارانی.Rolleyes
یکسری قوانینش  برای تازه مهاجران از دیگر ایالات اسانتر  به نظر میرسه...
میشه لطفا بگین چه قوانینی؟
شما با گواهینامه بین المللی میتونید ماشین بخرید و میتونید ماشینتون رو بیمه کامل کنید. درمراحل ازمون رانندگی نیاز به گذراندن دوره الکل و دراگ نیست و حتی نیاز نیست گواهینامه بین المللی را نشان دهید.در یک سال این استیت میشوید و مالیات بر درامد ایالتی و کانتی و سیتی ندارید. و...

RE: هیوستون تگزاس - smu - 2013-04-29

(2013-04-29 ساعت 01:47)مانترا نوشته:  بچه هایی که هیوستون زندگی میکنین لطفا نظرتون رو راجع به محله های زیر بگین که خوبه برای اجاره یا نه؟از لحاظ امنیت، دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی و فروشگاه ها و ...
westheimer road
richmond
westpark
memorial
westchase
galleria
eldrige
midtown
یکی از آشناهامون گفته تو محله westheimer road تقاطع woss یه مجتمع هست که خونه 1 خوابه رو 550 میده کردیت هم نمیخواد، ضمن اینکه تو اون مجنمع بیشتر سیاهپوستا و مکزیکیا هستن. به نظرتون خوبه؟
کلا بدون ماشین امکان زندگی در هیوستون نیست و برای شروع باید ماشین کرایه کنید .
memorialجز گرونترین و لوکس ترین و امن ترین محلهاست اکثرا سفید و امریکایی اصیل تگزاسی .احتمال پیدا کردن زیر 1000 یک خوابه کمه .البته من یک مورد بدون لاندری پیدا کرده بودم به 850 که چون واشر درایر نداشت ترجیح ما نبود.
westheimer roadrichmond westpark تقریبا در یک شرایط هستند ولی از وست پارک پایینتر محله ها ضعیفتر میشن. همه اینها متوسط هستندو تا حدود زیادی امنولی دارای سیاه پوست و مکزیکی زیاد 500- 800 میتونید پیدا کنید.
گالریا نزدیک به مرکز شهر هست و انجا هم 600- 1000 ولی از نظر کیفیت داخل واحدها به نظرم با محله های متوسط فرقی نداره بیشتر اپارتمان داره
دو تای دیگرو ندیدم تا حالاندیدم
, suger land , katy , friends wood هم جاهای خوبی هستند ما در کیدی هستیم بسیار راضی هستم امن و مدرن و یک جورهایی خالی از مکزیکی و سیاهپوست جز در ادارات و قسمتهای خدماتی البته یک خوابه بین 750 - 950 هست اینجا .
اگر توضیحاتم کامل نیست با پیام خصوصی در خدمت هستیم

RE: هیوستون تگزاس - U2010 - 2013-04-29

دوستان عزیز هیوستن من تازه به هیوستن اومدم ودنبال محل زندگی هستم اگرکسی می خواد خونشو یا اتاق اضافشو اجاره بده لطفا منو خبرکنه
ممنونم
سلامت باشیدوشاد

(2013-04-22 ساعت 23:57)yalda.irannejad نوشته:  به نظر شما پانسیونهایی که ماهیانه ۳۰۰$ تا ۵۰۰$ میگیرن اما مبله هستن به صرفه هست ؟ یا بهتره با یکی‌ هم خونه شد و خودمون وسیله تهیه کنیم ؟

دوست عزیز سلام این پانسیون ها رو میشه لطفا معرفی کنید ببینیم چطورهستن من فعلا هیوستن هستم ودنبال مکان مناسب برای موندن
ممنونم سلامت وشاد باشید

RE: هیوستون تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-04-29

آقا کسی در زمینه نقشه هیوستون برای اندروید خبر داره ؟ apps اون چیه ؟
غیر google map یه apps offline میخام

RE: هیوستون تگزاس - amir82 - 2013-04-29

(2013-04-29 ساعت 12:13)IN.USA@2013 نوشته:  آقا کسی در زمینه نقشه هیوستون برای اندروید خبر داره ؟ apps اون چیه ؟
غیر google map یه apps offline میخام

این پست و پست بعدیش رو ببینین:
http://mohajersara.com/post-298109.html#pid298109
شاید بتونه بهتون کمک کنه، خودتون میتونین نقشه رو از google map داونلود کنین.

