مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هیوستون تگزاس - poyan - 2013-05-01

(2013-04-27 ساعت 15:31)yalda.irannejad نوشته:  سلام دوستان عزیز من تقریبا ۱۵ روز دیگه هیستون هستم واسه مدت ۲ ماه تا ۱ سال ( بستگی به شرایط داره) اونجا خواهم بود دنبال یه هم خونه هستم اگه کسی‌ باشه خوشحال میشم

سلام یلدا جان من هم دنبال یک هم خونه خوب هستم و الان 2 ماه هیوستن هستم اگر تمایل داشته باشی می تونم شمارمو بدم تا بیشتر آشنا شیم.ممنون
سفر خوبی داشته باشید .

RE: هیوستون تگزاس - IN.USA@2013 - 2013-05-01

(2013-05-01 ساعت 06:37)poyan نوشته:  
(2013-04-27 ساعت 15:31)yalda.irannejad نوشته:  سلام دوستان عزیز من تقریبا ۱۵ روز دیگه هیستون هستم واسه مدت ۲ ماه تا ۱ سال ( بستگی به شرایط داره) اونجا خواهم بود دنبال یه هم خونه هستم اگه کسی‌ باشه خوشحال میشم

سلام یلدا جان من هم دنبال یک هم خونه خوب هستم و الان 2 ماه هیوستن هستم اگر تمایل داشته باشی می تونم شمارمو بدم تا بیشتر آشنا شیم.ممنون
سفر خوبی داشته باشید .

منم دنبال همخونه بودما فقط یلدا جان دیدی!Big GrinWink

RE: هیوستون تگزاس - IMMI - 2013-05-01

(2013-04-30 ساعت 08:57)IN.USA@2013 نوشته:  
(2013-04-29 ساعت 01:47)مانترا نوشته:  بچه هایی که هیوستون زندگی میکنین لطفا نظرتون رو راجع به محله های زیر بگین که خوبه برای اجاره یا نه؟از لحاظ امنیت، دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی و فروشگاه ها و ...
westheimer road
richmond
westpark
memorial
westchase
galleria
eldrige
midtown
یکی از آشناهامون گفته تو محله westheimer road تقاطع woss یه مجتمع هست که خونه 1 خوابه رو 550 میده کردیت هم نمیخواد، ضمن اینکه تو اون مجنمع بیشتر سیاهپوستا و مکزیکیا هستن. به نظرتون خوبه؟
اگر میشه یکی از دوستای مقیم هیوستون که با تهرانم آشنایی داره این محله ها رو با محله های تهران مقایسه کنه مثلا چه می دونم westheimer road
مثل پونک تهران یا memorial مثل پارک وی ..
از نظر کلاس محله و قیمت اجاره ها . ممنون

ببینید سیستم حمل و نقل عمومی که هیچ. westheimer اتوبوس داره از مرکز شهر تا ته خیابان. اما بقیه جاها خیلی کم اتوبوس خور درست حسابی دارن. برای مشابهت هم اینطوری میشه گفت:
westheimer: خیابان ولی عصر. خیلی طولانی و گسترده هست و بستگی داره کجاش برین. بعضی جاهاش خوب و زیباست و برخی جاهاش نه چندان خوب. دقیقا مثل ولی عصر خودمون. یه جاییش میشه galleria که شبیه بخش شمالی خیابان ولی عصره. یه جاییش هم میشه مثلا بین hillcroft تا gessner یا بعد از dairy ashford که معمولی ترن و مثل قسمت جنوبی ولی عصر میشه.
galleria: شاید بشه گفت خیابان سلطنت‌آباد یا پاسداران یا ضلع شمالی میدان ونک. فکر کنم تصویر مناسبی براش باشه. شلوغ همراه با مراکز خرید متعدد.

