مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - cmbt - 2012-06-09

سلام دوستان.من ،همسر و پسرم الان یک هفته که رسیدیم کالیفرنیا.فکر نمیکنم لازم باشه بگم که اینجا چقدر زیباست و هوا هم که عالی‌.بهاری و آفتابی و شب‌های خنک.ما جمعه رسیدیم و دوشنبه صبح رفتیم اداره سوشایال که اطلاعات ما را وارد کرد و گفت تا چند روز دیگه سوشایال تون میاد.منتظریم تا سوشایال بیاد که بتونیم حساب باز کنیم و گواهی نامه بگیریم.اینجا حتما حتما ماشین لازم دارید پس حتما قبل از آمدن گواهی نامتون را بین ال مللی کنید و ماشین رنت کنید.کسانیکه بچه زیره ۸ سال دارند هم بوستر یادشون نره .و دیگه اینکه کارهای ما در فرودگاه به خوبی‌ انجام شد فقط یک سوال از دوستانیکه زودتر از ما رفتند و آن اینکه کسی‌ از ما عکس قفسه سینه که دکتر انگن به ما داده بود را تحویل نگرفت و پیش خودمون است.آیا جایی باید تحویل میدادیم؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Orchin - 2012-06-09

(2012-06-09 ساعت 03:59)cmbt نوشته:  سلام دوستان.من ،همسر و پسرم الان یک هفته که رسیدیم کالیفرنیا.فکر نمیکنم لازم باشه بگم که اینجا چقدر زیباست و هوا هم که عالی‌.بهاری و آفتابی و شب‌های خنک.ما جمعه رسیدیم و دوشنبه صبح رفتیم اداره سوشایال که اطلاعات ما را وارد کرد و گفت تا چند روز دیگه سوشایال تون میاد.منتظریم تا سوشایال بیاد که بتونیم حساب باز کنیم و گواهی نامه بگیریم.اینجا حتما حتما ماشین لازم دارید پس حتما قبل از آمدن گواهی نامتون را بین ال مللی کنید و ماشین رنت کنید.کسانیکه بچه زیره ۸ سال دارند هم بوستر یادشون نره .و دیگه اینکه کارهای ما در فرودگاه به خوبی‌ انجام شد فقط یک سوال از دوستانیکه زودتر از ما رفتند و آن اینکه کسی‌ از ما عکس قفسه سینه که دکتر انگن به ما داده بود را تحویل نگرفت و پیش خودمون است.آیا جایی باید تحویل میدادیم؟

تبریک عرض میکنم
دعاکنیدماهم تاچندماه دیگه پیش شماهستیمShy

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gol1 - 2012-06-09

(2012-06-09 ساعت 03:46)ali72 نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 03:35)omidooo نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 01:02)ali72 نوشته:  من بلیط گرفتم آژانس میگه باید یک کپی ازویزا را بدی آیا از شماها که بلیط گرفتید کپی ویزا خواستند؟

از من خواستند .
من کپیشو دادم اما قسمتی از کیس نامبر و ای نامبر را با لاک حذف کردم ودوباره کپی گرفتم تا معلوم نشه چونکه خدا میدونه اگر سوءاستفاده بشه چه اتفاقی می افته این هم توی این دوره زمونه جعل وکلاهبرداری اما اصل پاسپورتو نبردم.

از من نخواستن

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - emrah66 - 2012-06-09

(2012-06-09 ساعت 03:35)omidooo نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 01:02)ali72 نوشته:  من بلیط گرفتم آژانس میگه باید یک کپی ازویزا را بدی آیا از شماها که بلیط گرفتید کپی ویزا خواستند؟

از من خواستند .

برای من ویزا رو نگاه کرد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - SH1A2R3 - 2012-06-09

(2012-06-09 ساعت 03:59)cmbt نوشته:  سلام دوستان.من ،همسر و پسرم الان یک هفته که رسیدیم کالیفرنیا.فکر نمیکنم لازم باشه بگم که اینجا چقدر زیباست و هوا هم که عالی‌.بهاری و آفتابی و شب‌های خنک.ما جمعه رسیدیم و دوشنبه صبح رفتیم اداره سوشایال که اطلاعات ما را وارد کرد و گفت تا چند روز دیگه سوشایال تون میاد.منتظریم تا سوشایال بیاد که بتونیم حساب باز کنیم و گواهی نامه بگیریم.اینجا حتما حتما ماشین لازم دارید پس حتما قبل از آمدن گواهی نامتون را بین ال مللی کنید و ماشین رنت کنید.کسانیکه بچه زیره ۸ سال دارند هم بوستر یادشون نره .و دیگه اینکه کارهای ما در فرودگاه به خوبی‌ انجام شد فقط یک سوال از دوستانیکه زودتر از ما رفتند و آن اینکه کسی‌ از ما عکس قفسه سینه که دکتر انگن به ما داده بود را تحویل نگرفت و پیش خودمون است.آیا جایی باید تحویل میدادیم؟

