مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - sh.m - 2013-10-08

یک سوال واسه من پیش اومده ،در راهنمای Guide 7000 - Application for Permanent Residence_ Federal Skilled Worker Class در قسمت ترجمه مدارک به affidavit (سوگند نامه!!)مترجم اشاره شده است :

Translation of documents
Any document that is not in English or French must be accompanied by:
the English or French translation; and
an affidavit from the person who completed the translation; and

a certified copy of the original document.

Note: An affidavit is a document on which the translator has sworn, in the presence of a commissioner

authorized to administer oaths in the country in which the translator is living, that the contents of their

translation are a true translation and representation of the contents of the original document.

Translators who are certified members in good standing of one of the provincial or territorial

organizations of translators and interpreters of Canada do not need to supply an affidavit
این یعنی چی ؟؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - proje - 2013-10-10

عموی خانم من در کانادا هستند . آیا برای ما هم 5 امتیاز محسوب می شود؟

آیا خدمت سربازی هم در صورت تبدیل بیمه سربازی به تامین اجتماعی جزو سابقه کار محسوب می شود؟
در صورت اخذ ویزای تخصص،آیا امکان اشتغال در کانادا در شغلی به غیر از تخصص خودمان نیز وجود دارد؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2013-10-10

(2013-10-10 ساعت 14:19)proje نوشته:  1-عموی خانم من در کانادا هستند . آیا برای ما هم 5 امتیاز محسوب می شود؟

2-آیا خدمت سربازی هم در صورت تبدیل بیمه سربازی به تامین اجتماعی جزو سابقه کار محسوب می شود؟
3-در صورت اخذ ویزای تخصص،آیا امکان اشتغال در کانادا در شغلی به غیر از تخصص خودمان نیز وجود دارد؟
1-بله اگر یکی از اقوام نزدیک شما و یا همسرتان در کانادا باشند 5 امتیاز به شما تعلق می گیرد
اقوام نزدیک عبارتند از : پدر و مادر، پدربزرگ و مادر بزرگ، فرزندان و نوه ها، برادر و خواهر، عمه، عمو، خاله، دایی , برادرزاده و خواهر زاده.
2-اگر کار شما در سربازی کاملا تخصصی و مربوط به رشته شما باشد که باید بتوانید با گرفتن نامه و شرح وظایف از قسمت مربوطه ان راثبات کنید .بله حساب میشود
در غیر اینصورت صرف داشتن بیمه ان سابقه کار حساب نمی شود.
3- بله هم اکنون بسیاری از ایرانیان و میلیتهای دیگر در کانادا به رانندگی و دلیوری و اشپزی و.... می پردازند .
شما پس از ورود هر شغلی که علاقه مند هستید را می توانید انتخاب کنید.

یک سوال کوچولو - soveurl - 2013-10-12

با سلام خدمت تمامی دوستان و برقرار کنندگان این انجمن مفید
بنده یک سوال کوچولو اما بسیار مهم داشتم که البته برای من مهمه ! Big Grin
دوستان اصلا الان برای مهاجرت به کانادا دکتری هست در تهران که کار مدیکال رو انجام بده ؟ یا کل دکتر ها از انجام این کار کنار گذاشته شدن ؟

شرمنده من فرست نکردم قوانین این انجمن رو دقیق مطالعه کنم
و اگر به هر صورتی با ایجاد این سوال قوانینی رو زیر پا گذاشتم
پیشا پیش عذر خواهی من رو بپزیرید
با تشکر
س.د.ف

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - farid1364 - 2013-10-21

سلام، عمه من در کانادا هست و در انتظار گرفتن اقامت دائم.. این برای من 5 امتیاز داره یا حتما باید مقیم باشن؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2013-10-21

(2013-10-21 ساعت 11:54)farid1364 نوشته:  سلام، عمه من در کانادا هست و در انتظار گرفتن اقامت دائم.. این برای من 5 امتیاز داره یا حتما باید مقیم باشن؟
سلام
خیر حتما باید دارای اقامت دائم باشند .