richmond: اینم مثل خیابون امیرآباد یا کارگر خودمون هست. برخی جاهاش که بیشتر تعمیرگاه ها و خدمات اتوموبیل هست زیاد جالب نیست. هرچند که ممکنه یکدفعه مجتمع خوبی هم اون وسط دیده بشه. اما طرف غرب میشه گفت خوبه. ما همین یکشنبه دنبال خونه که بودیم، یک مجتمع تقاطع با wilcrest دیدیم که خیلی خوب بود. اما 1000 هم اجاره اش بود.
westpark: مثل اتوبان چمران. حاشیه اتوبان میشه یه جورایی. قسمت غربیش بهتر از شرقیه. اما کلا پیشنهاد نمیشه مگر جاهای خیلی خاصش.
memorial: شاید یک جورایی شبیه خیابان ایران زمین یا هرمزان یا قسمت هایی از شهرک غرب باشه . قسمت شرقی ایش خیلی خوبه و هرچی به غرب میریم کیفیتش کمتر میشه.موردی که هم هست، آپارتمانی کمتر هست و بیشتر خونه ویلایی هست یا به قولی house.خونه های اعیانی زیاد دیده میشه. طبیعت قشنگی داره و خیلی به سرسبزی منطقه رسیدگی میکنن.
westchase: مثل یوسف آباد شاید بشه گفت. منطقه ای هست که میشه جاهای نسبتا خوبی توش پیدا کرد. دسترسی خوبی به همه جا داره. تقریبا مرکز قسمت غربی هیوستون هست
.
eldridge: خیابان جردن یا خیابان فرهنگ و 24 متری تو سعادت آباد. قسمت شمالی westheimer منطقه خوبیه. تمیز و امنیت مناسبی داره. خونه های شیک زیاد میبینی. معماری خاصی داره اما کمی دوره از مرکز.

ولی خداییش اصلا تا حالا مقایسه نکرده بودم اینجا رو با تهران. شما هم اصلا با این دید نیاین و مقایسه نکنین. چون اصلا مبنای مقایسه اشتباهه. بافت شهری این دو شهر کاملا متفاوته. اینجا اصلا خیابون ها شباهتی به بافت شهری ای که ما میشناسیم نداره. چه شهرهای ایران چه کشورهای دیگه. اون بافتی که مثلا تو استانبول و آنکارا و دبی و کوالالامپور و شهرهای اروپا و ... میبینیم اینجا کمتر وجود داره.

Cinco ranch- katy: منطقه ایست تو غرب هیوستون که حدود 45 کیلومتر با مرکز هیوستون و حدود 25 کیلومتر با غرب هیوستون فاصله داره. منطقه تازه سازه، بیشتر خانه های مسکونی دیده میشه، البته یکسری مجتمع آپارتمانی هم داره. از لحاظ بافت شهری شاید نزدیک شهرک غرب باشه. مخصوصا قسمت شمالی بلوار ایوانک یا خیابان زرافشان یا ایران زمین. اما از لحاظ سرسبزی و بافت شهری خیلی تفاوت بیشتره. شاید از لحاظ سرسبزی به منطقه دروس یا زعفرانیه یا بخش هایی از ولنجک بخوره. منطقه خوب و زیباییه (نگیم خوشگل که سانسور نکنن) ولی کمی دوره از مراکز کاری. اکثر دوستانی که اون منطقه هستن محل کارشون تو اون منطقه نیست. اما خب نوسازی و مدارس خوب (چیزی که شنیدم ازشون) و امنیت مناسب منطقه باعث شده دوری از محل کار و رفت و آمد تو ترافیک رو به جون بخرن. از این جور مناطق با این کیفیت تو خود هیوستون زیاده و خیلی جاها همین بافت رو داره. اما خب قیمت منازل خیلی متفاوت هست. اگه تو سینکو رنچ میانگین 250 باشه برای خرید خونه، تو خود هیوستون 750 هست. البته این رو نادیده نگیریم، تو همون سینکو رنچ تفاوت های زیادی تو محله های مختلف هست. اونجا هم خوب و بد داره.

