مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - siminzakavand - 2014-05-13

سلام دوستان من 14 ژانویه وارد امریکا شدم و دقیقا یک ماه بعدش برگشتم ایران تا درسم رو تموم کنم . میخواستم ببینم این 6 ماهی که میتونم خارج از امریکا باشم از کی حساب میشه؟ تاریخ گرین کارتم هم همون 14 ژانویست ولی چون توی پاسم مهر خروج نزدن خیلی نگرانم که این 6 ماه از همون 14 ژانویه حساب میشه یا 14 فوریه. موقع خروج از امریکا هم گرین کارتم هنوز نیومده بوده و همراهم نبود الان من نمیدونم دقیقا این تاریخ خروج من کجا ثبت شده!! چون پایان نامم مونده ترجیح میدم آخرین فرصت برم ولی نمیخوام هم ریسک کنم!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-05-13

(2014-05-13 ساعت 12:33)siminzakavand نوشته:  سلام دوستان من 14 ژانویه وارد آمریکا شدم و دقیقا یک ماه بعدش برگشتم ایران تا درسم رو تموم کنم . میخواستم ببینم این 6 ماهی که میتونم خارج از آمریکا باشم از کی حساب میشه؟ تاریخ گرین کارتم هم همون 14 ژانویست ولی چون توی پاسم مهر خروج نزدن خیلی نگرانم که این 6 ماه از همون 14 ژانویه حساب میشه یا 14 فوریه. موقع خروج از آمریکا هم گرین کارتم هنوز نیومده بوده و همراهم نبود الان من نمیدونم دقیقا این تاریخ خروج من کجا ثبت شده!! چون پایان نامم مونده ترجیح میدم آخرین فرصت برم ولی نمیخوام هم ریسک کنم!
درود بر شما
شما تا قبل از یکسال می تونید برگردید آمریکا(از تاریخ ورود) معمولاً برای اولین بار مشکلی نیست . ممکنه یکی دو تا سوال ازتون بکنن بگیید کارهام طول کشیده و دیگه اومدم که بمونم.....
اگر بیش از شش ماه خارج باشید موقع محاسبه سیتیزن شیپ به حساب نمی یاد.
مهری که در صفحه روبروی ویزاتون خورده تا یکسال حکم گرین کارت رو داره . بیش از یکسال = مشکل

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - siminzakavand - 2014-05-13

(2014-05-13 ساعت 19:35)Sam2014 نوشته:  
(2014-05-13 ساعت 12:33)siminzakavand نوشته:  سلام دوستان من 14 ژانویه وارد آمریکا شدم و دقیقا یک ماه بعدش برگشتم ایران تا درسم رو تموم کنم . میخواستم ببینم این 6 ماهی که میتونم خارج از آمریکا باشم از کی حساب میشه؟ تاریخ گرین کارتم هم همون 14 ژانویست ولی چون توی پاسم مهر خروج نزدن خیلی نگرانم که این 6 ماه از همون 14 ژانویه حساب میشه یا 14 فوریه. موقع خروج از آمریکا هم گرین کارتم هنوز نیومده بوده و همراهم نبود الان من نمیدونم دقیقا این تاریخ خروج من کجا ثبت شده!! چون پایان نامم مونده ترجیح میدم آخرین فرصت برم ولی نمیخوام هم ریسک کنم!
درود بر شما
شما تا قبل از یکسال می تونید برگردید آمریکا(از تاریخ ورود) معمولاً برای اولین بار مشکلی نیست . ممکنه یکی دو تا سوال ازتون بکنن بگیید کارهام طول کشیده و دیگه اومدم که بمونم.....
مهری که در صفحه روبروی ویزاتون خورده تا یکسال حکم گرین کارت رو داره . بیش از یکسال = مشکل

من الان گرین کارتم پیشمه ولی با گرین کارت حق بیشتر از شش ماه خارج موندن از امریکارو نداریم که! این شش ماه از کی حساب میشه با توجه به اینکه مهر خروج تو پاس نزدن و من زمان خروج گرین کارتم باهام نبوده! تنها تاریخی که ثبت شده تو پاسم تاریخ ورودم بوده

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-05-13

(2014-05-13 ساعت 10:32)ali99sh نوشته:  سلام
دوستان، ما هفته دیگه داریم با پرواز قطری میریم. کسی تجربه بردن CD های کپی مثل Windows و یا CD های گردو رو داره؟ اونجا مشکلی پیش نمیاد؟ یکی از دوستان میگفت ممکنه گیر بدن ولی تجربشو نداشت.