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - elham28 - 2013-10-26

سلام همسر من 40 سال سن داره فوق لیسانس رشته کشاورزی گرایش باغبانی حدود 10 سال سابقه کار داره
سابقه کار فنی (جوشکاری و تراشکاری) هم داره همین طور سابقه کار تدریس در دانشگاه و موسسات آموزشی
من هم 30 سالمه دانشجوی کارشناسی کامپیوترم رشته نرم افزار خرداد 93 فارغ التحصیل میشم .بزور بتونیم 60 میلیون پول جور کنیم به نظر شما شانس مهاجرت به کانادا رو داریم یا نه؟؟؟؟؟
ممنون میشم پاسخ بدید

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - mohijon - 2013-10-27

سلام خدمت همه دوستان
من امسال ورودی دانشگاه هستم.متاسفانه مشکلی که من دارم زبانم هست! زبانم در حد متوسط هست و شاید پائین تر هست به نظرتون من اینجا دانشگاهم رو تموم کنم و زبانم رو تکمیل کنم برم بهتره یا کلا برم دانشگاهمو اونجا بخونم؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - proje - 2013-11-03

سلام
1-می خواستم بدونم منبعی برای مطالعه مراحل اقدام برای اخذ ویزای تخصص دارید که با مطالعه اون بشه 1 برنامه ریزی دقیق کرد؟
2-آیا خودمون هم می تونیم بدون وکیل برای اخذ ویزا اقدام کنیم؟ شانس اخذ ویزا چقدر بالا میره با وکیل؟
3-حتما لازمه قبل از اقدام مدرک زبان رو داشته باشیم؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - mahnooshin - 2013-11-30

سلام من و همسر و دو فرزندم ویزای کار تخصصی کانادا را گرفتیم و تا 17 may سال 2014 مهلت ورود به کانادا را داریم.ما تصمیم داشتیم اولین ورودمون را بگذاریم برای تعطیلات عید اما مشکلی که من دارم اینه که بچه مدرسه ای دارم و اینجور که شنیدم باید 1ماه اونجا باشیم تا مدارکمون اماده بشه.
خالا من اگر توی تورنتو ادرس داشته باشم که مدارکم را به اون ادرس بفرستن ایا امکانش هست که مثلا 3 هفته بمونم یا نه؟
در ضمن هدف ما از مهاجرت فقط گرفتن پاسپورت کاناداست نه مهاجرت .به نظرتون ایا ما کار عاقلانه ای میکنیم یا نه؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - abbas41 - 2013-12-01

(2013-11-30 ساعت 23:54)mahnooshin نوشته:  سلام من و همسر و دو فرزندم ویزای کار تخصصی کانادا را گرفتیم و تا 17 may سال 2014 مهلت ورود به کانادا را داریم.ما تصمیم داشتیم اولین ورودمون را بگذاریم برای تعطیلات عید اما مشکلی که من دارم اینه که بچه مدرسه ای دارم و اینجور که شنیدم باید 1ماه اونجا باشیم تا مدارکمون اماده بشه.
خالا من اگر توی تورنتو ادرس داشته باشم که مدارکم را به اون ادرس بفرستن ایا امکانش هست که مثلا 3 هفته بمونم یا نه؟
در ضمن هدف ما از مهاجرت فقط گرفتن پاسپورت کاناداست نه مهاجرت .به نظرتون ایا ما کار عاقلانه ای میکنیم یا نه؟

سلام.گرفتن پاس کانادایی که به همین راحتی که نیست . ویزای شما ازچه طریقی اخذ شده. چند ساله هست کارفرما کی .قراردادچند ساله داری .اگرهیچ کدام از این موارد رو نداری باید بعداز ورودبه کانادا سریع کار پیدا کنی مالیات بدی وروزمه خوبی برای خودت جمع کنی .اگر نتونی دیگه ویزای شما تمدید نمیشه وباید برگردی خوب . پس فقط بفکر کار پیداکرد باش .اگر خوب کارکنی وشغل خوبی داشته باشی وشانس بیاری قوانین عوض نشه . ادم خوبی باشی پلیس بازداشتت نکنه یا شاکی نداشته باشی وخیلی چیزهای دیگر. یک 5سال طول میکشه تاپاس بگیری اون هم بعداز قبولی توی امتحان ستیزنی . ضمنا شما اگر بعدازسالیان دراز توی کاناداسیتیزن هم بشی بازهم مهاجر اون کشور هستی.یعنی ایرانیان مقیم کانادا.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - marco250 - 2013-12-01

(2013-11-30 ساعت 23:54)mahnooshin نوشته:  سلام من و همسر و دو فرزندم ویزای کار تخصصی کانادا را گرفتیم و تا 17 may سال 2014 مهلت ورود به کانادا را داریم.ما تصمیم داشتیم اولین ورودمون را بگذاریم برای تعطیلات عید اما مشکلی که من دارم اینه که بچه مدرسه ای دارم و اینجور که شنیدم باید 1ماه اونجا باشیم تا مدارکمون اماده بشه.

