مهاجرسرا
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: ویزای نامزدی و ازدواج (https://www.mohajersara.org/forum/forum-32.html)
+---- موضوع: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا (/thread-3233.html)

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - anastazy - 2015-04-29

(2015-04-29 ساعت 12:28)codiled23 نوشته:  
(2015-04-28 ساعت 22:46)anastazy نوشته:  
(2015-04-28 ساعت 12:13)codiled23 نوشته:  سلام دوستان
من 31 فوریه در قطر مصاحبه داشتم و دوم اوریل ویزای نامزدی گرفتم، من سابقه واکسیناسیون از ایران نیاوردم، یعنی اصلا نمی دونم واکسن زدم یا نه.
اینجا پزشک کلینیک گفت من واکسن نمی زنم ، اگه سفارت خواست خودش میگه ما بزنیم. تو برگه هم نوشت " هیچ سابقه واکسیناسیونی نداره" ، اما سفارت اصلا کاری نداشت و تایید کرد ویزا رو.
من برگشتم کلینیک و گفتم واکسن نمی زنید؟ اونها هم گفتن نه!
حالا من بدون هیچ سابقه واکسیناسیون دارم میرم.از طرفی مجبورم پروسه گرفتن گرین کارد رو به سرعت انجام بدم(به خاطر شرایط شخصی) شنیدم بعضی واکسن ها شش ماه طول میکشه و من میترسم کارم به خاطر این مسئله عقب بیافته.
من یک ماه دیگه میرم و ایا کاری هست که بتونم تو این مدت انجام بدم؟
به نظر من بهتره که قبل از سفر کارت واکسن رو در ایران تهیه کنی و واکسنهای مورد نیاز رو تا موقعی که زمان داری بزنی . چون با اینکه سایت اداره مهاجرت میگه که موقع فایل مدارک برای درخواست گرین کارت کسانی که با ویزای نامزدی اومدن نیاز به مراجعه به پزشک معتمد اداره مهاجرت برای تزریق واکسن نیست اما خیلی از موارد پیش اومده که شما نفرستادین اما اونها جزء نقص مدرک بعدا از شما میخوان.... ( شانسیه)
با فرض اینکه شما بدون کارت واکسن از ایران یا با کارت واکسن به اینجا بیایید و مجبور بشید که اینجا بعضی از واکسنها رو بزنید لازمه بدونید که در بدو ورود شما کارت بیمه نداریدو باید بابت هر واکسن هزینه پرداخت کنید که به نظر من خیلی گرون خواهد بود . فقط هزینه ویزیت پزشک برای من 125 دلار شد. باز هم سوالی بود در خدمتم.
خیلی لطف کردید که جواب دادید. متاسفانه من ایران نیستم، اینجا (قطر) کلینیک میگه اگه سفارت گفت لازمه ما میزنیم، حتما نمی خواد.
در ضمن من تنها فاکتوری که برام مهمه زمان هست، چون در صورتی که طول بکشه دچار مشکل میشم، در مورد هزینه تا جایی که پرسیدم فکر کنم اینجا گرونتره از آمریکا.
الان مسئله ای که ذهنم رو مشغول کرده اینه که اگه هیپاتیت نزده باشیم و به آمریکا بیاییم، ایا بعد از زدن نوبت اول ، گرین کارد میدهند و بعدا باید کامل کنیم پروسه رو، یا اینکه همه چیز متوقف میشه تا واکسن ها کامل بشه؟
اوکی... اصلا نگران نباشید دوست عزیز ، هر واکسنی که نیاز باشه اینجا خودشون میزنن در یک نوبت ویزیت بعد به شما یک پاکت سربسته میدن که همراه مدارک دیگر به اداره مهاجرت میفرستید. در ضمن همونجا ازشون بخواهید یه کپی از اون رو به شما هم بدهند . پروسه شما بعد ار ارسال مدارک آغاز میشه و اگر خیلی خوش شانس باشید تا 4 ماه گرین کارتتون رو میگیرید و اگر خدای نکرده براتون نامه بیاد که از اینتریو شما صرف نظر شده و تا 6 ماه اینده منتظر خبر از ما باشید یعنی شما تا یکسال بعد انتظار گرین کارت رو نداشته باشید. من جون اقدام کردم و هنوز گرین کارتم رو نگرفتم . پس وقتی میایید اینجا حساب همه جاش رو بکنید. موفق باشید.