Sugar Land: منطقه ای در جنوب غربی هیوستون. اسم sugar land وام گرفته از کارخونه شکری بوده که تو این منطقه وجود داره (رییسم که تو این منطقه زندگی میکنه گفته). معروفیت این منطقه هم به خاطر دریاچه های کوچیکی هست که تو این منطقه وجود داره. حالا میگم دریاچه فکر نکنین خبریه ها، برکه های کوچیک هست. اما این برکه های را بعضا خیلی خوب و قشنگ تو بافت شهری استفاده کردن. این منطقه به خاطر همین برکه ها و بافت زمینی که داره، در روزهای بارانی کاندیدای طغیان آب هست. به همین خاطر بیمه های منازل تو این منطقه خیلی مهم و کمی گرون هست. از لحاظ شباهت با مناطق تهران، خب شاید منطقه ای نباشه که مثل اینجا برکه در کنار خونه های وجود داشته باشه. شاید به بعضی مجتمع های ویلایی شمال شبیه باشه. خزر شهر یا نارنجستان یا آناناس اما باز هم خیلی متفاوت تر. اما اون منطقه ای از شوگرلند که معروف هست، بیشتر خونه ها به برکه راه دارن و بعضی ها هم قایق های کوچیکی دارن که وقت استراحت یک دوری تو برکه میزنن. اما خب بقیه جاهاش هم خبری از برکه نیست و بافت معمولی دارن. در کل منطقه زیبایی هست و از لحاظ امنیت میگن خیلی خوبه. تو قسمت مرکزیش هم که برین مال خوب و بزرگی داره و مرکز تجاری شهر شوگرلند که به Town center معروفه معماری خوبی داره و خیلی اونجا رو شکیل کرده. تنها سطح دسترسی منطقه به مرکز هیوستون هم اتوبان 59 هست.

در کل بازم میگم اصلن و ابدن اینجا از لحاظ بافت شهری و مناطق و غیره با تهران قابل مقایسه نیست. خیلی ها اینجا رو شهر درست حسابی نمی دونن و میخان شهرهای متراکم و نه خیلی گسترده با بافت شهری شبیه تهران یا شهرهای بزرگ جهان زندگی کنند. هیوستون خیلی وسیع و گسترده هست. اگه بخایم یک دایره دور شهر بکشیم که مناطقی که بیشتر صحبت ازش میشه را شامل بشه، قطر این دایره 60 کیلومتر خواهد بود. مناطقی که خیلی کم نمونه اش رو تو تهران میبینید. پس شاید این تشبیه هاتی که با تهران کردیم درست نباشه.
ولی خب به هر جهت.

RE: هیوستون تگزاس - مانترا - 2013-05-01

مرسی هیوستونیهای نازنین که انقد دقیق و باحوصله جواب دادین Smile
بچه هاجون؟یه چیزی؟کسی میدونه کلاسای زبان به کدوم یک از این محله ها نزدیکتره؟
و یه چیز دیگه این که لازمه گواهی کارمونو ترجمه کنیم؟یعنی اگه جایی رزومه دادیم اونا گواهی کار رو هم میخوان و اگه آره آیا مهر دارالترجمه کافیه؟

RE: هیوستون تگزاس - IMMI - 2013-05-01

(2013-05-01 ساعت 15:47)مانترا نوشته:  مرسی هیوستونیهای نازنین که انقد دقیق و باحوصله جواب دادین Smile
بچه هاجون؟یه چیزی؟کسی میدونه کلاسای زبان به کدوم یک از این محله ها نزدیکتره؟
و یه چیز دیگه این که لازمه گواهی کارمونو ترجمه کنیم؟یعنی اگه جایی رزومه دادیم اونا گواهی کار رو هم میخوان و اگه آره آیا مهر دارالترجمه کافیه؟
معمولا بیشتر کلیساها کلاس زبان دارن. اما یک موسسه ای من دیدم که بطور سازمان دهی شده تو آمریکا در جاهای مختلف کلاس برگزار میکنه. البته تو کلیساهایی که امکانات آموزشی و مدرسه دارن.
[عکس: ESL.jpg]
میتونید مناطق رو تو تصویر فوق ببینید.
یک جای دیگه ای هم هست که من خودمم اونجا میرم، تو منطقه با کدپستی 77042 هست. نزدیک WESTCHASE که منطقه خوبیه برای زندگی
اینم سایتش
http://www.literacyadvance.org/