شما برای سیتیزنی اول باید Work Permit رو تبدیل کنی به Permanent Resident .
بعدش ۳ سال حضور فیزیکی تو کانادا داشته باشی تا واجد شرایط سیتیزنی بشوی.
بعدش هم ۲ سال تو نوبت بمونی تا سیتیزن بشوی.
ببین برات می ارزه که بیوفتی تو این پروسه یا نه.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - mahnooshin - 2013-12-01

مرسی از دوستایی که جوابمو دادن
من شخصا اقدام کردم و هیچ دعوت به کاری ندارم
الان سوال من اینه.من دم عید برای بار اول با خونواده ام میام تورنتو تا کارت pr بگیرم.به من گفتن باید تا رسیدن کارت به دستمون که حدود 4 هفته طول میکشه باید همونجا بمونیم اما من مشکلی که دارم اینه که بچه مدرسه ای دارم و فوقش 20 روز بتونم تورنتو بمونم
حالا اگر من ادرس اشنامون توی تورنتو را بدم که کارت هامون به اون ادرس بره میتونیم قبل از رسیدن کارت برگردیم ایران؟
رزومه ای که باید تهیه کنم مربوط به سوابق شغلی توی ایرانه؟
چه جوری باید work permit تبدیل بشه به permanent resident؟
ایا باید مدارک خاصی با خودم از ایران بیارم؟
در ضمن من پزشک عمومی هستم.اگر بخوام به محض ورود به کانادا پزشکی کنم که اصلا امکان پذیر نیست.چون برای ورود به سیستمشون باید یه دوسالی معطل شد.ایا شما شغلهای مرتبطی را سراغ دارید که بشه فوری باهاشون رفت سر کار؟
نکته اخر اینکه ما فقط قصدمون گرفتن پاسپورت کانادایی هستش نه اقامت دایمی توی کانادا.به نظرتون اصلا ارزش داره این پروسه ی 5 ساله را با چنین نیتی طی کنیم؟
ممنون از همگی

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - marco250 - 2013-12-02

(2013-12-01 ساعت 16:10)mahnooshin نوشته:  مرسی از دوستایی که جوابمو دادن
من شخصا اقدام کردم و هیچ دعوت به کاری ندارم
الان سوال من اینه.من دم عید برای بار اول با خونواده ام میام تورنتو تا کارت pr بگیرم.به من گفتن باید تا رسیدن کارت به دستمون که حدود 4 هفته طول میکشه باید همونجا بمونیم اما من مشکلی که دارم اینه که بچه مدرسه ای دارم و فوقش 20 روز بتونم تورنتو بمونم
حالا اگر من ادرس اشنامون توی تورنتو را بدم که کارت هامون به اون ادرس بره میتونیم قبل از رسیدن کارت برگردیم ایران؟
رزومه ای که باید تهیه کنم مربوط به سوابق شغلی توی ایرانه؟
چه جوری باید work permit تبدیل بشه به permanent resident؟
ایا باید مدارک خاصی با خودم از ایران بیارم؟
در ضمن من پزشک عمومی هستم.اگر بخوام به محض ورود به کانادا پزشکی کنم که اصلا امکان پذیر نیست.چون برای ورود به سیستمشون باید یه دوسالی معطل شد.ایا شما شغلهای مرتبطی را سراغ دارید که بشه فوری باهاشون رفت سر کار؟
نکته اخر اینکه ما فقط قصدمون گرفتن پاسپورت کانادایی هستش نه اقامت دایمی توی کانادا.به نظرتون اصلا ارزش داره این پروسه ی 5 ساله را با چنین نیتی طی کنیم؟
ممنون از همگی
شما ویزای کار داری یا ویزای مهاجرتی ؟
اگه ویزای کار داری که به شما بعد از ورودتون PR نمی دهند. شما بعد از پیدا کردن کارفرما و کار کردن حداقل به مدت یکسال می تونی ویزای کار رو به PR تبدیل کنی.
تمامی این مراحل رو شما باید به ترتیب بگذرانید تا به پاسپورت کانادایی برسید و هیج میانبری نداره متاسفانه.
یک خانم پزشکی از کشور مولداو تو کلاس فرانسه ما بود که مدرکش رو اینجا قبول نکرده بودند و توی یک کلنیک تونسته بود بعد از چند ماه کارای استریل کردن لوازم پزشکی رو با حقوق ساعتی ۱۳ دلار پیدا کنه. الان دیگه ازش خبری ندارم.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - mahnooshin - 2013-12-02

من ویزای مهاجرتی دارم