مهاجرسرا
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۳ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-73.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۳ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-77.html)
+----- موضوع: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ (/thread-5313.html)

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - mdna - 2012-09-22

(2012-09-22 ساعت 12:38)peralans نوشته:  رفقایی که وقتشون از آنکارا مشخص شده میتونن بگن اوایل نوامبر هستند یا اواخرش؟

دوست عزیز به جدولی که آقای afs درست کرده در صفحات آخر تاپیک بولتن ویزا مراجه کن یکسری تاریخها اونجا نوشته شده

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - ash - 2012-09-22

دوستان عزیز کیس ما 9xx هستش و مدارک رو هم 14 جون فرستادم که 20 جون تایید ایمیلی دریافت رو گرفتم. چند باری هم پیگیری تلفنی کردم که میگفت هنوز تو سیستم ثبت نشده دیگه ولش کردم تا دیشب که چک کردم گفت مدارک شما اوکی هستش و داره برای مصاحبه برنامه ریزی میشه.... دوستان زیاد نگران نباشن به نظر امسال یه کم تاخیر دارن تو کاراشون.... من خودم فکر کنم حدود دسامبر وقت بدن ولی ممکنه به ژانویه عقب بندازم اونم واسه اینه که تا حد امکان میخوام مصاحبم یه 5- 6 ماهی بعد دریافت مدارک باشه... اینجوری احتمال اینکه همون زمان مصاحبه جواب قطعی معلوم بشه و کلیرنس نخوری بیشتره و این یعنی یه سفر ترکیه کمتر..تو این اوضاع دلار کی میخواد یه سفر الکی اضافه بره؟!

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - shima1364 - 2012-09-22

(2012-09-22 ساعت 17:04)ash نوشته:  دوستان عزیز کیس ما 9xx هستش و مدارک رو هم 14 جون فرستادم که 20 جون تایید ایمیلی دریافت رو گرفتم. چند باری هم پیگیری تلفنی کردم که میگفت هنوز تو سیستم ثبت نشده دیگه ولش کردم تا دیشب که چک کردم گفت مدارک شما اوکی هستش و داره برای مصاحبه برنامه ریزی میشه.... دوستان زیاد نگران نباشن به نظر امسال یه کم تاخیر دارن تو کاراشون.... من خودم فکر کنم حدود دسامبر وقت بدن ولی ممکنه به ژانویه عقب بندازم اونم واسه اینه که تا حد امکان میخوام مصاحبم یه 5- 6 ماهی بعد دریافت مدارک باشه... اینجوری احتمال اینکه همون زمان مصاحبه جواب قطعی معلوم بشه و کلیرنس نخوری بیشتره و این یعنی یه سفر ترکیه کمتر..تو این اوضاع دلار کی میخواد یه سفر الکی اضافه بره؟!

بر اساس چیزی که نوشتید من یه سوالی واسم پیش اومد، یعنی من که ماه می مدارکمو فرستادم و کیس نامبرم هم ۲۸۰۰ اه احتمالش زیاده که ویزامو یه سره بگیرم و برگه آبی نگیرم؟ یعنی باید خوشحال باشم که مصاحبه ها عقب افتاد?؟؟؟

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - mag2013 - 2012-09-22

(2012-09-21 ساعت 12:01)r_ent نوشته:  
(2012-09-21 ساعت 11:47)mitme نوشته:  از سری دومی ها کسی نامه دوم نگرفته؟؟؟/