برای کار هم حتما ترجمه کنین سابقه هاتون رو. هرچند که خیلی جاها ازتون ممکنه نخوان. اما داشتنش بهتر از نداشتنه. با همون مهر ترجمه خونه کفایت میکنه

RE: هیوستون تگزاس - girl-y - 2013-05-01

Big Grin
(2013-05-01 ساعت 08:53)IN.USA@2013 نوشته:  
(2013-05-01 ساعت 06:37)poyan نوشته:  

سفر خوبی داشته باشید .

منم دنبال همخونه بودما فقط یلدا جان دیدی!Big GrinWink

برادر سام غصه نخور تو هم یه روزی کشف میشی ..‌Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

RE: هیوستون تگزاس - siakhatar666 - 2013-05-02

سلام میخواستم ببینم کدوم یکی از دوستان میتونه مارو راهنمایی کنه که چجور مشاغلی در هیوستون خوب جواب میده منظورم اینکه از مشاغل نفتی کدامشون بازار خوبی دارند اگر ممکن است به تفکیک بنویسید و میانگین درامد سالانه مردم در هیوستون چقدر است؟
ممنون و متشکر از لطف همه دوستان

RE: هیوستون تگزاس - smu - 2013-05-02

(2013-05-02 ساعت 02:40)siakhatar666 نوشته:  سلام میخواستم ببینم کدوم یکی از دوستان میتونه مارو راهنمایی کنه که چجور مشاغلی در هیوستون خوب جواب میده منظورم اینکه از مشاغل نفتی کدامشون بازار خوبی دارند اگر ممکن است به تفکیک بنویسید و میانگین درامد سالانه مردم در هیوستون چقدر است؟
ممنون و متشکر از لطف همه دوستان
دوست عزیز سلام اول بگم قسمت زیادی از تاسیسات انرژی و پالایش و نفت و گاز نزدیک خلیج مکزیک واقع است یعنی در قسمت جنوب هیوستون و دفاتر در مرکزشهر و بیشتر در غرب و شمال غرب پراکنده است. پس زمینه های پالایش و فراوری نفت و مواد شیمیایی و توربینهای گازی و پایپینگ در اولویت هست. طبیعتا رشته طراحی فرایندهای نفت و گاز و مهندسی شیمی گرایش های مربوط به نفت و گاز و مهندسی های مربوط به پایپینگ و مخازن نفت شامل میشن .
البته مهندسی های سیویل و برق در گرایشهای مختلف هم بازار کار خودش رو داره.با یک سرچ ساده عنوان شغلی مورد نظرتون رو میتونید پیدا کنید ولی میانگین حقوق سالانه بدون کسورات یک مهندس بین 1 تا 5-6 سابقه کار 50000- 70000 و بین 6 - 10 سال 70000- 100000 و 11 به بالا بنا به پست تا 200000تا
البته این برای مهندسی هست که سابقه کار امریکا داشته باشه یا بتونه مورد تایید قرار بگیره و کار مرتبط گیر بیاره درضمن حقوق تکنسین بین 40000 تا 50000 تا است . و البته اگر حقوق پایینه هزینه زندگی هم پایینه .
سپاس

RE: هیوستون تگزاس - kamkam - 2013-05-02

سلام دوستان

کارپرستاری تو هیوستون چطوره؟به نظر دوستانی که اونجا هستن بعدازشش ماه میشه کاری در رابطه باپرستاری پیداکرد؟

کیس 2013AS
مصاحبه: هفته اول اپریل
ابوظبی 4 نفر
ویزا:کلیرنس

RE: هیوستون تگزاس - U2010 - 2013-05-05

(2013-05-02 ساعت 11:17)kamkam نوشته:  سلام دوستان

کارپرستاری تو هیوستون چطوره؟به نظر دوستانی که اونجا هستن بعدازشش ماه میشه کاری در رابطه باپرستاری پیداکرد؟

