مهاجرسرا
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا (/thread-101.html)

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - sara-f - 2014-04-29

(2014-04-29 ساعت 07:24)shahab2000 نوشته:  سلام
شما برای ALLKIDS اقدام کنید انشاالله که می شه

سلام باز هم ممنون که وقت گذاشتی و راهنمایی کردی

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - saeedgoogle - 2014-04-29

سلام
دوستان از کدوم سایت میتونیم نیازمندی های شرکت های ایرانی در آمریکا یا لس آنجلس رو پیدا کنیم؟ مثلا من که در حرفه کامپیوتر و دوربین مدار بسته و مرتبط میتونم فعالیت کنم از کجا میتونم شرکت های ایرانی که نیاز به نیروی کار دارن پیدا کنم؟ صفحه قبل یک سایت معرفی شده بود که بیشتر به معرفی خدمات میپرداخت. من دنبال سایتی هستم که بتونم نیازمندی ها برای نیروی کار رو پیدا کنم.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ali234 - 2014-04-30

(2014-04-29 ساعت 12:34)saeedgoogle نوشته:  سلام
دوستان از کدوم سایت میتونیم نیازمندی های شرکت های ایرانی در آمریکا یا لس آنجلس رو پیدا کنیم؟ مثلا من که در حرفه کامپیوتر و دوربین مدار بسته و مرتبط میتونم فعالیت کنم از کجا میتونم شرکت های ایرانی که نیاز به نیروی کار دارن پیدا کنم؟ صفحه قبل یک سایت معرفی شده بود که بیشتر به معرفی خدمات میپرداخت. من دنبال سایتی هستم که بتونم نیازمندی ها برای نیروی کار رو پیدا کنم.

سایت خاصی نیست . مجله هفته بازار سایت داره

http://www.haftehbazaar.com/

و یک سری اگهی اسخدام توش هست ولی بیشتر برای کارهای فروش و بازاریابی پورسانتی و.. خیلی رک بگم کارهای به درد نخور اگهی می کنند. شما زبان انگلیسی خودتون رو تقویت کنید حتما با توجه به اینکه حرفه خوبی هم مسلط هستید اینجا می تونید از طریق سایتهای دیگه کاربری توی جامعه امریکایی کار پیدا کنید. توی همین مجله هفته بازار هم یکسری اگهی خدماتی هست که می تونید با صاحبانش تماس بگیرید و شاید بتونید باهاشون همکاری کنید. ولی یک نصیحت بهتون می کنم فقط به دنبال کار با ایرانیها نباشید. موفق باشید.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - odiseh - 2014-04-30

سلام
ممكنه سوالم به اين تاپيك ربطي نداشته باشه (چون مطمئن نبودم كه دقيقا بايد كجا مطرح كنم)

مي خواستم بدونم كه اجاره خونه يه خوابه يا دو خوابه توي منطقه لاگونا نيگل حدودا چقدر هستش؟

باتشكر

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - aram7x - 2014-05-01

اون شهر جزء اورنج کانتی هستش تکخوابه 1400 تا 1600 دو خوابه 1700 تا 2000 دلار اما این قیمتها حدودی هست و بستگی به محل داره!!!
http://www.apartmentfinder.com

(2014-04-30 ساعت 08:03)odiseh نوشته:  سلام
ممكنه سوالم به اين تاپيك ربطي نداشته باشه (چون مطمئن نبودم كه دقيقا بايد كجا مطرح كنم)

مي خواستم بدونم كه اجاره خونه يه خوابه يا دو خوابه توي منطقه لاگونا نيگل حدودا چقدر هستش؟

باتشكر

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - sara-f - 2014-05-03

سلام دوستان خوبید؟
چند روز پیش نوشته بودم که ویزای توریستی امریکا دارم و باردارم و قراره بیام لس آنجلس چند ماهی ساکن بشم تا بچه ام اونجا بدنیا بیاد، دوستان لطف کردن و راهنمایی کردن.
دیشب با یکی از دوستانم که سیتیزن هست و البته ساکن ایرانه ولی چند روزیه رفته لس آنجلس برای کار و اینها صحبت کردم، خیلی تو دلمو خالی کرد، گفت اینجا اومدن تو این شرایط براتون خیلی ریسک داره، گرفتن خونه و ماشین و ... دردسر زیادی داره و ... کلا منو خیلی ترسوند.
به نظر شما کلا آیا من دارم کار درستی می کنم؟ آیا واقعا زندگی برای 5 ماه تو اونجا اینقدر سخته و دردسر داره؟ من مسافرت خارج از کشور زیاد رفتم و هیچ کدوم رو هم با تور نرفتم، زبان خودم و همسرم بد نیست و پول هم در حد نیاز همراه میبرم. ولی آیا اینها کافیه؟ یا من خیلی چیزهای دیگه باید در مورد اونجا بدونم؟ و ....
خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - shahab2000 - 2014-05-03