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - anastazy - 2015-04-30

نیما خوبی؟ کجایی چرا خبری ازت نیست؟Sad
من یه سوال دارم میشه لطف کنی به من بگی برای فرم اجازه کار و اجازه سفر که بار اول ارسال کردی دقیقا چه مدارکی برای هر کدوم پیوست کردی؟

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نيما ٩٢ - 2015-04-30

(2015-04-30 ساعت 17:14)anastazy نوشته:  نیما خوبی؟ کجایی چرا خبری ازت نیست؟Sad
من یه سوال دارم میشه لطف کنی به من بگی برای فرم اجازه کار و اجازه سفر که بار اول ارسال کردی دقیقا چه مدارکی برای هر کدوم پیوست کردی؟

سلام آناستازي عزيز
سر ميزنم و تا ميخوام چيزي بنويسم و جواب بدم، شما زحمتش رو ميكشب خدارو شكر...
من اجازه كارم رو با بقيه فرم ها فرستادم و نميدونم دقيقا كدوم يكي از اينها به اجازه كار مربوط ميشد! سعي ميكنم فكرم رو متمركز كنم و برات بنويسم شون...
اتفاقا ديشب داشتم توي سايت USCIS در اين رابطه ميخوندم و هم براي خودم و هم براي تو! ولي تقريبا ديدم همه چي رو خودت ميدوني؛ فقط شايد بشه اي فايلش كرد؛ مطمئن نيستم چون بعضي ها رو نوشته بود كه نميشه...
سعي ميكنم ظرف امروز و فردا يه نگاه ديگه بندازم...
قطعا كپي پشت و روي كارت قبلي و پاسپورت و نامه هايي كه نشان دهنده پروسه پرونده گرين كارت و... رو كه ميخواد....

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - aidaone - 2015-04-30

سلام به همگی .امروز اجازه کارم اومدددد .هورررراااا .دیگه کم کم دارم هویت دار میشم Big Grin

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - shaya - 2015-05-03

(2015-04-30 ساعت 22:40)aidaone نوشته:  سلام به همگی .امروز اجازه کارم اومدددد .هورررراااا .دیگه کم کم دارم هویت دار میشم Big Grin

سلام منم 18 مارچ انگشت نگاری داشتم اینهفته اجازه کارم هم اومد ولی به جای اسم کوچیکم دنباله فامیلی ام رو نوشتن حالا باید برگردونمش برای اصلاحCool
من هنوزم احساس داشتن هویت نمیکنم متاسفانه Sad
هنوز خودم رو پیدا نکردم Tongueگرفتن گواهینامه م هم کلی ماجرا داشت اول که رفتم پرمیت بگیرم یه خانم سفید پوست و مهربون تو دی ام وی بهم افتاد که عینکم رو نبرده بودم برگشتم عینکم رو بیارم اون رفته بود ناهار و به یه خانم سیاه پوست بداخلاق افتادم که میگفت تو نمیتونی گواهینامه بگیری و باید صبر کنی گرین کارتت بیادCoolخلاصه بهش ثابت کردم که من میتونم Big Grinپرمیت رو گرفتم و گفتم میخوام چند جلسه تمرین کنم بعد میام تست رانندگی میدم دفعه بعد تست هم دادم و دوباره به یه سیاه پوست بداخلاق افتادم گفت گواهینامه بین المللی!! اونم دادم بعد گیر دادکه گواهینامه ایرانت!! منم همراهم نبود خلاصه دوباره باید برم گواهینامه ایران رو هم ببرم میخواستم بگم تو که نمیتونی فارسی بخونی!! تازه من تست دادم اون به چه دردت میخوره Tongueولی نمیشه با اینا کل کل کرد گیر داده دیگه !!!
کلاس زبان هم اینجا میرفتم ولی خوب نبود میخوام برم دانشگاه کلاس ای اس ال داره !!البته وقت ندارم روی زبان فوکوس کنم چون الان دارم تزم رو مینویسم و وقت زیادی از من میگیره Sad

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نيما ٩٢ - 2015-05-03

سلام آناستازي من يكم جستجو كردم و مداركي كه فرستادم برشرح زير بود البته تقريبا:
-كپي پاسپورت
- دو قطعه عكس
- كپي فرم I-94
- اصل و كپي مدرك ازدواج امريكايي كه دادگاه تاييد كرده بود
- ترجمه شناسنامه و كارت ملي خودم
- كپي پاسپورت امريكايي همسرم براي فرم ساپورت مالي
- كپي برگه واكسيناسيون انيستو پاستور تهران
- گپي برگه پزشكي مركز پزشكي مورد تاييد سفارت امريكا در ابوظبي كه در دبي واقع بود
- كپي اپروال i-129
- كپي ويزاي ورود به امريكا