کیس 2013AS
مصاحبه: هفته اول اپریل
ابوظبی 4 نفر
ویزا:کلیرنس

سلام دوست عزیز من فکرمیکنم اگه دوستان زبان انگلیسی شون خوب کنن خیلی راحت کارپیدا میکنن البته درزمینه تخصوصی خودشون
ارادتمند

RE: هیوستون تگزاس - hanna01 - 2013-05-05

سلام
دوستان کسی اطلاع داره حوالی دانشگاه رایس امنیتش چطوره و اینکه هزینه اجاره یک استودیو چقدر میشه برای یک نفر؟ ممنون

RE: هیوستون تگزاس - M_Rad - 2013-05-05

درووود فراوان بر شهروندان با وفای هیوستونی
والله ما این همه محبت می بینیم به تغییر ایالت مان به انجا مصمم تر می شویم
دمتان گرم
از همه دوستان مثل IMMI و بقیه هم ممنون که با حوصله جواب می دهند

لطفا اگر کالج مشهوری که بتوان زبان انگلیسی و بخصوص تقویتی برای ازمون تافل یا جی ار ای داشته باشد به همراه مهد کودک برای بچه های ۲ ساله داشته باشد معرفی نمایید مثل پیرز کالج حومه لس انجلس در وست ولی کالیفرنیا که اکثر بچه های ایرانی انجا می روند
ممنونم

RE: هیوستون تگزاس - satusa - 2013-05-05

(2013-04-30 ساعت 11:08)Houstonian نوشته:  ......
یکی‌ از راههای‌ آپارتمان پیدا کردن اینجا اینه که از همین بچه‌های ایرانی‌ جدید بپرسید که مثلا در چه مجتمعی هستید و آیا راضی‌ هستید یا نه.

شما هر آپارتمانی هم که پیدا کردید حتماِ حتما در سایت www.apartmentratings.com چک کنید . نکاتی‌ هم که در باره این سایت باید بگم اینه:

....
۲- حتما review‌های منفی‌ رو بخونید. بعضی‌‌ها الکی‌ شکایت کردن و مثلا طرف از دست سگ همسایه شاکی‌ بوده اومده منفی‌ نوشته. ولی‌ موارد امنیتی رو جدی بگیرید.

....
.....

این سایت apartmentrating سایت خیلی خوبی هست و البته فقط به review های منفی باید توجه کرد چون تقریبا اکثر مثبت ها رو خود مدیریت مجتمع یا افرادش برای خنثی کردن منفی ها می نویسند که rate آپارتمان رو بالا نگه دارند. اما در مورد منفی ها باید دقت کرد که معیارهایی که ما می شناسیم با اینجا کمی فرق می کنه و همون شکایتهای الکی اتفاقا اینجا خیلی مهمه. به عنوان مثال ما قبلا موارد منفی راجع به مدیریت بد رو اصلا اهمیت نمیدادیم ولی بعدا فهمیدیم که چقدر مهمه و چندین بار که همسایه اذیت می کرد و مدام نصفه شب 3-4 ساعت کنسرت rock راه مینداخت، مدیریت هیچ عکس العملی در مقابل اعتراض ما انجام نمی داد و حتی تذکر هم بهشون نمیداد و فقط قضیه رو می پیچوند و ما مدتها با این مساله مشکل داشتیم و هنوز هم هست. یا مورد صدای سگ هم واقعیت داره و هر شب وقتی 5-6 ساعت در موعد خواب یه سگ پارس کنه و نگذاره بخوابید و فرداش نتونید برید سر کار و اعتراض هم نتیجه نده، و نتونید اونجا رو تا پایان قرارداد ترک کنید، اونموقع این موارد خودش رو نشون میده (موردی که قبلا برای خود ما هم اتفاق افتاده).
ولی در مجموع زندگی در آپارتمان های اینجا یک مشکل عمومی و اساسی داره و اون عدم کنترل روی همسایگان هست که این خودش بزرگترین منشا و دلیل برای عدم امنیت، سر و صدای آزاردهنده و یا عدم آسایش در محل زندگی هست. این عدم کنترل روی همسایگان هم با ایران از زمین تا آسمون تفاوت میکنه چون هم آدمهای جور وا جور در همه آپارتمانها هستند (حتی مجتمعهای خوب) و هم تعداد آپارتمانهای یک مجتمع خیلی زیاد هست (متوسط 400-500 تا در هر مجتمع). قیمت و تعداد آپارتمانهای یک مجتمع تا حدی موثر هست، ولی باز هم کم و بیش مشکلات در تک تک این آپارتمانها هست و حتی در صورت اجاره بالا، ما باز هم دیدیم که چند تا آدم ناجور با هم شریکی خونه می گیرند و و اون مجتمع رو از خیلی جهات خراب می کنند.