سفرنامه دوستمون را بخون جوابتو میگیری دوست عزیز
ایشون کلیه اطلاعاتش را روی 2 عدد هارد اکسترنال به همراه 2 بسته کینگ با خودش داشته مشکلی هم نبوده

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - elnazgh - 2014-05-14

سلام دوستان. با پاسپورتی که 7 ماه به تاریخ انقضاش مونده میشه وارد خاک آمریکا شد؟ من سرچ کردم نوشته بود برای شهروندان ایرانی حداقل 6 ماه باید از زمان ورود اعتبار داشته باشه ولی بازم نگرانم.......کسی تجربه ای در این مورد داره؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - indmehdi - 2014-05-14

(2014-05-14 ساعت 09:38)elnazgh نوشته:  سلام دوستان. با پاسپورتی که 7 ماه به تاریخ انقضاش مونده میشه وارد خاک آمریکا شد؟ من سرچ کردم نوشته بود برای شهروندان ایرانی حداقل 6 ماه باید از زمان ورود اعتبار داشته باشه ولی بازم نگرانم.......کسی تجربه ای در این مورد داره؟

بهتون پیشنهاد میکنم تعویض کنین. معمولا 2 هفته ای میاد. یه کم شانسیه که بهتون گیر ندن. البته اگه ویزاتون توی پاسپورت خورده؛ دیگه مشکلی نیس.

معمولا وقتی میخوان ویزا بدن به این موضوع گیر میدن.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - navid1054 - 2014-05-14

سلام من 30 رور هست که وارد امریکا شدم نه گرین کارتم امده نه سوشیال .در مورد سوشیال رفتم دوباره فرم پر کردم اما در مورد گرین کارت فکر کنم ادرسی که تو فرودگاه دادم ایراد داره شماره receipt را که می زنم می گه این شماره وجود نداره وقتی می رم ادرس عوض کنم می پرسه کدام فرم رو می خوای ادرسش و عوض کنی .من نمی دونم شماره فرمی که تو فرودگاه پر کردیم چی بود.کسی می تونه به من کمک کنه.ممنون من از طریق لوس انجلس وارد شدم.با تشکر

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - روشنک نصیری - 2014-05-14

(2014-05-14 ساعت 11:08)indmehdi نوشته:  
(2014-05-14 ساعت 09:38)elnazgh نوشته:  سلام دوستان. با پاسپورتی که 7 ماه به تاریخ انقضاش مونده میشه وارد خاک آمریکا شد؟ من سرچ کردم نوشته بود برای شهروندان ایرانی حداقل 6 ماه باید از زمان ورود اعتبار داشته باشه ولی بازم نگرانم.......کسی تجربه ای در این مورد داره؟

بهتون پیشنهاد میکنم تعویض کنین. معمولا 2 هفته ای میاد. یه کم شانسیه که بهتون گیر ندن. البته اگه ویزاتون توی پاسپورت خورده؛ دیگه مشکلی نیس.

معمولا وقتی میخوان ویزا بدن به این موضوع گیر میدن.
من هم که دفعه اول رفتم امریکا پاسپورتم هفت ماه اعتبار داشت و مشکلی برایم پیش نیامد .

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rox_ana - 2014-05-14

سلام به همگی
می خواستم بدون در اولین سفر و انجام کارای اولیه مثل گرفتن سوشال و ایدی و پیدا کردن کار آیا عکس پرسنلی لازمه و باید این عکس ها چه قطعی داشته باشه؟ 5*5 یا 3*4 یا ...؟
یعنی اصولا اونجا چه سایز عکس لازمه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - elnazgh - 2014-05-14

خیلی ممنون از پاسخ شما دوستان عزیز. وقتی که اعتبار پاسپورت در آمریکا تموم شد چطور تمدیدش کنیم؟

(2014-05-14 ساعت 11:57)elnazgh نوشته:  خیلی ممنون از پاسخ شما دوستان عزیز. وقتی که اعتبار پاسپورت در آمریکا تموم شد چطور تمدیدش کنیم؟

یه کم زمانبر هستش و فکر کنم باید از طریق دفتر حافظ منافع ایران توی امریکا انجام بشه.