من سری اولم اما هنوز نگرفتم
فکر کنم سه رقمی ها گرفتن فقط

راستییییییی از مهناز.ام چه خبر؟
1 رقمی بود!! تو هواپیمایی بود، چی شد؟ کجاس؟

منم سری اولم 115x هنوز نگرفتم !! آنکارا

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - sayeh_m - 2012-09-22

(2012-09-22 ساعت 17:04)ash نوشته:  دوستان عزیز کیس ما 9xx هستش و مدارک رو هم 14 جون فرستادم که 20 جون تایید ایمیلی دریافت رو گرفتم. چند باری هم پیگیری تلفنی کردم که میگفت هنوز تو سیستم ثبت نشده دیگه ولش کردم تا دیشب که چک کردم گفت مدارک شما اوکی هستش و داره برای مصاحبه برنامه ریزی میشه.... دوستان زیاد نگران نباشن به نظر امسال یه کم تاخیر دارن تو کاراشون.... من خودم فکر کنم حدود دسامبر وقت بدن ولی ممکنه به ژانویه عقب بندازم اونم واسه اینه که تا حد امکان میخوام مصاحبم یه 5- 6 ماهی بعد دریافت مدارک باشه... اینجوری احتمال اینکه همون زمان مصاحبه جواب قطعی معلوم بشه و کلیرنس نخوری بیشتره و این یعنی یه سفر ترکیه کمتر..تو این اوضاع دلار کی میخواد یه سفر الکی اضافه بره؟!
دوست عزيز عقب انداختن مصاحبه به اين سادگيها نيست و بايد يه دليل در حد مرگ و زندگي داشته باشين تازه در اون حالت هم اگر قبول كنن باز هم شما نميتونين تاريخ رو مشخص كنيد و اونها براتون تعيين مي كنن . به هر حال اگر قصد همچين كاري دارين در موردش بيشتر فكر كنيد Smile

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - ash - 2012-09-22

(2012-09-22 ساعت 17:32)sayeh_m نوشته:  دوست عزيز عقب انداختن مصاحبه به اين سادگيها نيست و بايد يه دليل در حد مرگ و زندگي داشته باشين تازه در اون حالت هم اگر قبول كنن باز هم شما نميتونين تاريخ رو مشخص كنيد و اونها براتون تعيين مي كنن . به هر حال اگر قصد همچين كاري دارين در موردش بيشتر فكر كنيد Smile
ممنون از توجهت سایه جان. فکر نمیکنم اونقد مشکل باشه... بهرحال اگه زودتر از اون زمانی که میخوام وقت بدن حتما سعی میکنم عقب بندازم نتیجش رو هم همینجا میزارم که واسه بقیه درس عبرتی بشه...
(2012-09-22 ساعت 17:14)shima1364 نوشته:  بر اساس چیزی که نوشتید من یه سوالی واسم پیش اومد، یعنی من که ماه می مدارکمو فرستادم و کیس نامبرم هم ۲۸۰۰ اه احتمالش زیاده که ویزامو یه سره بگیرم و برگه آبی نگیرم؟ یعنی باید خوشحال باشم که مصاحبه ها عقب افتاد?؟؟؟
والا فکر کنم که پرونده ها از زمانی که کارنت بشن روش فعالیت انجام میشه (فکر کنم) و با توجه به اینکه کیس ما جزو اولین کارنتی ها است میشه یه جورایی این موضوع رو براش صادق دونست (مصاحبه 6 ماه بعد کارنتی واسه کلیرنس نخوردن) ولی با توجه به اینکه تو روند کار ممکنه تاخیراتی پیش بیاد نمیدونم واسه کارنتی های سری های بعدی هم بشه به همین شکل در نظرش گرفت.

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - mrr777 - 2012-09-22

(2012-09-22 ساعت 17:45)ash نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 17:32)sayeh_m نوشته:  دوست عزيز عقب انداختن مصاحبه به اين سادگيها نيست و بايد يه دليل در حد مرگ و زندگي داشته باشين تازه در اون حالت هم اگر قبول كنن باز هم شما نميتونين تاريخ رو مشخص كنيد و اونها براتون تعيين مي كنن . به هر حال اگر قصد همچين كاري دارين در موردش بيشتر فكر كنيد Smile
ممنون از توجهت سایه جان. فکر نمیکنم اونقد مشکل باشه... بهرحال اگه زودتر از اون زمانی که میخوام وقت بدن حتما سعی میکنم عقب بندازم نتیجش رو هم همینجا میزارم که واسه بقیه درس عبرتی بشه...