نتیجتا خود آپارتمان و ساکنینش مهم تر از منطقه هست (منظور مناطق معمول هست نه مناطق معلوم الحال) البته آپارتمان نسبتا مناسب در ضلع جنوبی westheimer به ندرت ممکنه حتی سرتاسر این منطقه پیدا کرد (به استثنای داخل loop). در ضلع شمالی هم، از شرق به غرب مناطق مختلفی هست که بعضی جاهاش افتضاحه و بعضی جاهای مناسب هم هست. اگر بخواهیم از westheimer به عنوان یک خط مرزی نام ببریم مثل اینست تا حدودی خیابان انقلاب تهران رو مثال بزنیم.

ضمنا منطقه westchase (محدوده بین westheimer و wilcrest و bellaire به سمت شرق) جز یکی از نا امن ترین و بی کیفیت ترین مناطق مسکونی هیوستون از لحاظ خلاف هم در سطح خیابان و هم در داخل مجتمع ها به حساب می آید.

RE: زندگی و کار در هیوستون - mojgan-o - 2013-05-05

سلام دوست عزيز
من و همسرم تا 2 ماه ديگه داريم مي ريم هيوستن . امكان داره بدليل بيماري مادر شوهرم 1 ماه براي گرفتن گرين كارت و سوشال بمونيم و بعد برگرديم . گفتيم حالا كه انقدر تعريف از هيوستون شنيديم 1 ماه اونجا بمونيم و زندگي اونجا رو تجربه كنيم چند تا اشنا توي كاليفرنيا داريم كه هيچكدوم چندان نزديك نيستند . به نظرت توي گرفتن گرين كارت و سوشال سكيوريتي نامبر به مشكل بر مي خوريم ؟ يه جمله اي نوشته بودي كه من خيلي نفهميدم.

RE: هیوستون تگزاس - IMMI - 2013-05-06

(2013-05-05 ساعت 11:29)satusa نوشته:  ... البته آپارتمان نسبتا مناسب در ضلع جنوبی westheimer به ندرت ممکنه حتی سرتاسر این منطقه پیدا کرد (به استثنای داخل loop). در ضلع شمالی هم، از شرق به غرب مناطق مختلفی هست که بعضی جاهاش افتضاحه و بعضی جاهای مناسب هم هست. اگر بخواهیم از westheimer به عنوان یک خط مرزی نام ببریم مثل اینست تا حدودی خیابان انقلاب تهران رو مثال بزنیم.
....
خیلی من با این قسمت موافق نیستم. به نظرم در هر منطقه ای می تونیم مجتمع با کیفیت های مختلفی پیدا کنیم. همینطور در قسمت جنوبی westheimer. مثلا خیابان richmond حد فاصل wilcrest و shadowbriar فکر کنم تعداد زیادی مجتمع مناسب میتونید پیدا کنید. البته مصلمن قیمت بالاتری دارند و فکر نمی کنم زیر 850 تا باشه. به نظر من که منطقه تمیز و خوبیه و نه شلوغی داخل لوپ رو داره و سطح دسترسی این منطقه هم خوبه