(2014-05-03 ساعت 09:48)sara-f نوشته:  سلام دوستان خوبید؟
چند روز پیش نوشته بودم که ویزای توریستی آمریکا دارم و باردارم و قراره بیام لس آنجلس چند ماهی ساکن بشم تا بچه ام اونجا بدنیا بیاد، دوستان لطف کردن و راهنمایی کردن.
دیشب با یکی از دوستانم که سیتیزن هست و البته ساکن ایرانه ولی چند روزیه رفته لس آنجلس برای کار و اینها صحبت کردم، خیلی تو دلمو خالی کرد، گفت اینجا اومدن تو این شرایط براتون خیلی ریسک داره، گرفتن خونه و ماشین و ... دردسر زیادی داره و ... کلا منو خیلی ترسوند.
به نظر شما کلا آیا من دارم کار درستی می کنم؟ آیا واقعا زندگی برای 5 ماه تو اونجا اینقدر سخته و دردسر داره؟ من مسافرت خارج از کشور زیاد رفتم و هیچ کدوم رو هم با تور نرفتم، زبان خودم و همسرم بد نیست و پول هم در حد نیاز همراه میبرم. ولی آیا اینها کافیه؟ یا من خیلی چیزهای دیگه باید در مورد اونجا بدونم؟ و ....
سلام
اجاره کردن خونه برای شما و حتی کسی که گرین کارت داره کار سختیه
چون می گن یا باید کار داشته باشی و یا امتیاز کردیت بالا. که شما هیچ کدوم رو ندارید.
لذا باید کسی پیدا بشه که شما رو ضمانت کنه و یا اینکه جایی رو پیدا کنید که 6 ماه اجاره رو یکجا بگیره.
ولی نه اونقدر سخته و نه اونقدر آسون

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - shadi79 - 2014-05-03

دوستان کسی تجربه ای درخصوص knights inn woodlandhills داره؟

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - sara-f - 2014-05-03

(2014-05-03 ساعت 13:54)shahab2000 نوشته:  
(2014-05-03 ساعت 09:48)sara-f نوشته:  سلام دوستان خوبید؟
چند روز پیش نوشته بودم که ویزای توریستی آمریکا دارم و باردارم و قراره بیام لس آنجلس چند ماهی ساکن بشم تا بچه ام اونجا بدنیا بیاد، دوستان لطف کردن و راهنمایی کردن.
سلام
چون می گن یا باید کار داشته باشی و یا امتیاز کردیت بالا. که شما هیچ کدوم رو ندارید.
لذا باید کسی پیدا بشه که شما رو ضمانت کنه و یا اینکه جایی رو پیدا کنید که 6 ماه اجاره رو یکجا بگیره.

سلام، ممنون شهاب جان
به نظرت چقدر امکان داره قبول کنن یکجا کرایه رو بپردازیم؟ آخه هتل و رزیدنت هم فکر کنم برای اون مدت اصلا بصرفه نیست. با این حساب به نظرتون برم مونتری پیش بستگانم یعنی بهتره؟ می تونم نزدیک اونها خونه بگیرم و برام ضمانت کنن، فقط چون اونجا شهر کوچیکیه برای انتخاب بیمارستان (با توجه به هزینه متفاوت بیمارستانها) و شنیدم هزینه های زندگی بالاتره، نخواستم برم

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - shoshina - 2014-05-03

خانم سارا شما میتونیین از خدمات ایمیگرنجل استفاده کنین .ما نه کردیت داشتیم نه کار ولی برای یک ماه خونه اجاره کردیم اگه میخاستیم بیشتر بمونیم باز هم مشکلی نبود

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - Saeedv13 - 2014-05-04

(2014-05-03 ساعت 09:48)sara-f نوشته:  ...دیشب با یکی از دوستانم که سیتیزن هست و البته ساکن ایرانه ولی چند روزیه رفته لس آنجلس برای کار و اینها صحبت کردم، خیلی تو دلمو خالی کرد، گفت اینجا اومدن تو این شرایط براتون خیلی ریسک داره، گرفتن خونه و ماشین و ... دردسر زیادی داره و ... کلا منو خیلی ترسوند. ...
(2014-05-03 ساعت 13:54)shahab2000 نوشته:  ...اجاره کردن خونه برای شما و حتی کسی که گرین کارت داره کار سختیه
اینجا پول داشته باشی سرکار خانم همه مشکلاتت حله. یه حساب تو یکی از بانک ها باز کنین. پول ها رو بریزین تو حساب. یک پرینت از موجودی حساب که اینها بهش میگن استیتمنت بگیرین و هر جا خواستین خونه اجاره کنین بهشون نشون بدین. ما هم که اولش اومدیم تو این مملکت نه کار داشتیم نه کردیت. خودشون هم می دونن کسی که یک هفته است وارد مملکت شده کردیت و کار نداره. ازتون قبول می کنن. نگران نباشین اصلاً.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ali234 - 2014-05-04