یه راه دیگه هم داره که وقتی اومدی امریکا، توی پیام خصوصی بهت جواب میدم.Wink

(2014-05-14 ساعت 11:56)rox_ana نوشته:  سلام به همگی
می خواستم بدون در اولین سفر و انجام کارای اولیه مثل گرفتن سوشال و ایدی و پیدا کردن کار آیا عکس پرسنلی لازمه و باید این عکس ها چه قطعی داشته باشه؟ 5*5 یا 3*4 یا ...؟
یعنی اصولا اونجا چه سایز عکس لازمه

خیر. اینجا هرجا بری، خودشون ازت عکس میگیرن. ضمنا سوشال عکس نداره. Cool

(2014-05-13 ساعت 20:06)siminzakavand نوشته:  
(2014-05-13 ساعت 19:35)Sam2014 نوشته:  
درود بر شما

من الان گرین کارتم پیشمه ولی با گرین کارت حق بیشتر از شش ماه خارج موندن از آمریکارو نداریم که! این شش ماه از کی حساب میشه با توجه به اینکه مهر خروج تو پاس نزدن و من زمان خروج گرین کارتم باهام نبوده! تنها تاریخی که ثبت شده تو پاسم تاریخ ورودم بوده

شما با داشتن گرین کارت میتونین تا زیر یکسال خارج از امریکا باشی. برای زمانی بیشتر از یکسال، باید برای RE-Entry Permit (پاسپورت سفید) اقدام کنی که با داشتنش میتونی بیشتر از یکسال و کمتر از 2 سال خارج از امریکا باشی.

این زمان از زمان خروج محاسبه میشه و قابل رهگیریه. چون تمام اطلاعات پاسپورت شما برای صدور بلیط اخذ میشه و توسط ایرلاین های هواپیمایی به ایالات متحده ارجاع میشه. مطمئنا اگه هنگام ورود آفیسر بخواد رهگیری کنه که شما در جواب مدت سفرتون راست میگین یا خیر، میتونه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - 2013selectee - 2014-05-14

(2014-05-14 ساعت 11:57)elnazgh نوشته:  خیلی ممنون از پاسخ شما دوستان عزیز. وقتی که اعتبار پاسپورت در آمریکا تموم شد چطور تمدیدش کنیم؟

با پاسپورت اعتبار گذشته، ميتونيد از آمريکا به ايران سفر کنيد و تو ايران پاسپورت رو تعويض کنيد (صحت اين مساله رو ميتونيد از پليس مهاجرت فرودگاه امام سوال کنيد). ولي اگر بخواهيد به کشور ديگه اي تشريف ببريد، ميتونيد از طريق دفتر حفاظت منافع ايران (سفارت پاکستان) کار رو انجام بديد.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - عراقی - 2014-05-14

در آمریکا چقدر زمان نیاز است برای فعال کردن سوشیال و گرین کارت که میشه آنرا انجام داد و سریع برگشت و بعد از آمدن همه اینها به آدرس پستی میشود اینها را به ایران پست کرد؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-05-14

(2014-05-14 ساعت 18:42)عراقی نوشته:  در آمریکا چقدر زمان نیاز است برای فعال کردن سوشیال و گرین کارت که میشه آنرا انجام داد و سریع برگشت و بعد از آمدن همه اینها به آدرس پستی میشود اینها را به ایران پست کرد؟

دوست عزیز مهر ورود توی پاس بخوره 165 دلار رو هم پرداخت کنی حتی توی همون روز اول میتونید برگردید و سوشیال و نیز روند صدور گرین کارت واستون شروع شده و به ادرسی که قید کردید در امریکا ارسال میشه و دوستتون میتونه براتون پست کنه