دوست عزیز

در صفحه سایت اعلام تاریخ مصاحبه صراحتا قید شده است که تغییر تاریخ مصاحبه فقط به دلایل پزشکی و با ارائه مدرک معتبر و قابل قبول برای اونها امکان پذیره یعنی اگه در تاریخ اعلام شده قراره یکی از نفرات کیس برای معالجه بستری بشه یا خدای ناکرده اتفاقی بیافته که مانع مسافرت و شرکت در مصاحبه بشه.
پس بهتره به توصیه خانم سایه عمل کنید و در صورتی که دلیل قانع کننده ندارید اقدامی نکنید.

در ضمن احتمالا منظورتون از «درس عبرت» همون تجربه است، مگه نه؟ لطفا در استفاده از این لغتها دقت کنید.

دوستان من هنوز کارنت نشدم و میخوام مدارکم رو واسه ترجمه بدم(شناسنامه, ازدواج، مدارک تحصیلی و...) شما میدونید که آیا تاریخ ترجمه مهمه و باید صبر کنم تا کارنت شم و بعد بدم ترجمه یا نه؟ (با توجه به گرون شدن روزانه هزینه ها)؟
سوال دومم هم اینه که من که دانشنامه دکتری مو باید ترجمه کنم آیا مدارک قبلیم(دیپلم) رو هم باید ترجمه کنم؟ آخه بنظر خودم غیر منطقی میاد!

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - sayeh_m - 2012-09-22

(2012-09-22 ساعت 19:59)shima1364 نوشته:  دوستان من هنوز کارنت نشدم و میخوام مدارکم رو واسه ترجمه بدم(شناسنامه, ازدواج، مدارک تحصیلی و...) شما میدونید که آیا تاریخ ترجمه مهمه و باید صبر کنم تا کارنت شم و بعد بدم ترجمه یا نه؟ (با توجه به گرون شدن روزانه هزینه ها)؟
سوال دومم هم اینه که من که دانشنامه دکتری مو باید ترجمه کنم آیا مدارک قبلیم(دیپلم) رو هم باید ترجمه کنم؟ آخه بنظر خودم غیر منطقی میاد!
دوست عزیز مدارکی مثل شناسنامه و مدارک تحصیلی و ازدواج که تاریخ اکسپایر نداره Wink
در مورد سوال دومتون هم درسته غیر منطقی به نظر میاد ولی بهتره داشته باشین چون اگر ازتون بخوان و ارائه ندین نقص مدرک میخورین . شما که این همه مدرک رو میدین ترجمه یه دیپلم رو هم ترجمه کنید ضرر نمیکنید Smile

(2012-09-22 ساعت 19:59)shima1364 نوشته:  دوستان من هنوز کارنت نشدم و میخوام مدارکم رو واسه ترجمه بدم(شناسنامه, ازدواج، مدارک تحصیلی و...) شما میدونید که آیا تاریخ ترجمه مهمه و باید صبر کنم تا کارنت شم و بعد بدم ترجمه یا نه؟ (با توجه به گرون شدن روزانه هزینه ها)؟

دوست عزیز

هیچ نیازی نیست که برای ترجمه مدارک تا کارنت شدن صبر کنید چون ترجمه ها تاریخ انقضا نداره. خود من مدارکم رو ۳ ماه پیش ترجمه کردم.

در مورد سوال دوم بین علما اختلاف هست. سایت وزارت خارجه امریکا رسما اعلام کرده که اخرین مدرک تحصیلی رو می خواد که منطقیه. ولی از آنجائیکه ما ایرانیها عادت داریم به اقدامات احتیاطی، توصیه شده است که مدرک دیپلم رو هم ببرید.