به به دکتر جان. خوش به حالتون که پاتون رسید اونجا.ما که استرس مصاحبه داریم.اخه 12 روز دیگه عازمیم.ما هم بالاخره کالیفرنیا رو انتخاب کردیم.ایشاللاه همدیگرو اونجا زیارت کنیم.
ارادتمند شایرا
من از تمام دوستان خواهشی دارم:

لطفا از زمان خرید بلیط-مبلغ آن-مراحلی که میگذرونین ما رو بیخبر نزارین و مثل سفرنامه تون برامون سفرنامه امریکا بنویسین .ممنونم.
[/size]

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hoda2012 - 2012-06-09

(2012-06-09 ساعت 14:21)SH1A2R3 نوشته:  

به به دکتر جان. خوش به حالتون که پاتون رسید اونجا.ما که استرس مصاحبه داریم.اخه 12 روز دیگه عازمیم.ما هم بالاخره کالیفرنیا رو انتخاب کردیم.ایشاللاه همدیگرو اونجا زیارت کنیم.
ارادتمند شایرا

لطفا از زمان خرید بلیط-مبلغ آن-مراحلی که میگذرونین ما رو بیخبر نزارین و مثل سفرنامه تون برامون سفرنامه امریکا بنویسین .ممنونم.
[/size]

شایرا جون من دیروز بیکار بودم یه چرخی تو این سایت های شرکت های هواپیمایی زدم واسه قیمت بلیط ، واسه اواخر شهریور و مهر رو که چک میکردم (حالا انگار ویزامو گرفتم میخوام برم Big Grin) قیمت آیروفلوت نسبت به بقیه تفاوت فاحشی داشت از مبداء تهران (من اینا رو چک کرده بودم : لوفتهانزا ، امارات ، اتحاد ، قطر ایرلاین ، ترکیش)
بعد توی این سایت هایی که بلیط ارزون میدن مثل چیپ تیکت و از اینجور سایتها یادم نیست کدوم بود ، یه قیمتی دیدم خیلی تعجب کردم
قیمت بلیط پرواز از استانبول به دبی به هوستون (2 تا پرواز) از قیمت پرواز دبی به هوستون (1 پرواز) کمتر بود ، کسی میدونه قضیه چیه؟
بعد ترکیش ایر هم پرواز به آمریکا رو از طریق فرودگاه فرانکفورت انجام میداد ولی بلیط از فرانکفورت به آمریکا رو نمیفروشه و ارور میده !!!!!!!!!!
ببخشید قیمت ها رو حضور ذهن نداشتم آخه الان سر کار هستمTongue

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - vroom - 2012-06-09

سلامSmile
از منم چیزی نخواستن

/////////////

دوستان حالا که بحث ویزا مطرح شد
برای ارز مسافرتی هم کپی از ویزا میخوان؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - daria - 2012-06-09

(2012-06-09 ساعت 14:57)vroom نوشته:  

سلامSmile
از منم چیزی نخواستن

/////////////

دوستان حالا که بحث ویزا مطرح شد
برای ارز مسافرتی هم کپی از ویزا میخوان؟

بله میخوان

تو این پست عکسشو گذاشتم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - payan - 2012-06-09

دوست عزیز بهتون تبریک می گم. دعا کنید ماهم هرچه زودتر کلیر شیم . ما هم کالیفرنیا رو انتخاب کردیم .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - funnybluesolea - 2012-06-09

(2012-06-09 ساعت 14:48)hoda2012 نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 14:21)SH1A2R3 نوشته:  

ارادتمند شایرا

[/size]

شایرا جون من دیروز بیکار بودم یه چرخی تو این سایت های شرکت های هواپیمایی زدم واسه قیمت بلیط ، واسه اواخر شهریور و مهر رو که چک میکردم (حالا انگار ویزامو گرفتم میخوام برم Big Grin) قیمت آیروفلوت نسبت به بقیه تفاوت فاحشی داشت از مبداء تهران (من اینا رو چک کرده بودم : لوفتهانزا ، امارات ، اتحاد ، قطر ایرلاین ، ترکیش)
بعد توی این سایت هایی که بلیط ارزون میدن مثل چیپ تیکت و از اینجور سایتها یادم نیست کدوم بود ، یه قیمتی دیدم خیلی تعجب کردم
قیمت بلیط پرواز از استانبول به دبی به هوستون (2 تا پرواز) از قیمت پرواز دبی به هوستون (1 پرواز) کمتر بود ، کسی میدونه قضیه چیه؟
بعد ترکیش ایر هم پرواز به آمریکا رو از طریق فرودگاه فرانکفورت انجام میداد ولی بلیط از فرانکفورت به آمریکا رو نمیفروشه و ارور میده !!!!!!!!!!
ببخشید قیمت ها رو حضور ذهن نداشتم آخه الان سر کار هستمTongue