RE: هیوستون تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-04-30

(2013-04-29 ساعت 01:47)مانترا نوشته:  بچه هایی که هیوستون زندگی میکنین لطفا نظرتون رو راجع به محله های زیر بگین که خوبه برای اجاره یا نه؟از لحاظ امنیت، دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی و فروشگاه ها و ...
westheimer road
richmond
westpark
memorial
westchase
galleria
eldrige
midtown
اگر میشه یکی از دوستای مقیم هیوستون که با تهرانم آشنایی داره این محله ها رو با محله های تهران مقایسه کنه مثلا چه می دونم westheimer road
مثل پونک تهران یا memorial مثل پارک وی ..
از نظر کلاس محله و قیمت اجاره ها . ممنون

RE: هیوستون تگزاس - Houstonian - 2013-04-30

من فقط یه نکته‌ای رو به حرفای دوست خوبمون smu اضافه کنم. اینجا به غیر از محله, Complex هم خیلی‌ مهم هست. من خودم ۲ تا آپارتمان کنار هم دیدم که یکی‌ ۱ خوابه ماهی‌ ۴۴۰ ولی‌ اون یکی‌ از ۱۲۰۰ شروع میشد. تفاوت این ۲ تا مجتمع با این که تو یک محل بودن خیلی‌ زیاد بود.

توی این تاپیک تاحالا بارها و بارها پرسیده شده کدوم محله‌ها خوبه ولی‌ تا حالا هیچ یک از بچه‌های باتجربه جواب ندادند. چون واقعا هیچ کس اینجا نمیتونه بطور کلی‌ بگه کدوم محل خوبه و کدوم محله بده. البته همه میدونند که مثلا memorial خیلی‌ با کلاسه و فلان خیابون خوب نیست

ولی‌ کسی‌ نمیتونه بگه westheimer یا richmond که ۲۶ کیلومتر طول داره خوب یا بده.(خ. ولیعصر تهران از راه اهن تا تجریش 18 کیلومتره)

یکی‌ از راههای‌ آپارتمان پیدا کردن اینجا اینه که از همین بچه‌های ایرانی‌ جدید بپرسید که مثلا در چه مجتمعی هستید و آیا راضی‌ هستید یا نه.

شما هر آپارتمانی هم که پیدا کردید حتماِ حتما در سایت www.apartmentratings.com چک کنید . نکاتی‌ هم که در باره این سایت باید بگم اینه:

۱- rating آپارتمان رو ببینید چنده. اگه خیلی‌ پائین بود بی‌خیالش بشید.

۲- حتما review‌های منفی‌ رو بخونید. بعضی‌‌ها الکی‌ شکایت کردن و مثلا طرف از دست سگ همسایه شاکی‌ بوده اومده منفی‌ نوشته. ولی‌ موارد امنیتی رو جدی بگیرید.

۳- حتما review‌های جدید بخونید. چون اینجا با تغییر مدیریت ساختمان ممکنه خیلی‌ چیزها تغییر کنه.

۴- به تعداد review‌ها هم توجه کنید

RE: هیوستون تگزاس - smu - 2013-04-30

با سپاس از توضیحات تکمیلی که نکات جالبی داشت . این تجربه شخصی هست دوستان و اساتید نظر بدن
معمولا خیابانهای طویل شمالی جنوبی شمالش بهتره و معمولا دو سمت یک بزرگ راه هم متفاوت هست مثلا در کنارwest sam houston قسمتهای غربی مرغوب تر هست و واقعیتش در حتی مموریال هم من تیکه هایی دیدم که ضعیفتر شده بود .من فکر میکنم دیدن حوالی محل میتونه کمک کنه میدونم سخت هست ولی بسیار مفید هست ما خودمون به این روش یکسری جاهایی که فکر میکردیم در محل خوبی واقع هست پس خوبه رفتیم به قول دوستمون دیدم جالب نیست. و برعکس.
ولی تجربه شخصی و بنا به سلیقه و شرایط خانواده ها فرق میکنه من به امید 500- 550 با تحقیق کامل اینترنتی وارد هیوستون شدم ولی نهایتا با بررسی محلات از نزدیک دیدم 750 - 850 عدد منطقی تری هست. الان همkaty هستم و واقعا راضی ام .