ولی امکان هم داره با توجه به سبز شدن قارچ گونه دکتراهای تقلبی (بلانسبت شما) اعتماد سفارت به مدارک بالا از بین رفته باشد.Big Grin (فقط محض شوخی بود)

(2012-09-22 ساعت 20:23)sayeh_m نوشته:  
دوست عزیز مدارکی مثل شناسنامه و مدارک تحصیلی و ازدواج که تاریخ اکسپایر نداره Wink
در مورد سوال دومتون هم درسته غیر منطقی به نظر میاد ولی بهتره داشته باشین چون اگر ازتون بخوان و ارائه ندین نقص مدرک میخورین . شما که این همه مدرک رو میدین ترجمه یه دیپلم رو هم ترجمه کنید ضرر نمیکنید Smile

مرسی سایه جون و mrr777 عزیز. درست میگید ارزش نقص مدرک خوردن نداره . فردا میرم واسه ترجمه.

دوستان شما دارالترجمه خاصی فرستادید و جایی هست که توصیه کنید یا مهم نیست کجا باشه

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - Omid91 - 2012-09-22

سلام دوستان
1موضوعی داره منو نگران میکنه. ما فرمارو جولای فرستادیم (کیس نامبر 4xx) (زمان مصاحبه اعلام نشده) . بعدش 11سپتامبر وقتی فهمیدیم که تاریخ ازدواجمونو 1روز جا به جا زده بودیم 1 میل به kcc زدیم جهت اطلاعشون. که 20 سپتامبر در جواب فقط گفتند مدارکتون رسیده و بررسی خواهیم کرد. حالا کسی میدونه برای همچین مشکلی آیا نیازه که فرم های اصلاح شده رو دوباره بفرستیم. ممکنه خودشون بعد از بررسی تازه بگن فرم های اصلاح شده رو بفرستید و زمان مصاحبه مون باز عقب و عقب تر بیفته؟ الان من باید چیکارکنم؟ لطفا کمک.

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - IN.USA@2013 - 2012-09-22

بچه ها این KCC دیگه جواب اتومات نمیده؟ قبلا میداد جریان چیه ؟

(2012-09-22 ساعت 22:17)Omid91 نوشته:  سلام دوستان
1موضوعی داره منو نگران میکنه. ما فرمارو جولای فرستادیم (کیس نامبر 4xx) (زمان مصاحبه اعلام نشده) . بعدش 11سپتامبر وقتی فهمیدیم که تاریخ ازدواجمونو 1روز جا به جا زده بودیم 1 میل به kcc زدیم جهت اطلاعشون. که 20 سپتامبر در جواب فقط گفتند مدارکتون رسیده و بررسی خواهیم کرد. حالا کسی میدونه برای همچین مشکلی آیا نیازه که فرم های اصلاح شده رو دوباره بفرستیم. ممکنه خودشون بعد از بررسی تازه بگن فرم های اصلاح شده رو بفرستید و زمان مصاحبه مون باز عقب و عقب تر بیفته؟ الان من باید چیکارکنم؟ لطفا کمک.

دوست گرامی
برای یک اشتباه کوچک نیازی به ارسال فرم نیست و فرستادن مجدد فرمها فقط در صورت درخواست خودشون و در حالتی که چندین اشتباه در اونها وجود داشته باشه الزامیه.
در ضمن اعلام زمان مصاحبه به ارسال فرمهای اصلاح شده ارتباطی نداره،تجربه دوستان می گه که این جور اشتباهات بعد از اینکه ترجمه مدارک رو به سفارت فرستادید توسط خودشون یا شما در زمان مصاحبه اصلاح می شه.

RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - Omid91 - 2012-09-22

(2012-09-22 ساعت 23:08)mrr777 نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 22:17)Omid91 نوشته:  سلام دوستان

دوست گرامی
برای یک اشتباه کوچک نیازی به ارسال فرم نیست و فرستادن مجدد فرمها فقط در صورت درخواست خودشون و در حالتی که چندین اشتباه در اونها وجود داشته باشه الزامیه.
در ضمن اعلام زمان مصاحبه به ارسال فرمهای اصلاح شده ارتباطی نداره،تجربه دوستان می گه که این جور اشتباهات بعد از اینکه ترجمه مدارک رو به سفارت فرستادید توسط خودشون یا شما در زمان مصاحبه اصلاح می شه.

خیلی ممنون . خیالمون راحت شد. یعنی فکر می کنید برای دسامبر بهمون وقت مصاحبه بدن؟