و فرم ها:
- فرم i-485
- فرم I-765
- فرم I-131
- -فرم G-325a
- فرم I-693
-فرم I-864
-فرم G-1145
------------
همونطور كه ميدوني من فرم اجازه كار رو با اجازه خروج با فرم i-485 فرستادم

خبر بده ببينم چه كار كردي؛
درصمن ازه خروج رو هم ميشه به همين صورت تمديد كرد؟! يا هزينه داره؟ يا چطوريه؟
دموفق باشي

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - anastazy - 2015-05-06

(2015-05-03 ساعت 21:10)نيما ٩٢ نوشته:  

-كپي پاسپورت
- دو قطعه عكس
- كپي فرم I-94
- گپي برگه پزشكي مركز پزشكي مورد تاييد سفارت امريكا در ابوظبي كه در دبي واقع بود
- كپي اپروال i-129

و فرم ها:
- فرم i-485
- فرم I-765
- فرم I-131
- -فرم G-325a
- فرم I-693
-فرم I-864
-فرم G-1145
------------

دموفق باشي
سلام نیما، هر وقت مدارک رو تکمیل کردم و فرستادم برات می نویسم دقیقا چی بود. در مورد اجازه خروج ، بله دقیقا مثل بار اول میتونی اون رو هم پر کنی و بفرستی و رایگان برای ویزاهای نامزدی است .

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نيما ٩٢ - 2015-05-08

(2015-05-06 ساعت 22:57)anastazy نوشته:  
(2015-05-03 ساعت 21:10)نيما ٩٢ نوشته:  

-كپي پاسپورت
- دو قطعه عكس
- كپي فرم I-94
- كپي اپروال i-129

و فرم ها:
- فرم i-485
- فرم I-765
- فرم I-131
- -فرم G-325a
- فرم I-693
-فرم I-864
-فرم G-1145
------------

دموفق باشي
سلام نیما، هر وقت مدارک رو تکمیل کردم و فرستادم برات می نویسم دقیقا چی بود. در مورد اجازه خروج ، بله دقیقا مثل بار اول میتونی اون رو هم پر کنی و بفرستی و رایگان برای ویزاهای نامزدی است .
خيلي ممنون؛ اميدوارم زودتر گرين كارتت بياد تا از اين پروسه خسته كننده و فرسايشي بيرون بياي...

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - هستی 1985 - 2015-05-09

سلام دوستان عزیزم...من چند روز پیش ازدواج کردم و همون موقع سند ازدواج رو که اصلی بود به ما دادن ..حالا می خوایم شروع کنیم واسه گرین کارد ...توی سایت دیدیم که غیر از 1070 دلار یه فرم دیکه هم هست که همسر باید پر کنه مبلغش هم هست 420 دلار ...ولی تا حالا هیچ کدوم از دوستان حرفی از این فرم نزده...کسایی که زودتر اقدام کردن لطفا راهنمایی کنن...مرسی

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - shiva201 - 2015-05-09

(2015-05-09 ساعت 00:00)هستی 1985 نوشته:  سلام دوستان عزیزم...من چند روز پیش ازدواج کردم و همون موقع سند ازدواج رو که اصلی بود به ما دادن ..حالا می خوایم شروع کنیم واسه گرین کارد ...توی سایت دیدیم که غیر از 1070 دلار یه فرم دیکه هم هست که همسر باید پر کنه مبلغش هم هست 420 دلار ...ولی تا حالا هیچ کدوم از دوستان حرفی از این فرم نزده...کسایی که زودتر اقدام کردن لطفا راهنمایی کنن...مرسی
سلام. تبریک میگم. با آرزوی خوشبختی [emoji4] [emoji4] چه فرمی بود اسمشو بگید لطفا چون من که همون 1070 دلارو دادم. اون فرم اجزا کار و فرمی هم که مربوط به ورود و خروج به آمریکا بود با همون فرم گرین کارت فرستادم. هزینه دیگه ای نداشت.