بعضا وقتی شما مبدا و مقصد مشخصی دارید پروازهایی که کانکشن دارن ارزونتر در می یاد، که شاید ظاهرا از نظر منطقی جور در نمی یاد اما این در واقع تسهیلاتیه که یه ایرلاین واسه مشتریاش می زاره، در واقع امارات ایرلاین داره با این کار مشتری ترکیش ایرلاین که مستقیما به آمریکا پرواز می کنه از دستش در می یاره Big Grin می گه بیا با ایرلاین من پرواز کن من کمتر از نرخ واقعی ام ازت پول می گیرم Tongue (رقابت)
در واقع اون کسی که در دوبی هست و می خواد به آمریکا سفر کنه حاضره اون مبلغ رو پرداخت کنه اما کسی که در استانبوله نه! و با این کاهش هزینه اون رو تشویق می کنه که از امارات استفاده کنه. یه 2-2 تا 4 تای اقتصادی.
عجیب تر از اینی که شما گفتید اینه که بعضی وقتا پیش می یاد پرواز round (دو سره) ازرونتر از یه سره هستش، که حتما واسه اونم از نظر اقتصادی دلیل دارن.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-06-09

سلام دوستان عزيز كه به تازگي به آمريكا سفر كرديد....
سوالي كه براي من و ممكنه خيلي از دوستان ديگر پيش اومده باشه گرفتن ارز مسافرتي است...
من آخر اين هفته عازم تركيه هستم براي مصاحبه و دودلي من اينه كه آيا 400$ ارز مسافرتي براي تركيه بگيرم و يا اين امكان رو نگه دارم براي زماني كه اگر خدا خواست و ويزا رو گرفتم وخواستم به آمريكا برم بتونم ازش استفاده كنم و 1000$ ارز مسافرتي آمريكا رو بگيرم...
با توجه به اينكه حرفها و شايد بعضا شايعاتي در اين زمينه هست كه اگر ويزاي مهاجرتي آمريكا داشته باشيد ارز دولتي به شما تعلق نميگيره و ..... من واقعا ممنون دوستان ميشم كه از تجربشون در اين زمينه ما رو مطلع كنند.Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Omidooo - 2012-06-09

(2012-06-09 ساعت 21:40)schaghayegh نوشته:  سلام دوستان عزيز كه به تازگي به آمريكا سفر كرديد....
سوالي كه براي من و ممكنه خيلي از دوستان ديگر پيش اومده باشه گرفتن ارز مسافرتي است...
من آخر اين هفته عازم تركيه هستم براي مصاحبه و دودلي من اينه كه آيا 400$ ارز مسافرتي براي تركيه بگيرم و يا اين امكان رو نگه دارم براي زماني كه اگر خدا خواست و ويزا رو گرفتم وخواستم به آمريكا برم بتونم ازش استفاده كنم و 1000$ ارز مسافرتي آمريكا رو بگيرم...
با توجه به اينكه حرفها و شايد بعضا شايعاتي در اين زمينه هست كه اگر ويزاي مهاجرتي آمريكا داشته باشيد ارز دولتي به شما تعلق نميگيره و ..... من واقعا ممنون دوستان ميشم كه از تجربشون در اين زمينه ما رو مطلع كنند.Smile
ماجرای ارز گرفتن بنده

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - SANI HAGHIGHI - 2012-06-10

(2012-06-09 ساعت 01:10)ronmony نوشته:  

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

نه
امکان هست بفرمایید از کجا و با چه قیمتی بلیط تهیه کردید؟ حتما بلیط باید دو طرفه باشه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - SANI HAGHIGHI - 2012-06-10

(2012-06-08 ساعت 22:15)ronmony نوشته:  [quote='M.Haghighi' pid='180867' dateline='1339171786']
با سلام به تمامی همسفران مهاجر. من وهمسرم در حال بستن چمدان ها هستیم د
خیلی گرون گرفتید
ما بلیط دو سره رفت و برگشت از مسیر لندن واشنگتن دسی گرفتیم نفری 1,105,000 تومان از دفتر BMI پایین هتل آزادی تهران
کل زمان حدود 23 ساغت که میشد 3 ساعت کمش کرد
ببخشید حتما باید بلیطمون دو سره باشه یا امکان خرید بلیط فقط رفت به آمریکا هم هست ؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - emrah66 - 2012-06-10

(2012-06-10 ساعت 00:21)SANI HAGHIGHI نوشته:  
(2012-06-08 ساعت 22:15)ronmony نوشته:  [quote='M.Haghighi' pid='180867' dateline='1339171786']
با سلام به تمامی همسفران مهاجر. من وهمسرم در حال بستن چمدان ها هستیم د
خیلی گرون گرفتید
ما بلیط دو سره رفت و برگشت از مسیر لندن واشنگتن دسی گرفتیم نفری 1,105,000 تومان از دفتر BMI پایین هتل آزادی تهران
کل زمان حدود 23 ساغت که میشد 3 ساعت کمش کرد
ببخشید حتما باید بلیطمون دو سره باشه یا امکان خرید بلیط فقط رفت به آمریکا هم هست ؟

بله میشه گرفت.من بلیط یکطرفه تهران استانبول واشینگتن دی سی با پرواز ترکیش گرفتم