خانم سارا فکر کنم از ایرانیهای مقیم لس انجلس راحتتر می تونید خونه اجاره کنید توی نشریه هفته بازار که صفحه قبل سایتش رو گذاشتم صفحه اگهی منزل رو نگاه کنید می تونید از همون ایران تماس بگیرید صحبت کنید با صاحبخونه. اما در مورد اجاره کردن خونه باید بگم ما چون از امریکایی اجاره می خواستیم بکنیم دو ماه طول کشید پروسه اش. خیلی سخت می گیرن . باید گود کردیت باشید. در مورد شما که اقامت ندارید سختتر خواهد بود.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - shahab2000 - 2014-05-04

(2014-05-03 ساعت 21:07)sara-f نوشته:  
(2014-05-03 ساعت 13:54)shahab2000 نوشته:  سلام

سلام، ممنون شهاب جان
به نظرت چقدر امکان داره قبول کنن یکجا کرایه رو بپردازیم؟ آخه هتل و رزیدنت هم فکر کنم برای اون مدت اصلا بصرفه نیست. با این حساب به نظرتون برم مونتری پیش بستگانم یعنی بهتره؟ می تونم نزدیک اونها خونه بگیرم و برام ضمانت کنن، فقط چون اونجا شهر کوچیکیه برای انتخاب بیمارستان (با توجه به هزینه متفاوت بیمارستانها) و شنیدم هزینه های زندگی بالاتره، نخواستم برم
سلام
خواهش می کنم انجام وظیفه می کنیم. احتمالش زیاده که اجاره یکجا قبول کنن چون خیلی بهتر از ماهیانه چک گرفتن هست ولی اگه از ایرانی های خوب خونه اجاره کنید که تغریبا مشکلی نیست.
تجربه شخصی بنده می گه در شرایط بارداری اگه نزدیک دوست یا آشنایی باشید خیلی بهتره. بلاخره یه کمکی چیزی لازم داشتید می تونن انجام بدن و حداقل از نظر عاطفی و روحی کمک بزرگی هستن.
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - sara-f - 2014-05-04

واقعا از همه ممنون هستم که وقت می گذارید و راهنمایی می کنید
خیلی راهنماییهاتون کمک میکنه
ممنون میشم اگر مشاور املاک ایرانی خوب و مورد اعتماد اونجا میشناسین بهم معرفی کنید
البته می تونم مثلا یک هفته برم هتل نهایتا تا خونه پیدا کنم ولی اگر بتونم از اینجا هماهنگی هاش رو انجام بدم خیالم خیلی راحت تر میشه مخصوصا با این شرایطی که دارم.
در مورد ماشین هم بهم توصیه کردن به جای اجاره برای 4 یا 5 ماه بصرفه تره که یکی دست دوم بخرم و قبل از اومدن بفروشم. در این مورد هم که مثلا از کجا بگیرم و بیمه چطوری باشه و ... هم اگر راهنمایی کنید باز هم ممنون میشم

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - nicole.gemini - 2014-05-04

(2014-05-04 ساعت 12:46)sara-f نوشته:  واقعا از همه ممنون هستم که وقت می گذارید و راهنمایی می کنید
خیلی راهنماییهاتون کمک میکنه
ممنون میشم اگر مشاور املاک ایرانی خوب و مورد اعتماد اونجا میشناسین بهم معرفی کنید
البته می تونم مثلا یک هفته برم هتل نهایتا تا خونه پیدا کنم ولی اگر بتونم از اینجا هماهنگی هاش رو انجام بدم خیالم خیلی راحت تر میشه مخصوصا با این شرایطی که دارم.
در مورد ماشین هم بهم توصیه کردن به جای اجاره برای 4 یا 5 ماه بصرفه تره که یکی دست دوم بخرم و قبل از اومدن بفروشم. در این مورد هم که مثلا از کجا بگیرم و بیمه چطوری باشه و ... هم اگر راهنمایی کنید باز هم ممنون میشم
اینجا مشاور املاک براتون خونه اجاره ایی پیدا نمیکنه. اگر میخواهید خونه اجاره کنید، خودتون باید اقدام کنید.