فرمش اینه : I-130, Petition for Alien Relative

(2015-05-09 ساعت 01:25)هستی 1985 نوشته:  فرمش اینه : I-130, Petition for Alien Relative

این هم لینکش اگه می خواید بخونید
http://www.uscis.gov/i-130

و یه سوال دیگه من فرم ها رو نگاه کردم از فرم I-485 غیر از خودش 4 تای دیگه هم هست که نوشته شده : supplement A-B-C-E کودومو دانلود کنم؟
همینطور واسه فرم I-765 یک نفر اینجا نوشته بود که فرم I-765ws رو پر کرده...مرسی

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - shiva201 - 2015-05-09

(2015-05-09 ساعت 01:33)هستی 1985 نوشته:  و یه سوال دیگه من فرم ها رو نگاه کردم از فرم I-485 غیر از خودش ۴ تای دیگه هم هست که نوشته شده : supplement A-B-C-E کودومو دانلود کنم؟
همینطور واسه فرم I-765 یک نفر اینجا نوشته بود که فرم I-765ws رو پر کرده...مرسی
هستی خانم این لیست مدارکیه که من فرستادم. تو سایتم هست من دوماهه فرستادم مدارکمو. کسری مدارک هم نداشتم. این لست قبلا برای یکی از دوستان ایجا فرستاده بودم .من با ویزای نامزدی اومدم. اگه شمام با این ویزا اومدی فقط اینارو میخوای.
[quote uid=82862 name="ahmadiii" post=583524 timestamp=1425502195][quote uid=76104 name="shiva201" post=583493 timestamp=1425496359][quote uid=82862 name="ahmadiii" post=583490 timestamp=1425495917]سلام<br />
<br />
دوستان ی سوال دارم، من در حال آماده کردن فرمهای مربوط به گرین کارت هستم، ویزا من نامزدی هست، آیا لازمه فرم i-130 من پر کنم؟ هزینه ارسال این فرم ۴۸۵$ هست، و آیا اگه این فرم به همراه فرم i-485 پر و ارسال بشه آیا لازمه ۴۸۵ $ پرداخت بشه؟ چون من شنیدم وقتی‌ هزینه فرم i-485 که ۱۰۷۰ $ هست پرداخت بشه دیگه لازم نیست هزینه فرمهای دیگرو بدیم[/quote]<br />
سلام. نه لازم نیست تو خود سایت نوشته که ویزای نامزدی لازم نداره این فرمو<br />
Note: Those applying based on K-۱ or K-۲ status will not need a Form I-130 filed on their behalf. However, a K-۲ stepchild may have a Form I-130, Immediate Relative Petition, filed on his/her behalf if eligible and necessary to prevent age-out concerns.  Read “Other Considerations” below for further information.<br />
<br />
http://www.uscis.gov/green-card/green-ca...nimmigrant<br />
[/quote]<br />
<br />
مرسی‌ از جوابتون<br />
<br />
می‌شه لطفا بگید شما چه فرمهائی رو پر کردین و کلا چقدر هزینش بوده؟<br />
[/quote]<br />
اگه دقیق بخواین بدونید چه فرمایی لازمه ازین قراره: <br />
۱.payment 1070$<br />
۲. Form I-485<br />
۳. ۲ photos<br />
۴. Copy of Birth certificate (translated)<br />
۵. Copy of k1 visa page and entry stamp<br />
۶. Copy of DS 3025 vaccination form (اگه واکسنارو کامل زده باشید این فرمو تو بیمارستان محل مصاحبتون که برای انجام مدیکال رفتید دادن بهتون<br />
۷. Form G325A<br />
۸. Form I 867 (به همراه تکس ریترن اسپانسر و چک پی <br />
من قرار داد کار اسپانسرمو هم فرستادم ولی فکر کنم چک پی کافیه<br />
۹. سند ازدواج<br />
۱۰. Copy of form I797 <br />
11. Copy of I 94 form<br />
اینا برا گرین کارته اگه فرم اجازه کار و re entry رو هم باهاش بفرستید هزینه اضافی نداره براتون. بهتره اقدام کنید که اونام شامل فرم I131 و I765 میشه برا هرکدوم دوقطعه عکس کپی پاسپورت و ویزا و کپی فرم I94 ضمیمه کنید. همه این فرما تو سایتی که تو پیام قبلی دادم هست دانلود کنید تایپ کنید مشخصاتو پرینت بگیرید و امضاش کنید.<br />
موفق باشید

پس کسی می دونه این سه تا فرم واسه چیه که بعضی ها پر کردند؟ G-1145, I-864,I-693 و این کپی I-797 رو از کجا بگیرم تو فرم ها نیست؟ ببخشید اینقدر سوال می پرسم ولی می خوام همه چی کامل باشه ...مرسی Smile

کسی این 3 تا فرم و پر کرده لطفا جواب بدید؟